finansportali.net

BANKACILIK

Kartsız Döviz Bozan ATM’ler 2022 – ATM ile Euro, Dolar Bozdurma

döviz bozan atm

Kartsız döviz bozan ATM’ler ile işlem yapmak isteyenler için 2022 yılında hangi bankalar bu hizmeti veriyor listeledim. ATM’den Dolar ve Euro nasıl bozdurulur detaylarını öğrenmek için dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca bankaların günlük döviz bozma limitleri ve komisyonları ne kadar merak edenler için güncel bilgiler de mevcut. İşte sizler için hazırladığım döviz bozan atmler hakkındaki tüm bilgiler…

Döviz ATM’si Nedir?

Döviz ATM’si bankaların müşterilerine 7/24 bankamatikler aracılığıyla döviz bozdurma imkanı sunması için belirli noktalardaki hizmetidir. Bu ATM’ler normal bankamatiklerden farklı olarak Euro, Dolar veya Pound gibi dövizleri yatırma-çekme imkanı sunan bir ayrıcalığa sahiptir.

Advertisement

Döviz bozdurma veya diğer işlemleri yürütebileceğiniz ATM’ler şehirlerin işlek ve merkezi noktalarında veya turistlerin uğrak olduğu yerlerde yer almaktadır. Bununla beraber iş yaşamının hızlı aktığı noktalar da bu bankamatikler için tercih edilen noktalar arasındadır.

ATM’ler Mesai Saatleri Dışında Döviz Bozar Mı?

Bankalara ait ATM’ler mesai saatleri dışında döviz işlemi yapmaktadır. Mesai saatleri içerisinde ATM’lerden yapacağınız döviz işlemlerinde bankalar anlık kur oranlarını kullanırken, mesai saatleri dışındaki işlemlerde bankalar piyasa kapanış fiyatını baz alarak işlem yapmaktadır.

Döviz Bozan ATM’ler Komisyon Alıyor mu?

Döviz bozan ATM’ler yaptığınız işlemler üzerinden komisyon almamaktadır. Yapacağınız işlemlerde komisyon harici bankalar arasındaki tek fark kur farklarının değişkenliği olmaktadır.

Döviz bozdurmalarda sıfır, alımlarında ise binde 2 oranında Kambiyo vergisi adında devlet vergisi alınmaktadır. Bu vergi oranı belirlenen resmi karar gereği tüm bankalarda sabittir.

Advertisement

ATM Döviz Yatırma Çekme Limiti Nedir?

ATM’den döviz yatırma ve çekme limiti her banka için farklı bir sınıra sahiptir. Genel itibariyle döviz çekme yatırma işlemleri sizin günlük TL çekme yatırma gibi sınırlarınızı etkilemez. ATM’den günlük Türk Lirası işlem sınırınız ile döviz işlem sınırınız farklıdır.

Ortalama olarak birçok banka 800 Dolar ve 800 Euro işlem sınırı getirmektedir. Pound işlemlerinde ise 800 Dolar değerinde olmak kaydıyla sınır getirilmiştir. Kullandığınız bankanın döviz sınır aralığı değişebilir, bu bilgiyi bankanızın dijital bankacılık sayfasından edinebilirsiniz.

döviz bozan atmler – kartsız döviz bozan atmler 2022

Kartsız Döviz Bozan Atmler Hangileri?

En sık aratılan sorulardan birisi de kartsız döviz bozan ATM’ler var mı olmaktadır. Henüz Türkiye’de çoğu banka bu sistemi sağlamaktadır. Ancak KuveytTürk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası ve Denizbank Exchange ATM sistemiyle kartsız döviz bozmanıza olanak sağlamaktadır.

Ancak kartınız olması dahilinde aşağıda listediğim diğer bankalara ait döviz hesabınız üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekeceğini düşündüğüm Almanya’dan Türkiye’ye Para Yollamak 2022 EN UCUZ YÖNTEMLER! yazısına göz atabilirsiniz.

ATM’den Döviz Nasıl Bozdurulur?

Genel olarak menü ve işlem sırası benzediği için size KuveytTürk ATM’si kartsız döviz bozma işlemi üzerinden nasıl diğer bankalarda da bı işlemi yapabileceğinizi anlatacağım. Kartsız döviz bozan atm şu şekilde kullanılmaktadır;

Advertisement
 • Giriş tuşuna basarak Kartsız İşlem tuşunu seçiniz,
 • Exchange / Döviz Bozdurma seçeneği tuşlayınız,
 • Telefon numaranızı ülke kodu başında olacak şekilde tuşlayınız,
 • Ekrana telefonunuza gelen şifreyi tuşlayarak devam ediniz,
 • Yatıracağınız dövizi (Euro veya Dolar) seçerek tekrar devam ediniz,
 • Yatıracağınız döviz tutarı tuşlayınız,
 • Ardından dövizi para yatırma haznesine yatırarak tutar doğruysa Onay seçeneğine basınız,
 • Dövizin hesaplanan kur karşılığındaki TL cinsinden karşılığını para çekme haznesinden alınız.

Diğer bankalar da bu işlem konusunda önümüzdeki yıllarda böyle bir hizmet sunmayı planmaktadır ancak 2022 yılı itibariyle Ziraat Katılım, İş Bankası, Denizbank, KuveytTürk haricinde kartsız döviz işlemi yer almamaktadır.

döviz bozan atmler – döviz bozan bankamatikler hangileri

Döviz Bozan ATM’ler 2022

Euro veya Dolar gibi dövizleri bozdurmak için ATM kullanmak istiyorsanız hangi bankaların bu hizmeti verdiğini bilmelisiniz. Çünkü her banka bu hizmeti sunmamakla beraber her ATM’de de bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. ATM’den döviz bozan bankaların güncel listesini aşağıda sizler sundum.

İşte sizler için derlediğim döviz bozan ATM’ler 2022 listesi;

 • Türkiye İş Bankası,
 • VakıfBank,
 • OdeaBank,
 • DenizBank,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Garanti BBVA,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB),

ATM’den döviz bozdurma işlemini bu bankaların döviz tanımlı ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Döviz Bozan Bankamatik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kartsız döviz bozan bankaların arasındaki kur farklarına dikkat etmeniz size daha çok kazanç sağlamaktadır,
 • Bozuk para haznesi de dahil olmak üzere paranızı tam ve eksiksiz aldığınızı kontrol etmelisiniz,
 • Mesai saatleri içerisinde işlem yapmanız sizin kur farkından daha az etkilenmenize sebep olur,
 • Bankaların günlük limitlerine takılmanız durumunda diğer bir bankayı kullanarak daha çok döviz alım-satımı yapabilirsiniz.
döviz bozan atmler – en yakın döviz bozan atm – exchange atm

Döviz Bozan ATM En Yakın Nereden Bulurum?

Eğer döviz bozdurma işlem için ATM arıyorsanız İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlerde işlek ve turistik yerlerde genellikle bu bankamatikler yer almaktadır. Ancak size döviz bozan atm konumu lazım ise bunun için kullandığınız banka kartına yani bankanıza ait resmi siteden döviz bozan atmlerin konumlarına ulaşabilirsiniz.

En Yakın Döviz Bozan ATM Konumu

Bankanıza ait resmi site üzerinden döviz bozan atmlerin adreslerine ulaşamamanız durumunda Google üzerinden telefon konumuzun açık olması şartıyla da en yakın atmleri sorgulayabilirsiniz.

Vakıfbank Döviz Atm’si Var Mı?

VakıfBank döviz çekme işlemlerinde müşterilerine olanak sunmaktadır. Vakıfbank döviz atm’lerinde para çekme işlemleri arasında döviz çekme özelliği yer almaktadır ancak bankanın döviz yatırma işlemi henüz aktif değildir. Hesap işlemleri üzerinden döviz alım-satımı yapılmaktadır ancak atm’lerden bozdurma imkanı 2022 yılı itibariyle yoktur.

Akbank ATM Döviz Yatırma İşlemi Var Mı?

Akbank ATM’si ile döviz yatırma veya çekme işlemi yapılmamaktadır. Birçok müşteri Akbank ATM’si üzerinden döviz alım-satımı yapıldığını sorgulamaktadır ancak bankanın şuan da böyle bir hizmeti yoktur.

Advertisement

Yurtdışı alışverişleriniz ve döviz işlemleriniz için Advcash Cüzdanı Nedir – Nasıl Açılır ve İşlem Yapılır? yazısını bu kısma ekliyorum.

Ziraat Bankası Döviz Bozan ATM’leri Nasıl Kullanılır?

Kolayca Ziraat Bankası döviz bozma işlemlerini yürütmeniz için Ziraat Bankası ATM’lerinden döviz nasıl bozdurulur anlatan bir videoyu yazının bu kısmına ekliyorum.

döviz bozan atm – dolar bozan atm – euro bozan atm – exchange atm

ATM’lerden Döviz Bozdurmak İsteyenlerin Sıkça Sorduğu Sorular

Hangi ATM euro bozar?

İş Bankası, Odea Bank, Denizbank, Kuveyt Türk, Yapı Kredi, Ziraat Katılım Bankası, Garanti BBVA, Türkiye Finans Bank, Albaraka Türk, QNB Finansbank ve TEB döviz uyumlu ATM’lerinden Euro bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat ATM döviz bozar mı?

Ziraat Katılım Bankası ATM’lerinden kartsız bir şekilde döviz bozdurabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde Ziraat Katılım ATM’sinden dövizi yatırım bankanın verdiği kur oranıyla bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

Advertisement

Bankamatik döviz bozar mı?

Evet, birçok bankaya ait döviz değişimine uyumlu ATM’lerden döviz bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

Garanti ATM lerinden euro çekilebilir mi?

Döviz uyumlu Garanti BBVA ATM’lerindeki döviz hesabınızdan Euro, Dolar ve Pound çekebilirsiniz.

Exchange ATM nedir?

Exchange ATM’ler Türkçe karşılığı ile Döviz Takas Etme Bankamatikleri anlamına gelmektedir. Belirli bankaların bu ATM’leri ile döviz alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

En Güvenilir Borsa Uygulamaları 2023 – En Kolay 10 Program!

en güvenilir borsa uygulamaları

Borsa denilince akla artık sadece hisse senetleri piyasası gelmemekte. Dijital dünyada dövizlerden emtialara, senetlerden kripto paralara kadar uzanan geniş bir yatırım araçları listesi yer almakta. Siz de en güncel borsa takibi ve analizlerini öğrenmek için çeşitli platformlara başvurmak zorundasınız. İşte tam bu nedenle sizler için en güvenilir borsa uygulamaları listesini detaylarıyla ve indirme linkleriyle birlikte […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, MaxiPuan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. En […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.