finansportali.net

BANKACILIK

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar – 9 KREDİ KARTI FIRSATI!

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına müjde! Sigortalı bir işte çalışmayan bayanlar için bir araştırma yaptım ve gelir belgesi olmadan ev hanımlarına kredi veren bankalar 2022 tam listesi ile ayrıntılı bir yazı hazırladım.

“Ev hanımıyım kredi alabilirmiyim?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim… Siz de ev hanımıysanız ve kredi çekmek istiyorsanız, bu yazı sizler için! Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu, Akbank ev hanımlarına kredi başvurusu, Vakıfbank ev hanımlarına kredi kartı başvurusu gibi çeşitli bankaların imkanlarından bahsedeceğim.

Çeşitli nedenlerden dolayı bankadan kredi çekmek zorunda kalan ev hanımları için hangi bankadan, düşük faizli, uzun vadeli ödeme planları ile nasıl finansal destek alabileceklerine dair en güncel bilgileri öğrenmek adına yazımı okumaya devam ediniz.

Advertisement

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi? En çok sorulan sorulardan birisi. Kimi zaman bir ev, kimi zaman bir araba ihtiyacı; bazen de acil sağlık masrafları… Her birimizin bu gibi durumlarda acil nakit desteğine sıkıştığımız zamanlarımız olmuştur. Çoğumuz bu gibi durumlarda ilk olarak bankalara müracaat ederiz. Ancak kredi kullanmak istediğimizde karşımıza çıkan birtakım koşulları karşılamak ve yapılacak bazı araştırmalardan geçmek gerekir.

Bu kriterler, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından belirlenir ve uygun görülmediği taktirde bankadan kredi alabilme şansımız sıfırlanır.

Fakat, çalışmayan kadınlar için müjdemizi isteriz! Ev hanımı kredi alabilir mi ? Sorusunun yanıtı evet… Ev hanımlarına kredi veren bankalar mevcut. Herhangi bir yerde çalışmayan, sigortası olmayan ya da gelir belgesi olmayan ev hanımları, aşağıdaki bankalardan bazı koşullar halinde kredi çekebilirler. Ev hanımı kredi çekebilir mi ? sorunu yanıtladığımıza göre devam edelim. Ev hanımlarına hangi banka kredi veriyor?

Okumak isteyebilirsiniz: İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2022:

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2022

Ev hanımına kredi veren banka arıyorsanız, olmanız gereken adrestesiniz. Ev hanımları aşağıdaki bankalar aracılığıyla kredi alabilirler. Yazının devamında bankalara kredi başvurusu için bilmeniz gerekenleri sizlere aktardım. 2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar şu şekilde:

 1. Şekerbank
 2. PTT
 3. Halkbank
 4. Ziraat Bankası
 5. Akbank
 6. ING BANK
 7. Denizbank
 8. QNB Finansbank

Ev kadınlarına kredi veren bankalar bu şekilde. Yukarıda belirttiğimiz kamu ve özel bankalardan belirli şartlar altında kredi alabilirsiniz. İşsiz ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bu bankaların her biri kendi içerisinde bazı kriterler belirlemiştir. Yazımızın devamında bu kriterlerden bahsediyor olacağız.

Kredi Onayları İçin Belirlenen Kredi Notları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ev hanımına kredi kartı

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar için bazı bilmeniz gerekenler var. Eğer çalışmayan ve bir bayansanız ve bir bankaya kredi müracaatında bulunmaya gidecekseniz, şunu söylemeliyiz ki bankanın ilk bakacağı şey; sizin kredi notunuz olacaktır. Bankacılıkta kredi notu düşük olan kişiler, sicili bozuk olarak kara listeye alınırlar ve bankalar tarafından kolay kolay kredi alamazlar.  

Yani ev hanımları için kredi almak istiyorsanız, en önemli kriter: Kredi notu

Eğer geriye dönük borç ödemeleriniz düzensiz ve kredi notunuz 1200’ün altında ise kredi alabilmeniz biraz zordur. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey kredi notunuzu artırmak olmalıdır. Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar ilk olarak buna bakacaktır.

Advertisement

Kredi notunuzu nasıl artıracağınızı bilmiyorsanız Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? başlıklı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Sizlere çeşitli tavsiyeler ve ipuçlarıyla nasıl kredi notunuzu yükseltebileceğinizden bahsettim.

Aşağıda ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmeleri için sahip olmaları gereken kredi notu ile ilgili bir tablo paylaştım. İnceleyebilirsiniz…

Kredi Onayları İçin Belirlenen Kredi Notları

Şimdi gelelim, ev hanımlarına kredi veren bankalar için başvurulara… Nasıl başvuru yaparsınız, faiz oranları neler?

1- Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan Şekerbank, düzenli bir geliri olmayan bayanlara düşük faiz oranı ve 36 aya varan taksit imkanı ile kredi vermektedir. En son güncelleme ile birlikte sigorta zorunluluğunu da ortadan kaldıran banka, ihtiyaç kredi paketi ile birlikte gelir belgesi istemeden kredi sağlamaktadır.

Kredi tutarlarıyla birlikte vade, faiz oranı ve taksit bilgileri aşağıda yer alıyor.

Şekerbank Ev Hanımlarına Uygun Faizli Kredi

Şekerbank gelir belgesiz kredi seçenekleri

Şekerbank ev hanımlarına kredi başvurusu için ŞekerBank sitesini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesi: Şekerbank

2- Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

HalkBank ev hanımlarına kredi veriyor mu ? Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından birisi olan Halkbank,  ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bulunuyor. Ev hanımları, Halk Bankası şubelerine giderek nakit ihtiyaçlarına çözüm bulabilirler. Çalışmayan kadınlara kredi veren Halk Bankası, 36 ay taksitle 50 bin TL‘ye kadar finans desteği sağlamaktadır.

Kredi tutarıyla birlikte vade, faiz oranı, taksit bilgilerini görebilirsiniz

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Halkbank kredi faiz, taksit ve ödeme planı

Halkbank kredi başvurusu için web sitesi: Halkbank

3- DenizBank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

DenizBank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar listesinde Denizbank da bulunmaktadır. Denizbank’ın çalışmayan kadınlara özel hazırladığı ihtiyaç kredisi ile çeşitli imkanlar dahilinde şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Denizbank, ev hanımlarına vereceği kredide vade süresini maksimum 12 ay olarak belirlemiştir.
 • Kredinin azami üst limiti 10 bin TL‘dir.
 • Gelir belgesi ibraz edemeyen ev hanımları teminat göstererek ihtiyaç kredisi çekebilirler.
 • Teminatın durumuna göre, kredi çekilebilecek limitin miktarı da artacaktır.
 • Denizbank, vereceği kredi kapsamında gösterilecek kefilin kredi notu ve siciline bakmak zorundadır.
 • Başvurular, banka şubesinden ve telefon bankacılığı üzerinden yapılabilir.

DenizBank’ın ayrıca ev hanımlarına özel ürün ve hizmetleri bulunmakta. Ev hanımlarına ayrıcalıklarla sunulan hizmetler:

 1. Ev hanımlarına özel altın günleri
 2. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap

Bu yöntemlerle de kar sağlayabileceğinizi belirterek, başvuru için DenizBank resmi sitesini paylaşıyorum.

Web sitesi: Denizbank

4- PTT Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

Ev hanımları, bir ipotek göstermeleri dahilinde Postaneden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. PTT kredi başvurularını şubeler üzerinden gerçekleştirmektedir. Kredi verme hizmetinde tüm bankalara göre, en üst yaş sınırını koyan PTT‘ye gelir belgeniz olmadan, ipotek göstererek kredi alabilirsiniz.

PTT ev hanımlarına kredi seçeneğini değerlendirecekseniz, ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkulünüzün olması gerekiyor. Ev, arsa, tarla gibi… Ev hanımlarına kredi veren bankalar dışında Devlet destekli bu seçeneği de değerlendirmek isteyeceğinizi düşünerek sizlere bu başlığı sundum.

Advertisement

PTT, çalışmayan kadınlara 36 ay vade ile 60.000 TL‘ye kadar kredi imkanı sağlamakta!

Web sitesi: PTT BANKACILIK

Alakalı İçerik: Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

5- Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu 2022

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından birisi olan Ziraat Bankası için detaylar var sırada…  Belirli oranlar ve şartlar dahilinde Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar dan biri de Ziraat Bankası’dır. Ziraat, banka kartı özellikli olarak kredi kartı başvurusunda bulunan çalışamayan bayanlar için kredi imkanı sağlıyor. Bu kartlar:

 • Bankkart
 • Bankkart Gold
 • Bankkart Platinum

Ancak Ziraat Bankası, sigortası olmayan ev hanımlarına ayrı bir finansman paketi hazırlamadan, bireysel ihtiyaç kredilerinden yararlandırmaktadır. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu ve hesaplamalar için TC. Ziraat Bankası şubelerine gidebilirsiniz.

Web sitesi: Ziraat Bankası

Advertisement

6- ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar için yazıma devam ediyorum. ING Bank, acil nakit ihtiyacı olan ev hanımlarına, gelir belgesi şartı koymaksızın 36 aya varan taksitlerle toplamda 50 bin TL kredi imkanı sunan bir bankadır. Bankanın herhangi bir gelir beyanında bulunmanız gibi bir talebi yoktur.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasından yer alan ING ile ödeme planınız ise şu şekildedir:

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi İmkanı

İcralık olanlar kredi kartı çekebilir mi? Hemen öğren!

7- AkBank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Akbank ev hanımlarına kredi başvurusu

Akbank 2022 yılında gelir belgesi istemeden ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Bankanın kredi vermek için belirlemiş olduğu şartları taşıyan hanımlar, internet bankacılığını kullanarak veya en yakın şubeye giderek kredi talebinde bulunabilirler.

AKBANK'tan Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

36 aya varan vade ile AKBANK

AkBank ev hanımlarına kredi kartı başvuru için detayları AkBank web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Web sitesi: AKBANK

8- VakıfBank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

VakıfBank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında VakıfBank’ta bulunuyor. Belli başlı şartları yerine getirerek siz de Vakıfbank’tan kredi alabilirsiniz. Ancak bu kredi direkt ev hanımlarına diye verilmiyor.

Vakıfbank’ın Anında Kredi fırsatını değerlendirmeniz gerekiyor. Vakıfbank ev hanımlarına kredi başvurusu da buradan gerçekleştiriliyor diyebilirim. Şubelerden ya da internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

VakıfBank anında kredi için detaylar aşağıdaki gibi

VakıfBank Anında Kredi Diğer ücretler Kredi maliyet oranı
Tutar Vade  Faiz Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı
30.000 TL 36 Ay % 1.25 761,81 TL 150 TL % 19,8519
9.000 TL 36 Ay % 1.35 235,65 TL 45 TL % 21,5673

VakıfBank anında kredi  web sitesi: VakıfBank

9- ENPARA Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ENPARA Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı veriyor! QNB Finansbank Enpara, ek masraflar olmadan minimum 12 maksimum 36 ay vade ile ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır. %1,65 oranında faiz isteyen enpara ile uygun ödeme koşullarında kredi alabilmek mümkün.

QNB Finansbank Enpara ile yapılan kredi başvurularında ev hanımlarından herhangi bir gelir belgesi ibraz etme zorunluluğu bulunmamakta. EnPara ev hanımlarına kredi başvurusu için internet bankacılığından faydalanabilirsiniz.

EnPara ev hanımlarına kredi kartı başvurusu için web siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi: ENPARA

Advertisement

İlginizi Çekebilir: Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen Siteler

10- Garanti Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

İşsiz Bayanlara Kredi Şartları Nelerdir?

Eğer  SGK’ya bağlı bir yerde çalışmıyor ve kredi çekmek istiyorsanız bankaların koymuş olduğu bazı şartları taşıyor olabilmeniz gereklidir. Peki bu şartlar neler? Birlikte bakalım.

 1. Çekeceğiniz kredinin vadesi uzun olmaz ve kredi alabilmeniz için en az bir ipotek göstermeniz gerekir. İpotek olarak göstereceğiniz mal, eşiniz ile ortak tapuluysa, eşinizin yazılı beyanını da ibraz etmelisiniz.
 2. Krediyi ödeyebileceğinizi gösteren herhangi bir belgeye sahip olmalısınız. Bu belge; taşınabilir veya taşınamaz bir mal ya da kefil olabilir.
 3. Şahsınıza ait herhangi bir yasal takip sürecinizin olmaması zorunludur.
 4. Kredi notunuzun yüksek olması gereklidir.
 5. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, geri ödeyeceğiniz kredi taksitlerinizde, aylık gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde ödeme planınızı oluştururlar.
 6. Ailenizden kalan emekli aylığı kullanıyorsanız, beyan edebilirsiniz.
 7. Ek gelir gibi bir imkanınız varsa (kira, nafaka gibi) ispatlamanız durumunda kredi çıkma ihtimali yükselecektir.
 8. Aylık düzenli geliri olan, sicili temiz, kredi notu yüksek ve sosyal güvencesi olan bir tanıdığınızı kefil olarak gösterebilirsiniz.

NOT: Yukarıda yazdığımız maddeler üç aşağı beş yukarı her banka için geçerli. Ancak elbette bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.


Sigortası Olmayan Ev Hanımlarının Kredi Başvuru Süreci

Sigortası olmayan ev hanımları, bazı durumlarda eşlerinin maaş durumlarına göre kredi kullanabilme şansına sahip olurlar. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kira geliri veya şahsa ait bir tapu beyanı ile bazı bankalardan 24 aya kadar taksit imkanı eşliğinde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Advertisement

Bu başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi için müracaat ettiğiniz bankanın istediği şartları taşıyabiliyor olmanız önemlidir. Çalışmayan ev hanımlarının, kredi talepleri doğrultusunda bankaların isteyebileceği şartlar ise şöyle:

 1. Bir yan gelir olarak kira getirinizi ibraz ederek kredi başvurusunda bulunabilme imkanı
 2. Emekli iseniz emekli aylığı ibrazı
 3. Kefil veya teminat gösterebilme durumu

Bu 3 seçenekten en az birini karşılayabilen bir ev hanımı bankalardan kredi çekebilme hakkına sahip olabilirler.

İşsiz Ev Hanımları Kredi Başvurusu 2022

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ev hanımlarına kredi kartı başvurusu

Ev hanımlarına kredi veren bankalar için başvuru şartlarını ve istenilen önemli belgeleri yukarıda belirttik. Peki, sigortası olmayan hanımlar 2022 yılında bu bankalara nasıl müracaat edebilir ve kredi çekebilir?

Kredi almak isteyen işsiz bayanlar, direkt olarak bankaların şubelerine giderek, telefon bankacılığını kullanarak ya da bankaların telefon numaralarından müşteri temsilcileri ile görüşerek kredi çekme başvurusunda bulunabilirler.

Aşağıda birazdan tek tek açıklayacağımız bankalardan bazıları, başvuru süreçlerinde gelir belgesi ibrazını zorunlu tutarken bazıları ise böyle bir istekte bulunmuyor.

Ev Hanımları İçin Fazla Bilinmeyen Evde Para Kazanma Yolları ilginizi çekebilir.

Advertisement

Sizlerle Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar için detaylı bilgiler paylaştım. Aklınıza takılan soruları benimle YORUMLAR kısmında paylaşabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

ATM’den IBAN’a Para Yatırma – Ziraat, Vakıfbank, Halkbank…

Kartsız ATM'den IBAN'a Para Yatırma

ATM’lerden para yatırma işlemleri hakkında en sık kullanılan işlemlerden birisi para yatırmadır. ATM’den IBAN’a para yatırmak için tüm bankalardan nasıl işlem yapacağınızı sizlere adım adım anlattım. Kartsız ibana para yatırma, ATM den kartsız para yatırma gibi işlemleri sizlere anlatacağım. ATMden para gönderme konusunda aklınızda kafa karışıklığı varsa, işlemi yapacağınız şekle göre ne yapmanız gerektiğini aşağıda […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri

eft gitmedi neden geri döner

EFT gitmedi neden geri döner diye merak edenler buraya! Farklı iki banka hesabı arasında yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. EFT yapan kişi, bu işlemi yaparken karşı hesabın sahibinin adı, soyadını ve para göndereceği hesabın IBAN numarasını sisteme yazmalıdır.  EFT yapıldığını nasıl anlarız? EFT hesaba geçmedi diye endişelenmeyin, EFT yapılırken yukarıda söylediklerimden biri veya ikisinin […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.