finansportali.net

EKONOMİ

Cam Balkon Fiyatları 2023 – M2 Balkon Kapatma Fiyatı!

Cam Balkon Fiyatları

Son yıllarda hızla artan cam balkon kullanımıyla insanlar katlanabilir cam balkon fiyatları ne kadar? Merak ediyor. Sizler için piyasadaki sürgülü cam balkon m2 fiyatlarını araştırdım.

Balkon kapatma fiyatları şehirden şehre, kullanılan ham maddeye göre ve firmalara göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak piyadaki ortalama fiyatları burada öğrenerek sizin için en uygun olan cam balkonu satın almayı düşünebilirsiniz.

Kullanılan hammadde için fiyatların artmasından sonra güncellenen balkon cam fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

Advertisement

Cam Balkon Fiyatlarını Etkileyen Durumlar

cam balkon m2 fiyatları
cam balkon m2 fiyatları

Cam balkon fiyat hesaplama yaparken sadece m2 fiyatın belirlenmesi için yeterli değildir. Bu nedenle ilk olarak sizlerle cam balkon fiyatlarini etkileyen durumları paylaşacağım.

Eğer internetten firmalara ulaşarak fiyat karşılaştırması yapacaksanız bu detayları onlarla paylaşmanızda yarar var. Aksi taktirde sonrasında söylenilen fiyatın üstünde bir ücretle karşılaşabilirsiniz. Cam balkon fiyatlarını etkileyen durumlar şöyle:

  • Katlanır, sürgülü cam olup olmaması
  • Cam yüksekliğinin kaç metre olduğu
  • Cam rengi
  • Camın kalitesi (ısıcam, standart cam gibi seçenekler var.)
  • Balkonun cam ile kapatılacak kenar uzunluğu, yani çevresi kaç metre.
  • Balkonun şekli (L balkon, düz vs.)
  • Balkonun cephe sayısı

Bu gibi detayları belirledikten sonra toplam kapatma balkon fiyatınızı öğrenebilirsiniz. Hadi şimdi cam balkon metrekare fiyatı ne kadar? Bakalım.

Cam Balkon Fiyatları

Cam Balkon Fiyatları 2023
Cam Balkon Fiyatları 2023

Balkon cam fiyatları için bazı değişkenlerin olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Bunları göz önünde bulundurarak sizlere ortalama olarak bir fiyat aralığı sunacağım. 2023 yılında cam balkon fiyatları m2 için ortalama 950 TL – 2.000 TL aralığındadır. Şimdi katlanır, sürgülü, renkli modeller için fiyatlandırma detaylarına göz atalım.

Katlanır Cam Balkon Fiyatları

Klasik cam balkon olarak karşınıza çıkan katlanır cam balkonlar tercih edebileceğiniz en uygun fiyatlı seçeneklerden birisidir. Katlanabilir cam balkonlar için renkli ya da renksiz seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Katlanabilir cam balkon fiyatları ortalama olarak 1.000 TL‘dir. Renkli tercih ederseniz 100 TL gibi bir miktar daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

sürgülü cam balkon fiyatları
sürgülü cam balkon fiyatları

Sürgülü Cam Balkon M2 Fiyatları

Klasik katlanır cam kullanılmasını istemiyorsanız, daha kullanışlı bir seçenek olan sürgülü camı tercih edebilirsiniz. Katlanır cam balkonla aralarında yüksek bir fiyat farkı bulunmuyor.

Sürgülü sistemler için cam balkon m2 fiyatları 1.100 TL civarındadır. Renksiz cam için ortalama sürgülü cam fiyatları böyledir. Renkli tercih edecekseniz eğer ortalama fiyat 1.200 TL civarındadır.

Advertisement

Öneri: Çimento Fiyatları

Renkli Cam Balkon Fiyatı

Renkli camlar standart şeffaf camlara göre daha pahalıdır. Özellikle klima kullanan ve ısı koruması oluşturmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Renkli cam fiyatları standart camdan 100 – 200 TL daha fazladır.

Renkli cam olarak mavi, yeşil, bronz , siyah seçenekler vardır. Eğer eviniz az ışık alıyorsa mavi, yeşil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Daha az ışık almasını tercih ediyorsanız, siyah cam kullanılabilir.

cam balkon  fiyatları hesaplama
cam balkon fiyatları hesaplama

Isıcamlı Balkon Cam Fiyatları

Eğer cam balkonunuz içi ısıcam tercih edecekseniz m2 fiyatının daha yüksek olduğunu söyleyebilirim. Renksiz camlı ısıcamlı balkon fiyatları m2 fiyatı 1.700 TL – 1.800 TL arasındadır. Renkli camlı ısıcamlı balkon fiyatı 1.900 TL – 2.000 TL arasındadır.

Isıcamlı cam balkonlar; dışarıdan soğuk almaz, içerideki ısıyı korur. Isı kaybı yaşamak istemeyenler, kışın da balkonunu kullanmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Advertisement
balkon kapatma fiyatları
balkon kapatma fiyatları

Cam balkon fiyatlarını araştırırken, balkon yaptırmadan önce izlenmesi gereken bir videoyu sizlere bırakıyorum:

balkon cam

Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır?

Cam balkon ölçüsü almak için balkonun yüksekliğini ve genişliğini hesaplamanız gerekiyor. Bunu yapmak için duvardan duvara ölçü almanız gerek.

Cam Balkon Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Cam balkon fiyatları hesaplama yaparken metrekare kullanılır. İlk olarak balkonunuzun yüksekliği ve genişliği ölçülür. Genişlik ve yükseklik çarpılarak ne kadar cam kullanılacağı sonuçlanır. Balkonunuzda kullanılmasını istediğiniz modele de karar verdikten sonra m2 birim fiyatından hesaplama yapılır.

En İyi Cam Balkon Sistemi Nasıldır?

Cam balkon yaptırmak isteyenler için en iyi model ısıcamlı cam balkondur. Isı yalıtımı için büyük avantajdır. Sürgülü katlanabilir modeller kullanışlı olması açısından daha çok tercih edilmektedir.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Migros Rakı Fiyatları 2024-YILBAŞI – EFE, BEYLERBEYİ, YENİ RAKI… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

EKONOMİ

Migros Rakı Fiyatları 2024-YILBAŞI – EFE, BEYLERBEYİ, YENİ RAKI…

migros rakı fiyatları

Migros rakı fiyatları güncel ne kadar? Migros, alkol alışverişi yapanların sık sık tercih ettiği bir market. Sebebi ise diğer yerlerden daha ucuza satış gerçekleştirmesi. En çok alınanlardan alkollerden birisiyse rakı. Peki Migros Efe rakı fiyatları ne kadar? Yapılan zamlardan sonra marka marka ele aldığımız rakı fiyatlarını sizler için derledik. Migros yeni rakı fiyatları ve daha […]

Okumaya devam et

EKONOMİ

Antalya Havaş Saatleri 2023 | Tüm Duraklar ve Havaş Ücreti

antalya havaş saatleri

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak ve şehir merkezindan Havalimanı’na ulaşmak isteyenler için Antalya Havaş saatlerini güncel olarak listeledik. Antalya’da Havalimanı’na toplu taşıma olsa da; saatlerin uçuş saatine göre tam uygun olmaması ve gece ulaşımın olmaması nedeniyle Havaş sıklıkla kullanılıyor. Bunun için hangi saatlerde Havaş otobüslerinin kalktığını bilmenizde fayda var. İşte güncel 2023 Antalya Havaş Saatleri… […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.