finansportali.net

İŞ BULMA

İşkur Yurtdışı İş İlanları 2022- GÜNCEL İlanlar

İŞKUR YURTDIŞI İŞ İLANLARI

Yurtdışında çalışmak siter misiniz? Eğer istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız. Neden mi?

Çünkü bu yazıda İşkur yurtdışı iş ilanları hakkında bütün bilgilere ulaşabileceksiniz. Aklınıza gelebilecek her sorunun cevabını buraya hazırladım.

Yurtdışında çalışmak ve özellikle İşkur yurtdışı iş başvurusu yapmak son zamanlarda oldukça merak konusu. Şimdi, arkanıza yaslanın ve hemen okumaya başlayın. İşte 2022 güncel bilgilerle…

Advertisement

İşkur Yurtdışı İşleri

İşkur Yurtdışı İşleri

İşkur Yurtdışı İşleri

Yurtdışı işçi alımı açısından oldukça fazla seçenek sunuyor. İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkeler sürekli işçi alımı gerçekleştiriyor. Peki İşkur yurtdışı iş ilanları hakkında ne biliyorsunuz? Nasıl başvuru yaparsınız ya da en çok hangi sektörlerde İşkur üzerinden işçi alımı yapılıyor? İşte o soruların cevabı:

İşkurt yurtdışı iş ilanları en çok şu sektörlerle ilgili oluyor:

 • Fabrikalar,
 • Özel şirketler,
 • Kuryecilik,
 • Makine mühendisliği
 • Sağlık hizmetleri
 • Aşçı
 • Şoför
 • Üretim elemanı
 • Kaynakçı
 • İnşaatçı

Özellikle Almanya işçi alımı konusunda diğer ülkelere oranla daha fazla iş ilanı yayınlıyor.

Yurt Dışı İşçi Alımı Ne Sıklıkla Oluyor?

Yurt Dışı İşçi Alımı

Yurt Dışı İşçi Alımı

Yurtdışı iş imkanları ülkesine göre değişiklik gösteriyor.

Türkiye’den işçi alımı da artık İşkur yurtdışı iş ilanlarını takip ederek oldukça kolay bir hale geldi. Eğer İşkur’a üyeyseniz İşkurt yurtdışı iş ilanlarına bakarak kendiniz için uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsiniz.

Az sonra hangi ülkelere nasıl gidebilebileceğinizle ilgili de detay vereceğim.

Eğer İşkur haricinde de yurtdışı iş ilanlarına bakmak istiyorum diyorsanız size birkaç site önerim de olacak:

 • monster
 • dice.com
 • career building
 • ındeed.

Bu siteler güncel iş ilanları yayınlıyor. Buralardan da yurtdışı iş ilanları bulmanız ve başvurmanız mümkün. Ama özellikle İşkur yurtdışı iş ilanlarına bakıyorum diyorsanız birazdan İşkur üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı da aktaracağım.

İşkur’dan İşe Girenlerin Maaşı Ne Kadar?

İşkur'dan İşe Girenlerin Maaşı

İşkur’dan İşe Girenlerin Maaşı

İşkur üzerinden işe girdiyseniz bütün ödemeler asgari ücrettir. Eğer tam olarak çalışma zamanınızı doldurduysanız size yatacak olan ücret 4.250 TL oluyor. Tabi çalıştığınız yere göre farklı olarak ek ücretler alma şansınız da oldukça fazla. Bunun  dışında da şunu söyleyeyim: Kesinikle asgari ücret alacaksınız diye bir kural yok. Gittiğiniz ülke kendi yaşam şartlarına ya da kendi asgari ücretine göre de ücret verebiliyor. Bunu başvurunuzu kabul eden ve sizin işvereniniz olacak firmayla da görüşerek teyit ettirebilirsiniz.

Bazı firmalar çalışanlarına yemek ve yol parası da veriyor. Ama tabi bunların ne kadar olduğu ya da böyle ek ödemeler yapıp yapmayacağı firmaya bağlıdır. Bazen İşkur yurtdışı iş ilanları yayınlarken bu bilgiyi de ekleyen firmalar olabiliyor.

Advertisement

İşkur Yurtdışı İş İlanları 2022

Şimdi sizlere en çok iş ilanı yayınlayan ülkelere nasıl başvurabileceğinizi ve nasıl gidebileceğinizi anlatacağım. İşkur üzerinden en çok başvuru alan üç ülke Almanya, İngiltere ve Norveç’tir. Özellikle son zamanlarda yaşam şartları da göz önünde bulundurulduğunda insanlar Norveç’e gitmeyi daha çok tercih ediyor.

İşkur Almanya İş İmkanları

İşkur Almanya İş İmkanları

İşkur Almanya İş İmkanları

Az önce de belirttiğim gibi en çok işçi alımı yapan ülkelerin başında Almanya geliyor. Peki Almanya’ya işçi olarak gidebilmeniz için neler gerekiyor?

 • Hangi meslek grubunda çalışacak olursanız olun Almanya Federal Cumhuriyeti yasalarına uymanız gerekiyor.
 • İşkur üzerinden başvuru yaptığınızda sizden kalifiyeli bir eleman olmanız bekleniyor. Yani sadece bir diploma yeterli değil.
 • Tecrübenizin olduğunu gösteren bir çalışma/ Ustalık geçmişine sahip olmalısıınız.
 • B1 seviyesinde Almanca biliyor olmanız lazım. Buna dair belgeniz de başvuru sırasında teslim edilecek belgeler arasında.
 • Sabıka kaydınız olmamalı, siciliniz temiz olmalı.
 • Alman hükümeti sizden bazı evraklar istiyor. Bu evrakları tam bir şekilde teslim etmelisiniz.
 • Tabi bir de İşkur yurtdışı iş ilanları arasından başvruduğunuz ve kabul edildiğiniz iş yeri tarafından sizden belgeler istenecek. Bu belgeleri de tamamlamış olmalısınız.

Peki bu evraklar neler?

 • Öncelikle Almanya’ya İşkur üzerinden gidecekseniz Mavi Kart’ınız olmak zorunda.
 • Ardından çalışma izni için istenilen evrakı hazırlamalısınız.
 • Öz geçmişinizden oluşan belgeleri toplamalısınız.

NOT: Bütün teslim edeceğiniz belgeler yeminli bir tercüman tarafından Almanca’ya çevrilmeli ve notere imzalatılmalı.

Almanya iş imkanları ile ilgili daha fazla detay için yazımı okuyabilirsiniz.

İşkur İngiltere İş İlanları

İşkur İngiltere İş İlanları

İşkur İngiltere İş İlanları

İngiltere, en çok göçmen çalıştıran ülkelerden birisi. Londra, Birmingham ve Manchester gibi şehirlerde Türk asıllı birçok çalışan bulunuyor. Peki siz İşkur üzerinden İngiltere’ye nasıl başvuru yapabilirsiniz? Başvuru için neler gerekiyor?

İşkur yurtdışı iş ilanlarından İngiltere iş başvuruları sayısı oldukça fazla. İşkur üzerinden yayınlanan ilanlara başvuru yaptığınızda işinizi garantiye almanız daha yüksek oluyor. Ama İngiltere Almanya kadar kolay eleman almıyor.

Yurtdışı eleman alımı ülkelere göre değişiklik gösteriyor. İngiltere, eleman alımı yaparken “Puana Dayalı Sistem”i dikkate alıyor.

Advertisement

Evet, oraya para kazanmak için gitmek istiyorsunuz. Ama İngiltere sizden belli bir bütçeye sahip olmanızı da istiyor. Aynı zamanda bütün belgeleri topladıktan sonra, sizi bir puanlama sistemine tabi tutuyor. Örneğin, işverenden gelen iş teklifi belgesi 20 puan iken sizin dil yeterliliğiniz 30 puan olabiliyor.

İngiltere iş imkanları ile ilgili birçok bilgiyi de bu yazımda paylaştım. Tek farkı, İşkur üzerinden başvuru yapmak istediğinizde İşkur sitesi üzerinden giriş yapmanız gerektiğidir. İyi okumalar 🙂

İşkur Norveç İş İlanları

İşkur Norveç İş İlanları

İşkur Norveç İş İlanları

Norveç de oldukça iyi şartlar sağlayan ve birçok işçinin gitmek istediği ülkelerden birisi.  İskandinav ülkelerinden biri olan Norveç yaşam rahatlığıyla ön planda. Bu yüzden birçok kişinin tercihi oluyor.

Peki Norveç’te çalışmak için ne gibi şartlar isteniyor?

 • En az meslek lisesi mezunu olmalısınız ya da denkliği olan bir okulda 3 yıl meslek eğitimi almış olmalısınız.
 • Öğretmen, din adamları ya da mutfak personelleri gibi meslek dalları için kuralları daha sıkı tutuyorlar. Bu kurallar da yayınladıkları iş ilanlarına ekleniyor.
 • İşkur üzerinden bir ilana başvurduysanız başvuru formunu dolduralısınız Ardından gidebilmek için çalışma iznini almanız gerekiyor. Aldığınız eğitimleri gösteren belgeler de mutlaka başvuru formları arasına eklenmeli.

Türkiye ile Norveç arasında imzalanmış bir sözleşmeye göre Türk vatandaşarı da Norveç’te çalışırken Norveç vatandaşlarıyla eşit haklara sahip oluyor.

Norveç’te çalışmak ya da 90 günden fazla kalmak isityorsanız Türk vatandaşı olarak oturma izni almanız gerekiyor.

Advertisement

Norveç en çok İşkur yurtdışı iş ilanları arasında, mavi yaka işler, fabrika işçisi ya da balıkçılık alanları işçi alımı yer alıyor.

İşkurt üzerinden başvuru yaptığınızda sizden Norveç vizesi almanız da isteniyor. Norveç vizesi almak için de Türkiye’deki dış temsilciliklere başvurmanız gerekiyor.

Norveç’te asgari ücret ise devlet tarafından belirlenmiyor. Bunun yerine adil olabilmesi için “Toplu Pazarlık” uygulaması yapılıyor. Yani Norveç’te asgari ücret miktarı meslekten mesleğe göre değişiyor. 

Bu yazıdan sonra Katar İş İlanları yazısını da okuyabilirsiniz!

İşkur Yurtdışı İş İlanları Başvurusu Yapın!

İşkur Yurtdışı İş İlanları Başvurusu

İşkur Yurtdışı İş İlanları Başvurusu

Size en çok iş ilanı yayınlayan ülkelerle ilgili bilgileri aktardım. Şimdi de İşkur yurt dışı iş başvurusunu nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatacağım. Hazırsak başlıyorum ….

 • Tabi ki öncelikle İşkur’da kayıt oluşturmanız gerekiyor. İşkur kaydı oluşturmanız için de 18 yaşını bitirmiş olmalısınız, yurtdışına çıkışınızı engelleyecek bir durumunuz olmamalı ve anlık yurtdışında bir işte çalışmıyor olmanız gerekiyor.
 • İŞKUR sitesine girerek “İş arayan” kısmına tıklayın ve giriş yapın.
 • Ardından yurtdışı isthidam kısmında güncel “Yurtdışı işçi talepleri” ni inceleyin.
 • Bunun dışında yine İşkur yurtdışı iş ilanları arama sayfasında yer alan “İşyeri türü” ne “Yabancı işveren” yazdığınızda yine yurtdışı iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Daha sonra uygun bulduğunuz iş ilanına başvuru yapabilirsiniz.
 • Başvuru yapmadan önce uygun gördüğünüz ülkeyi, iş sektörünü ve o ülkedeki yaşam şartlarını iyice araştırın. Size uygun olmayacak yaşam şartlarında çalışmanız zor olacaktır.

Başvuru yaptıktan sonra onaylanırsanız mutlaka işverenle iletişime geçiyorsunuz. Ama şunu unutmayın: HERHANGİ BİR MAĞDURİYETİN YAŞANMAMASI İÇİN MUTLAKA SÖZLEŞME İMZALAMALISINIZ. Bu sözleşme de İŞKUR tarafından ONAYLI olmalı.

Bu yazıyı bitirdikten sonra Para Kazanma Yollarını da okuyabilirsiniz 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Bankacı Nasıl Olunur? – 2022 Şartları ve Maaş Bilgisiyle! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

Gizli Müşteri Olmak! Nasıl Gizli Müşteri Olunur?

Gizli Müşteri Olmak

Müşteri gibi davranarak, gizlice denetleme yaparak para kazanmak çok kolay. Üniversite öğrencisisin ve “çok yorulmadan para kazanmak istiyorum” mu diyorsun? Ya da zaten işin var ama ek gelir istiyorsun. Kim yorulmadan ek geliri olsun istemez ki? Gölge müşteri veya diğer adıyla gizli müşteri olmak tam da sizlere göre! Peki, nasıl gizli müşteri olunur? Öncelikle ajanslara […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

Bankacı Nasıl Olunur? – 2022 Şartları ve Maaş Bilgisiyle!

bankacı nasıl olunur

Banka sektöründe çalışmak istiyorsanız ve bankacı nasıl olunur ? Sorunu soruyorsanız, olmanız gerektiği yerdesiniz. Sizle bu yazımda detaylarıyla birlikte nasıl bankacı olunur anlattım. Bankacı olmak için hangi bölüm okunmalı? gibi soru işaretlerine tek tek cevap vereceğim. Ayrıca bankacı maaşları 2022’de ne kadar? Güncel yanıtını burada bulacaksınız. Yıllar geçiyor ve birçok yeni meslek doğuyor. Bazı meslekler […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.