finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim.

Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av malzemeleri dükkanı açmak için gerekli belgeler neler? Öğrenmeniz lazım.

Sizlere tam bu konuda yardımcı olacağım ve av bayi açma maliyetine kadar gerekli tüm bilgiyi aktaracağım. Atlamadan yazımı okumanızı öneriyorum! Başlayalım…

Advertisement

Av Malzemeleri Dükkanı Nasıl Açılır ?

av malzemeleri dükkanı açmak
av malzemeleri dükkanı nasıl açılır

Av Malzemeleri dükkanı açmak için süreci sizlere en özet şekliyle anlatmaya çalışacağım. Av marketi açmak ve kazançlı çıkabilmeniz için doğru bir planlamaya sahip olmalısınız. Bu nedenle sizlere sıralayacağım adımlarda dikkatli olun.

 • İlk olarak av bayi açmak için ne kadar sermayenizin olduğunu belirlemelisiniz.
 • Gerekli sermaye için iş yeri açma kredisi veren bankaları ya da devlet desteklerini değerlendirebilirsiniz.
 • Çıkarttığınız sermayeye göre av dükkanı açma planınızın tüm adımlarını planlamalısınız.
 • Hangi ürünleri satarak dükkanınızı açacaksınız, dükkanınızın konumu, büyüklüğü, tedarikçileriniz, çalıştıracağınız personeller gibi konulara açıklık getirmelisiniz.
 • Bu konuları göz önünde bulundurarak aylık masraflarınızı da çıkartmalısınız. Başlangıç için geleceği planlamanız gerekiyor.
 • Av malzemeleri dükkanı açmak için gerekli evraklar eksiksiz şekilde toplanmalı. (Aşağıda belgeleri sıralayacağım.)

Öncesinde plan yapmanız ve hangi adımları atarak dükkanınızı açacağınızı bilmeniz sizi hızlandıracaktır. Aksi taktirde kurum kurum gezip her şeyi yavaş şekilde ilerletebilirsiniz.

Öneri İçerik: En Yeni iş Fikirleri

Av Bayi Açmak için Nereye Başvurulur?

av malzemeleri dükkanı açmak
av malzemeleri dükkanı açmak

Av bayiliği açmak için bazı kurumlardan izinler ve belgeler almanız gerekiyor. Hangi kurumları ziyaret etmeniz gerektiğini anlatacağım. Malum satacağınız ürünlerin bir çoğu silahlardan, keskin malzemelerden ve zarar verebilecek ürünlerden oluşuyor.

Bu yüzden av bayi açmak için bazı kurumlardan izin almanız gerekiyor. Av bayi açmak için nereye başvurulur diyorsanız? Bu yerleri not alın.

 • Dükkanınızı açacağınız konumdaki valilik makamı
 • İl emniyet müdürlüğü
 • İş yeri açma çalışma ruhsatı almak için belediye ruhsat kısmı
 • Yangın vb. durumlar için itfaiye başkanlığı
 • Vergi dairesi

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

av bayi açmak için gerekli evraklar
av bayi açmak için gerekli evraklar

Av malzemesi dükkanı açmak için en önemli konulardan birinden bahsedeceğim. Yukarıda da bahsetmiştim. Av bayi açmak için gerekli olan belgelerin eksiksiz şekilde toplanması gerekiyor. Av malzemeleri dükkanı açmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • İki adet vesikalık fotoğraf
 • Adli sicil kaydı belgesi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olduğunu kanıtlayan belge
 • Belediye emniyet birimlerinden işyeri açılmasında emniyet ve asayiş yönünden sakınca yoktur yazısı.
 • Vergi levhası
 • Tapu ve yapı kullanma izni belgesi
 • Kira sözleşmesi
 • İtifaiye uygunluk belgesi
 • Güvenlik kameraları ve kayıt sistemi
 • İmza sirküleri
 • İşyeri krokisi

İzleyebilirsiniz:

Av Malzemeleri Dükkanı Kazancı Ne Kadar?

av malzemeleri dükkanı açmak istiyorum
av malzemeleri dükkanı açmak istiyorum

Av malzemeleri dükkanı açmak için gerekenleri artık biliyorsunuz. Peki ne kadar kazanacağınızı öğrenmek ister misiniz? Tabi ki her dükkanın aynı kazancı sağlayacağını söylemek doğru değil. Ortalama büyüklükte, ortalama olarak ürün yelpazesine sahip bir dükkanın kazancını sizlere örnek olarak vereceğim.

Av Malzemeleri Dükkanı Kazancı Ne Kadar?

Sıradan ortalama bir konumdaki av malzemeleri dükkanı aylık tüm ürünlerden satış gerçekleştirebilirse aylık net olarak 10 bin TL net kazanç sağlayacaktır.

Advertisement

Tabi av merkezlerinin yakınında bulunan dükkanların daha çok kazanç sağladığını söyleyebilirim. Ayrıca ürün yelpazenizin genişliği, şehir gibi kriterler de kazancı etkileyen faktörden diyebilirim.

Daha farklı dükkan açma fikirleri arıyorsanız, sizlere en kazançlı dükkan önerilerini sıraladım. Mutlaka okuyun!

Av Bayi Açma Maliyeti 2022

av bayi açma maliyeti
av bayi açma maliyeti

Av malzemeleri dükkanı açmak için ne kadar kazanacağınızı öğrendiniz. Kazançtan bahsetmişken av bayi açma maliyetinden bahsetmesek olmaz. Maliyetinizi en çok etkileyen durumun hangi ürünlerin satışını gerçekleştireceğinizdir.

Bazı malzemelerin tedariği diğer ürünlere göre daha fazla olacaktır. O nedenle ürün çeşidinize göre bir maliyet belirleyebilirsiniz. Ayrıca tedarikçileriniz de çok önemli bu nedenle iyi bir piyasa araştırması yapmanız gerekiyor.

Av Bayi Açma Maliyeti ne kadar?

Advertisement

En ucuz ve kaliteli tedarikçinizi bulmanız gerek. Ortalama bazda orta büyüklükte bir dükkanın ürünlerini göz önünde bulundurduğumuzda yaklaşık 300 bin TL sermaye gerekmektedir.

Param yok iş kurmak istiyorum diyenlerdenseniz sizi bu yazıma davet ediyorum.

KOSGEB Av Bayi için Destek Veriyor mu?

KOSGEB av bayi açmak için destek verebiliyor. Ancak tüfek vs. gibi ürünlerin alımında herhangi bir destek sağlamıyor. Belli başlı ürünlerin satışını yapacaksanız KOSGEB desteklerinden faydalanabilirsiniz.

KOSGEB desteklenen sektörleri bağlantıdan inceleyebilirsiniz. CTRL + F tuşuna basıp “avcılık” yazarsanız alakalı sektörleri görebilirsiniz.

Advertisement

Farklı ve bir o kadarda kar marjı yüksek bir dükkan önerisi: Tuhafiye Dükkanı Açmak

Av Malzemeleri Bayilik Veren Firmalar

av bayi nasıl açılır
av bayi nasıl açılır

Av malzemeleri dükkanı açmak için eğer sıfırdan uğraşmak, tedarikçi ve ürünleri düşünmek istemiyorsanız direkt olarak av malzemeleri bayilik veren firmaları değerlendirebilirsiniz. Bunun için franchise bedelini ve mağaza bedelini karşılayabiliyor olmanız gerek.

Böylelikle bayilik aldığınız firma sizin için birçok işi halledecektir. Örneğin balık av malzemeleri dükkanı açmak isterseniz. Cengiz balıkçılık bayilik başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bunun gibi firmaların franchise sayfalarını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: En Karlı İş Fikirleri

Av Malzemeleri Dükkanı Tüyoları

Av malzemeleri dükkanı açmak için sizlere birkaç tüyo vereceğim. Bu tüyolar sayesinde başarılı bir iş yerine sahip olabilirsiniz.,

Advertisement
 • Dükkanınızın konumu çok önemli. İşlek ve avcılığın ilgi gördüğü şehirlerde bu fikri değerlendirin.
 • Son zamanlarda balık av malzemeleri dükkanı açmak çok karlı bir iş. Temel olarak balıkçılık için ürünler barındırabilirsiniz.
 • Yukarıda bahsettiğim gibi iyi bir tedarikçi bulmalısınız. Piyasayı iyice araştırmanız gerekiyor.
 • Dükkanınızda zarar verici ürünleri insanların ulaşamayacağı alanlara koymalısınız. Bu işte güvenlik önemli bir mevzudur.
 • Dekorasyonunuz için malzemeleri iyi bir şekilde sergilemelisiniz. İnsanlar size “sizde şu ürün var mı?” diye sorma gereği duymamalı. Karışık bir dekorasyondan kaçınılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022 başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Tuhafiye Dükkanı Açmak – Maliyeti ve Kar Bilgisi!

tuhafiye dükkanı açmak

2022’de Tuhafiye dükkanı açmak hakkında düşünüyorsanız eğer size rehber olacağım! Tuhafiye açmak için neler bilmek gerekiyor? Hepsini sırasıyla sizlere aktaracağım. Yıllar geçse de tuhafiye dükkanlarına ilgi hiç bitmiyor. Hatta insanlar boş vakitlerini değerlendirmek için örgü işine ve diğer hobilere tekrar rağbet gösterdiğine şahit oluyoruz. Tuhafiye dükkanında sadece ip satmak zorunda değilsiniz! Daha farklı ürünler satarak […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.