finansportali.net

İŞ BULMA

DeFacto Çalışma Şartları ve Maaşları 2023 – TÜM DETAYLAR!

Defacto çalışma şartları

DeFacto’da çalışmak istiyorum diyenler! Defacto çalışma şartları sizlere uygunsa hemen başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Konuyla alakalı tüm merak edilenler bir araya topladım. Üstelik DeFacto maaşlarını da ele alacağım.

Türkiye’de birçok şubesi bulunan marka ile siz de başarılı bir kariyer fırsatını yakalayabilirsiniz. Markanın bünyesinde çalışan binlerce personel mevcut. Birçok avantajın varlığından bahsetmek mümkün. Bunları öğreneceksiniz.

En yeni bilgilerle birlikle Defacto başvurusu konusunda tüm bilgilere erişeceksiniz. Giyim sektöründe çalışmak isteyenler için oldukça avantajlı bir marka olan Defacto’da çalışabilirsiniz. Hadi detaylara göz atalım.

Advertisement

DeFacto Çalışma Şartları

DeFacto Çalışma Şartları
DeFacto Çalışma Şartları

Defacto da çalışmak isteyenler için en önemli konulardan birisi şartlardır. Bu şartların sizin için uygun olduğuna eminseniz, Defacto çalışma başvurusu yapabilirsiniz. Sizler için araştırdım. İşte DeFacto çalışma şartları:

 • DeFacto’da part time ya da full time çalışma sistemi bulunur. Bunlardan birisini seçmeniz gerek.
 • Tam zamanlı çalışanlar 45 saatlik çalışma saatini doldurmak zorundadırlar.
 • Yarı zamanlı çalışanlar ise 30 saatlik çalışma saatini doldurmak zorundadırlar.
 • Sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya sistemi bulunur.
 • Yoğun günlerde ek mesaiye kalma durumu vardır.
 • Haftada 1 gün tatil hakkı vardır.
 • Yıllık izin hakkı için 1 yıl çalışmanız gerekiyor.
 • Mağaza içinde yükselmek istiyorsanız en az 6 ay çalışmanız gerekiyor. Sonrasında gerekli sınavlara girmeniz, başarı sağlamanız gerek.
 • Yükselme sınavlarına girmek için en az 2 yılık bir üniversiteden mezun olma şartı aranıyor.

Mağazacılık sektöründe çalışmak istiyorsanız, sunduğumuz farklı alternatiflere de göz atabilirsiniz. Örneğin Zara çalışma şartları sektördeki en iyilerden birisi olarak biliniyor. Şimdi okuyabilirsiniz.

DeFacto Çalışma Yaş Sınırı Var Mı?

Evet, Detacto çalışma şartlarından birisi de yaş sınırıdır. İş başvurusu yapmak için mutlaka 18 yaşını doldurmak gereklidir. 18 yaşının altında hiç kimsenin başvurusu değerlendirmeye alınmıyor.

DeFacto Maaşları

DeFacto Maaşları
DeFacto Maaşları

DeFacto çalışma şartlarından sonra gelelim idiğer en merak ettiğiniz konuya… Defacto’da çalışmak istiyorum diyenler ne kadar kazanacakları konusunda emin olmak istiyorlar. Kıdemlerine göre DeFacto maaşları şöyledir:

DeFacto Personel KıdemleriMaaşları
DeFacto Satış Personeli8.500 TL – 8.800 TL
DeFacto Depo Personeli8.500 TL – 8.800 TL
DeFacto Müdür Yardımcısı10.500 TL – 10.700 TL
DeFacto Müdür11.500 TL – 12.500 TL
defacto personel maaşları 2023

Defacto maaşları ortalama olarak bu şekilde. Maaşlara ek olarak yemek kartı, mesai ücretleri veriliyor ve prim sistemi bulunuyor. Bunu da hemen anlatayım. Onun öncesinde kısaca maaş gününü vereyim.

DeFacto Maaşları Ayın Kaçında Satıyor?

Defacto maaşları her ayın 5’inde düzenli olarak banka hesaplarına yatmaktadır. Ayın 20’sinde de satış primleri banka hesaplarına yatırılır.

DeFacto Prim Sistemi

defacto prim sistemi
defacto prim sistemi

Defacto çalışan maaşları her ne kadar asgari ücretten başlıyor olsa da birçok çalışan asgari ücretin üstünde kazanma şansı buluyor. Bunun en büyük sebebi ise prim sisteminin olmasıdır.

DeFacto çalışanları, mağazanın belirtiği kotaya göre çalıştıkları taktirde maaşlarının %’10’una kadar prim kazanabiliyorlar. Ek mesai ücretleriyle birlikte de 6.000 TL’yi rahatlıkla bulan bir kazançları söz konusu. Defacto çalışma şartları için devam edelim…

Advertisement

Kozmetik sektöründe çalışmayı da düşünebilirsiniz! Gratis maaşları bu noktada dikkatinizi çekebilir.

DeFacto Çalışma Saatleri Full Time

defacto çalışma saatleri
defacto çalışma saatleri

DeFacto çalışma şartlarında part time ve full time çalışanlarının ne kadar saat tamamlamaları gerektiğini belirtmiştim… Tam zamanlı çalışanların çalışma saatleri iki vardiyaya göre ayarlanıyor. Sabah – akşam vardiyalarından birisinde çalışmanız gerek. Bu da haftalık olarak değişiklik gösterebiliyor. Vardiyalara göre DeFacto çalışma saatleri şöyle:

 • Sabah vardiyası eleman çalışma saatleri: 08:30 – 17:00
 • Akşam vardiyası eleman çalışma saatleri: 13:30 – 22:00

Benzer İçerik: Koton Çalışma Şartları

DeFacto Part Time Çalışma Saatleri

Defacto full time çalışma saatlerinin vardiyalara göre olduğundan bahsettik. Peki, Detacto çalışma saatleri part time personeller için nasıl belirleniyor? Şöyle ki part time çalışan saatleri haftalık olarak mağaza müdürü tarafından belirleniyor.

Günlerin yoğunluğuna full time çalışan personel sayısına göre part çalışanların saatleri belirleniyor. Genellikle haftalık 30 saatlik çalışma, haftanın 4 gününe yayılıyor. Özetle DeFacto part time çalışma saatleri ve günleri haftalık olarak değişkenlik gösterebilmekte.

DeFacto İş Başvurusu

defacto iş başvurusu
defacto iş başvurusu

Eğer DeFacto çalışma şartları size uygunsa ve maaşları konusunda memnunsanız iş başvurusu yapabilirsiniz. DeFacto iş başvurusu için 2 alternatifiniz bulunuyor:

 • İnternetten DeFacto iş başvurusu
 • Şubeden DeFacto İş Başvurusu

İnternetten DeFacto iş başvurusu yapmak için Kariyer, Indeed, LinkedIn iş ilan sitelerini kullanabilirsiniz. Personel ihtiyacına ihtiyaç duyan DeFacto mağazaları bu siteler aracılığıyla iş ilanları yayınlıyorlar.

Diğer seçeneğiniz ise gidip mağazadan başvuru yapmaktır. Bunun için bir CV’niz olmalı ve gidip mağazaya bırakmalısınız. Size tavsiyem bu yöntemle başvuru yapmanızdır. En yakın DeFacto mağazına giderek bu şekilde başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Süreci

CV’niz olumlu yönde değerlendirildikten sonra telefon numaranız aracılığıyla tarafınıza ulaşılır. Yüz yüze kısa bir mülakata davet edilirsiniz. Mağaza acil olarak elemana ihtiyaç duyuyorsa kısa süre içerisinde işe alınmanız çok olasıdır.

Advertisement

Mülakat olumlu geçerse sizden bir takım belgeler isteyecekler. Belgeleri eksiksiz şekilde toplayarak ilettiğiniz taktirde hızlıca işe girişiniz yapılır.

Okuyabilirsiniz: FLO Çalışma Şartları

DeFacto İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvurunuz olumlu değerlendirildiğinde sizden tamamlamanızı isteyecekleri belgeler var. Defacto iş başvurusu için gerekli evraklar şunlar:

 • İkametgah belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sicil kaydı
 • Kan grubu belgesi
 • Sağlık raporu
 • Diploma,
 • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi

DeFacto’da Başvurabileceğiniz Pozisyonlar

defacto çalışma başvurusu
defacto çalışma başvurusu

DeFacto iş başvurusu yapacaksanız satış personeli dışındaki pozisyonlara da başvuru yapabilirsiniz. İşte DeFacto’da başvuru yapabileceiniz pozisyonlar:

 • Satış personeli
 • Kasa sorumlusu
 • Depo personeli
 • Mağaza müdür yardımcılığı
 • Mağaza müdürü

Satış personeli başvurusu için en az lise mezunu olmanız gerekiyor. Müdür yardımcılığı ve diğer üst pozisyonlar için ise en az 2 yıllık bir üniversiteden mezun olmanız gerek. Daha fazla bilgi almak için DeFacto işe alım sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

DeFacto Çalışan Yorumları

Şimdi gelelim Defacto çalışma şartlarından sonra çalışan yorumlarına. Defacto’da çalışmak isteyenlerin çalışan yorumlarını önemsediklerini biliyorum. Genel olarak Defacto’da çalışanların işten memnun olduğunu görüyoruz.

Advertisement

Negatif yorumlardan bir çoğunun ise fazla mesainin olması. O nedenle yoğun tempoya ayak uydurmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız, Defacto çalışma şartları sizin için biraz ağır olabilir.

Bunun dışında başarılı bir markada satış danışmanı olmanız ve haklarınızın size zamanında, eksiksiz ödenmesi büyük avantajlardan.

Defacto çalışma şartları hakkında sizlere anlatacaklarım bunlardı. Daha farklı sorularınız varsa, yorum kısmında buluşabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Özbekistan İş İlanları – 2023 Başvuru ve Tüm Güncel Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

Özbekistan İş İlanları – 2023 Başvuru ve Tüm Güncel Bilgiler

Özbekistan İş İlanları

Yurt dışı iş ilanları arasına bir yenisini daha ekliyoruz! Siz de yurt dışında çalışmak mı istiyorsunuz? Sizler için hazırladığım Özbekistan iş ilanları 2023 güncel bilgilerini derledim. Ayrıca Özbekistan işçi alımı ile iş başvurularıyla ilgili şartları da yazıma ekledim. Özbekistan’da çalışan Türk firmaları hangileri merak ediyorsan aradığın cevaplar da bu yazıda. Özbekistan’da çalışmak istiyorum diyenlere konuyla […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

Singapur İş İlanları – 2023 Güncel Çalışma Bilgileri

Singapur İş İlanları

Hem yurtdışında yaşamak hem de iş bulmak mı istiyorsun? İşte size müthiş bir öneri. Uzak Doğu ülkerinden birisinde çalışarak para biriktirebilirsin. Evet bu mümkün! Singapur iş ilanları yazımı da sizler için derledim. Singapur’da iş olanakları nedir diye düşünmene gerek kalmadı. Bu yazımda Singapur’da çalışmak hakkındaki bütün gerekli bilgileri sıraladım. Singapur’da maaşlar ne kadar? Öğrenmek için […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.