finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

En Karlı İş Fikirleri – 30 EN YENİ ve KAZANÇLI İş Fikri!

en karlı iş fikirleri

Elinizde bir miktar paranız ve bu parayı en kazançlı şekilde nasıl değerlendireceğinizi mi düşünüyorsunuz? Sıkı durun! En karlı iş fikirleri için sizlere bol seçenekli bir liste hazırladım. Yazının ilerleyen kısımlarında herkese göre bir seçenek olduğunu göreceksiniz!

Sizlere patlayacak iş fikirleri vereceğim! En karlı iş kurma fikirleriyle kısa zamanda kazançlı çıkabileceksiniz. En karlı işlerle para kazanmaya başlamak için yazıyı okumaya devam edin. 🙂

1- Tarım Drone Hizmeti

en karlı işler
en karlı işler

Şimdi en karlı işler için çok yeni bir fikir anlatacağım. Tarım drone hizmeti vererek günlük yapacağınız işlerden 10 bin TL kazanabilirsiniz! Drone’lar günümüz hayatın artık yadırganmayan bir parçası. Birçok sektörde işleri kolaylaştırmak adına kullanılıyor.

Tarım sektöründe de hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı. Örneğin tarlaların ilaçlanması için drone kullanılıyor. Siz de en basitinden ilaçlama hizmeti verebilir ve günde 10 bin TL kazanç sağlayabilirsiniz.

Advertisement

2- Köy Ürünleri Satışı Yapmak

en karlı işler
en karlı işler

İnsanlar artık marketlerdeki, manavlardaki ürünlere sağlıklı gözüyle bakamıyorlar. Durum böyle olunca köy ürünlerine ilgi çok fazla arttı. Az sermayeli en karlı iş fikirleri için kesinlikle çok geçerli bir fikir. Bu noktada devreye girebilir ve köydeki ürünleri insanlara getirebilirsiniz.

Örneğin yaşadığınız şehirdeki köylerde üretilen ürünleri ucuza satın alabilir; şehir merkezinde pazar noktalarında, mahallelerde satabilirsiniz. Alakalı olarak sosyal medya hesapları oluşturarak, sipariş sistemiyle de çalışabilirsiniz.

Ayrı olarak hızlı para kazanma yazısına göz atabilirsiniz!

3- Karavan Kafe Açmak

en karlı iş fikirleri
en karlı iş fikirleri

Gerçek bir kafe açma maliyetinin üçte birinden daha azına bir karavan kafe açabilirsiniz. Yüksek gelir getirisi potansiyeline ve tamamen size ait özel bir menü oluşturma esnekliğine sahipsiniz.

Yapılan araştırmalara göre Karavan, kamyon konseptinin 2028 yılına kadar çok hızlı bir şekilde büyüyeceği düşünülüyor. Dünyada büyüyen bir konsept olduğu için ülkemizde de ilk adım atanlardan olmanız, sizi ayrıcalıklı kılacaktır. En karlı iş fikri için çok yeni bir seçenek!

4- Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

en karlı işler
en karlı işler

Artık anıları sonsuzlaştırmak günümüzün vazgeçilmezi! Yeni ebeveynler için doğum fotoğrafları olmazsa olmaz. Doğumdan sonra ise bebeklerin fotoğraflarının çekilmesini istiyorlar. Sadece doğum ve bebek fotoğrafçılığı yaparak yüksek kazançlar sağlayanlar var.

Siz de fotoğrafçılık yapabilirim diyorsanız, en karlı iş fikirleri için değerlendirebilirsiniz. Güzel konseptlerde çekeceğiniz fotoğraflarla isminizi tanıtabilirsiniz. Kendinize ait portföy niteliğinde açacağınız Instagram sayfasında çektiğiniz fotoğrafları yayınlayabilirsiniz.

Advertisement

Kendi reklamınızı yaparak siparişler alabilirsiniz. Günlük çekimden 5 bin TL civarında para kazanabilirsiniz!

5- Fotoğraf Stüdyosu Açmak

kazançlı iş fikirleri
kazançlı iş fikirleri

En karlı iş kurma fikirleri için fotoğraf stüdyosu açmak çok mantıklı. Kendinize ait küçük bir fotoğraf stüdyosuyla yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Örneğin fotoğraf stüdyonuzda vesikalık vs. gibi klasik hizmetlerden ziyade ürün fotoğrafçılık hizmeti verebilirsiniz.

Birkaç yıla baktığımız zaman sadece ürün fotoğrafçılığı yaparak yüzbinlerce TL kazanan kişiler var. Kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Sermayenizi ekipmanlarınıza ayırmalısınız.

6- Temizlik Şirketi Kurmak

Artık birçok kişi evlerini, ofislerini temizletmek için temizlik şirketleriyle anlaşıyor. Düzenli olarak gerekli temizliklerini bu şirketler aracılığıyla gerçekleştiriyorlar. Siz de temizlik şirketi kurabilirsiniz çünkü önü fazlasıyla açık bir sektör.

Alacağınız ücretler müşterilerinizin ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Çoğu temizlikçi saat başına ücret alır, ancak bazılarının belirli görevlerle (organizasyon, derinlemesine temizlik vb.) ilişkili ek masrafları vardır.

Advertisement

Tavsiye yazı: Kitap Okuyarak Para Kazanmak

7- Vegan Ürün E – Ticaret Sitesi

en karlı işler
en karlı işler

Vejetaryen ve vegan olan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Durum böyle olunca vegan ürünlere ihtiyaç artıyor. Vegan ürünler bazı yerlerde satılsa da sadece vegan satış gerçekleştiren bir E – ticaret gerçekten ilgi görecektir.

Burada önemli olan tanıtımınızı iyi gerçekleştirebilmek. Örneğin nadir bulunan ürünleri ucuza temin edebilir ve daha yüksek fiyatlardan satabilirsiniz. En karlı iş fikirleri 2022 için güzel bir yol.

8- Parlak iş fikirleri -Karavan Kiralamak

parlak iş fikirleri
parlak iş fikirleri

Pasif gelir kazanmak ister misiniz? Başında durmadan yapılacak işler arasında karavan kiralamak gayet yeni bir fikir. Örneğin eski bir aracı ucuza satın alıp, yenileyip ve karavana çevirip kiralayabilirsiniz.

Emin olun çok fazla rağbet görüyor. Hatta karavan kiralama için Kolay Karavan gibi siteler var. Dönüştürdüğünüz karavanı bu tarz siteler aracılığıyla kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Ayrıca yazmış olduğum Pasif Gelir Kaynakları hakkında yazmış olduğum yazıyı okuyabilirsiniz.

9- Yoga Stüdyosu Açmak

En karlı iş imkanları
En karlı iş imkanları

Artık insanlar sağlıklarına çok dikkat ediyor. Yogaya ilgi de fazlasıyla arttı. Eğer yogayla ilgileniyorsanız, karlı iş fikri için yoga stüdyosu açmayı düşünebilirsiniz. Özellikle refah durumu yüksek mahallelerde açacağınız stüdyolar ile daha yüksek paralar kazanabilirsiniz. Kocaman bir stüdyo açmanıza hiç gerek yok.

Hatta bir tüyo! Yoga stüdyonuzun tasarımı müşteri çekmek için çok önemli. İnsanlar stüdyonuzun atmosferini severse, emin olun sık sık gelecekler!

Advertisement

10- Elektronik Eşya Tamiri Yapmak

En karlı iş fikirleri
En karlı iş fikirleri 2022

İnsanlar elektronik eşyaları bozulduğunda kolaylıkla yaptırabildikleri bir yer arıyorlar. Siz de tamir işlerinden anlıyorsanız, şimdi para kazanmaya başlayabilirsiniz! Her zaman tatmin edici kazançlar elde edebileceğiniz bir iş.

En karlı iş için elektronik eşyaları tamir edebilir ve en basit tamir işinden 200 TL kazanabilirsiniz. İnsanlar eskiye oranla bozulan eşyalarını atmak yerine tamir ettirmeyi tercih ediyorlar! Fırsatı kaçırmayın.

11- Dil Kursu Açmak

dil kursu açmak
dil kursu açmak

Artık birçok insan yurt dışı iş imkanlarını için arama yapıyor. Yurt dışında yaşamak isteyen insanların ilk yaptığı iş dil öğrenmek. Bunun içinde dil kurslarına gidiyorlar. Kendinize ait bir dil kursu açabilir ve işletebilirsiniz.

Büyük bir alan kiralamanıza gerek yok. Küçük bir dil kursuyla dahi iyi kazançlar kazanabilirsiniz. En karlı iş kurma fikirleri için 2022 yılında çok rağbet görecek bir başlık olduğunun altını çizeyim!

12- Bayilik Almak

En karlı iş kurma fikirleri
En karlı iş kurma fikirleri

Sermayenizi sıfırdan bir işletme kurmak için kullanmayabilirsiniz. Tüm dünyada birçok girişimci, sermayesini franchise alarak değerlendiriyor. Siz de marka prestiji yüksek firmalardan bayilik alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Bayilik alarak birçok riskten kurtulmuş oluyorsunuz. Hatta ücretsiz bayilik veren firmalar bile var! Evet, doğru okudunuz. Hemen yazıya tıklayarak firmaları öğrenebilirsiniz. Sizler için yazmış olduğum en

13- Baskı Ürünleri Üretmek

karlı yeni iş fikirleri
karlı yeni iş fikirleri

En karlı iş fikirleri 2022 için bu önerimi atlamayın! Baskı ürünleri derken neyi mi kastediyorum? Tişört, kupa, bez çanta, sweatshirt gibi onlarca seçenek var. İnsanlar özel tasarım olarak baskı ürünlerini çok fazla tercih ediyor.

Hatta kendi tasarımlarınızı Etsy gibi internet sitelerinde dolar bazında satabilirsiniz! Konusu açılmışken Dolarla Para Kazanmak hakkındaki yazıya göz atmanızı tavsiye ederim!

Advertisement

14- Kurye İşi Yapmak

Esnaf Kurye Nedir
En karlı iş imkanları

Online market alışverişlerinin hızla büyüdüğü bir dönemdeyiz. Birçok başarılı marka kendi bünyelerinde kurye barındırıyor. Siparişlerin kahramanları olan kuryeler 20 bin TL’ye yakın para kazanıyorlar.

Elbette bu işin bazı bilinmesi gerekenleri var. Ayrıntılarını öğrenmek için Esnaf kurye nedir? Başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz. Motor ehliyetiniz varsa, en karlı iş fikirleri için bu başlığı değerlendirebilirsiniz.

15- Stok Fotoğrafçılık Yapmak

patlayacak iş fikirleri
patlayacak iş fikirleri

Şahsen benimde bir süre yapmış olduğum bir en karlı iş fikrinden bahsedeceğim. Hem de dolar kazanabileceksiniz. Nasıl mı? Fotoğraf çekme konusunda başarılıylasınız ve iyi fotoğraflar çekebileceğiniz bir cihaza sahipseniz tamam!

Adobestock gibi stok fotoğraflarının yüklendiği sitelere üye olabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflar indirildikçe para kazanırsınız. Emin olun bu işten para kazanan birçok insan var.

16- Kişisel Antrenör Olmak

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre antrenör istihdamının 2020’den 2030’a kadar tüm hızlı bir şekilde %39 oranında artması bekleniyor. Fitness sevginizi bir kariyere dönüştürmek, büyük bir kurumsal spor salonu için çalışmak anlamına gelmez. Müşterilerinizin evlerinde bire bir seanslar sunarak veya yerel bir parkta dahi hizmet verebilirsiniz.

17- Çocuk Eğitim Merkezi Açmak

Ebeveynler çocuklarının gelişimine katkı sağlamak için para harcamaya her an hazırlar. Özellikle çalışan ebeveynlerin mutlaka göndermeyi tercih ettiği çocuk eğitim merkezleri en karlı iş fikirleri arayanlara bir fırsat olabilir.

Advertisement

Bir jimnastik merkezi veya müzik okulu açabilir, yüzme eğitmeni veya çocuk yoga öğretmeni olabilir veya başka bir çocuk merkezli aktiviteye odaklanabilirsiniz. Genç öğrencilere kolayca öğretilebilecek bir beceriniz varsa, halihazırda karlı bir işiniz olabilir.

18- Drone Kiralama

girişimcilik fikirleri
girişimcilik fikirleri

Drone’lar yani insansız hava araçları son yıllarda kullanımı hızla artan araçlar arasında yer alıyor. Video çekimleri, güvenlik ve insanların ulaşamayacağı yerlerin fotoğraf çekimleri için sık sık kullanıyor. Hatta eğlence amaçlı olarak da çok fazla kullanılmaya başladı.

Ancak herkesin Drone alıp kullanma şansı bulunmuyor. Bunu fırsata çevirebilirsiniz! Drone kiralama işinden çok iyi gelir elde edenler var…

Kendi drone ehliyetinizi de alarak çekimler konusunda ekstra hizmet verebilirsiniz. En karlı iş fikirleri için hadi diğer başlıklara göz atalım.

19- İkinci El Kıyafet Dükkanı Açmak

en karlı iş fikirleri
en karlı iş fikirleri

Yurt dışında çok fazla popüler olan bir fikre hazır olun! En karlı iş fikirleri için sizlere olmayan önerileri veriyorum ki olmayanı yapıp, para kazanma şansını artırın! Evet, kendinize ikinci el kıyafet dükkanı açabilirsiniz.

Sistem şu şekilde işliyor. Sizere kıyafetlerini satmak isteyen insanlar gelecek, gerçekten iyi durumda olan kıyafetleri ucuza satın alacaksınız. Ardından üstüne bir miktar koyarak pahalıya satmış olacaksınız. Ticaret konusunda başarılıysanız bence bu işten çok karlı çıkabilirsiniz! Çeşitli uygulamalardan aldığınız kıyafetleri iyileştirip de satmayı düşünebilirsiniz. Dü

Advertisement

20- Öğrenci Yurdu Açmak

Artık ev kiraları çok fazla bu edenle öğrenciler şehir dışında okumak için yurtlarda yaşamayı tercih ediyorlar. Üniversitelere yakın bir yerde tutacağınız iki – üç katlı daireler dahi en karlı iş kurma fikri için geçerli olacaktır.

Yurtların fiyatları da çok yüksek olduğu için siz daha uygun bir yer açarak kontejanınızı rahatlıkla doldurabilirsiniz. Apart – yurt tarzında bir işletme kurabilirsiniz. Elbette bunun resmi prosedürleri söz konusu. Ayrıca araştırmanız gerekiyor. Ancak bu yıl ve önümüzdeki yıllarda kesinlikle kazançlı çıkabileceğiniz bir iş fikri.

21- Emlakçı Açmak

Bayilik Veren Emlak Firmaları
en karlı iş yatırımları

Yapılan araştırmalara göre emlakçılık sektörü her geçen yıl büyümeye devam ediyor! İnsanlar evlerini sık sık alıp satmaya başladılar. Emlakçılar da sattıkları ve kiraladıkları her konut için belli bir komisyon alıyorlar.

Siz de emlakçılık yapabileceğinize inanıyorsanız, aradığınız iş bu olabilir. En karlı iş yeri açmak için bayilik veren emlak firmaları için de başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece daha hızlı ve garanti bir şekilde sektöre adım atmış olursunuz. 🙂

Advertisement

22- Meslek Eğitim Kursu

En karlı iş nedir? Düşünüyorsanız, ilginç bir fikrim var! Meslek eğitim kursları çok popüler! Devlet destekli meslek eğitim kursları olsa da kontenjanlar hemen doluyor. Mesleki eğitim kursları sayesinde meslek sahibi olmak, kendi işini yapmak isteyenlerin sayısı bu denli artmışken bu başlığı bir değerlendirin. 200 kişiye 5 bin TL’den mesleki eğitim kursu verdiğinizi düşünürseniz 1 milyon kazanç elde etmiş olursunuz.

23- Kapsül Otel Açmak

Yine yurt dışında çok popüler olan, Türkiye’de henüz popüler olmayan bir fikirden bahsedeceğim. En karlı iş fikirleri içerisindeki belki de en ilginç olanı diyebiliriz. Yukarıdaki ideoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Kapsül otel normal bir otel açmaktan çok daha ucuza mal edebileceğiniz bir otel olacaktır. Çok büyük olmayan bir kapsül otel oluşturarak karlı iş kurabilirsiniz.

24- Telefon Hastanesi Açın

ticaret fikirleri
ticaret fikirleri

Tamamen telefonlara yönelik bir hizmet vermeye ne dersiniz? Karlı yeni iş fikirleri için güzel bir fırsat. Son dönemlerde insanlar telefonları bozulduğunda yeni telefon almak yerine tamir ettirmeyi tercih ediyorlar. Telefonlarıyla ilgili problem yaşadıklarında gidebilecekleri yer bulmakta zorlanıyorlar.

Örneğin ekran kırıldığında birçok telefoncu farklı fiyat ve kalitede hizmet sunuyor. Bu nedenle fiyat politikası belli ve telefonların belli başlı sorunları için telefon hastanesi açabilirsiniz. Bunun için bir dükkan bile açmanıza gerek yok. Evinizin bir odasında bu işi gerçekleştirebilirsiniz. Az sermayeli karlı iş fikirleri için tercih edilebilir.

Advertisement

25- Nail Art Stüdyosu Açmak

Adeta bir akım haline gelen ve birçok kişinin şimdiden vazgeçilmezi olan protez ve jel tırnaklar güzellik merkezlerinde vs. yapılıyor. Sadece nail art stüdyosu açarak az sermaye ile karlı iş kurma şansını yakalayabilirsiniz.

Kendinize mini bir stüdyo açabilir ve düzenli müşteriler kazanabilirsiniz. Mahalle aralarında açacağınız stüdyolar bile kazanmanızı sağlayacak. Bunu için kendinizi sosyal medyada tanıtmayı unutmayın… Bir tırnak tasarımından en az 150 TL kazanacaksınız.

27- Playstation Cafe Açmak

en karlı iş fikirleri
en karlı iş fikirleri

Eğlenceli vakit geçirmek isteyenlerin ortak noktası olan Playstation kafeler 2022 yılında da zyaretçilerini ağırlıyor. İnsanlar yeni çıkan oyunları ve topluca oynamak istedikleri oyunları playstation kafelerde oynuyorlar.

En karlı iş fikirleri için tercih edebilirsiniz. Ancak konu hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerek. Bunun için sizlere Playstation Cafe açmak hakkında yazı hazırladım. Tüm prosedürleriyle öğrenebilirsiniz.

28- Pet Shop Açmak

Pet Shop Nasıl Açılır
En karlı iş kurma fikirleri

Artık birçok insanın evcil hayvanı var. Petshop’lar da son zamanlarda sayısı gittikçe artan işletmeler arasında. Doğru konumda ve strateji de açacağınız petshop ile en karlı iş fikirlerinden birisine sahip olabilirsiniz!

29- Editörlük Şirketi Kurmak

En karlı iş imkanları
En karlı iş imkanları

En karlı iş kurma fikirleri için yeni bir önerim var! Editörlük şirketi kurmaya ne dersiniz. İnternet yayınlarında ve basılı yayında editörlere çok fazla ihtiyaç var. Bir internet sitesinin içeriklerinden sorumlu editör ile firmalar hızlı şekilde başarı sağlıyorlar.

Web varlığı olan hemen hemen her şirketin ürün sayfaları, bloglar vb.  için içerik oluşturma konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle içerik editörlüğü yapacak insanlar gerekiyor. Hepsini bir araya toplayarak bir sürü şirkete, firmaya hizmet vererek para kazanabilirsiniz.

Advertisement

30- Dropshopping

Dropshipping
En karlı iş imkanları

Online ürün satmak isteyenler için çok makul bir önerim var. Dropshipping son yıllarda tüm dünyada popüler hale gelen bir e ticaret modelidir. Dropshipping yapmanız için envanter satın alıp, ürünleri depolamanız gerekmez. Sadece bir çevrimiçi mağaza kurmanız gerekir.

Burada önemli olan dropshipping yaparak satış gerçekleştiren firmalarla ortak olmaktır. Yapmanız gereken kendi e – ticaret sitenizden satış sağlayabilmektir. Ürün imalatçı firma tarafından paketlenerek müşteriye ulaştırılır. Yani siz sadece satış için aracı olmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kreş Açmak Şartları ve Maliyeti – 2022 YENİ BİLGİLERİYLE! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.