finansportali.net

BANKACILIK

Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Siteleri 2022!

bonus puan kullanılan siteler

Kartlar ile alışveriş yaparken puanlar birikiyor. Kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri aracılığıyla da bazı alışverişlerinizi bedava ya da indirimli olarak gerçekleştirebiliyoruz! Nasıl mı? Sizlere tüm detayları anlatacağım ve puan kullanılan siteler hangileri? Sıralayacağım… 😉

Günümüzde kredi kartı kullanmayan insan sayısı bir hayli az. Alışveriş yaptıkça biriken puanlar, World puan, çeşitli alışveriş sitelerinde işinize yarıyor! Ancak kredi kartınızın alışveriş yaptığınız internet sitesiyle uyumlu olması gerekiyor. Yani biriktirdiğiniz puanları her sitede kullanamıyorsunuz.

Öyleyse kredi kartı bonusu nerelerde kullanılır? Bunun cevaplarını sizlere vereceğim. Her bankanın kredi kartı için puan kullanılan siteleri paylaştım. Örneğin Vakıfbank World puan kullanılan, Paraf puan kullanılan siteler için de açıklama yaptım.

Advertisement

Yani aradığınız cevap bende! Hadi puan kullanılan siteler hangileri öğrenelim…

Kredi Kartı Puan Nedir?

kredi kartı puanı nedir
banka puanı kullanılan siteler 2022

Puan türleri için iki tür var öncelikle sizlere bunları açıklayacağım. İkisi arasındaki detayı anladıktan sonra kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri hangileri öğrenebiliriz. Kredi kartlarından harcanan para sonunda belli bir puan kazanılır.

Biriken puanlar daha sonra gerçek para gibi kullanılabilir. Biriken kredi kartı puanları ile alışveriş yapabilirsiniz. Her bankanın kendi kredi kartı puan sistemi vardır. Yazının devamında ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kredi Kartı Mil Puan Nedir?

Kredi Kartı Mil Puan Nedir
mil puan nedir ?

Yine aynı şekilde yapmış olduğunuz harcamalardan belli bir oranda mil puan kazanırsınız. Mil puanın farkı ise bu puan türünü uçuş haklarında kullanabiliyorsunuz. Yurt içi ya da yurt dışı uçak bileti alırken mil puanınızı kullanabilirsiniz.

Hangi uçak bileti satışı yapan siteler kredi kartı mil puana bilet veriyor? Özellikle turna.com sitesinin mil puan karşılığında uçak bileti verdiğini biliyorum.

Daha fazla bilgi için kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri detaylarına geçebilirim!

Advertisement

Kredi Kartı Puanı Kullanılan Siteler 2022

Evet, yukarıda sıraladığım siteler kredi kartı puanı kullanabileceğiniz siteler oluyor. Oldukça fazla değil mi?

Yukarıda sıraladığım siteler kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri ve hepsi de gayet güvenilir. Burada altınızı çizmek istediğim kısım, yukarıdaki listedeki her site, tüm banka – kredi kartı puanlarını kabul etmiyor. Girişte bahsettiğim gibi, alışveriş sitelerinin banka / kredi kartına uyumlu olması gerek.

Kredi kartı puanı kullanma için bu noktaya dikkat etmelisiniz. Aşağıda detayları sizlere aktardım. Böylece siz de bonus kullanılan siteler 2022 sayesinde alışverişlerinizi keyifle gerçekleştirebileceksiniz.

Öğrenci misiniz? Öğrenciye kredi kartı veren bankalar da var! Başvuru linkleri için yazıyı okuyabilirsiniz…

Bankalara Göre Kredi Kartı Puan Kullanımı

Bankalara Göre Kredi Kartı Puan Kullanımı
Bankalara Göre Kredi Kartı Puan Kullanımı

Şimdi sizlere hangi banka kartını kullanıyorsanız, onlara göre uygun kullanabileceğiniz siteleri sizlere sunacağım. Rahatlıkla banka – kredi kartı puanlarınızı harcayabileceksiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Puan Kullanımı

Puan Adı: ParaPuan

Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Siteleri
Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Siteleri

QNB Finansbank banka / kredi kartı kullanıcıları da kredi kartı puanı kullanılan siteler sayesinde, ücretsiz veya indirimli alışveriş gerçekleştirebiliyor. QNB Finansbank kart kullanıcıysanız, aşağıdaki parapuan kullanılan sitelerden alışveriş yapabilirsiniz.

 1. e-bebek.com
 2. İkea.com
 3. tozlu.com
 4. koctas.com
 5. ciceksatis.com
 6. N11.com
 7. tchibo.com.tr
 8. bavul.com
 9. lidyana.com

Okumak İsteyebilirsiniz: Papara Kart Nedir?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Puan Kullanımı

Puan Adı: World Puan

Advertisement
world puan
Worldpuan kullanılan siteler 2022

Kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri ile alakalı en çok araştırılanlardan birisinde sıra. Yapı Kredi World puan kullanılan siteler 2022 için hangileri? Yapı Kredi Bankası’nın Türkiye’de birçok müşterisi var… Siz de Yapı Kredi kartı sahibiyseniz, World puan kullanılan siteler aşağıdaki gibi. World puan ile İçiniz rahat alışveriş yapabilirsiniz!

 1. migros.com
 2. 724tikla.com
 3. turna.com
 4. sanalmarket.com.tr

Worlpuan kullanılan yerler için yazmış olduğum yazıyı da mutlaka okuyun.

Garanti Bankası Kredi Kartı Puan Kullanımı

Puan Adı: Bonus Puan

bonus puan
kredi kartı puanı kullanılan siteler

Kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri için hazırlamış olduğum yazıdaki bir diğer banka, Garanti Bankası. Garanti Bankası’nın birçok müşterisi var ve insanlar puan kullanılabilen siteler aracılığıyla karlı alışveriş gerçekleştirebiliyorlar. Garanti bankası bonus puan için harcama yapabileceğiniz internet siteleri şu şekilde…

 1. N11.com
 2. morhipo.com
 3. hepsiburada.com
 4. turna.com
 5. e-bebek.com
 6. migros.com.tr
 7. teknosa.com
 8. sanalmarket.com
 9. gittigidiyor.com

Gelir belgesi olmadan ev hanımlarına kredi veren bankalar için tıklayın!

İş Bankası Kredi Kartı Puan Kullanımı

Puan Adı: MaxiPuan

maxipuan
Kredi kartı bonusu nerelerde kullanılır?

İş Bankası’nın da Türkiye’de birçok müşterisi olduğunu biliyoruz. Sizlere detaylıca anlattığım Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler yazını okuyarak, Maxipuanlarınızı keyifle harcayabilirsiniz.

İş Bankası onları tercih eden insanlara Maxi puan ile karlı alışverişler gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Peki, İş bankası için kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri hangileri? Aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz!

 1. koctas.com.tr
 2. turna.com

Akbank Kredi Kartı Puan Kullanımı

Puan Adı: Axess Chip Para

axess chip para kullanımı
axess chip para kullanımı

internet alışverişinde puan kullanma fırsatını kaçırmayın. Akbank, müşterilerine Axess chip para sayesinde karlı alışveriş fırsatı sunuyor. Bunun için kredi kartı puanı kullanılabilen siteler mevcut…

Ev eşyalarından, kıyafet alışverişine kadar dilediğiniz gibi kredi kartı puanı harcayabilirsiniz. İşte Axess chip para puan kullanılan siteler.

Advertisement
 1. gramaltin.com
 2. turna.com
 3. hepsiburada.com
 4. e-bebek.com
 5. teknosa.com
 6. gittigidiyor.com
 7. N11.com

Halkbank Kredi Kartı Puan Kullanımı

Puan Adı: Paraf Para

paraf para
kredi kartı puanı kullanma

Kamu bankası olarak birçok müşterisi bulunan Halkbank’ında kendi puanı var. Paraf para sayesinde, insanlar uyumlu kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri aracılığıyla alışveriş yapabiliyorlar. Halkbank kart kullanıcıysanız, Paraf puan kullanılan internet siteleri tercih edebilirsiniz.

 1. teknosa.com
 2. n11.com
 3. e-bebek.com

Halkbank kadın girişimcilere fırsat tanıyor! Sıfır faizli kredi kartına sahip olabilirsiniz… Şimdi trendyol bonus puan kullanma hakkında bilgi vereceğim.

Trendyol Kredi Kartı Puan Kullanımı

Trendyol chip para kullanma
Trendyol chip para kullanma

Trendyol kredi kart puan kullanımı için birkaç soru aldım. Buna da bir açıklık getirmek istiyorum. Değerli okuyucular, Trendyol’dan alışveriş yaparken banka – kredi kartı puanlarıyla gerçekleştirilen ödemeler kabul edilmiyor. Yani Trendyol World puan kullanma vs. gibi durumlar söz konusu değil.

Puan – Mil Puan Nasıl Sorgularım?

Mil Puan Nasıl Sorgularım
bonus kullanılan siteler

Kredi kartı puanlarınızı ve mil puanlarınızı sorgulamak çok kolay.

 • Ne kadar puan biriktirdiğinizi öğrenmek için, bankanın online bankacılık hizmetini kullanabilirsiniz.
 • Detaylı kart bilgilerine tıkladığınızdaysa kart puanı / mil puanı birikiminizi görebilirsiniz.
 • Unutmayın, yapılan harcamalar karşısında alacağınız puanlar, kullandığınız bankalara göre değişiklik gösteriyor.
 • Örneğin Garanti Bankası, 1 TL’lik harcamanıza karşılık 1 Bonus puan sizlere verir. 100 bonus puana geldiğinizde de 1 TL’ye sahip olursunuz.
 • Yapı Kredi kartınızla yapacağınız 25 TL’lik alışverişten ise 1 WorldPuan kazanıyorsunuz. 200 WorldPuan da 1 TL’ye denk geliyor. Mil puanlar için daha farklı oranlamalar oluyor. Her bankanın puan oranı değişiyor. Bunu da kullandığınız banka aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Kredi Kartı Puanı Kazanmak!

nakit puan kullanılan siteler
nakit puan kullanılan siteler

Sizlere kredi kartı puanı kullanılabilen internet siteleri hangileri anlattım. Şimdi biraz da daha fazla puan kazanmaktan bahsedelim. küçük bir ipucu vereceğim. Bu sayede daha fazla kredi kartı puanı kazanabilirsiniz.

 • Birçok banka zaman zaman üye işyerlerinden yapılan alışverişlere fazla puanlar veriyor. ,
 • 1 TL harcamanıza karşılık 2 TL’ye eşit puan kazanma şansınız olabiliyor.
 • Fazla puan kazanmak için anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yapmayı tercih ederek daha fazla puan kazanabilirsiniz.
 • Belirli zamanlarda böyle kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz.
 • Bunun takibini yapmak size kalıyor. Bankanızdan gelen mailleri ve SMS’leri takip ederek, kampanyalardan haberdar olabilirsiniz!

SONUÇ:

Sizlere kredi kartı puan kullanılan siteler hakkında bilgiler verdim. Gördüğünüz gibi birçok internet sitesinden, puanlar kullanılarak alışveriş yapılabiliyor. Bunun için bankanızın anlaşmalı olduğu sitelerden alışveriş yapmanız gerek.

Yukarıda hangi puanı hangi sitede kullanabileceğinizi sırayla anlattım. kredi kartı puanları ile alışveriş yapılabilen internet siteleri hakkında merak ettiklerinizi aşağıya YORUM olarak bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

ATM’den IBAN’a Para Yatırma – Ziraat, Vakıfbank, Halkbank…

Kartsız ATM'den IBAN'a Para Yatırma

ATM’lerden para yatırma işlemleri hakkında en sık kullanılan işlemlerden birisi para yatırmadır. ATM’den IBAN’a para yatırmak için tüm bankalardan nasıl işlem yapacağınızı sizlere adım adım anlattım. Kartsız ibana para yatırma, ATM den kartsız para yatırma gibi işlemleri sizlere anlatacağım. ATMden para gönderme konusunda aklınızda kafa karışıklığı varsa, işlemi yapacağınız şekle göre ne yapmanız gerektiğini aşağıda […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri

eft gitmedi neden geri döner

EFT gitmedi neden geri döner diye merak edenler buraya! Farklı iki banka hesabı arasında yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. EFT yapan kişi, bu işlemi yaparken karşı hesabın sahibinin adı, soyadını ve para göndereceği hesabın IBAN numarasını sisteme yazmalıdır.  EFT yapıldığını nasıl anlarız? EFT hesaba geçmedi diye endişelenmeyin, EFT yapılırken yukarıda söylediklerimden biri veya ikisinin […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.