finansportali.net

BANKACILIK

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi? – 2022 İçin Bilgiler!

icralık olanlar kredi çekebilir mi

İcralık oldunuz ve icralık olanlar kredi çekebilir mi? Diye aklınızda soru işareti mi var? Sizlere bunun detaylı yanıtlarını vereceğim. İcralık olan ve para çekmek isteyen vatandaşlar var. Bir bankaya, kuruma ya da kişiye borcunuzu ödeyememiş olabilirsiniz.

Bu durumda icralık olan nasıl kredi çeker? Bilmek gerekiyor. Örneğin maaşında haciz olan kredi çekebilir mi? Sizlere konu ile alakalı iyi bir araştırma yaptım ve gerekli olanlar bilgileri sizlere aktaracağım. İcralık olanlara kredi veren bankalar olabiliyor. Belirtilen şartlara göre bu mümkün olabilir.

İcralık, haciz durumunuz varsa, sizlere nasıl kredi alabileceğinizden, izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğim.

Advertisement

İcralık olanlara hangi banka kredi verir? Bunun da yanıtını sizlere aktaracağım. Öyleyse lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim! 🙂

İcralık Olan Kredi Alabilir Mi?

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?
İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Gelelim en önemli soruya… Bankadan icralık olanlar kredi çekebilir mi?

 • Burada dikkat edilmesi gereken kısım, neden icralık olunduğu durumudur. Bazı durumlarda kredi alınabiliyor.
 • Borç yasal ve avukat takibindeyse bu durumdan kurtulabilmek gerekiyor.
 • Bunun için finansman kuruluşları ile görüşerek bir çözüm bulabilirsiniz.
 • Eğer kara listede adınız geçiyorsa, siciliniz bozuksa kredi almakta zorlanabilirsiniz.
 • Senetle borç para alma yolunu deneyebilirsiniz. Konu hakkında yazdığım Senetle Borç Para Veren Yerler 👈 yazısını okuyabilirsiniz.
 • Eğer bankalardan kredi almak istiyorsanız, icralarınızı temizlemek gerekiyor.
 • Banka ile iletişime gereken borç yapılandırması talebinde bulunabilirsiniz.
 • Bazı durumlarda kredi alınabilmekte. Banka ile iletişim kurmak önemli bir konu.

İcralık Olanlara Hangi Banka Kredi Verir?

icralık olanlara kredi imkanı
İcralık Olanlara Hangi Banka Kredi Verir?

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? Bazı bankalar aracılığıyla mümkün. Bazı bankalar icralık olanlara kredi verebiliyor. İcra durumuna göre iletişime geçen adayları değerlendirebiliyorlar. Yüzde yüz icralık olanlara kredi başvurusu onaylanacak diye bir garanti yok.

Ancak internet üzerinden başvurarak şansınızı deneyebilir ve bankalar ile iletişime geçebilirsiniz. icralık olanlara kredi veren bankalar 2022 yılında aşağıdaki gibi. Bu bankalar 5.000 TL – 20.000 TL arasında icrası olana kredi fırsatını verebiliyor.

 • ING icralık Olana Kredi
 • Alternatif Bank
 • Fibabanka
 • Akbank Anında Onaylı Kredi
 • Burganbank
 • Halkbank icralık olanlara kredi
 • Odeabank
 • TEB icralık olanlara kredi
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi
 • Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi

İlginizi çekebilir: Borç Para Veren Vakıflar 👈

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi 2021
Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi 2022

İcralık olan ve kredi almak isteyenlerin en çok sordukları sorulardan birisi de Ziraat Bankası icralık olanlara kredi veriyor mu? Konu hakkında araştırma yaptım ve Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi başvurusu gerçekleştirmek için ne yapmak gerektiğini sizlere anlatacağım.

Öncellikle şunu belirtmem gerekiyor. İcralık olmanıza neden olan borç, 90 gün süresince ödenmez ise kredi siciliniz bozulacaktır. Bu demek oluyor ki kara listeye alınacaksınız.

Maalesef kara listede bulunduğunuz taktirde bankalardan kredi almanız çok zordur. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi için farklı bir fırsat sunuyor.  Borçlarınızın kapanması halinde birçok banka 5 yıl kadar süre kredi vermiyor. Ziraat Bankası ise borçlar kapandığı halinde kredi verebiliyor.

Bunun için aşağıdaki kategoriden birisi olmalısınız:

Advertisement
 1. Emekli olmak
 2. Devlet memuru olmak
 3. Ziraat Bankası’ndan maaş alıyor olmak

Böylelikle “borcu yoktur” belgesi ile Ziraat Bankası’na borçlarınızı ödedikten hemen sonra ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi 2022 yılında bu şekilde veriyor.

Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi

Yapı Kredi İcralık olanlara kredi
Yapı Kredi İcralık olanlara kredi

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? Yapı Kredi buna olanak sağlıyor mu? İcralık olan kişilerin en çok tercih ettiği bankalardan birisi de Yapı Kredi.

 • Banka icralık olanlara borç transfer kredisi ve kapama koşullu kredi sağlıyor.
 • Borç transfer kredisiyle başka bankada bulunan kredilerinizi, Yapı Kredi’ye taşıyabiliyorsunuz.
 • Yapı Kredi’deki açık olan kredileri kapama şartı ile avantajlı faiz oranlarıyla tek bir kredi altında toplayabiliyorsunuz.
 • Başvuruda bulunduktan sonra Yapı Kredi, değerlendirme sürecinden sonra sizlere olumlu veya olumsuz bir cevap verecektir.

Başvuruda bulunmak ve daha fazla bilgi almak için Yapı Kredi ihtiyaç kredisi bağlantısına gidebilirsiniz. icralık olanlar kredi çekebilir mi? yazısına devam edelim.

Halkbank İcralık Olanlara Kredi

Halkbank İcralık Olanlara Kredi
Halkbank İcralık Olanlara Kredi

Halkbank icralık olanlara kredi şuan için vermemekte. Maaşını Halkbank’tan alanlara özel kredi verilse de kara listede adı bulunan müşterilere kredi imkanı sağlanmıyor. Akıllardaki soru işaretlerini gidermek için bu başlığı da sizlere sundum.

Okumak İsteyebilirsiniz: İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler 👈

Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi

Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi

Vakıfbank icralık olanlara kredi veriyor mu? Birçok bankada olduğu gibi icra ve haciz işlemlerinde uzun süredir borcunu ödeyemeyen kişilere kredi Vakıfbank tarafından da verilmiyor.

Ancak Vakıfbank anında kredi için mobil bankacılıktan başvuru şansınızı deneyebilirsiniz. Bunun için Vakıfbank müşterisi olmak gerektiğini belirtmeliyim.

Acil para mı arıyorsunuz? Acil para bulmanın yolları  👈 hakkında yazmış olduğum yazı sayesinde kısa sürede para bulabileceksiniz.

Aktif Bank İcralık Emekliye Kredi

Aktif Bank icralık Olana kredi
Aktif Bank icralık Olana kredi

Emekli misiniz? Öyleyse bu başlık sizin için. Aktif Bank emeklilere özel kredi imkanları sunuyor. Hem de kefilsiz, şartsız. Nakit ihtiyacı olan emeklilere 80.000 TL‘ye kadar nakit kredi veriliyor. Eğer diğer bankalara kredi borcunuz varsa, özel ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Aktif Bank PTT içi birlektirme kredisini kullanarak, diğer bankalara olan borçlarınızı anında kapatabilirsiniz. Böylece borçlarını Aktif Bank bankası altında toplanır. Detaylar için PTT içi birleştirme kredisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Haciz Olan Biri Kredi Çekebilir mi?

hacizli kişilere kredi

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? soru yanında diğer bir soru da haciz olan biri kredi çekebilir mi? Haciz olan ve kredi çekmek isteyen, kredi kartı almak isteyen insanlar var. Borçlu olan kişinin, icra müdürlüğü tarafından mal ve bazı haklarına el konulmasına haciz deniyor. Böyle bir durumdaki kişi kredi alabilir mi?

Hacizlik olan, bir kişinin kredi alabilmesi için ilk şart, haciz işleminin bankaya borçlanmadan kaynaklı olmaması gerekiyor. Eğer kredi kartı borcundan dolayı ya da bankadan çekilen kredini geri ödenmediği için hacizlik olunduysa, haciz olan biri kredi çekebilir mi sorusunun yanıtı olumsuz olacaktır.

Advertisement

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

İcralık olanlar kredi çekebilir mi?  sorusunun cevaplarını sizlere sıraladım… Diğer en çok sorulan soruysa maaşında haciz olan kredi çekebilir mi? Maaşında haciz olan bir kişinin kredi çekmesi çok zordur.

Özellikle haciz bankaya ya da bir devlet kurumunaysa bu durumu daha da zorlaştırır. Borç ödenene kadar kredi çekemez.

Okuyun: Kredi Kartını En Az Zararla Nakde Çevirmenin Yolları 👈

İcralığım Eşim Kredi Çekebilir mi?

Eğer icralıksanız ve eşinizin icra, haciz gibi bir durumu yoksa, eşiniz kredi çekebiliyor. Eşlerin icra, haciz durumlarına bakılmıyor. Yani eşler birbirinin sicil durumundan sorumlu tutulmuyor. Özetle KKB notu yüksek olan eş, kredi alabiliyor.

Advertisement

Konut ve araç kredilerinde ancak soruşturmaya bakılıyor. Bazı değişkenler söz konusu. Ancak kredi çekme konusunda eşler sicilleri temiz olanı etkilemiyor, sorumlu olmuyor.

İcra Borcunu Kapatmak İçin Tüyolar!

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?
link kısaltarak para kazanma tüyoları

İcralık olanlar, maaşında haciz olan kişilerin kredi notu düşük olacağı için “ icralık olanlar kredi çekebilir mi? “ sorusuna çoğunlukla olumsuz cevap alıyorlar. Yapılacaklar şunlar:

 • Olabilecek en kısa süre içerisinde kredi kartı notlarınızı düzeltmek için çabalamalısınız.
 • Kredi notu dışında eğer bankalara olan borcunuzu kapatmak istiyorsanız, gayrimenkul ya da maaş ipoteği karşılığında kredi alabileceğiniz bankalar oluyor. Bu şekilde de icra borcunuzu kapatabilirsiniz.
 • Ayrıca bankalardan borcunuzu yapılandırmak istediğinizi de belirtmek faydalı olacaktır.
 • Aylık düzenli miktarı ödeyebildiğiniz taktirde de kredi notunuz yükselir.

Banka Sicil Affı 2022

icralık olanlar kredi çekebilir mi? konusuyla alakalı en çok merak edilenlerden birisi de banka sicil affı 2022’de geldi mi? Gelecek mi? Şu an için banka sicil affı 2022 için düzenleme bulunmuyor. İlerisi için bir güncelleme olduğunda buraya yazacağım.

Kredi sicil affı vs. hakkında merak edenler için bu konuya da bir açıklık getirmek istedim. Sicil affı dışında banka sicilinizin temizlenmesi için borcun temizlenip, 5 yıl süre geçmesi gerek. İcralık olanlara ihtiyaç kredisi sunan bankalar tercih edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR
icralık olanlar kredi çekebilir mi?

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? Sorusu için bilmeniz gerekenleri sizlere sıraladım. İcralık olanlara kredi kartı veren bankalar hakkında tüm detaylar yukarıda. Şimdi özet mahiyetinde sizlere sıkça sorulan soruları sıralayıp, cevaplayacağım.

Size sunduğum yollar ile kredi almanız imkansız değil. Merak ettiğiniz farklı bir soru olursa mutlaka aşağıya yorum bırakın!

Bir önceki yazımız olan EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

ATM’den IBAN’a Para Yatırma – Ziraat, Vakıfbank, Halkbank…

Kartsız ATM'den IBAN'a Para Yatırma

ATM’lerden para yatırma işlemleri hakkında en sık kullanılan işlemlerden birisi para yatırmadır. ATM’den IBAN’a para yatırmak için tüm bankalardan nasıl işlem yapacağınızı sizlere adım adım anlattım. Kartsız ibana para yatırma, ATM den kartsız para yatırma gibi işlemleri sizlere anlatacağım. ATMden para gönderme konusunda aklınızda kafa karışıklığı varsa, işlemi yapacağınız şekle göre ne yapmanız gerektiğini aşağıda […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri

eft gitmedi neden geri döner

EFT gitmedi neden geri döner diye merak edenler buraya! Farklı iki banka hesabı arasında yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. EFT yapan kişi, bu işlemi yaparken karşı hesabın sahibinin adı, soyadını ve para göndereceği hesabın IBAN numarasını sisteme yazmalıdır.  EFT yapıldığını nasıl anlarız? EFT hesaba geçmedi diye endişelenmeyin, EFT yapılırken yukarıda söylediklerimden biri veya ikisinin […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.