finansportali.net

BANKACILIK

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi? – 2023 İçin Bilgiler!

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi

İcralık oldunuz ve icralık olanlar kredi çekebilir mi? Diye aklınızda soru işareti mi var? Sizlere bunun detaylı yanıtlarını vereceğim. İcralık olan ve para çekmek isteyen vatandaşlar var. Bir bankaya, kuruma ya da kişiye borcunuzu ödeyememiş olabilirsiniz.

Bu durumda icralık olan nasıl kredi çeker? Bilmeniz gerekir. Örneğin maaşında haciz olan kredi çekebilir mi? Sizlere konu ile alakalı iyi bir araştırma yaptım ve gerekli olanlar bilgileri sizlere aktaracağım. İcralık olanlara kredi veren bankalar olabiliyor. Belirlenen şartlara göre bu mümkün olabilir.

İcralıksanız ve haciz durumunuz varsa, sizlere nasıl kredi alabileceğinizden, izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğim.

Advertisement

İcralık olanlara hangi banka kredi verir? Bunun da yanıtını sizlere aktaracağım. Öyleyse lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim! 🙂

İcralık Olan Kredi Alabilir Mi?

İcralık Olan Kredi Alabilir Mi
İcralık Olan Kredi Alabilir Mi

Gelelim en önemli soruya… Bankadan icralık olanlar kredi çekebilir mi?

 • Burada dikkat edilmesi gereken kısım, neden icralık olunduğu durumudur. Bu duruma göre değişkenlik gösterse de bazı durumlarda kredi alınabiliyor.
 • Borç yasal takipteyse bu durumdan kurtulmak, önceliğiniz olmalı.
 • Yasal takip aşamasında çözüm için finansman kuruluşları ile görüşerek bir çözüm bulabilirsiniz.
 • Eğer kara listede adınız geçiyorsa, siciliniz bozuksa kredi almakta zorlanabilirsiniz.
 • Senetle borç para alma yolunu deneyebilirsiniz. Konu hakkında yazdığım Senetle Borç Para Veren Yerler 👈 yazısını okuyabilirsiniz.
 • Eğer bankalardan kredi almak istiyorsanız, icra kararlarının çözülmesi gerekiyor.
 • Banka ile iletişime gereken borç yapılandırması talebinde bulunabilirsiniz. İcralık olanlar kredi çekebilir mi sorusunda bankalarla iletişime geçmeniz oldukça mühim bir konudur.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Hangi Banka Kredi Verir
İcralık Olanlara Hangi Banka Kredi Verir

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? Bazı bankalar aracılığıyla mümkün. Bazı bankalar icralık olanlara kredi verebiliyor. İcra durumuna göre iletişime geçen adayları değerlendirebiliyorlar. İcralık olanların kredi başvurusu %100 onaylanacak diye bir garanti yoktur.

Ancak internet üzerinden başvurarak şansınızı deneyebilir ve bankalar ile iletişime geçebilirsiniz. İcralık olanlara kredi veren bankalar 2023 yılında aşağıdaki gibidir.

 • ING İcralık Olana Kredi
 • Alternatif Bank
 • Fibabanka
 • Akbank Anında Onaylı Kredi
 • Burganbank
 • Halkbank İcralık Olanlara Kredi
 • Odeabank
 • TEB İcralık Olanlara Kredi
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi
 • Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi

İlginizi çekebilir: Borç Para Veren Vakıflar 👈

İcralık olanlara kredi veren bankalar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki video da sizlere rehber olacak:

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Başvurusu

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi
İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi Ziraat Bankası

İcralık olan ve kredi almak isteyenlerin en çok sordukları sorulardan birisi de Ziraat Bankası icralık olanlara kredi veriyor mu? sorusudur. Konu hakkında araştırma yaptım ve Ziraat Bankası icralık olanlara kredi başvurusu gerçekleştirmek için ne yapmak gerektiğini sizlere anlatacağım.

Öncellikle şunu belirtmem gerekiyor. İcralık olmanıza neden olan borç, 90 gün süresince ödenmez ise kredi sicilinizi bozarak etkileyecektir. Bu da demek oluyor ki kara listeye alınacaksınız.

Maalesef kara listede olduğunuz zaman bankalardan kredi almanız çok zordur. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi için farklı bir fırsat sunuyor.  Borçlarınızın kapanması halinde birçok banka 5 yıl kadar süre kredi vermiyor. Ziraat Bankası ise borçlar kapandığı takdirde kredi verebiliyor.

Advertisement

Bunun için aşağıdaki kategoriden birisine ait olmalısınız;

 1. Emekli Olmak
 2. Devlet Memuru Olmak
 3. Ziraat Bankası’ndan Maaş Alıyor Olmak

Böylelikle “borcu yoktur” belgesi ile Ziraat Bankası’na borçlarınızı ödedikten hemen sonra ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi 2023 yılında bu şekilde veriyor.

Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi

Yapı Kredi İcralık olanlara kredi
Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? Yapı Kredi buna olanak sağlıyor mu? İcralık olan kişilerin en çok tercih ettiği bankalardan birisi de Yapı Kredi.

 • Banka icralık olanlara borç transfer kredisi ve kapama koşullu kredi sağlıyor.
 • Borç transfer kredisiyle başka bankada bulunan kredilerinizi, Yapı Kredi’ye taşıyabiliyorsunuz.
 • Yapı Kredi’deki açık olan kredileri kapama şartı ile avantajlı faiz oranlarıyla tek bir kredi altında toplayabiliyorsunuz.
 • Başvuruda bulunduktan sonra Yapı Kredi, değerlendirme sürecinden sonra sizlere olumlu veya olumsuz bir cevap verecektir.

Başvuruda bulunmak ve daha fazla bilgi almak için Yapı Kredi Borç Transfer Kredisi bağlantısına gidebilirsiniz. icralık olanlar kredi çekebilir mi? yazısına devam edelim.

Halkbank İcralık Olanlara Kredi

Halkbank İcralık Olanlara Kredi
Halkbank İcralık Olanlara Kredi

Halkbank icralık olanlara kredi şuan için vermemekte. Maaşını Halkbank’tan alanlara özel kredi verilse de kara listede adı bulunan müşterilere kredi imkanı sağlanmıyor. Akıllardaki soru işaretlerini gidermek için bu başlığı da sizlere sundum.

Okumak İsteyebilirsiniz: İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler 👈

Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi
Vakıfbank İcralık Olanlara Kredi

Vakıfbank icralık olanlara kredi veriyor mu? Birçok bankada olduğu gibi icra ve haciz işlemlerinde uzun süredir borcunu ödeyemeyen kişilere Vakıfbank tarafından da kredi verilmiyor.

Ancak Vakıfbank anında kredi için mobil bankacılıktan başvuru şansınızı deneyebilirsiniz. Bunun için Vakıfbank müşterisi olmak gerektiğini belirtmeliyim.

Acil para mı arıyorsunuz? Acil Para Bulma Yolları 👈 hakkında yazmış olduğum yazı sayesinde kısa sürede para bulabileceksiniz.

Aktif Bank İcralık Emekliye Kredi

Aktif Bank İcralık Emekliye Kredi
Aktif Bank İcralık Emekliye Kredi

Emekli misiniz? Öyleyse bu başlık sizin için. Aktif Bank emeklilere özel kredi imkanları sunuyor. Hem de kefilsiz, şartsız. Nakit ihtiyacı olan emeklilere 50.000 TL‘ye kadar nakit kredi veriliyor. Eğer diğer bankalara kredi borcunuz varsa, özel ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Aktif Bank PTT içi birleştirme kredisini kullanarak, diğer bankalara olan borçlarınızı anında kapatabilirsiniz. Böylece borçlarını Aktif Bank altında toplanır. Detaylar için PTT İçi Birleştirme Kredisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Advertisement

İcralık Olanlara Kredi Şartları 2023

İcralık Olanlara Kredi Şartları
İcralık Olanlara Kredi Şartları

Kredilerin onaylanması, temel anlamda bankalar ile müşteriler arasında güven ilişkisine bağlı bir konudur. Buradaki temel kıstas kredi notudur. Ancak kredi notu kötü olsa dâhi nihai karar verme yetkisi bankalarda olacaktır. İcralık olanlar kredi çekebilir mi? sorusundaki yanıtlar da buna göre şekillenecektir.

Bankaların sunacağı finansman kaynaklarından faydalanmak için öncelikle gelir belgenizin olması gerekir. Gelir türüne göre şu belgeleri ibraz edebilirsiniz;

 • 4A kapsamında sigortalı çalışan iseniz maaş bordrosu,
 • Şirketiniz varsa 4B (BAĞ-KUR) dökümü,
 • Esnaf ve serbest meslek erbapları için vergi levhası ve gelir dökümü,
 • Kira geliri elde ediyorsanız ilgili tapu kayıt belgesi.

Banka hesap aktivitesi olan kişilerin kredilerinin onaylanması daha kolaydır. Bu nedenle düzenli ödemelerinizi kredi kartı ya da banka kartı aracılığıyla gerçekleştirin. İlgili işlemler, kredi notunuza olumlu etki gösterecektir.

Ek olarak ipotek, teminat, kefil gösterme durumunuza göre kredi alma ihtimaliniz yükselebilir.

İcra borçlarını ödemeniz sonucunda icranın kaldırılması, finansal geleceğiniz açısından çok önemlidir.

Haczedilen Biri Kredi Çekebilir mi?

Haczedilen Biri Kredi Çekebilir Mi
Haczedilen Biri Kredi Çekebilir Mi

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? sorusu yanında sorulan diğer bir soru da haczedilen biri kredi çekebilir mi? sorusudur. Haczedilen ve kredi çekmek isteyen, kredi kartı almak isteyen insanlar var. Borçlu olan kişinin, icra müdürlüğü tarafından mal ve bazı haklarına el konulmasına haciz deniyor. Böyle bir durumdaki kişi kredi alabilir mi?

Hacizli olan bir kişinin kredi alabilmesi için ilk şart, haciz işleminin bankaya borçlanmadan kaynaklı olmaması gerekiyor. Eğer kredi kartı borcundan dolayı ya da bankadan çekilen kredini geri ödenmediği için hacizli olunduysa, haciz olana kredi veren banka olmayacaktır.

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir Mi
Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir Mi

İcralık olanlar kredi çekebilir mi?  sorusunun cevaplarını sizlere sıraladım… Diğer en çok sorulan soruysa maaşında haciz olan kredi çekebilir mi? Maaşında haciz olan bir kişinin kredi çekmesi çok zordur.

Özellikle haciz bankadan ya da bir devlet kurumu tarafından gerçekleştirilmişse bu, işleri daha da zorlaştırır. Borç ödenene kadar kredi çekilmesi çok zordur.

Advertisement

Okuyun: Kredi Kartı Nakite Çevirme 👈

İcralığım Eşim Kredi Çekebilir mi?

Banka Sicil Affı
Banka Sicil Affı

Eğer icralıksanız ve eşinizin icra – haciz gibi bir durumu yoksa, eşiniz kredi çekebiliyor. Eşlerin icra – haciz durumlarına bakılmıyor. Yani eşler birbirinin sicil durumundan sorumlu tutulmuyor. Özetle KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notu yüksek olan eş, kredi alabiliyor.

Konut ve araç kredilerinde ancak soruşturmaya bakılıyor. Bu durumda bazı değişkenler söz konusudur. Ancak kredi çekme konusunda eşler, kredi sicili bakımından sorumlu değildir.

İcra Borcunu Kapatmak İçin Tüyolar!

İcra Borcunu Kapatmak İçin Tüyolar
İcra Borcunu Kapatmak İçin Tüyolar

İcralık ya da maaşında haciz olan kişilerin kredi notu düşük olacaktır. Bu nedenle icralık olanlar kredi çekebilir mi? sorusuna çoğunlukla olumsuz cevap alıyorlar. Bu durumda yapılabilecekleri şu şekilde listeleyebilirim;

 • Olabilecek en kısa süre içerisinde kredi kartı notlarınızı düzeltmek için çabalamalısınız.
 • Kredi notu dışında eğer bankalara olan borcunuzu kapatmak istiyorsanız, gayrimenkul ya da maaş ipoteği karşılığında kredi alabileceğiniz bankalar oluyor. Bu şekilde de icra borcunuzu kapatabilirsiniz.
 • Ayrıca bankalardan borcunuzu yapılandırmak istediğinizi de belirtmek faydalı olacaktır.
 • Düzenli olarak aylık miktarları ödeyebildiğiniz taktirde de kredi notunuz yükselecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi Sıkça Sorulan Sorular
İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi Sıkça Sorulan Sorular

İcralık olanlar kredi çekebilir mi? Sorusu için bilmeniz gerekenleri sizlere sıraladım. İcralık olanlara kredi kartı veren bankalar hakkında tüm detaylar yukarıda. Şimdi özet mahiyetinde sizlere sıkça sorulan soruları sıralayıp, cevaplayacağım.

Size sunduğum yollar ile kredi almanız imkânsız değil. Merak ettiğiniz farklı bir soru olursa mutlaka aşağıya yorum bırakın!

Bir önceki yazımız olan MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, Maximum Puan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

Almanya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2023 EN UCUZ YÖNTEMLER!

Almanyadan Türkiyeye para gönderme

Almanyadan Türkiyeye para gönderme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen gurbetçiler için harika bir yazı hazırladım. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları sık sık Türkiye’ye para transferi gerçekleştiriyorlar. Durum böyleyken en hızlı ve uygun yollarla Türkiye’ye para transferi nasıl gerçekleştirilir? Merak ediliyor. 2023 Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme konusuna açıklık getireceğim. Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank gibi tüm bankalardan Türkiye’ye transferi anlatacağım. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.