finansportali.net

KURYE OLMAK

Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma 2022- KAZANCI ve BAŞVURU

KENDİ ARACIYLA KURYELİK YAPMA

Harika bir iş önerisi ile karşınızdayım! Kendi aracıyla kuryelik yapma işi ile paket başına kazanç elde etmeniz mümkün. Özellikle Korona virüs salgını nedeniyle fiziksel ticaretten online bir şekilde yapılan e-ticaretin ön plana ile kendi aracılıyla kurye olmak son derece revaçta.

Hatta şunu da rahatlıkla söyleyebilirim ki son zamanlarda kargo şirketlerinin iş yükleri neredeyse 3-4 kat olacak şekilde arttı. 

Birçok kargo firması artık siparişlere yetişemediği için dışarıdan kendi aracıyla kargoya çıkacak elemanlar arıyor ve alıyor. Eğer sizin de kuryelik yapmanız için şahsi bir aracınız bulunuyorsa, bu işe girerek paket başına para kazanabilirsiniz. Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum diyenleri, yazımın devamına bekliyorum.

İşte, kendi aracıyla kuryelik yapmak için anlaşmalı büyük firmalar, kargo şirketleri, başvuru linkleri ve kazancı!

Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma Nedir?

Şahsi araçla kuryelik yapma işi
Şahsi araçla kuryelik yapma işi

Kendi aracıyla kuryelik yapmak isteyen kişiler için son zamanlarda yaygınlaşan bir sektör olarak kuryeliği örnek gösterebilirim. Dolayısıyla bu sektör, kişilerin kendi aracıyla kargo kuryesi olmasına imkan tanıyor. İşin aslını hemen aşağıda anlattım, gelin birlikte inceleyelim!

Kuryeler, iş hacmi ve çalışma potansiyeli en yüksek olan sektörlerin aranılan isimleri arasında yer alıyor. Elektronik eşyalardan tutun da tüm tekstil ürünleri, yemek ve içecekler, süpermarket alışverişleri, beyaz eşya, mobilya, kozmetik ve daha bilumum ürünü kuryeler aracılığıyla istediğiniz adrese teslim edilecek şekilde satın alabilir, sipariş verebilirsiniz. 

Advertisement

E-ticaret sektörünün devleri arasında yer alan hatta parmakla gösterilen Yemek sepeti banabi kurye olmak şu sıralar revaçta! Yine Trendyol, Hepsiburada ve N11 gibi e-ticaret platformları, daha çok bu tip kuryeleri kullanmaya başlamıştır. Şunu bilmelisiniz ki eğer ticari bir aracınız varsa bu işi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Para kazanmak isteyen birçok kişi için gelir kapısı olan bu yeni meslek kolu, çoğu zaman başvurularını internet üzerinden online olarak kabul ederler.

Güvenilir iş bulma sitelerinden veya e-ticaret sitelerinin kendi resmi web sitelerinden bu başvuruyu gerçekleştirmeniz mümkündür. Bununla beraber kendi aracıyla kuryelik yapmak isteyen kişiler için kargo şirketlerinin Girişimci Kurye projesi ile kendi aracınla kuryelik yapma işi fırsatı da ön plana çıkıyor.

Çoğunlukla ek gelir olarak tercih edilen kendi aracınla kurye işi, genellikle 10.000 – 15.000 TL aralığında kazandırmaktadır.

Kendi aracınla kuryelik yapmak karlı mı?

Evet gayet karlı bir iş fikri. Kendi aracınla kuryelik yaparak, kendi işinin patronu olabilirsiniz. Tamamen kendinizden sorumlusunuzdur ve ne kadar çok çalışırsanız, o kadar fazla kazanç elde edersiniz.

Advertisement

Hususi Araç ve Motosikletle Kuryelik Yapma

Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum
Kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum

Normal şartlarda kargo başına paket anlaşmasında şirket sizden psiko-teknik belgesi, SRC belgeleri ister. Ancak son zamanlarda birçok kargo şirketi fason olarak iş verdiği kişilerden bu belgeleri istememeye başladı.

Hususi araç ve motosikletle kuryelik yapma işi artık çok daha kolay. Çünkü çok fazla ihtiyaç var ve paket başına ortalama 5 TL gibi bir kazanç söz konusu.

Kendi aracıyla kuryelik yapmak isteyenler için: Eğer arabanız varsa ki model ve türü hiç fark etmez hemen bu iş için başvuru yapabilirsiniz. 

Bazı kargo firmaları ise sadece yukarıda saydığım belgelere sahip kişilere iş vermektedir. Burada önemli olan ise kargo şirketlerinin tutumu… Yani bazıları serbest iş verirken bazıları tüm belgeleri ibraz edebilme gibi bir talepte bulunabilir. Kendi aracımla kurye işi yapmak istiyorum diyorsanız bu kargo şirketlerine başvurabilirsiniz. 

Çalıştığı işten kazandığı paradan memnun olmayan veya daha çok para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir iş olan kendi aracıyla kuryelik yapma, son zamanlarda çoğu kişi tarafından tercih edilen bir meslektir. Bu işi yapmak isteyen kişilerin öncelikle ticari bir aracı olması ise aranılan şartların başında yer alıyor.

Advertisement

Zaten bu işi yapmak ve iyi bir gelir elde etmek oldukça kolay, hatta hoşunuza gidebilecek bir yazımı buraya bırakıyorum: Banabi Kurye Olma

Kendi aracıyla kargo dağıtımı ne kadar kazanır?

Aylık düzenli olarak çalışan bir araçlı kuryenin kazancı ortalama olarak 10 bin TL civarında olacaktır… Kazanç sizin çalışma yoğunluğunuza göre farklılık gösterir.

Hepsiburada Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma

hepsİburada kendi aracınla kurye ol
hepsİburada kendi aracınla kurye ol

Türkiye’nin en büyük e-ticaret firmalarından bir olan Hepsiburada, ürünleri müşteriler ile buluşturarak kapsamlı bir pazar alanı oluşturmaktadır. Bu pazar alanından alışveriş yapan müşterilere kargonun ulaştırılması için birçok kurye çalışmaktadır.

Hepsiburada’nın iştiraki olan Hepsijet firması, kendi aracıyla kuryelik yapmak isteyen kişilere ulaşmaktadır. Hepsiexpress kuryelik yapma iş ilanı için “ Kariyer.net ” sitesindeki Hepsiburada firmasının iş ilanı için açık pozisyonlarının bulunduğu sayfayı inceleyebilirsiniz. Zaten kendi aracıyla kurye iş ilanları çoğunlukla bu platformda karşınıza çıkacaktır.

Hepsijet kuryesi olmak isteyen kişilerin sahip olması gereken kriterler vardır. Hepsiburada kuryelik şartları;

Advertisement
 • En önemlisi kişinin Fiat Doblo, Renault Kangoo ve Fiat Fiorino gibi ticari olan bir araca sahip olmasıdır.

 • Kurye olmak isteyen kişilerin en az lise mezunu olmasıB sınıfı ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

 • Ayrıca SRC 4 belgesi de gerekli şartlardan bir diğeridir.

 • Başvuran kişinin erkek olması durumunda askerliğini yapması veya 2 yıl tecil ettirmiş olması gerekir.

 • İnsanlarla ilişkisi iyi ve iletişim yeteneği gelişmiş olan kişilerin bu işi yapması daha kolay olacaktır.

 • Ekip çalışması içerisinde olunması nedeniyle kendi aracıyla kuryelik yapmak isteyen kişilerin ekibe uyumlu olabilmesi gerekli şartların arasındadır. 

Hepsijet şubesinden teslim aldığı kargoları müşterilere sağlam bir şekilde ve zamanında ulaştırmalıdır.Buna ek olarak şubeye gelmesi gereken kargoları ise, şubeye zamanında ve sağlam bir şekilde getirmek, kuryenin başlıca görevleri arasındadır. Şartları sağlayan herkesin bu işe başvurmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Hepsijet araçlı kurye ne kadar kazanır?

Hepsijet ile birlikte kendi aracıyla kuryelik yapmak isteyen kişiler, kendi aracını kullanarak aylık ortalama olarak 10 bin TL civarlarında gelir elde edebiliyorlar.

Trendyol Kendi Aracım İle Kurye

Trendyol Kendi Aracıyla Kuryelik Yapmak

Trendyol Kendi Aracıyla Kuryelik Yapmak

Kendi aracıyla kuryelik yapma düşüncesinde olanlar için Trendyol’u önermeden geçmek istemedim. Biliyorsunuz, Trednyol, her sektörden insana para kazandıran, istihdam oluşturan bir şirket.

Advertisement

Hem şirket hem de kocaman online bir platform.Trendyol kendi aracım ile kurye olmak istiyorum diyorsanız bunun için hazırladığım harika bir yazım var: Trendyol Go Motorlu Kurye  . Kesinlikle okumanızı öneriyorum.

Trendyol araba kurye ne kadar kazanır?

Trendyol üzerinden bu işi yapacaksanız aylık kazancınız ortalama 12 bin TL civarında olacaktır. Trendyol’da paket başı ücret üzerinden ödeme yapılıyor.

Advertisement

Hatta şöyle söyleyeyim Ayrıca, Trendyol Go ile kendi aracımla kuryelik yapmak istiyorum derseniz; istediğiniz gün, saat ve bölgelerde çalışmanız için şirket size özel olarak iş planınızı hazırlıyor, bence mükemmel!

Prestijli Kargo Şirketlerinde Kuryelik Yapmak

Kendi aracınızla kuryelik yapmak istiyorsanız, kesinlikle kargo şirketlerini de değerlendirin. Hatta bence asla göz ardı etmeyin.

Özellikle birazdan aşağıda vereceğim marka bilinirliği yüksek olan kargo şirketleri ile çalışarak kendi aracınızla kuryelik yapmak size inanılmaz ücretler kazandırabilir.,

Advertisement

Zaten bu kadar prestijli firmalar ile birlikte iş yapmak müşteri potansiyelinizi ve güvenilirliğinizi ne denli artıracak orasını da siz düşünün artık!

Bizzat başvurarak aracınızın olduğunu belirtmeniz durumunda şehir içi kuryelik işlerini almanız mümkün. Özellikle bu konuda MNG kargo girişimci kurye adı altında başvuru almaktadır. 

Advertisement

Kendi aracıyla kuryelik yapma girişiminde bulunacaklar için işte mükemmel kargo şirketleri ile ortaklaşa çalışma fırsatı!

MNG Kargo Girişimci Kurye Başvurusu

MNG Kargo kendi aracıyla kurye olma

MNG Kargo kendi aracıyla kurye olma

MNG kargo kendi aracıyla kuryelik yapanlara iş imkanı sunuyor. MNG kargo kuryelik başvuru şartlarını yerine getiren herkesi değerlendirmeye alıyor diyebilirim. Bu firma ile birlikte çalışarak ve kendi aracınızla kurye olmak için istenilen bazı şartlar ise şöyle: 

 • Yaş şartı 22 ile 55 arası,Girişimci ruhuEn az lise mezunuAnalitik olmaİletişim odaklıDikkatli ve sabırlı olmakKendi aracına sahip kişiler, aranan şartlar arasında yer almaktadır.
MNG Kargo girişimci kurye fırsatı

MNG Kargo girişimci kurye fırsatı

MNG girişimci kurye başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca ilgilenebileceğinizi düşünüyorum: MNG Kargo Bayilik Şartları – Aylık Ortalama 50 Bin TL Kazanç

Aras Kargo Kendi Aracımla Kuryelik Yapmak İstiyorum

aras kargo kendi aracınla kurye ol

aras kargo kendi aracınla kurye ol

Kuruluşundan itibaren sektöre getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini geliştiren Aras Kargo, bugün Türkiye’nin en geniş erişim ağına sahip bir taşımacılık şirketidir.

Tüm kargo firmalarında olduğu gibi Aras Kargo’da son dönemde, kendi aracıyla kurye olarak çalışıp parça başı para kazanmak isteyen kişilere harika bir iş fırsatı imkanı sunuyor.

Aslında Aras Kargo’nun bu iş imkanı paraya ihtiyacı olan öğrenciler için düşünülmüş; ancak sonrasında para kazanmak isteyen herkes için geçerli olmuş.

Advertisement

Sağlık, güvenlik ve yaş şartlarının ön planda olduğu başvuru aşamalarında işsizlere istihdam yaratmayı amaçlayan firma aynı zamanda kadın girişimcilere de bu imkanı sağlıyor.

Ticari aracı olanlar, Aras Kargo’da çalışmaya ne dersiniz? Aras Kargo, kiralık araç sürücü kuryeler arıyor. Eğer siz de 6 yaşını geçmemiş ticari araca sahipseniz, buraya tıklayarak başvuru formunda yer alan araç ve sürücü bilgilerini girerek birlikte çalışma talebinde bulunabilirsiniz.

Kendi aracıyla kuryelik yapma işi Aras Kargo’da bulunduğu gibi dilerseniz de aracınıza şoför bulup çalıştırabilir ya da sadece aracınızı Aras Kargo’ya kiralayabilirsiniz!

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Oto Yıkama Dükkanı Açmak- 2022 Kazanç Bilgisi! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

 1. Kasım

  15 Ocak 2022 at 23:35

  Kendi aracımla iş arıyorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

KURYE OLMAK

Yemeksepeti Banabi Kurye Olmak 2022 – (AYDA 10.000 MAAŞ)

BANABİ KURYE OLMAK

Yemeksepeti Banabi kurye olmak artık çok revaçta. Eğer bir moto kurye olmak istiyorsanız, Yemeksepeti kurye maaşları 2022 yılında ayda 12 bin TL‘ye kadar para kazandırıyor. Bu yazıda konuyla alakalı tüm bilgileri okuyacaksınız. Siz de Banabi moto kurye olmak istiyorum diyorsunuz ama nasıl olacağınızı merak mı ediyorsunuz? Yemeksepeti Banabi kurye başvuru için aşağıdaki bilgileri okuyarak aklınızdaki […]

Okumaya devam et

KURYE OLMAK

Motosiklet İle Yapılacak İşler – 2022 En İyi 12 İş Fikri

Motosiklet İle Yapılacak İşler

Hem motor kullanmak hem de para kazanmak mı istiyorsunuz? İşte sizler için kaçırılmaması gereken bir yazı! Motosiklet ile yapılacak işler yazımda sizler için en iyi iş fikirlerini sıraladım. Hem düzenli hem de ekstra yapılacak işler olan listeme ek olarak motosiklet iş ilanları başlığını da ekledim. Hem güncel iş ilanlarına ulaşabilecek hem de moto kurye çalışma […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.