finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Fatura Ödeme Merkezi Açmak – 2021 İçin Tüm DETAYLARIYLA!

küçük dükkan fikirleri

Her gün yüzlerce fatura ödemesi gerçekleştiriliyor. Bunların birçoğu fatura ödeme merkezlerinden gerçekleşiyor. Aklınızda fatura ödeme merkezi açmak varsa, sizlere bilmeniz gereken her şeyi anlattım. Fatura ödeme merkezi açmak kaça mal olur? Neler gerekli? Hepsini anlattım.

Özellikle işlek konumlarda fatura ödeme merkezlerinin olduğunu görmüşüzdür. Kalabalık semtlerdeki fatura ödeme merkezlerinin müşterileri yoğun oluyor. Bu yazının sonunda fatura merkezi açmak konusunda kararsız sanız net bir yargıya varacaksınız bilmeniz gereken her şeyi öğrendikten sonra kararınız verip adımlarınızı atabileceksiniz.

Fatura ödeme merkezi açma şartları neler? Gibi birçok soruya yanıt olacağım. Öyleyse lafı çok fazla uzatmıyorum ve fatura ödeme merkezi açabilmek için tüm detayları sizlerle paylaşıyorum… 😊

Fatura Ödeme Merkezi Açmak Karlı Mı?  ✅

Fatura Ödeme Merkezi Açmak

Fatura Ödeme Merkezi Açmak Karlı bir işmi

Fatura ödeme merkezi açma konusu için ilk önce aklınızda fatura ödeme merkezi açmak karlı bir iş mi? Şeklinde bir soru olduğunu biliyorum. Bu durumu şöyle açıklayacağım. Şu an bir evin, her ay ortalama olarak 4 – 5 fatura ödemesi gerekiyor. İnsanların birçoğu da fatura ödeme merkezleri aracılığıyla faturalarını ödüyor.

Her ne kadar internetten fatura ödeme imkânı olabilse de bu durum tamamen herkes tarafından kabul edilmiş değil. İnsanlar dışarıdayken gözlerine çarptıklarını da ya da özel olarak fatura ödeme merkezlerini ziyaret edip o sırada ki fatura işlerini hallediyorlar. Her fatura için ayrı ayrı ödeme yapmak yerine fatura ödeme merkezine gidip hepsini hallediyorlar.

Advertisement

Eğer konumu doğru seçilmiş bir fatura ödeme merkezi açabilirsiniz, bu iş sizin için zahmetsiz ve karlı bir iş olabilir. Her fatura başına 3 – 4 TL arasında bir kazanç elde ettiğinizi düşünürsek gayet kazançlı bir iş fikri. Fatura ödeme merkezi açmak karlı bir iş mi ? sorusunun net cevabı aslında biraz sizlere kalıyor.

Okumak İsteyebilirsiniz: 👉  Etüt Merkezi Açmak

Fatura Ödeme Merkezi Açmak İçin Gerekenler ✅

Fatura Ödeme Merkezi Açmak İçin Gerekenler

fatura ödeme merkezi açmak için bazı gerekenler var. Örneğin fatura ödeme merkezi açmak için gerekli belgeler çok önemli Onun dışında bazı şartlarda yerine getirmeniz gerekiyor.

İlk önce fatura ödeme merkezi açma şartları için belirtmem gerekenler olacak.

 • İlk başta, ilgili odalara kayıt yaptırmalısınız. Gerekli olan harcı ödemelisiniz.
 • Çalışacağınız iş yerinizin minimum 20 m2 olması gerekiyor. Eğer bayilik alacaksanız, bu şart firmanın kendi şartlarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Konumunuzun fatura ödeme merkezi için uygun olması lazım. Yukarıda da bahsettiğim gibi işlek bir noktada olmalı. Ayrıca başka bir fatura ödeme merkezinin bulunmaması önemli bir mevzu.
 • Bulunduğunuz ilin / ilçenin vergi dairesine gidip, vergi levhası başvurunda bulunmalısınız. Gerekli olan belgelere eklemelisiniz.
 • Fatura ödeme merkezi açmak için bağlı olduğunuz belediyeden yasal izinleri alabilmelisiniz. Ayrıca ruhsat başvurusunda bulunmalısınız.
 • Fatura ödeme işlemleri için gerekli olan teknolojik aletlerin alınıp, gerekli bilgisayar programlarının kurulması gerekli.
 • Personelleriniz olacak mı? Olacaksa kaç kişi belirlemelisiniz. Personellerinizi uygun kişilerden seçmelisiniz.
 • Muhasebe işleri için kesin olarak bir muhasebeci ile anlaşmalısınız. Uygun bir muhasebeci bulmanız çok önemlidir. Bu ileriyi garanti etmenizi de sağlar.
 • Kira sözleşmenizi mutlaka yapın. Sözleşmesiz kiraya çıkmayın.
 • Açacağınız fatura ödeme merkezi için sabit bir telefon hattı açtırmanız yararınıza olacak.

Çay ocağı dükkanı açmak 👈 hakkında ne düşünürsünüz? Bence oldukça kazançlı! Okuyup öğrenin…

Fatura Ödeme Merkezi Açmak İçin Gerekli Belgeler

Fatura Ödeme Merkezi Açmak İçin Gerekli Belgeler:

 • Nüfus cüzdanı sureti
 • Sabıka kaydı
 • Vergi levhası
 • Kira kontratı aslı ya da noter tasdikli sureti
 • Vesikalık fotoğraf
 • Yangın önlemi alınmıştır raporu
 • İkametgâh belgesi
 • Belediye çalışma izin ruhsatı
 • İmza sirküleri
 • Yapı kullanım izni belgesi

Fatura Ödeme Merkezi Kar Marjı! ✅

Fatura Ödeme Merkezi Kar Marjı

Evet gelelim en önemli konuya fatura ödeme merkezi kar marjı ne kadar  ? fatura ödeme merkezimizden para kazanmak için komisyon almalısınız. Gerçekleştirdiğiniz her işlemden komisyon alıyorsunuz. Bu şekilde kazanç elde edeceğinizi unutmayın. Yani müşterilerinizi ne kadar çok olursa o kadar çok kazanç elde edersiniz. Her fatura ödeme işleminden sonra 3 – 4 TL arasında bir komisyon elde edebiliyorsunuz.

Yukarıda da değindiğim gibi işlek bir konuma sahip fatura ödeme merkezi ile yüksek karlar elde edebilirsiniz. iyi bir yerde açılan ödeme merkezinin aylık ortalama olarak 20.000 TL ile 30.000 TL  arasında kazancı olacaktır. Elbette çok iyi bir konumda insanız bu kazanç daha da yüksek olabilir. Burada belki de en önemli nokta, sizin için dükkan konumu olacak.

İlgili İçerik: Züccaciye Dükkanı Açmak

Advertisement

Fatura Ödeme Merkezi Açmak Maliyeti 2021 ✅

Fatura Ödeme Merkezi Açmak Maliyeti

Fatura ödeme merkezi açmak için elbette belli bir miktar sermayeye ihtiyacınız var. Öncelikle maliyet konusunda belirtmem gereken, gerekli olan paranın değişebileceği ihtimalini unutmamalısınız. Fatura ödeme merkezi açmak kaç para cevabının direkt net bir cevabı yok.

Nasıl yani? Diyecek olursanız, açacağınız işyerinin durumuna göre fatura ödeme merkezi açmak kaça mal olur ? değişiyor. Dükkanın büyüklüğü, şehir, konum gibi koşullar, haliyle maliyeti etkileyecektir. Yani 50.000 TL’yle de fatura ödeme merkezi açabilirsiniz, 200.000 TL’yle de…

Sermayenizi daha farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz, emlak ofisi nasıl açılır? yazısına bir göz atabilirsiniz!

Uygun maliyetli bir fatura ödeme merkezi için detaylı araştırmalar yapmalı ve adımlarınızı ona göre atmalısınız. Şimdi sizlere ikinci bir fırsat daha sunacağım… Ben sıfırdan bir şirket kurup fatura ödeme merkezi açmak istemiyorum diyorsanız, fatura ödeme merkezi bayilik veren firmalar ile anlaşabilirsiniz.

Fatura Ödeme Merkezi Bayilik ✅

Fatura Ödeme Merkezi Bayilik

Evet şimdi sizlere fatura ödeme merkezi bayilik için detaylı bilgileri vereceğim. Bayilik almak için, fatura ödeme merkezi bayilik veren firmalar ile anlaşmanız gerekiyor. Bu firmalara belli bir miktar Franchise Bedeli ödeyerek, bayilik alabiliyorsunuz. Her firmanın franchise bedeli farklı oluyor. Bunun için detaylı bir araştırma yapabilir ve sizin için en iyi firmayı bulabilirsiniz.

BAYİLİK almak konusunda daha farklı sektörleri düşünmek istemez misiniz? Yazı kategorimize hemen göz atın! Belki de aradığınız iş fırsatı buralarda bir yerlerdedir…

Advertisement

Bayilik almanın birçok avantajı bulunuyor. Şirket kurma, sistem kurma gibi detaylarla ilgilenmek zorunda kalmıyorsunuz. Bayiliğini aldığınız firma sizlere birçok konuda destek sağlıyor. Sıfırdan bir oluşum kurmak yerine daha uygun şekilde fatura ödeme merkezi bayiliği alabilir ve hazır müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca müşteriler bilinen fatura ödeme merkezlerini daha çok tercih ediyorlar. Üstelik reklam, tanıtım gibi durumlarla da ilgilenmek zorunda kalmıyorsunuz.  Marka bilinirliği olan fatura merkezlerinden franchise alarak daha büyük avantajlar elde edebilirsiniz.

Türkiye’de fatura ödeme merkezi bayiliği veren firmalar var. İşte onlardan bazıları:

 1. Faturamatik
 2. Nkolayişlem
 3. Faturakom
 4. Fatura Vizyon
 5. Vezne Matik

 

 Riske girmek istemeyenler için bayilik alma sizin için daha mantıklı bir yöntem olabilir. Evet sizlere fatura ödeme merkezi açmak hakkında tüm detayları verdim. Artık geriye kalan kararınızı vermek!

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Oto Yıkama Dükkanı Açmak- 2022 Kazanç Bilgisi! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.