finansportali.net

PARA KAZANMA

Kitap Okuyarak Para Kazanmak – 2.500 TL Garantili

kitap okuyarak para kazanmak

Kitapseverler! Okuduğunuz kitapların size para kazandırmasını ister misiniz? Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyim. 🙂 Bu yazımda sizlere kitap okuyarak para kazanmak hakkında çok önemli tüyolar vereceğim!

En iyi ek gelir yöntemlerinden biri olan kitap okuyarak para kazanmak, eğer dilerseniz asıl gelirinize de dönüşebilir! Nasıl mı? Kitap okuyarak para kazandıran siteler aracılığıyla bunu yapabilirsiniz. Ayrıca farklı birçok yöntem var.

Sesli kitap oku para kazan demek için hemen anlatmaya başlıyorum 🙂

Advertisement

İnternetten Kitap Okuyarak Para Kazanmak

Kitap Okuyarak Para Kazanın
Kitap Okuyarak Para Kazanmak

Hobinizi işe dönüştürmek sizin elinizde! Kitap okurken bir yandan da para kazanmak artık çok kolay!

Birçoğumuzun hayatında kitap okumak önemli bir yer tutuyor. Bu alışkanlığımız bize aylık ek gelir sağlayabilir.

Eğer vaktimizin daha fazlasını ayırmaya karar verirsek, net gelirimiz de olabilir. İnternetten kitap okuyarak para kazanmanın birden fazla yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlerden biri olan sesli kitap okuyarak para kazanma işi sizlerin için bir pasif gelir kaynağı da olabilir.

Ayrıca Pasif Gelir Kaynakları için yazımıza göz atabilirsiniz. Burada sizler için özenle hazırladığımız pasif gelir kaynaklarından yararlanabilirsiniz.

Şimdi sizlerle kitap okuyarak para kazanabilmeniz için faydalanabileceğiniz çok önemli yöntemlerden bahsedeceğim!

Advertisement

Kitap Okuyarak Para Kazanma Yöntemleri

Kitap Okuyarak Para Kazanma Yöntemleri
Kitap Okuyarak Para Kazanma Yöntemleri

Kitap okuyarak para kazanma işi dikkatini çekti değil mi? Bu noktada işinize en çok yarayacak alanla ilerlemeniz sizi mutlu edecektir.

İnsanın mutlu olduğu bir işten para kazanması kadar da güzel bi şey yok 🙂

Redaktörlük

Redaksiyon kelimesini daha önce hiç duydunuz mu? Çoğu insan bu kelimenin bir hayli uzağında.. Aslında anlamını duyduğunuzda bileceğinizden eminim.

Redaksiyon, Fransızca kökenli bir kelimedir. Anlamı ise, tamamlanma aşamasına gelmiş bir metnin düzeltilmesidir.

Yani metin üzerinde gerekli değişiklikleri yapmak bir redaksiyon işidir. Biz aslında bu kelimeyi Türkçede en basit anlamıyla “düzeltme” olarak biliriz.

Advertisement

Redaksiyon işi yapan insanlara redaktör denir. Redaktör de, redaksiyon gibi Fransızca kökenli bir kelimedir. Türkçeye ise bu meslek “düzeltmen” olarak geçmiştir.

Redaksiyon yaparak kolayca para kazanabilirsiniz! Bunun için bireysel ya da bir kurumla iş birliği içerisinde çalışabilirsiniz.

Bir yayınevinde yarı zamanlı çalışarak, kitap taslaklarını okuyarak para kazanabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken tek şey kitabı okurken anlamsız bulduğunuz yerleri işaretleyerek yayınevine bildirmek.

Para Kazandıran Uygulamalar sayesinde oturduğun yerden gelir elde edebilirsin! Tüm uygulamaları görmek için hemen linke tıkla!

Redaktörlük İş İlanları

  • Bir yayınevinde redaksiyon işi yapmak için Kariyer.net üzerinden ilanlara göz atabilirsiniz.
  • Dilerseniz tamamen kurumlardan bağımsız bir şekilde tek başınıza da bu işi yapabilirsiniz. Bunun için de, Armut, Bionluk ve Sizlikiş gibi uzaktan çalışmak isteyenlerin toplandığı sitelerde üyelik alabilirsiniz.

Editörlük

Editörlük Yaparak Para Kazanma
Editörlük Yaparak Para Kazanma

Okuduğunuz her kitabın editörü olduğunu biliyorsunuz değil mi? Peki ya editörler ne iş yapıyor biliyor musunuz?

Bir editörün görevi, yayınlanmaya hazır hale getirilen bir kitap taslağını okuyarak yazara stratejik tavsiyeler vermektir.

Advertisement

Örneğin, kitabın içeriği ile adının uyuşmadığını düşünebilir. Bu sebeple yazara kitap başlığı önerilerinde bulunabilir. Ya da hikayenin akışında değişiklik yapılmasını isteyebilir.

İşte siz de böyle editörlük yapabilirsiniz! Hem iyi yazarların kitaplarını henüz daha satışa çıkmadan okumuş olursunuz! Çok iyi değil mi 🙂

Editörlük Eğitimi

Editör olmak için herhangi bir eğitim almış olmanıza gereği yok. Fakat dilerseniz Udemy gibi online eğitim platformlarından birkaç haftalık editörlük eğitimleri alarak sertifika edinebilirsiniz. Bu da sizin bu işte daha çok öne çıkmanızı sağlayabilir.

Eğer bu konuda bilgiliyseniz, Udemy’de editörlük eğitimi vererek de para kazanabilirsiniz. Hemen Udemy’den Para Kazanmak yazımıza tıklayın, detayları öğrenin.

Advertisement

Editörlük İş İlanları

Editörlük yapmak için illa bir yerde çalışmanıza gerek yok! Bireysel olarak da editörlük yapabilirsiniz. Hatta bu iş için yüz yüze görüşmeye dahi gerek yok. Teknolojiden biraz faydalanalım değil mi? 🙂 Online görüşmeler sağlayarak uzaktan editörlük yapmak mümkün!

Kitap okuyarak para kazanmak için iş seçeneklerinden biri olan editörlük için,

  • Yayınevlerinde çalışarak editörlük yapabilirsiniz. Bu noktada Kariyer.net üzerinden editörlük iş ilanlarına göz atabilirsiniz.
  • Bireysel ve uzaktan çalışarak editörlük yapmak isteyenler de Armut, Bionluk, Sizlikiş gibi uzaktan çalışanların bir arada olduğu web siteleri üzerinden editörlük işi bulabilir.

Sesli Kitap Okumak

Sesli Kitap Okumak
Sesli Kitap Okumak

Gelelim bir diğer rağbetteki diğer yönteme… Sesli kitap okuyarak para kazanma şansınız var.

Sesli kitap okuyarak aylık binlerce lira kazanabilirsiniz! Peki ama nasıl mı? Meraklanmayın, sizlere sesli kitap iş başvurusu için iki muhteşem öneri sunacağım!

1- Storytel Anlatıcısı Olmak

Storytel uygulamasını duymadan kaldı mı? Her ihtimale karşı sizlere biraz Storytel’den bahsedeyim 🙂

Advertisement

Storytel, binlerce kitabı üyelerine sesli dinleme imkanı tanıyor! Özellikle günümüzde yoğun iş hayatına sahip olan insanlar kitap okumaya vakit ayıramıyor. Bu sebeple de arabada, ya da yürüyüşte kulaklıkla sesli kitap dinleme seçeneğine yöneliyorlar.

Tam da bu noktada devreye sizin gibi kitapseverler giriyor! Storytel de kitap okumak istiyorum demek için tam zamanı. Böylelikle kitap okuyarak para kazanmak işine tam anlamıyla sahip olabilirsiniz 🙂

“Kitap seslendirmek istiyorum.” diyenler! Storytel’de hikaye anlatıcısı olmak için Job Storytel linki üzerinden siteyle iletişime geçebilirsiniz. Öz geçmişinizi paylaşarak Storytel’de kitap okuyarak para kazanabilirsiniz.

Popüler yazı: Reklam İzleyerek Para Kazanma

Advertisement

2- Youtube’da Kitap Okumak

Sesli kitap okuyarak para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de Youtube’da kitap okumak!

Kendi imkanlarınızla sesinizi kaydederek Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Günümüzde cep telefonlarının mikrofon teknolojisi çok yüksek! Bu sebeple bir mikrofona dahi ihtiyaç duymayacaksınız. Belirlediğiniz bir kitabı okurken, cep telefonunuz üzerinden sessiz bir ortamda kayıt alabilirsiniz.

Youtube’a yükleyeceğiniz her bir sesli kitap sizlerin gelir kaynağı olacak! Yüklemiş olduğunuz kitaplar dinlendikçe izlenme oranlarınız artacak ve bu size nakit para olarak geri dönecek! YouTube kazanç hesaplama ile ne kadar kazanabileceğinize şaşıracaksınız.

Kitap Okuyarak Para Kazanmak Karlı Mı?

Kitap okuyarak para kazanmak kesinlikle karlı bir iş! İsterseniz editör olarak kitap okuyun, isterseniz de sesli kitap okuyun; ayda 5 bin TL kazanmak oldukça olasıdır.

Advertisement

Kazanç konusuna ayrıca değinelim!

Kitap Okumanın Kazancı

Kitap Okumanın Kazancı
Kitap Okumanın Kazancı

Kitap okuma aktivitesini işe dönüştürerek aylık 5 bin TL gelir elde edebilirsiniz!

Bir önceki başlıkta bahsetmiş olduğum yöntemleri kullanarak kitap okuma işine sahip olabilirsiniz. Üstelik bu iş bir süreklilik de gerektirmiyor. Örneğin, Youtube’a yükleyeceğiniz bir sesli kitap videonuz size yıllarca para kazandıracak 🙂

  • Eğer haftada bir redaksiyon işi alırsanız, aylık 2.500 TL kazanabilirsiniz.
  • Eğer iki haftada bir editörlük işi alırsanız, aylık 3.000 TL kazanabilirsiniz.

Sesli kitap işine girerseniz avantajınız daha yüksek!

  • Aylık 2 sesli kitap işi yaparak 5.000 TL para kazanabilirsiniz. Hem Storytel üzerinden binlerce üye sesli kitap dinlediği için bu ücret giderek artacaktır!
  • Youtube’a yükleyeceğiniz bir sesli kitap için de yüklenme süresinden birkaç ay sonra en az 4.000 TL olmak üzere gelir elde edeceksiniz.

Kitap Okuyarak Para Kazandıran Siteler

Kitap Okuyarak Para Kazandıran Siteler
Kitap Okuyarak Para Kazandıran Siteler

Kitap seslendirerek para kazanmak istiyorsanız, bazı sitelerle haşır neşir olmanız gerekiyor. Sizler için kitap okuyarak para kazandıran siteler için araştırma yaptım!

Yukarıda görmüş olduğunuz siteler üzerinden sesli kitap okuyarak para kazanabilirsiniz. Sesli kitap okuyarak para kazanmak işi için bu siteler tamamı sizlere büyük bir avantaj sağlar.

Spotify Sesli Kitap Okuma

Son dönemlerde Spotify Podcast’leri çok fazla rağbet görüyor. Bu platform aracılığıyla kitap seslendirerek para kazanmanız mümkün.

Okunması yüksek kitapları seslendirerek Spotify kanalınıza yükleyebilirsiniz! Kullanıcısı fazlasıyla yüksek bu uygulama sayesinde çok iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Advertisement

Bookstagram Para Kazanma

İnternetten kitap okuyarak para kazanmak için diğer popüler bir yöntem ise Instagram! Instagram üzerinden kitap okuyanların hesaplarına Bookstagram dendiğini biliyor muydunuz?

Evet, Instagram üzerinden bir kitap anlatıcısı hesabı oluşturarak kısa Reels ya da IG TV modunu kullanarak sesli kitap okuma işi yapabilirsiniz. Bookstagram para kazanma tüm dünyada hızla yayılmaya başladı…

İlginizi Çekebilir: Udemy’den Para Kazanmak

Kitap Okuyarak Para Kazanmak Sıkça Sorulan Sorular

Kitap Okuyarak Para Kazanmak Sıkça Sorulan Sorular
Kitap Okuyarak Para Kazanmak Sıkça Sorulan Sorular

Kitap okuyarak para kazanmak için sizlere birçok yöntemden bahsettim. Fakat aklınızda birkaç sorunun daha kaldığını biliyorum. Bu sebeple kitap okuyarak para kazanmak isteyen sizler için en çok merak ettiğiniz soruları yanıtladım! İyi okumalar. 🙂

İnternetten Kitap Okuyarak Nasıl Para Kazanılır?

İhtiyacınız olan en önemli şey, okunabilirliği yüksek kitaplar ve bir adet ses kaydedici! Bunun için cep telefonunuzun mikrofonunu kullanabilirsiniz. Kitap Okuyarak Para Kazandıran Siteler aracılığıyla iş yapabilirsiniz.

Advertisement

Kitap Yazmak Para Kazandırır Mı?

Kitap yazmak sizlere elbette para kazandırır. Fakat kitabınızın türünü ve yazı dilini iyi ayarlamalısınız. Hitap edeceğiniz kitleyi önceden belirleyerek onlara yönelik anlatım dilleri oluşturmalısınız. Okuyucularınızı her zaman düşünmeli ve kitap yazarken onlarla iletişim kurmalısınız.

Sesli Kitap İşi İçin Hangi Ekipmanlara İhtiyaç Var?

Sesli kitap işine başlamak oldukça masrafsız! Bir kitap ve mikrofon bu işe başlamanız için yeterli olacaktır. Öyle ki profesyonel bir mikrofon yerine başlangıçta cep telefonunuzu dahi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.