finansportali.net

İŞ BULMA

İngiltere İş İmkanları 2022 – EN YENİ İş İlanları

İngiltere iş imkanları

Yurt dışında çalışmak isteyenler için İngiltere çok iyi bir fırsat! İngiltere’de yaşamak ve çalışmak son zamanlarda oldukça merak ediliyor. Bu yüzden İngiltere iş imkanları ile ilgili bilgiler araştırılıyor.

Siz de İngiltere de çalışmak ister misiniz? Cevabınız evet ise birazdan sıralayacağım İngiltere iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz! Üstelik İngiltere asgari ücret ve maaşları da çok iyi!

Eğer “İngiltere’de çalışmak istiyorum, güncel bilgileri öğrenmeliyim!” diyorsanız bu yazı tam sizin için… Derin bir araştırma yaparak; İngiltere de Türklere iş ilanları, İngiltere iş olanakları gibi aklınıza gelebilecek bütün 2022 bilgilerini buraya topladım.

Advertisement

Yurt dışında çalışmak hayal değil… O zaman hadi İngiltere iş başvurusu için okumaya başlayalım… 🙂

İngiltere’de En Çok Alım Yapan Sektörler

İngiltere'de En Çok Alım Yapan Sektörler
İngiltere’de En Çok Alım Yapan Sektörler

Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birisine sahip olan İngiltere’de çalışmak hayaliniz olabilir. Bu hayali gerçekleştirebilmeniz için en doğru bilgiler burada!

İngiltere iş imkanları size çok iyi çalışma koşulları ve sayısız istihdam fırsatı sunuyor.

İngiltere yeni çıkardığı “puana dayalı göç sistemi” ile birçok kişiyi ülkesine alarak onlara iş imkanı sağlıyor. Aşağıda puanlı göç sistemini kısaca sizlere açıklayacağım. Öncesinde en çok hangi sektörlerde çalışana ihtiyaç duyuluyor? Anlatacağım… İngiltere’de çalışmak istiyorsanız, ilk olarak bu sektörleri değerlendirmeniz iyi olabilir.

O halde kısaca istihdam ihtiyacı olan sektörlerden bahsedeyim:

 • Bankacılık, muhasebe ve finans,
 • Sağlık
 • Mimar ve inşaat sektörü
 • Mühendislik
 • Eğitim sektörü
 • Pazarlama

Puanlı Göç Sistemi

Yukarıda İngiltere’nin puana dayalı göç sistemine geçtiğinden bahsetmiştim. Eminim okurken bu nedir? Diye düşündünüz. Hemen açıklayayım. Birleşik Krallık 1 Ocak 2021 yılından itibaren puan temelli sisteme geçti. Bu da insanların İngiltere’ye göçünü kolaylaştırıyor diyebilirim. Böylece İngiltere iş imkanları için daha şanslısınız!

Puanlı göç sistemi nedir?

Puan temelli bir göç sistemi altında puanlar; belirli beceriler, nitelikler, maaşlar ve işçi açığına göre tayin edilecek. Yeterli puan alanlara vize verilecek.

Advertisement

  İngiltere de çalışmak için hadi çalışma şartlarına göz atalım.

İngiltere Çalışma Şartları

İngiltere Çalışma Şartları
İngiltere Çalışma Şartları

İngiltere en çok göç alan ülkelerin başında geliyor. Peki, İngiltere iş imkanları dediğimizde ilk önce neyi bilmemiz gerekiyor? İngiltere çalışma şartları nasıl?

Haydi hep birlikte bunu düşünelim. O sırada da size İngiltere çalışma şartları neler bahsedeyim:

 • Birçok iş için haftalık en fazla 37 – 40 saat çalışıyorsunuz.
 • Fazla mesai yapmanız ancak çok istisnai durumlarda yaşanıyor. Müdürleriniz size mobbing uygulamıyor.
 • Eğer müdürseniz çalışanlarınıza çok fazla baskı da yapamazsınız. Çünkü şikayet edilirseniz işiniz riske girebilir. Yani, herkesin sözü son derece önemli.
 • Belli giriş çıkış saatleriniz olmuyor. Birçok firma çalışan işini bitirince gidebilir diyor. Bunu yapmayan firmalar da var ama çoğu firmada böyle çalışma ihtimaliniz yüksek.

İngiltere çalışma şartları son derece iyi. Ancak elbette çalışan olarak da sizden beklenenler var. Çalışma sisteminin çalışanlarını sıkmaması, çalışmayacağınız anlamına gelmiyor. Disiplinli ve iş bitirici olmanız gerekiyor!

İngiltere Asgari Ücret Ne Kadar? 2022

İngiltere iş imkanları denilince en çok merak edilen bir diğer konu asgari ücret… Bütün maaşlar İngiltere’de de asgari ücrete göre ayarlanıyor. 2022 yılında asgari ücret için saatlik ödemeler aşağıdaki gibi;

 • 18 yaşın altındaki çalışanlara 3,79 Sterlin
 • 18 – 20 yaş arası çalışanlara 5,37 Sterlin
 • 21 – 24 yaş arası çalışanlara 6,83 Sterlin
 • 25 yaş üstü çalışanlara 7,26 Sterlin
 • Çırak ya da stajyer olarak çalışanlara 3,58 Sterlin

Ortalama 2022 yılında ingiltere’de Asgari Ücret ne kadar?

Çırak, stajyer ve 18 yaş altı ücretleri saymazsak İngiltere asgari ücret 2022 yılında ortalama olarak 1.165 dolar diyebiliriz.

İngiltere Çalışan Maaşları Ne Kadar?

Bunlara ek olarak şunu da ekleyim: Bazı meslekler de  size yüksek maaş imkanı sunuyor. Bu meslekler ise şunlar:

Advertisement
 • İngiltere işçi maaşları: Tam zamanlı çalışıyorsanız yılda ortalama 36.420 sterlin, kısmi zamanlı çalışıyorsanız alacağınız maaş 13.290 sterlin oluyor.
 • Avukat maaşı: 3.082 sterlin
 • İngiltere Öğretmen Maaşları da şu şekilde: Eğer stajyer öğretmenseniz 1.225 sterlin stajyer değilseniz aylık ortalama maaşınız 1.658 sterlin
 • İngiltere garson maaşları 892 sterlin
 • Polis maaşları 1.713 sterlin – 2.072 sterlin

Gördüğünüz gibi İngiltere iş imkanları ile maaşlar oldukça tatmin edici. Size verilen maaşlar Sterlin olarak veriliyor. Ama ben daha rahat anlaşılması için onları ABD Doları para birimine çevirerek yazdım.


Ayrıca İngiltere de mühendis olarak çalışmak çok fazla tercih ediliyor. Bunun için ayrı bir tablo hazırladım. İngiltere mühendislik ücretlerinin yıllık olarak hesaplanmış halini aşağıya bırakıyorum.


İngiltere Çalışan Maaşları Ne Kadar
ingiltere de mühendis olarak çalışmak

İngiltere de makine mühendisi olarak çalışmak çok sık yurt dışından gelmek isteyenler için tercih ediliyor. Eğer Sterlin olarak alacağınız parayı öğrenmek isterseniz internetten para birimlerini dönüştürebilirsiniz. 10.000 sterlin ortalama 13.000 dolar.

İngiltere iş imkanları hakkında diğer önemli bir konuda sıra…

İngiltere’de Çalışmak İçin Gerekli Belgeler

İngiltere'de Çalışmak İçin Gerekli Belgeler
İngiltere’de Çalışmak 2022 İçin Gerekli Belgeler

İngiltere iş imkanları arasından eğer kendinize uygun bir iş bulduysanız, yapmanız gereken bazı işlemler var. Ama ondan önce, sizden hangi belgeler istenecek onlardan bahsedelim. Daha sonra nasıl başvuru yapacağınızı ve çalışma iznini nasıl alacağınızı zaten anlatacağım. Merak etmeyin! 🙂

İngiltere’de çalışmak için almanız gereken vize  türü Tier 2 vizesidir. Peki bu ne anlama geliyor? Hemen aşağıda bunları da açıklıyorum. Ama önce belgelerden bahsetmem gerekiyor.

Tier 2 Vizesi almanız için sizden istenilen belgeler:

 •  COS Referans numarası (işveren tarafından iş teklifi belgesinden bahsediyorum)
 • Dil seviyenizi belirten bir belge (En az B1 olmalı)
 • Belli bir birikime sahip olduğunuzu gösteren banka  dokümanları
 • Geçerli bir pasaport
 • Nüfus kayıt örneği
 • Maddi yeterliliğinizi kanıtlayan finansal bir doküman
 • Seyahat geçmişiniz varsa bununla ilgili belgeler
 • Adli sicil kaydınız

Bunu da okuyun: Sanal Para Kazan

Tier 2 Vizesi – Şirket İçi Transfer

Tier 2 Çalışma vizesi İngiltere Sürekli Çalışma Vizelerinden birisi. Şirket içi transfer söz konusu olduğunda alınır. Yani Türkiye’de çalıştığınız şirket sizi İngiltere’deki bir şubeye görevlendiriyorsa Tier 2 vizesi almanız gerekiyor.

Advertisement

Tier 2 Vizesi – Genel

Eğer maaşlı olarak belirli süreli bir işte çalışmak amacıyla İngiltere’ye gitmeniz gerekiyorsa Tier 2 Genel Vizeye başvurmanız gerekiyor.

Tier 2 Vizesi – Seçkin sporcu

Bu vize için uluslararası alanda, en üst düzeyde yeteneğe sahip olduğu kabul edilen sporcular gerekiyor. Bu sporcular teknik direktör olarak İngiltere’de çalışmak istiyorsa ya da mesleği gereği yurtdışında bulunması gerekiyorsa seçkin sporcu vizesine başvurmalı.

Yazıyı bitirince hemen buna da  bir göz atın: ! Dubai İş İlanları 

İngiltere’de Çalışma Vizesi Alma Adımları

İngiltere'de Çalışma Vizesi Alma Adımları
İngiltere’de Çalışma Vizesi Alma Adımları

Evet, İngiltere iş imkanları size birçok avantajla geliyor. Bu yüzden sabırsızca vizeyi alıp gitmeyi bekliyor olabilirsiniz. Başta söylemeliyim ki  çalışma vizesi almak o kadar da çabuk olmuyor. Bu yüzden vize işlemlerine olabildiğince erken başlamanız önemli bir konu.

Şimdi size adım adım İngiltere’de çalışma vizesi alma ve İngiltere’ye gitme aşamalarını anlatacağım. Arkanıza yaslanın ve okumaya devam edin:

Advertisement
 1. İngiltere Vize Başvuru merkezleri İngiltere vizesi almak isteyenler için randevu sistemini zorunlu tutuyor.
 2. İngiltere vizesi başvuru merkezleri İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Adana’da yer alıyor.
 3. Başvuru için gidiş amacınızı beyan eden ve İngiliz Konsolosluğu’na hitaben İngilizce vize talep dilekçesi yazmalısınız.
 4. Vizeyi ıslak imzalı olarak ibraz etmelisiniz.
 5. İngiltere Vize Başvuru Formunu doldurmanız gerekiyor.
 6. Formdan sonra randevu almanız gerekiyor.
 7. Artık başvuru işlemlerinin çoğu internet üzerinden tamamlanıyor. Yine de bazen belgelerin teslimini elden yapmanız istenebiliyor. Bu yüzden konsoloslukla iletişime geçerek bunu netleştirmenizde fayda var.
 8. Başvuruda bulunan kişilerin parmak izi beyanında da bulunması gerekiyor.
 9. Ayrıca başvuru için kullanacağınız seyahat belgesi de dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğini koruyor olmak zorunda. Bu yüzden en az iki boş vize sayfası da bulundurmanız gerekiyor.
 10. Gerekli bütün evrakları topluyorsunuz ve iletiyorsunuz.
 11. Evrakların taranması ve randevu sistemi için de belli bir ücret ödemesi yapmanız gerekiyor.
 12. 2022 İngiltere vizesi ücreti ise farklılık gösteriyor.  6 aylık, 2 yıllık  5 yıllık ya da 10 yıllık vize ücretleri farklıdır.
 13. Tier 2 Genel vizesi 3 yıllık için harç bedeli 845 dolar, 2 yıllık için 768 dolar.

Diğer harç ücretleri ise tablodaki gibidir:

İngiltere'de Çalışma Vizesi Alma Adımları
İngiltere’de Çalışma Vizesi Alma Adımları

Vize ücreti ödemeleri de vize  başvuru formunu doldurduktan sonra, seyahat sebebine göre seçilen vize kategorisinin ardından yapılıyor.

NOT: Eğer vize başvurunuz reddedilirse ya da seyahat iptali olursa ödediğiniz ücret GERİ VERİLMİYOR.

İngiltere iş imkanları yazısından sonra karşılaştırma yapmak amacıyla  Almanya İş İmkanları yazısını da okuyabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Başvurusu Şartları 2022

İngiltere Vizesi Başvurusu Şartları
İngiltere Vizesi Başvurusu Şartları

İngiltere iş imkanları için şartlardan söz edeceğim. İngiltere vizesinin türlerinden bahsetmiştim. Bu vizelerden hangisine uygun olup olmadığınızı vize alacağınız yerlere başvurarak öğrenebilirsiniz. Ama şimdi şunu açıklayacağım: İngiltere Çalışma Vizesi almak için hangi şartları karşılıyor olmalısınız? Çünkü Türk vatandaşı olmanız vize almanız için yeterli değil.

 • En az B1 seviyesinde dil yeterliliğiniz olmalı
 • Vize için verilecek olan fotoğrafınız biyometrik ve net olmalı.
 • Birleşik Krallık’ta kalacağınız süre boyunca hiçbir göçmenlik yasasını ihlal etmemelisiniz.
 • Puanlama sistemine göre çalışmak istediğiniz sektörle ilgili en az 70 puan almanız gerekiyor. Ancak o zaman vize başvurunuz kabul ediliyor.

Puanlama sistemi ise şu şekilde işliyor: Yıllık maaş miktarınızın uygun olması 20 puan, maddi kaynak yeterliliği ve B1 seviyesi dil yeterliliğiniz 30 puan şeklinde puanlama devam ediyor.

İngiltere Vize Başvuru Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

Başvurunuzun değerlendirme süreci yaklaşık üç hafta sürüyor. İstanbul konsolosluğu İngiltere vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip. Tabi vize başvuru sonuçları yoğunluğu ve vize türünüze  göre değişiklik de gösterebiliyor. Ama azami üç haftayı geçmiyor.

Eğer bütçeniz uygunsa ek ücret ödeyerek süper öncelikli vize hizmetlerini kullanabilirsiniz. Böylece 24 saatte bile vize sonucunuzu alma şansınız bulunuyor!

İngiliz Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İngiliz Konsolosluğu için asıl merkez Beyoğlu -İstanbul’dadır. Diğer altı ilde de bulunuyor olmasına rağmen vize kabulünü ve değerlendirmesini İstanbul Konsolosluğu yapıyor.

Advertisement

Mail adresi: britembcon@fco.gov.uk

Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cuma’ya: 08.30- 16.45

Konsolosluk bölümü ise Pazartesi’den Cuma’ya 09.00- 12.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

İngiltere İş Başvurusu Yaparken Dikkat!

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edin
İngiltere İş Başvurusu

İngiltere iş imkanları açısından oldukça fazla seçenek sunuyor demiştim. Eğer aradığınız kriterlere uygun bir iş bulduysanız ve şansınızı denemek istiyorsanız, başvuru yaparken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.

 • Başvuru yaparken en önemli nokta “Cover Letter” dır.
 • Cover Letter, sizi öne çıkaran özelliğinizin belirtilmesidir. Yani sizi neden o işe almalılar? Diğer rakiplerinizden farklı ne sunuyorsunuz? Bunların cevabını verebilmelisiniz.
 • CV güncellemesi yaparken hata yapmayın ve alakasız bir CV hazırlamayın.
 • Ayrıca CV’nizi başvuru yapacağınız sektöre ve iş pozisyonuna uygun bir şekilde güncellemelisiniz.

Örneğin, fabrikaya işçi alımı yapılıyor  ve ilana başvuracaksınız. Ama CV’nizde bu sektör harici bir yerde çalıştığınıza dikkat çekiyorsunuz. BU YANLIŞ! Mutlaka başvuru yapacağınız sektöre uyumlu olarak değiştirmelisiniz.

SON DERECE ÖNEMLİ: İngiltere iş imkanları için başvuru yaptığınızda CV’lerinize kesinlikle FOTOĞRAF KOYMAYIN. Çünkü hiçbir CV fotoğraflı olmuyor. Doğum günü, açık adres gibi özel bilgileri de eklemeyin. İngiltere CV’lerde ad, soyad, mail, telefon, şehir ve ülke bilgisini yeterli buluyor.

Advertisement

İngiltere’de Nasıl iş bulurum?

İngiltere’de iş bulmak için iş ilanları sitelerini düzenli olarak takip etmeniz gerekiyor. Ayrı olarak İngiltere’de çalışabileceğiniz firmaların web sitelerindeki kariyer sayfalarını takip edebilirsiniz.

Şimdi sizlere İngiltere iş ilanlarına nasıl erişebileceğinizi detaylı olarak anlatacağım.

İngiltere İş İlanları Güncel

İngiltere İş İlanları Güncel
İngiltere İş İmkanları Güncel

Gitmeden önce ülkenizdeyken nasıl iş bulabilirsiniz? Tabi ki İngiltere iş ilanları sayesinde! ingiltere’ye gitmeden iş bulmak çok önemli. Peki, İngiltere iş imkanları için hangi sitelere bakmalısınız? Anlatacağım.

Aşağıya listelediğim sitelerden rahatlıkla güncel İngiltere iş imkanları bulabilirsiniz. Böylece İngiltereye gitmeden iş bulmak için bir şansınız olabilir:

Bu  sitelerden rahatlıkla güncel İngiltere iş imkanlarına ulaşabilirsiniz. Meslek ve şehir olarak arattığınız zaman karşınıza birçok seçenek çıkıyor. İngiltere iş ilanları sitesi arıyorsanız yukarıdakiler sizin için faydalı olacak. İngiltere işçi alımı için bu sitelerden ilanlar yayınlanıyor. Bir de iş ilanının yoğun olduğu aşağıdaki şehirleri de değerlendirin!

Liverpool İş İlanları 2022

Liverpool iş ilanları güncel olarak paylaşılıyor. En güncel bilgilerine yukarıda verdiğim internet sitelerine girerek ulaşabilirsiniz. Liverpool daha çok muhasebeci, tekniker gibi meslek dallarında alım yapıyor. Mutlaka İngiltere iş ilanları için takipte kalmanız gereken bir şehir.

Advertisement
 1. uk.indeed.com
 2. reed.co.uk
 3. cv-library.co.uk

Cambridge İş İlanları 2022

Cambridge de oldukça İngiltere iş imkanları için tercih edilen kentlerden birisi. Eğitim alanında ön planda olan kentte iş imkanları da fazla diyebilirim.

Cambridge iş ilanları daha çok üniversite içerisinde iş fırsatları sunuyor. Akademik alanda, araştırma dalında ve asistanlık olarak personel alımı yapılabiliyor.

Üniversitenin Geçici İstihdam Sistemi de bulunuyor. Bu sistemle eğer akademik alanda bir çalışma yapmak için iş başvurusunda bulunduysanız size  geçici istihdam sağlıyorlar. Ama merak etmeyin, geçici olarak başladığınız işte daha sonra kalıcı olmanız çok mümkün. İngiltere de öğrenciler için iş imkanları arıyorsanız, tercih edebileceğiniz bir şehir.

Aşağıdaki Cambridge iş ilanlarına tıklayabilirsiniz.

 1. reed.co.uk
 2. glassdoor.com
 3. cambridgema.gov

Londra İş İlanları 2022

İngiltere iş başvurusu için en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesi Londra… En güncel İngiltere iş imkanları; sürücü, otel odası hizmetçisi, mühendis, sistem analisti gibi meslekler için başvuru yapabilirsiniz. Londra merkezde iş ilanı arıyorsanız yine az önce belirttiğim siteleri kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizlere vereceğim sitelere tıklayın. Güncel Londra iş ilanları:

 1. jobs.trovit.co.uk
 2. reed.co.uk
 3. uk.indeed.com

İngiltere’deki Türk Şirketleri İş İlanları

İngiltere'deki Türk Şirketleri İş İlanları
İngiltere’deki Türk Şirketleri İş İlanları

İngiltere de türklere iş imkanları mı arıyorsunuz? Liverpool, Bristol, North East, Londra gibi İngiltere kentlerinde birçok Türk firması bulunuyor. Bu firmaların da güncel olarak personel alımları oluyor. Bu yüzden Türk firmalarını da İngiltere iş imkanları arasında değerlendirmelisiniz.

Peki İngiltere’deki Türk şirketleri hangileri? Hemen sıralıyorum:

Advertisement
 1. Ant Yapı
 2. Şölen Çikolata
 3. Sandalyei A.Ş.
 4. Aytac Foods LTD
 5. Dopinger / Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı
 6. Let’s Digital London

gibi firmalar İngiltere iş imkanları arasında değerlendirilebilir. İngiltere’deki Türk şirketleri iş ilanları için firmaların sitelerini ziyaret edebilirsiniz. İngilterede iş imkanı için diğer merak edilenlere de bakalım!

En İyi İngiltere’de Alım Yapan Şirketler

Eğer kendinize güveniyorsanız, İngiltere iş ilanları için aşağıda sıralayacağım şirketler sizin için harika bir fırsat olabilir. İngiltere’de en iyi şirketler şöyle:

 • Apple
 • Microsoft
 • SAP
 • Facebook
 • Google
 • Salesforce
 • Bella Italia
 • Shell
 • Reebok

İngiltere’de Yaşam Nasıl?

İngiltere'de Yaşam Nasıl?
İngiltere’de Yaşam Nasıl?

İngiltere iş imkanlarının yanı sıra İngiltere’de yaşamın nasıl olduğu da aslında merak edilen konulardan birisi. İş bulmak, yaşamak ya da eğitim almak amacıyla İngiltere’ye gitmeyi düşünenler bu konuyla ilgili sayısız araştırma yapıyor. İşte bütün detaylarıyla İngilterede yaşamak:

 • İngiltere’de karşılaştığınız ve tanımadığınız insanlardan selam alabilirsiniz. Şaşırmayın. Çünkü oradaki herkes gerçekten güler yüzlü.
 • Eğitim olarak seçebileceğiniz en iyi okullar İngiltere’de. İngiltere’de eğitim üniversiteye gidene kadar ÜCRETSİZ.
 • İngiltere için spor son derece önemli. Küçük çocuklar bile doğayla iç içe büyüyor. Spor yapabileceğiniz birçok alan bulunuyor.
 • Eğlence hayatı ise oldukça renkli. Sosyal hayatınızda bulunabileceğiniz birçok aktivite var.
 • Eğitimin ücretsiz olması birçok aileyi rahatlatıyor ama hayat pahalı mı derseniz, emin olun iki maaşla çok rahat  yaşayabilirsiniz.
 • İngiltere biraz kasvetli bir havaya sahip. Güneşten çok bulut görmeniz mümkün. Ama alışmanız zor olmayacaktır.
 • Fakat İngiltere’de sağlık sistemi çok fazla gelişmemiş. Bir sağlık sorununuz olduğu zaman ihtiyacınız olan doktoru bulmak zaman alabiliyor.

İngiltere Ekonomisi Nasıl?

ingiltere iş imkanları
ingiltere iş imkanları

İngilterede iş bulmak biraz detaylı araştırma istiyor. Özellikle ilk kez gidecekseniz… Ama İngiltere iş imkanlarını gördükçe aslında çok fazla şansınız olduğunu da fark edebilirsiniz. Tabi her şeyin temelinde puanlı sistem var. Puanlamayı geçtiğiniz zaman vize reddi için herhangi bir sebep olmuyor.

Yukarıdaki başlıkta İngiltere’de yaşamak nasıl oluyor, insanları nasıl bunlardan biraz bahsettim. Şimdi son olarak kısaca İngiltere ekonomisine bakalım.

 • Market ürünleri fiyatlandırması ise örneğin 1 litre süt 0,92 sterlin, bir ekmek ise 1.03 sterlin alabiliyorsunuz.  Bir kilo soğan da ekmekle aynı fiyat.
 • İngiltere’de ulaşım ise oldukça rahattır. Tek kullanımlık biletler 2,57 sterlin iken aylık biletler 134 sterlin.
 • Genelde Londra merkezde ev kiraları yüksek ama diğer  bölgelerinde uygun fiyatlı yerler bulabilirsiniz.
 • Örneğin, İngiltere’de çok sayıda ucuz restoran bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun restoran çeşidi bulundurmasından dolayı birçok öğrenci tarafından seviliyor.

Evet! İngiltere iş imkanları için sizlere tüm gerekli olan bilgileri sıraladım! Aklınıza takılan sorular varsa, aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Size en ksıa süre içerisinde geri dönüş sağlayacağım. 🙂

Bir önceki yazımız olan Bankacı Nasıl Olunur? – 2022 Şartları ve Maaş Bilgisiyle! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

Gizli Müşteri Olmak! Nasıl Gizli Müşteri Olunur?

Gizli Müşteri Olmak

Müşteri gibi davranarak, gizlice denetleme yaparak para kazanmak çok kolay. Üniversite öğrencisisin ve “çok yorulmadan para kazanmak istiyorum” mu diyorsun? Ya da zaten işin var ama ek gelir istiyorsun. Kim yorulmadan ek geliri olsun istemez ki? Gölge müşteri veya diğer adıyla gizli müşteri olmak tam da sizlere göre! Peki, nasıl gizli müşteri olunur? Öncelikle ajanslara […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

Bankacı Nasıl Olunur? – 2022 Şartları ve Maaş Bilgisiyle!

bankacı nasıl olunur

Banka sektöründe çalışmak istiyorsanız ve bankacı nasıl olunur ? Sorunu soruyorsanız, olmanız gerektiği yerdesiniz. Sizle bu yazımda detaylarıyla birlikte nasıl bankacı olunur anlattım. Bankacı olmak için hangi bölüm okunmalı? gibi soru işaretlerine tek tek cevap vereceğim. Ayrıca bankacı maaşları 2022’de ne kadar? Güncel yanıtını burada bulacaksınız. Yıllar geçiyor ve birçok yeni meslek doğuyor. Bazı meslekler […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.