Senetle Kredi Çıkartan Firmalar

Senetle Kredi Çıkartan Firmalar
08.10.2017
A+
A-

Bankaya başvuru yapmasına rağmen kedisine kredi onayı çıkmayan kişiler bu duruma çözüm olarak senetle kredi veren ya da çek bozarak kredi veren yerlere başvuru yapmayı tercih edebilir. Bu yerler yasal olarak senet bozan yerler olarak bilinmektedir. Elinde çek ya da senet olan kişiler uzun vade süresi boyunca beklemek istemediği için böyle bir yolu tercih edebilir ve senet karşılığında bu yerlerden kredi alabilir.

Vadesi Gelmeyen Senetleri Bozan Yerler

Bankalar normalde senet ya da çek bozabilirler. Bu bazı yerlerde çek ve senet kırdırma olarak tabir edilir. Ama bankalar senet bozarken belli bir komisyon alırken aynı zamanda hemen senet bozma işlemlerini yapmaz. Bunun için kişilerin daha doğrusu senedi yazan ve imzalayan kişilerin çek senet risk raporlarını çıkartır. Bu kişiler riskli olarak kabul edilmesi durumunda senet sahibine para verilmez. Bu gibi durumlardan dolayı senet ya da çek sahipleri banka dışında senet bozan yerleri araştırır.

Senetle Kredi Çıkartan Firmalar

Banka Dışında Senet Alan Yerler

Türkiye’de bazı banka harici senetle kredi veren yerler vardır. Aslında buna senetle kredi denilmekten ziyade senet kıran yerler demek daha doğru olacaktır. Çünkü, senet karşılığı acil nakit para verir bu yerler. Bu yerlerden para alabilmek için senedi yazan kişinin kısa bir risk değerlendirme süreci başlatılır. Bu süreç sonrası kişi eğer kredi için riskli değilse bu kişiye vade seçeneği uzun da olsa bir nakit para verilir. Senette 20 bin yazıyorsa artık senet komisyon oranına göre kişiye 18 bin ya da 17 bin TL para verilir. Kalan tutar da kar olarak şirkete kalır.

Bir önceki yazımız olan Sivasta Senetle Borç Para Veren Yerler başlıklı makalemizde Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Yüksel KURTULMUŞ dedi ki:

  Merhaba 30 bin tl ye ihtiyacım var. Bir arkadaşım işyeri açıyor kar ortağı olmamı istedi. Ancak ben ortak olmak ve işyeri sahibi olmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
  Tel05314593067
  Yüksel KURTULMUŞ
  belissimo78@gmail.com

  Not.on ödeme yok ise iletişime gecebilirmisiniz

 2. Rahmi akgun dedi ki:

  Merhaba benim cok acilgun icinde 5000tl ihtiyacim var yardimci olurmusunuz

 3. Rahmiakgun dedi ki:

  Merhaba benim cok acil gun icinda 5000tl ihtiyacim var bana donus