finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2023

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum.

Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız.

2023 yılında ekonomik koşullar belli. Bu yüzden dükkan açarken doğru stratejilerle ilerlemek de en az fikirler kadar önemli! Şimdi dükkan fikirleri için listemize bakalım…

Advertisement
iş yeri açma fikirleri

1- Butik Açmak

Puan:

ne dükkanı açabilirim
ne dükkanı açabilirim

Modayla iglilenen biriyseniz giyim sektöründe yerinizi alabilirsiniz! Mini bir dükkanla dahi butik açmak mümkün. Ucuza toptancılar bulup, son moda kıyafetleri butiğinizde sergileyebilirsiniz. Burada önemli olan birkaç husus var.

Ürünleri doğru yerden tedarik etmek ve mağazanızın dekorasyonu… Müşterilerin sizi tercih etmesi için bu noktalara dikkat etmelisiniz. Satışlarınızı artırmak için de internetin nimetlerinden faydalanmayı unutmayın. 😉

👉 Butik açmak için tüm bilgileri öğrenmek için ayrıca yazmış olduğum yazıyı okuyabilirsiniz.

2- Pilavcı Açmak

Puan:

Advertisement
dükkan açma fikirleri
dükkan açma fikirleri

Küçük dükkan fikirleri arayanlara! Pilavcı dükkanı açmak tam size göre… Maliyeti düşük ve müşterisi hazır işlerden birisi. Lokasyon konusunda başarılı bir konuma açacağınız pilavcı dükkanı ile düşük sermaye ile yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

Ekstra içecek satışlarıyla da kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Dükkan açma fikirleri denildiğinde gıda sektörüne hizmet eden seçenekler gerçekten çok kazançlı.

3- Tuhafiye Dükkanı Açmak

Puan:

küçük dükkan fikirleri
küçük dükkan fikirleri

Dükkan açma fikirleri için önereceğim bir seçenek 👉 tuhafiye dükkanı açmak olacak. Hem çok büyük bir sermaye gerektirmiyor hem de mahalle arasında dahi açıldığında kar marjı yüksek olan bir seçenek. Türkiye’de tuhafiye dükkanları son zamanlarda daha sık rağbet görüyor.

İnsanlar boş vakitlerini değerlendirmek için tuhafiye dükkanlarından faydalanıyorlar. Ortalama olarak 60 bin TL’ye tuhafiye dükkanı açabilmek mümkün. Üstelik KOSGEB desteklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

4- Spotçu Açmak

Puan:

Advertisement
iş yeri açmak istiyorum
iş yeri açmak istiyorum

Ekonomik şartlardan dolayı insanlar artık sıfır kullanılmış yeni beyaz eşyalardan, mobilyalardan ziyade artık ikinci el ürünlere yöneliyorlar. Bu noktada spotçular önemli rol oynuyor. Sermayeniz müsaitse dükkan açma fikirleri arasından spotçu açma fikri sizi kazançlı kılabilir.

Spotçular özellikle üniversite çevrelerinde açıldığı taktirde çok fazla satış gerçekleştirebiliyor. Öğrenciler okullar açıldığında sık sık spotçulardan alışveriş yapmayı tercih ederler.

Bu işi yapmak için ikinci el eşyaları tedarik etme konusunda başarılı olmalısınız. Ticari becerileri kuvvetli insanlar için bir seçenek.

5- Züccaciye Dükkanı Açmak

Puan:

dükkan açmak
dükkan açmak

Züccaciye dükkanı açmak da sermayesi düşük fikirlerden birisi. Ayrıca tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar arasında da sıralayabiliriz. Züccaciye dükkanlarının modası hiç geçmiyor…

İnsanlar evleri için gerekli olan alışverişleri züccaciyecilerden alışveriş yapmayı artık daha çok tercih etmeye başladı. Ekonomik şartlardan dolayı insanlar daha ucuz alternatifleri tercih ediyorlar.

Advertisement

Siz de züccaciye dükkanınıza toptan ucuza alacağınız birçok ürün ile yüksek kar marjı elde edebileceksiniz. Detayları öğrenmek için 👉 züccaciye dükkanı açmak yazısını okuyabilirsiniz.

6- Bijuteri Dükkanı Açmak

Puan:

en çok işleyen dükkanlar
en çok işleyen dükkanlar

Bijuteri dükkanı açmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Bijuteri ürünlerini toptancılardan çok ucuza temin edebilirsiniz. Aldığınız ürünleri daha yüksek fiyata satarak para kazanabilirsiniz.

İşlek çarşılarda en çok işleyen dükkanlar arasında bijuteri dükkanlarının yer aldığının altını çizmiş olayım. Ne kadar çok trendleri takip eder ve ürünlerinizi ona göre temin ederseniz, ona göre daha çok kazanırsınız.

7- Börekçi Dükkanı Açmak

Puan:

Advertisement
açılabilecek dükkanlar
açılabilecek dükkanlar

“Ne dükkanı açabilirim?” Sorusu aklınızı kurcalama devam ediyorsa gıda sektörünü mutlaka bir değerlendirin. Son zamanlarda artan börekçi dükkanları gözünüze çarptı mı? 👉 Börekçi dükkanı açmak çok karlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Üretimi kolay, maliyetsiz olduğu için kar marjınız yüksek olacak. Küçük bir dükkan açıp, sipariş sistemiyle dahi kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle okul, işyeri gibi işlek yerlerde açacağınız dükkanla her gün çok iyi cirolar kazanabilirsiniz.

8- Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Puan:

en çok işleyen dükkanlar
en çok işleyen dükkanlar

👉 Oto yıkama dükkanı açmak son zamanlarda popüler bir iş fikri diyebilirim. Doğru konuma açılan bir oto yıkamacının her daim müşterisi olacaktır. Bu tarz konularda ilgili biriyseniz sizin için iyi bir dükkan açmak için fikir olabilir.

Ancak şunu söylemeliyim ki oto yıkama dükkanında gerçekleştirilen birçok iş var. Pasta cila, motor yıkama, alt yıkama gibi hizmetler var. Hizmetlerinizi en kaliteli şekilde sunabilmek için ekibinizin de kaliteli olması gerekir. Böylelikle sürekli müşterilere sahip olabilirsiniz.

9- Kumrucu Dükkanı Açmak

Puan:

Advertisement
küçük dükkanda ne iş yapılır
küçük dükkanda ne iş yapılır

Birbirinden lezzetli kumrucu dükkanları ülkemizde çok seviliyor… Yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda açacağınız kumrucu dükkanı ile kazançlı çıkabilirsiniz. Ürün maliyetleri de yüksek olmadığı için kar marjınız yüksek olacak.

Özellikle işyerlerinin yakınında açabilirseniz harika kazançlara sahip olabilirsiniz. Ortalama 50 bin TL sermaye ile kumrucu dükkanı açabilmeniz mümkün.

10- Oto Lastikçi Açmak

Puan:

iş yeri açma fikirleri
iş yeri açma fikirleri

“Ne dükkanı açsam para kazanırım?” diyenlere oto lastikçi dükkanı açma fikrini sunacağım. Bu yazıda herkese göre bir seçenek sunacağımı söylemiştim. 🙂 Oto lastik işinden anlayan biriyseniz böyle bir iş fikri ile birlikte kazançlı çıkacaksınız.

İyi bir lokasyonda açacağınız oto lastikçi dükkanında kaliteli hizmet sunarak devamlı müşteriler kazanabilirsiniz. 👉 Oto lastikçi dükkanı açmak hakkında detaylı bilgileri yazıya tıklayarak öğrenin!

11- Çorbacı Açmak

Puan:

Advertisement
tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar
tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar

Kimse bir çorbacıya hayır diyemez! Sermayesiz dükkan açmak gerçekten mümkün. Küçük dükkan fikirleri için tercih edilebilir. Çorbanın maliyeti düşük olduğu için kazancınız yüksek olacaktır. Şu an piyasada bir kase çorbanın en düşük fiyat ortalama 40 TL – 70 TL civarında.

Birkaç çeşit çorba çeşidi ve masa sandalyeye masraf ederek para kazanabileceksiniz. Dilerseniz ürün yelpazenizi de genişletmek size kalıyor.

13- Tekel Bayi Açmak

Puan:

tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar
tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar

Hemen hemen her mahallede de ya da yakınında tekel bayi görüyorsunuz. Tekel bayi bulunmayan bir yere açacağınız dükkan ile çok yüksek kazançlara sahip olabilirsiniz. Elbette 👉 tekel bayi açmak için bazı prosedürler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Detaylarını sizlere ayrıca yazmış olduğum yazıda anlattım. Mahalle arasında ne dükkanı açılır? Seçenekler çok fazla!

14- Kuaför Açmak

Puan:

Advertisement
mahalle arasında ne dükkanı açılır
mahalle arasında ne dükkanı açılır

Dükkan açma fikirleri için devam edelim. Bayanım dükkan açmak istiyorum diyenler için kuaför dükkanı en çok işleyen dükkanlar içerisinde yer alıyor. Özellikle çok fazla kuaförün olmadığı konumlara açılan kuaför salonları yüksek kazanç sağlıyor.

Bu iş için dükkanınızda çalışacak işi bilen personellere ihtiyaç olduğunu unutmayın. Kazancınızı artırmak için manikür – pedikür gibi farklı hizmetlerini dükkanınızda verebilirsiniz.

15- Playstation Cafe Açmak

Puan:

dükkan açmak
dükkan açmak

İnsanlar evlerinde oynayamadıkları oyunları playstation cafelerde oynuyorlar. Özellikle üniversite çevrelerindeki playstation kafelerin müşterisi baya bir fazla oluyor. Son çıkan oyunları edinebilirseniz sizin için süper bir fırsat olacaktır.

İş yeri açma fikirleri arayanlara alternatif bir seçenek. 👉 Playstation cafe açmak için ayrıntıları hemen şimdi öğrenebilirsiniz. Dükkan açma fikirleri için devam edelim!

16- Güzellik Salonu Açmak

Puan:

Advertisement
dükkan açma fikirleri
dükkan açma fikirleri

Güzellik sektörünün önü her zaman çok açık… En çok işleyen dükkanlar 202 için güzellik salonu açmak gerçekten avantajlı olabilir. Güzellik salonu açmak için sağlam bir ekibinizin olması gerekiyor.

Eğer uzman değilseniz, ekibinizdeki kişilerin tecrübeli ve uzman kişilerden oluştuğundan emin olmalısınız. Sizi tercih edecek müşterilerin devamlı olarak sizi ziyaret etmesi için en önemli husus budur.

Peki 👉 güzellik salonu açmak için başka neleri bilmeniz gerekiyor? Yazıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

17- Pet Shop Açmak

Puan:

dükkan açma fikirleri
dükkan açma fikirleri

Dükkan açma fikirleri için 2023’e uygun bir seçenek sunacağım. Son yıllarda evlerinde evcil hayvan bakanların sayısı çok arttı. Doğru orantılı olarak pet shopların sayısı da buna bağlı olarak artıyor çünkü talep fazla.

Dükkan açmak için böyle bir fikri de düşünebilirsiniz. Ucuza toptan aldığınız hayvan ürünlerini sonrasında yüksek kar marjı ile satabilirsiniz. Prosedürleri öğrenmek için 👉 pet shop açmak yazısını okuyun.

Advertisement

18- Çay Ocağı Dükkanı Açmak

Puan:

küçük dükkan fikirleri
küçük dükkan fikirleri

Ne dükkanı açabilirim soruna modası geçmeyen bir yanıt vereceğim. 👉 Çay ocağı dükkanı açmak yatırılan sermayeye oranla yüksek kar marjı sağlayan bir iş fikridir. Konum olarak başarılı bir yerde açılan çay ocağı her gün onlarca müşterisini ağırlar.

Çay dışında kahve, meşrubat, tost, simit gibi seçeneklerle kazancınızı katlamanız mümkündür. Mahalle arasında ne dükkanı açılır diye düşünenler için kuşkusuz en uygun fırsatlardan birisi.

19- Vegan Restoran Açmak

Puan:

küçük dükkanda ne iş yapılır
küçük dükkanda ne iş yapılır

Gıda üzerine dükkan açmak Son dönemlere baktığımızda vegan olan insanların sayısının arttığını görüyoruz. Büyük yerlerde ikamet ediyor ve dükkan açma fikirleri arıyorsanız bu başlığı değerlendirin derim!

Vegan restoranlar oldukça sağlıklı menülere sahip oldukları için vegan olmayan insanlar tarafından dahi tercih ediliyor. İşlek bir konuma sahip vegan restoranı sayesinde çok iyi cirolar elde edilebilir.

Advertisement

20- Kuyumcu Dükkanı Açmak

Puan:

ne dükkanı açabilirim
ne dükkanı açabilirim

Kuyumculuk belgeniz varsa ya da kuyumcu belgesi olan bir ortağınız varsa 👉 kuyumcu dükkanı açmak çok karlı bir iştir. Gerekli detayları öğrenmek için kuyumcu dükkanı açmak yazısını okuyabilirsiniz.

Modası geçmeyen dükkan açma fikirleri arasında bulunan bu başlığı sermayesi yüksek kişiler değerlendirebilirler.

21- Döviz Bürosu Açmak

Puan:

iş yeri açmak istiyorum
iş yeri açmak istiyorum

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” sorusuna 202 için çok uygun bir yanıt. Döviz bürosu açmak hiç bu kadar karlı olmamıştı. İnsanlar ekonomik durumlardan kaynaklı sık sık döviz alıp satma derdindeler.

Yurt dışından Türkiye’ye gelen birçok insan da olduğu için döviz büroları günlük onlarca müşteri ağırlıyor. Özellikle turistlik bölgelerde büro açabilirseniz kazancınıza diyecek söz yok… 👉 Döviz bürosu açmak için bazı bilmeniz gereken önemli kıstaslar var. Hemen okuyun…

Advertisement

22- Kuru Temizlemeci Açmak

Puan:

Dükkan açma fikirleri için farklı bir seçenek sunacağım. Herkesin dolabında eminim kuru temizlemeye ihtiyaç duyan bir kıyafeti vardır.

Kuru temizlemeci açmak için en çok dikkat etmeniz gereken dükkanın konumu olacaktır. Eğer mahalle arasında bir yerde açarsanız insanların sizi keşfedip düzenli müşteriniz olması çok zordur.

Daha merkezi ve işlek bir yerde kuru temizlemeci açmak mantıklı olacaktır. Örneğin AVM’lerdeki kuru temizlemeciler gerçekten iyi kazanıyor.

Advertisement

23- Fatura Ödeme Merkezi Açmak

Puan:

küçük dükkan fikirleri
küçük dükkan fikirleri

Küçük dükkan fikirleri içerisinde 👉 fatura ödeme merkezi açmak aradığınız iş olabilir. Bu işi nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için yazıyı okuyabilirsiniz. Özellikle mahalle aralarında açılmaya çok müsait bir iş.

İnsanlar faturalarını toplu şekilde yatırmak için fatura ödeme merkezlerini tercih ediyorlar. Özellikle yaşlılar internetten fatura ödeme yapamadıkları için fatura ödeme merkezlerini tercih ediyorlar.

24- Aktar Dükkanı Açmak

Puan:

dükkan fikirleri
dükkan fikirleri

Aktarcı açarak yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bitkiler, çaylar, yağlar, sabunlar ve daha birçok ürünün satışını gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Üstelik ürünlerin kullanım süreleri de çoğunun çok uzun.

O nedenle tedarik ettiğiniz ürünleri satana kadar muhafaza etmekte zorlanmazsınız. Küçük dükkan fikirleri arayanlar bu başlığı da not alabilirler.

Advertisement

25- Rent a Car Açmak

Puan:

tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar
tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar

Dükkan açma fikirleri için yüksek sermaye gerektiren ancak kazancı çok yüksek bir başlıktan bahsediyorum. Araba kiralama işinin önü her zaman açık diyebiliriz. Rakibinizin olmadığı bir konuma açacağınız rent a car dükkanıyla kazançlı çıkabilirsiniz.

👉 Rent a car açmak için şartlar neler? Ne kadar sermaye gerekiyor. Öğrenmek için okuyun. İş yeri açmak istiyorum diyenlere bol kazançlı bir fikir! Yatırdığınız sermayeyi kısa süre içerisinde toplamanız mümkün.

26- Çiçekçi Açmak

Puan:

küçük dükkanda ne iş yapılır
küçük dükkanda ne iş yapılır

Birbirinden güzel ve çeşitli çiçeklerin satışını gerçekleştirerek para kazanmak ister misiniz? Dükkan açma fikirleri için en keyifli olanlardan birisi diyebilirim. Tabi bu iş için çiçek bakımından anlamalısınız ya da anlayan insanlarla çalışmalısınız.

Dilerseniz sektörde önce olan Çiçek Sepeti’nden bayilik de alabilirsiniz. Çiçek Sepeti bayilik yazısını okuyarak bilgileri öğrenin. İş açma fikirleri için listemize devam edelim.

Advertisement

27- Çiğköfteci Açmak

Puan:

en çok işleyen dükkanlar 2022
en çok işleyen dükkanlar 2023

Dükkan açma fikirleri içerisinde çiğköfte dükkanı açmak da yine yatırılan sermayeye göre gayet iyi kazanç fırsatı sunan bir seçenek. Çiğköfteci açmak için ortalama olarak 50 bin TL sermaye gerekiyor.

Daha düşük sermayeyle çiğköfteci açmak için bayilik almayı düşünebilirsiniz. Örneğin sektördeki başarılı markalardan birisi olan Battalbey Çiğköfte’den bayilik alabilirsiniz.

Sermayesiz dükkan açmak için farklı bayilik seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Sitemizdeki diğer bayilik veren gıda firmaları nı inceleyebilirsiniz.

28- Butik Kafe Açmak

Puan:

Advertisement
dükkan açmak
dükkan açmak

Dükkan açmak denildiğinde eminim birçok kişinin aklına kafe açmak gelmiştir. Nitelikli kahve dükkanlarının sayısı her geçen gün artıyor ve birçoğu da başarılı olmayı başarılıyor. Kaliteli ve lezzetli kahveler, tatlılar satarak yüksek kar marjı sağlayabilirsiniz.

Bunun için dükkanınızın konumu çok önemli. Diğer önemli olan ise seçeceğiniz konsept… Rakipleriniz çok fazla bu nedenle farkınızı ortaya koyabilmelisiniz. Butik kafe açmayı düşünerek daha düşük sermaye ile daha dikkat çekici bir kahve dükkanı açabilirsiniz.

29- Su Bayiliği Açmak

Puan:

en çok işleyen dükkanlar
en çok işleyen dükkanlar

Küçük dükkanda ne iş yapılır diyenlerdenseniz çok düşük sermaye ile su bayiliği veren firmalar dan bayilik alabilirsiniz. Saka, Erikli gibi birçok firmadan bayilik alma şansınız bulunuyor.

Şartlarına uygunluk gösterdiğiniz ve size en uygun olan firmalara başvuruda bulunabilirsiniz. Düşük sermaye ile su bayiliği işleterek tatmin edici cirolar elde edebilirsiniz. “Mahalle arasında ne dükkanı açılır?” sorusuna da cevaplar vermiş olayım.

30- Dilim Pizza Dükkanı Açmak

Puan:

Advertisement
tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar
tecrübe olmadan açılabilecek dükkanlar

Gıda sektöründe açılan dükkanların ne kadar önde olduğunu buraya kadar anlamışsınızdır. Dükkan açma fikirleri için yemek sektöründen birkaç öneri daha sizlere sunacağım. Onlardan birisi de dilim pizzacı açmak.

Bu konsept çok sevildi! İnsanlar atıştırma olarak dilim pizza yemeyi tercih ediyorlar. Bütün bir pizzadan ziyade birkaç dilim pizza almak çoğu kişi için daha cazip.

Bu konsept ile kazanabilirsiniz. Hatta bunun için küçük bir dükkan olması yeterli. Gel – al sistemiyle dükkanınızda masa dahi bulundurmanıza gerek yok.

Dükkan açma fikirleri 2023 için sizlere en kazançlı olabilecekleri sıraladım. Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum! 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Kuyumcu Dükkanı Açmak 2023 | Şartları ve Maliyet Bilgisiyle! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Kuyumcu Dükkanı Açmak 2023 | Şartları ve Maliyet Bilgisiyle!

kuyumcu dükkanı açmak

Kuyumcu açmak istiyorum diyorsanız sizlere rehber bir içerik hazırladık! Kuyumcu dükkanı açmak için bilmeniz gereken tüm detayları inceledik… Kuyumcu nasıl açılır, tam anlamıyla öğreneceksiniz. Ek olarak kuyumcu açma maliyeti hakkında da bilgiler bulabileceksiniz. Kuyumculuk nasıl yapılır diyorsanız, bu içerikte her detayı öğreneceksiniz. Özellikle kuyumcu dükkanı açmak için kaç kilo altın gerekir gibi birçok soru soruluyor. […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Butik Açmak 2023 | Maliyeti ve Kazancı! Butik Nasıl Açılır?

butik açmak

Giyim sektörü en çok kazandıran ve karlı sektörlerden bir tanesi. Butiklerde bu sektörde başarıyı yakalayanlardan… Butik açmak istiyorum kıyafetleri nereden alabilirim diye soruyorsanız, bu konuda bir düşünceniz yoksa, yazıyı okumaya devam edin! Ek olarak toptancılara ulaşma yöntemlerine de değineceğiz. Sermayenizi değerlendirecek, kendinize göre bir iş arıyorsanız, butik açma aradığınız iş olabilir. Fakat iş hakkında mutlak […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.