finansportali.net

BANKACILIK

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022 Tüm Detaylar

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Günümüzde birçok kişi çeşitli sebeplerle nakit para ihtiyacı duyuyor. Ev ve araba almak, borç kapatmak, ihtiyaçları karşılamak… Hepsi nakit para ihtiyacını ortaya çıkaran unsurlardır. Kredi çekmek, nakit para ihtiyacında yardımımıza koşan finansal işlemlerden birisidir.

Kredi notu, kredi çekme noktasında en belirleyici faktör diyebilirim. Bu nedenle sıklıkla kredi notu düşüklere kredi veren bankalar araştırması yapılır. Kredi notu düşükken kredi çekebilmek mümkün mü? Sizler için derledim.

İçeriğe öncelikle kredi notu düşük olanlara tavsiyelerle başladım. Devamında kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri, kredi notu yükseltme gibi konulara değindim. Puanım düşük kredi çekemiyorum diyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Advertisement

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022

Kredi Notu Düşüklere Kredi Notu Veren Bankalar 2022
Kredi Notu Düşüklere Kredi Notu Veren Bankalar 2022

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2022 yılında güncellenmiş listeyle aşağıda yer alıyor. Bankaların geneli için yorum yapacak olursam düşük kredi notuna sahipken kredi çekebilmeniz oldukça zor görünüyor. Bu durumda kredi notu yükseltme başlığındaki uygulamaları sırasıyla yapmanız gerekebilir.

Kredi notunuz düşükken kredi alma ihtimalinizi artırmak için online başvuru yöntemlerini deneyin. İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık aracılığıyla yapılan başvurularda onay alma ihtimali daha fazladır.

Kredi notu düşük olanlara belirli şartlar dâhilinde kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

1- Aktif Bank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Aktif Bank Kredi Notu Düşüklere Kredi
Aktif Bank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notunuz düşükse internet üzerinden yapacağınız başvuruda şansınızın yüksek olduğu bir banka var. Aktif Bank… N Kolay Kredi kapsamında belirlenen seçenekler şu şekilde;

 • Aktif Bank, belirli şartlar dâhilinde 50.000 TL’ye kadar internetten anında kredi veriyor.
 • Tüm işlemleri tamamen internet bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz.
 • Kredi notunuz çok düşük olmadığı sürece kredinizin onaylanma ihtimali hayli yüksektir. Ancak kredi notunuza göre alabileceğiniz kredi miktarı ve faiz oranları değişiklik gösteriyor.

Aktif Bank internetten anında kredi başvuru linki: Aktif Bank

2- Garanti Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Garanti Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi
Garanti Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Garanti Bankası, belirli şartlarla kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan birisidir. İnternetten başvuru yapmanız hâlinde kredi notu başta olmak üzere birçok unsur göz ardı edilebiliyor.

Kredi notunuz geçmiş işlemlerden kaynaklı olarak düşükse ve düzenli geliriniz varsa, kredi onayı alabilmeniz mümkündür. Kredi onayı alabilmeniz için aşağıdaki unsurlara dikkat edin;

 • Kredi miktarını yüksek olarak belirlemeyin. Düşük tutarlı kredilerin onaylanma ihtimali daha fazladır.
 • Kredi notunuz düşük olsa dâhi düzenli gelirinizi belgeleyen evrak ile başvuru yapın.

Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvuru linki: Garanti BBVA

3- Fibabanka Kredi Notu Düşüklere Kredi

Fibabanka Kredi Notu Düşüklere Kredi
Fibabanka Kredi Notu Düşüklere Kredi

Riskli müşteriye kredi veren banka olarak Fibabanka’yı söyleyebilirim. Kendi web sitelerinde de hiçbir belgeye ihtiyaç duymadan başvuru yapabileceğiniz belirtiliyor. Kredi notunuz düşük dâhi olsa şansınızı denemeniz için muhteşem bir fırsat olabilir.

 • İnternetten yapacağınız başvuruların onaylanma ihtimali yüksektir.
 • Faiz oranları risk grubuna göre değişiklik gösterir.

Fibabanka ihtiyaç kredisi başvuru linki: Fibabanka

4- Halkbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Halkbank Kredi Notu Düşüklere Kredi
Halkbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Halkbank, acil ihtiyaçlar için hızlı kredi programını uyguluyor. Bu program kapsamında kredinizin onaylanma ihtimali yüksektir. Çünkü kredi üst limiti oldukça düşük seviyelerde belirlenmiş.

 • 10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi çekilebilir.
 • Kredi başvurusu aynı gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlanır.
 • Risk grubunuza göre kredi tutarı ve faizler değişebilir.

Halkbank hızlı kredi başvuru linki: Halkbank

5- İş Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

İş Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi
İş Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notu düşüklere kredi verme noktasında avantajlı bankalardan birisi de İş Bankası’dır. İş Bankası, geliştirmiş olduğu hızlı kredi sistemiyle kredi notu düşük olanlara kredi sağlıyor. 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak kredi çekebilirsiniz.

Kredi notunuz düşükse kredi tutarını azaltmanızı öneriyoruz. Bu şekilde başvurunuzun onaylanma ihtimali artacaktır.

İş Bankası anında kredi başvuru linki: İş Bankası

6- DenizBank Kredi Notu Düşüklere Kredi

DenizBank Kredi Notu Düşüklere Kredi
DenizBank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notu düşük olanlara kredi sağlayan bankalardan bir diğeri DenizBank’tır. DenizBank, risk gruplarına göre 55.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi sağlıyor.

 • Kredi tutarı ve faiz oranları içerisinde bulunduğunuz risk grubuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Başvuruyu SMS üzerinden yapabilirsiniz.

DenizBank cepte kredi başvuru detayları: DenizBank

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir
Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir

Kredi notunuz düşükse bazı şartları sağlamanız hâlinde kredi çekebilmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle kredi notu düşük olan kişiyi tanımlamak gerekir.

Bankalar, çeşitli kriterlere göre kredi puanı belirler ve beraberinde risk gruplarına göre sınıflandırır. Risk grubunda yüksek puan skoru sağlayan müşterilere daha kolay kredi verilir. En Riskli – Orta Riskli – Az Riskli gruplarına ise belirli şartlar dâhilinde kredi verilir.

Advertisement

Kredi notunuz 0 – 1100 arasındayken riskli grupta yer alırsınız ve bu durumda kredi kullanmanız çok zordur. 1100 – 1499 arası puana sahip kişiler az riskli olarak tanımlanır.

Burada farklı kriterlere göre kredi kullanabilmek mümkündür. Kredi notu düşüklere kredi çıkabilmesi için bazı koşulların sağlanması gerekir.

İlginizi Çekebilir: İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor Mu
Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor Mu

Son dönemde Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi veriyor mu sorusu da gündemdeki yerini koruyor. Ziraat Bankası’nın kredi notu düşük olanlara özel bir uygulaması bulunmuyor. Ancak internet üzerinden başvurabileceğiniz kredi programları mevcuttur.

Düzenli geliriniz varsa risk grubunuza göre belirli sınırlar dâhilinde kredi çıkabilir. Ayrıca kredi puanı düşük olan kişiler teminat, ipotek, kefil vb. unsurlarla da kredi çekebilirler.

Advertisement

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir
Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Kredi notu nasıl öğrenilir sorusu da kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Kredi notu öğrenmek için birçok yol mevcuttur. İlgili kredi notunuzu öğrenmek için şu araçlara başvurabilirsiniz;

1- Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu Findeks aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Findeks, KKB’ye (Kredi Kayıt Bürosu) ait bir markadır. Belirli ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkündür. Kredi notu hesaplama işlemleri genel olarak Findeks tarafından gerçekleştirilir.

2- Bankalar Aracılığıyla Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulama işlemini birçok banka müşterilerine özel olarak sunuyor. Kredi notunuzu şubelere giderek öğrenebileceğiniz gibi internet bankacılığı aracılığıyla belirli bir ücret karşılığında öğrenebilmeniz de mümkündür.

3- E Devletten Kredi Notu Öğrenme

E devletten kredi notu öğrenme sıkça araştırılan konulardan birisi. E-devlet sisteminde kredi notu öğrenme uygulaması yer almıyor. Ancak E-Devlet’ten sadece risk merkezi raporu başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuza göre bilgileriniz değerlendirilir ve risk merkezi raporu sizlere sunulur.

İlginizi Çekebilir: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Advertisement

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Notu Nasıl Yükselir
Kredi Notu Nasıl Yükselir

Kredi notu nasıl yükselir? Merak ediyorsanız detayları sizler için anlattım. Kredi notunu yükseltmek için belirli bir zamana ihtiyaç olabilir. En kısa sürede kredi notunuzu şu uygulamalarla yükseltebilirsiniz;

1- Kredi Kartı Limitini Düşürün

Kredi kartı limiti, kredi notunu belirlemede oldukça etkilidir. Limitlerin düzenli bir şekilde ödeme yapabileceğiniz aralıkta olması gerekir. Aksi hâlde düzenli ödeme yapamazsınız ve bu da kredi notunun düşmesine neden olur.

2- Zamanında Ödeme Yapın

Kredi Kartını Zamanında Ödemek
Kredi Kartını Zamanında Ödemek

Kredi notunuzun yüksek olması için zamanında ödeme yapmanız gerekiyor. Özellikle kredi kartı borcu ödemelerinde asgari tutar yerine borcun tamamını ödemenizi tavsiye ediyorum.

3- Size En Uygun Finansman Yöntemini Seçin

Finansman başvurusunda ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan ürüne yönelin. Aksi hâlde ödeme planlarına uyum göstermeniz zorlaşabilir. Kredi notunuzu yükseltmek için en uygun finansman yöntemine başvurun.

4- Bankacılık Hizmetlerini Kullanın

Bankacılık Hizmetleri
Bankacılık Hizmetleri

Bankacılık hizmetlerini doğru bir şekilde kullanmak, kredi notunuzu yükseltecek en önemli detaydır. Bankacılık hizmetlerinden uzak durmanız, kredi notunuzun hiç oluşmamasına neden olabilir. 0 kredi notu da sizler için olumsuz bir değerlendirmeye yol açabilir.

Bunun yerine düşük limitli bir kredi kartı edinebilir ve ödemelerinizi düzenli olarak bu kart aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu uygulama, kredi notu puanınızı kısa süreler içerisinde yükseltecektir!

5- Otomatik Ödeme Talimatı Verin

Faturalarınızı otomatik ödeme talimatıyla ödemek iki avantaj sağlar. Hem bankacılık hizmeti kullanmış olursunuz hem de düzenli ödeme yapmış olursunuz. Kredi notu açısından en önemli iki unsuru bu şekilde yerine getirebilirsiniz.

Advertisement

6- Kredi Başvurularını Sıklıkla Yapmayın

Kredi Başvurusu
Kredi Başvurusu

Üst üste kredi başvurusu yapmak, kredi notu açısından olumsuz bir değerlendirmeye neden olabilir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce gerekli şartları taşıyıp taşımadığınızı kontrol edin.

Gelir durumunuzu iyileştirmek, kredi notunuza pozitif yönde etki eder. Sermayesiz Para Kazanma başlıklı yazımızla gelirinizi nasıl artırabileceğinizi öğrenin.

Kredi Notu Risk Grupları Nelerdir?

Kredi Notu Risk Grupları Nelerdir
Kredi Notu Risk Grupları Nelerdir

Kredi notu düşüklere kredi vermek, risk grupları dâhilinde gerçekleşiyor. Kredi notlarına göre risk grupları oluşturulur ve bankalar bu şekilde değerlendirmeye alır. Standartlara göre belirlenmiş risk grupları ve puanları şu şekilde;

PuanRisk Grubu
0-699En Riskli
700-1099Orta Riskli
1100-1499Az Riskli
1500-1699İyi
1700-1900Çok İyi
Kredi Notu Risk Grupları

Kredi notu risk grupları bu şekildedir. En riskli kategoride yer alıyorsanız kredi çekebilmeniz oldukça zordur. Kredi notu kaç olmalı şeklinde soracağınız soruya 1500 – 1900 aralığında olmalı yanıtını verebiliriz. İyi ve çok iyi kategorilerinde olan müşteriler, kolayca kredi çekebilirler.

Kredi Notu Düşük Olanlar Başvuru Sürecinde Neler Yapmalıdır?

Kredi Notu Düşük Olanlar Başvuru Sürecinde Ne Yapmalıdır
Kredi Notu Düşük Olanlar Başvuru Sürecinde Ne Yapmalıdır

Kredi notu düşüklere kredi çıkabilmesi için bazı şartlar öne sürülebiliyor. Bu şartlar arasında ipotek, kefil, teminat vb. işlemler sayılabilir. Ancak başvuru sürecinde aşağıdaki unsurlara dikkat ederek onay alma şansınızı artırabilirsiniz.

 • Krediye uygun olacak tüm taşınır ya da taşınmaz mallarınızı teminat olarak gösterebilirsiniz. Teminat sayesinde kredi notunuz düşük olsa bile kredi alabilmeniz mümkündür. Kredinizi ödeyememe durumunda bankalar, göstereceğiniz teminatı kendilerine güvence olarak alabilirler.
 • Şartlara uygun olarak kefil gösterebilirsiniz. Bankaların en güvendiği seçeneklerden birisi de kefil uygulamasıdır. Kefil olma şartlarını yerine getiren bir yakınınızı kefil olarak gösterebilirsiniz.
 • Düşük miktarda kredi alın. Kredi notu düşüklere kredi sağlama noktasında bankaların dikkat ettiği unsurlardan birisi kredi miktarıdır. Düşük kredi miktarları ihtiyacınızı karşılıyorsa tercihiniz bundan yana olsun!

Kredi Onayı İçin Bazı İpuçları!

Kredi Onayı İçin Bazı İpuçları
Kredi Onayı İçin Bazı İpuçları

Yazımı kredi onayı için kullanabileceğiniz birkaç ipucuyla sonlandıracağım. Kredi notunu yükseltmeye de etki edecek bu uygulamalarla hızlı bir şekilde kredi onayı alabilirsiniz.

 • Kredi başvurusu aşamasında tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
 • Başvuru yaparken belgelenebilir gelirinizi doğru bir şekilde belirtin.
 • Gecikmiş borçlarınız varsa bunları kapatın.
 • Borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyin.
 • Düşük limitli kredi kartı kullanarak kredi notunuzu yükseltin.
 • Borç kapatma kredisi gibi ürünlerle mevcut borçlarınızı kapatın. Bu şekilde hem borçlarınızı kapatmış olursunuz hem de finansal ürünleri kullanarak kredi notunuza pozitif etki yaratırsınız.

Bir önceki yazımız olan En Güvenilir Borsa Uygulamaları 2023 – En Kolay 10 Program! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

En Güvenilir Borsa Uygulamaları 2023 – En Kolay 10 Program!

en güvenilir borsa uygulamaları

Borsa denilince akla artık sadece hisse senetleri piyasası gelmemekte. Dijital dünyada dövizlerden emtialara, senetlerden kripto paralara kadar uzanan geniş bir yatırım araçları listesi yer almakta. Siz de en güncel borsa takibi ve analizlerini öğrenmek için çeşitli platformlara başvurmak zorundasınız. İşte tam bu nedenle sizler için en güvenilir borsa uygulamaları listesini detaylarıyla ve indirme linkleriyle birlikte […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, MaxiPuan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. En […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.