finansportali.net

İŞ BULMA

En Kazançlı Masa Başı İşler – 30 Maaşı Yüksek Meslek!

Masa Başı İşler

Birçok kişi için masa başı işler oldukça caziptir. Bilgisayar başında meslekler ile kariyerinizi şekillendirebilirsiniz. Üstelik bol kazançlı ve çalışma şartları çok iyi olan meslek seçenekleri mevcut.

Özellikle holding ve şirket mesleklerini bu kategoride değerlendirmek mümkün. Seçeneklerin çok fazla olduğunu söyleyebilirim! Eğer sabah 8 akşam 5 meslekler arıyorsanız bu yazı tam size göre!

Sıralayacağım ofiste çalışan meslekler birbirinden farklı sektörlerde bulunuyor. O nedenle emin olun kendinize göre bir seçenek mutlaka bulacaksınız… Masabaşı işler için devam edelim.

Advertisement

1- Bankacı

Puan:

masa başı işler
masa başı işler

Masabaşı işler denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden birisiyle başlayacağım. Özellikle sabah 8 akşam 5 meslekler arayanlara kazançlı bir seçenek olacaktır.

Kariyer yapabileceğimiz meslekler arasında da hala daha yerini koruyor diyebilirim. Bankacı nasıl olunur? Öğrenmek için okuyabilirsiniz.

Kazanç: Ortalama 8 bin TL

2- Sekreterlik

Puan:

Advertisement
masabaşı işler
masabaşı işler

Sekreterlik holding ve şirket meslekleri arayanlara önerebileceğim masabaşı işlerden. Birçok şirket ve holding bünyelerinde çalışmaları için sekreterleri ararlar.

Telefonlara bakmak, toplantıları ayarlamak, dosyaları düzenlemek gibi çeşitli görevleri vardır. Masa başı işler arıyorsanız oldukça uygun bir iş olduğunu söyleyebilirim. Hastanede masa başı iş arayanlardansanız da tıbbi sekreter olabilirsiniz.

Kazanç: Ortalama 5 bin TL

3- Editörlük

Puan:

masa başı meslekler
masa başı meslekler

Yazmak ve düzenlemek benim işim diyorsanız masa başı işler için editörlük size biçilmiş bir kaftan olacak! Son zamanlarda özellikle internet sektöründe içerik editörlerine çok fazla ihtiyaç var. Bir nevi bilgisayar başında meslekler içerisinde de değerlendirebiliriz.

İnternet sitelerinde editörlük yapmak için iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Ayrı olarak yayınevlerinde editör olmayı düşünebilirsiniz.

Advertisement

Kazanç: Ortalama 5 bin TL

Tavsiye yazı: Makale Yazarak Para Kazanmak

4- Teknik Çizimci

Puan:

masa başı meslekler ve maaşları
masa başı meslekler ve maaşları

Teknik çizim üzerine eğitim alarak masa başı teknik projeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin makine, gemi, harita veya mimari gibi birçok sektörde teknik çizimci olarak çalışabilirsiniz.

Teknik çizim belli kurallara ve standartlara göre çizim yaparlar. Bu nedenle iyi bir eğitim almış olmalısınız. Tecrübeli bir teknik çizimci olarak iyi kazançlar elde edebilmek mümkün.

Advertisement

Kazanç: Ortalama 6 bin TL

5- Sosyal Medya Uzmanı

Puan:

Sosyal Medya Uzmanı
Masa başı işler

Masa başı işler denildiğinde akla ilk olarak ofiste çalışan meslekler geliyor. Bunlardan birisi de son yıllarda çok fazla rağbet gören mesleklerden birisi.

Sosyal medya uzmanları birçok şirket için vazgeçilmez elemanlardan. Kendinizi bu alanda eğitebilir ve gayet iyi kazançlara sosyal medya uzmanlığı yapabilirsiniz. Kazancınız genellikle çalıştığınız firmaya göre değişiklik gösterir.

Kazanç: Ortalama 4 bin 500 TL

Advertisement

6- Grafik Tasarımcı

Puan:

bilgisayar başı meslekler
bilgisayar başı meslekler

Geleceği parlak bir meslek ile masabaşı işler yapabilirsiniz. Grafik tasarımcı olarak diler freelance dilerseniz de bir şirkete bağlı çalışabilirsiniz. İyi bir grafik tasarımcının çok yüksek kazançlar elde edebileceğini söyleyebilirim.

Bilgisayar başında meslekler arayanlar için gelecek vadeden bir seçenek. O nedenle tasarım konusunda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, bu başlığı bir kenara not edin. 🙂

Kazanç: Ortalama 6 bin TL

7- Danışman

Puan:

Advertisement
masa başı iş ilanları
masa başı iş ilanları

Danışmanlar hizmet sektörü için çok önemli figürlerdir. Finansal danışman, gayrimenkul danışmanı, yatırım danışmanı, ürün danışmanı gibi birçok seçenek var. Birçok sektörde danışman olarak masa başı iş yapabilirsiniz.

Danışman olmak için sosyoloji, psikoloji, çalışma ekonomisi gibi bölümlerden mezun olmak gerekiyor. Kıdemli danışmanlar 8 bin TL’ye yakın kazançlar elde ediyor. Masa başı işler için devam edelim.

Kazanç: Ortalama 5 bin TL

8- Çevirmenlik

Puan:

çeviri yap para kazan
bilgisayar başında meslekler

Türkçe dışında bildiğiniz diller mi var? Öyleyse masa başı işler arıyorsanız çevirmenlik size çok uygun olacaktır. Bürolarda, büyük şirketlerde çevirmen olabilirsiniz. İsterseniz evinizdeki masadan dahi freelance olarak çevirmenlik yaparak para kazanmanız da mümkün. Uzmankirala gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Bu konuyu sizlere detaylandırmıştım. Çeviri yaparak para kazanmak yazısını okuyun ve gerekli bilgileri öğrenin…

Advertisement

Kazanç: Ortalama: 5 bin 500 TL

9- İnsan Kaynakları Uzmanı

Puan:

Holding ve şirket meslekleri için masabaşı işler önermeye devam ediyorum. İnsan kaynakları uzmanları şirketlerin olmazsa olmaz elemanlarından. O nedenle önü de gayet açık diyebilirim.

İşe alım süreçleriyle ilgilenen, adayların performanslarına bakan, performansları değerlendiren uzman kaynakları, özellikle büyük şehirlerde yüksek maaşlar alırlar.

Advertisement

Kazanç: Ortalama 6 bin 500 TL

10- Yönetici Asistanları

Puan:

holding ve şirket meslekleri
holding ve şirket meslekleri

Yöneticilerin yürüttüğü işlere yardımcı olan, işlerin takip ve yönetiminde büyük rol oynayan yönetici asistanları da masa başı iş yaparlar.

İdari destek kısmında özellikle şirketlerde büyük rol oynarlar. Bir nevi yöneticinin belirlediği görevleri yerine getirirler. Yönetici asistanı olmak için büro yönetimi, sekreterlik okumak sizi ön plana çıkartacaktır.

Kazanç: Ortalama 5.600 TL

Advertisement

11- Teletıp

Puan:

hastanede masa başı iş
hastanede masa başı iş

Yurt dışında çok popüler olan masa başı işlerden birisi olan Teletıp, pandemi dönemiyle birlikte Türkiye’de çok fazla yaygınlaştı. Teletıp özetle doktorların uzaktan hastalarıyla görüşerek tedaviyi yürütmeleridir.

Tıbbi süreçlerde doktor hastalarıyla uzaktan görüşür ve teknolojinin yardımıyla kaliteli bir hizmet verme amaçlanır. Son yıllarda pratisyen doktorların sık sık yaptığı bir iştir. Doktor olup masa başı işler yapmak isteyenlere göre iyi bir seçenek.

Kazanç: 15 bin TL

12- Mali Müşavir

Puan:

Advertisement
masabaşı işler
masabaşı işler

Mali müşavirler yani mali danışmanlar muhasebe defteri tutmak için tüm yetkiye sahiptirler. Masa başı işler arasında oldukça popüler mesleklerden bir tanesidir.

Birçok firmanın, şahsın ve şirketin mali müşavirler ile çalışması zorunludur. Bu yüzden önü açık mesleklerden.

Kazanç: Ortalama 5 bin 500 TL

13- Muhasebeci

Puan:

masa başı iş ilanları
masa başı iş ilanları

Muhasebeci de mali müşavir gibi masa başı meslekler arasında bulunuyor. Şirket sahipleri muhasebecilerle çalışarak parasal işlerini yaptırıyorlar.

Masa başı işler arayanların kesinlikle değerlendirebileceği bir iş fırsatı. Serbest muhasebeci olarak çalışarak da kazanç elde edebilirsiniz.

Advertisement

Kazanç: Ortalama 5 bin TL

14- Müşteri Temsilcisi

Puan:

bilgisayar başında meslekler
bilgisayar başında meslekler

Şirketlerin, firmaların hizmetleriyle alakalı müşterilerle irtibat kurması için müşteri temsilcisine ihtiyaçları vardır. Masa başı iş ilanları için müşteri temsilcisi ilanlarına göz atabilirsiniz.

Evde müşteri temsilcisi olmanıza olanak sağlayan firmalar dahi var. Büyük şirketlerde ise genellikle ofislerde çalışmanız gerekiyor. Bilgisayar başı meslekler için tercih edilebilir bir iş olanağı. Üstelik işe girmeniz için kriterler çok yüksek değildir.

Kazanç: Ortalama 4 bin 250 TL

Advertisement

Okumak isteyeceksiniz: Evde Para Kazandıran İşler

15- Santral Operatörü

Puan:

şirkette çalışan meslekler
şirkette çalışan meslekler

Santral operatörleri holding ve şirket meslekleri arasında bulunuyor. Genel görevleri şirketin iletişimden sorumlu olmaktır. Şirketin iç, dış iletişimlerini gerçekleştirirler.

İletişim konusunda kendinize güveniyorsanız santral operatörü olabilirsiniz. Bunun için okumanız gereken özel bir bölüm yok. Tercihen iki yıllık büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümlerini okuyabilirsiniz.

Kazanç: Ortalama 4.250 TL

Advertisement

16- Finans Müdürü

Puan:

ofiste çalışan meslekler
ofiste çalışan meslekler

İşletme, iktisat, işetleme ve maliye gibi bölümlerden mezunsanız kariyerinizi finans müdürü olacak şekilde şekillendirebilirsiniz. Masa başı işler arasında en kazançlı mesleklerden birisi olan finans müdürleri birçok sektörde kendilerine iş bulabilirler.

Yapı, gıda, tekstil, otomativ sektörlerinde finans müdürlerine her daim ihtiyaç vardır. Ayrıca en çok maaş alan meslekleri değerlendirmek ister misiniz? En çok para kazandıran meslekler için listeli yazıma göz atabilirsiniz!

Kazanç: Ortalama 14 bin TL

17- Satış Müdürleri

Puan:

Advertisement
ofis işleri nelerdir
ofis işleri nelerdir

Kariyer yapabileceğimiz meslekler için satış müdürü olmak günümüzde iyi bir seçenektir. Satış müdürleri çalıştıkları firmanın verimliliğini göz önünde bulundurur. Satış konusunda şirketin gücünü artırmak için istatistikleri analiz eder ve satış politikasını belirler.

Kritik ve önemli bir rolü bulunur. Bu nedenle kazançları da bir hayli tatmin edici diyebilirim. Satış müdürleri genel olarak üniversitelerin 4 yıllık işletme, pazarlama, iktisat bölümlerinden mezunlardır.

Kazanç: Ortalama 13 bin TL

Popüler yazı: Almanya İş Bulma Siteleri

18- Proje Geliştirme Uzmanları

Puan:

Advertisement
şirket meslekleri
şirket meslekleri

Holding ve şirket meslekleri arayanlara bir iş fırsatı daha! Proje geliştirme uzmanları son zamanlar birçok şirket için çok önemli. Projelerin başarılı olacak şekilde tamamlanması için gerekli tüm adımları tamamlarlar.

Projeler zamanında ve bütçeye uygun şekilde, riskleri minimum düzeye indirerek yürütülmesi proje uzmanlarının görevlerindendir.

Kazanç: Ortalama 7 bin TL

19- Sigorta Elemanı

Puan:

şirket meslekleri
şirket meslekleri

Bankacılık ve sigortacılık bölümlerinden mezun olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği masa başı işlerden birisi de sigortacılık yapmak. Sigorta elemanlarının görevi müşterilere danışmanlık yapmak, prim ödeme, tazminat gibi sigortacılıkla ilgili işlemleri takip etmektir.

Kazanç: Ortalama 5 bin TL

Advertisement

20- Yayın Yönetmenleri

Puan:

masa başı işler 2022
masa başı işler 2022

Yayın yönetmenleri yayınevinin politikalarına uygun olarak işlerin ilerlemesini sağlar. Bütçeyi, yayın planını, yazarları yönetir. Yeni projeleri üretir ve ürettirir.

Yayın yönetmeni olmak için basın yayın, medya ve iletişim bölümlerinden mezun olmak gerekir. Yabancı dil ve diğer kurslar ile kendinizi geliştirerek sektörde aranılan yayın yönetmenlerinden birisi olabilirsiniz.

Kazanç: Ortalama 7 bin 700 TL

21- Halkla İlişkiler Uzmanı

Puan:

Advertisement
ofiste çalışan meslekler
ofiste çalışan meslekler

Halkla ilişkiler uzmanları özel ve kamu kurumlarında bulunan önemli çalışanlardır. Görevleri diğer şirketlerle ilişkileri dengede tutar ve kurumunu temsil eder.

Medyadaki bilgileri takip ederek, müşteriler ile iletişim konusunda yardımcı olurlar. Kurumsal kimlik ve imajı geliştirirler. Halkla ilişkiler uzmanı olmak için üniversitelerin 4 yıllık iletişim fakültelerinden mezun olmak gerekiyor.

Kazanç: Ortalama 5 bin 800 TL

Son zamanlarda Finlandiya İş İlanları çok yoğun! Hemen tıklayıp detayları öğrenin.

22- Veri Giriş Elemanı

Puan:

Advertisement
sabah 8 akşam 5 meslekler
sabah 8 akşam 5 meslekler

Bilgisayar başında meslekler arıyorsanız veri giriş elemanı olmayı düşünün. Veri giriş personellerinin temel görevi verilen içeriklerin web sitelerine girişlerini yapmaktır. Gerektiğinde görsel girişlerini yaparlar.

Aynı zamanda fatura ve irsaliye belgelerini dijital ortama aktarmaktan sorumlulardır. Birimlere raporlama yapmaları gerekebilirler. Maşabaşı işler için ideal bir seçenek.

Kazanç: Ortalama 4.700 TL

23- Bilgisayar Mühendisleri

Puan:

bilgisayar başı meslekler
bilgisayar başı meslekler

Bilgisayar başı mesleklerin en başında bilgisayar mühendisleri yer alıyor. Bilgisayar mühendislerinin uzmanlık sahaları farklılık gösterebiliyor. Genel olarak bilgisayar sistemleri, yazılım uygulaması gibi konularda uzmanlaşabiliyorlar. Masa başı işler için tercih edilebilir, yüksek kazançlı mesleklerden birisi.

Kazanç: 8 bin 800 TL

Advertisement

24- Yazılım Geliştirme Uzmanı

Puan:

bilgisayar başında meslekler
bilgisayar başında meslekler

Yazılık geliştirme uzmanı son yıllarda çok fazla ihtiyaç duyulan mesleklerden. Temel görevi yazılım geliştirmek, tasarımının ve güncelleştirmenin yapılmasıdır. Kod bilgisiyle yazılım ürünleri geliştirirler ve süreçleri takip ederler. Bilgisayar başında meslekler içerisinde belki de en kazançlı olanlardan.

Kazanç: Ortalama 10 bin TL

25- Ofis Memurları

Puan:

Masa başı iş ilanları aratıldığında en çok karşınıza çıkacak olan ilanlardan birisi de ofis memuru için olacaktır. Ofis memurları şirkette çalışan meslekler arasında bulunuyor. Ofis için işlerin yürütülmesinde ofis memurları önemli bir yol oynuyor.

Advertisement

Ofis dosyalarını düzenleyen, yazışmaları takip eden, ihtiyaçları tespit eden bu kişiler lise ve üniversite mezunları içerisinden seçiliyor. Büro yönetimi okuyanlar elbette daha ön plana çıkacaktırlar.

Kazanç: Ortalama 4 bin 800 TL

26- Yaşam Koçluğu

Puan:

kariyer yapabileceğimiz meslekler
kariyer yapabileceğimiz meslekler

Maşa başı işler arasında son zamanlarda çok popüler olan bir iş. Yaşam koçları gerekli eğitimleri tamamlamış ve uzman kişiler olmalılar. Kişisel gelişim üzerinde insanlara yardımcı olurlar.

Danışanının hedeflerine ulaşabilmesinde önemli bir rol oynarlar. Gerekli planları ve stratejileri geliştirmekten sorumlulardır. İyi bir yaşam koçu kendi ofisini açarak yüksek meblağlar kazanabilir. Kendi ofisini açan meslekler içerisinde değerlendirebiliriz.

Advertisement

Kazanç: Ortalama 7 bin TL

27- Diyetisyenler

Puan:

kendi ofisini açan meslekler
kendi ofisini açan meslekler

Kendi ofisi açan mesleklerden devam edelim. Diyetisyenler kendi ofislerinde danışanlarına hizmet vererek güzel kazançlar elde edebiliyorlar.

Masa başı işlerden olduğu kadar rağbet de görüyor. İnsanlar sağlıklarına daha fazla dikkat ediyorken diyetisyen olmanın önü parlak diyebiliriz.

Kazanç: Ortalama 6 bin TL

Advertisement

28- Psikologlar

Puan:

kendi ofisini açan meslekler
kendi ofisini açan meslekler

Basa başı işlerden birisi de psikolog olmak. Evet yukarıda sıraladığım işlerden daha farklı bir iş fikri ancak son yıllarda çok fazla yükselişte.

Holding ve şirket meslekleri içerisinde olmayıp, ofis dışı meslekler arayanlara iyi bir alternatif olacaktır.

Kazanç: Ortalama 7 bin TL

29- Mimarlık

Puan:

Advertisement

Yüzde yüz masabaşı işler arasında bulunmasa da kazançlı bir seçenek olduğu için sizlere sunmak istedim. Bir şirkette çalışarak bilgisayar başı meslek olarak da yapabilirsiniz.

Temel görevleri bina tasarlama, restore etme, inşaat projelerini tamamlamadır. En baştan sona kadar inşa projesini takip eder ve diğer inşaat ekipleriyle iş birliği içerisinde çalışır.

Kazanç: Ortalama 7 bin 500 TL

Tavsiye içerik: Amerika İş İlanları

Advertisement

30- CEO

Puan:

kariyer yapabileceğimiz meslekler
kariyer yapabileceğimiz meslekler

Listedeki en kazançlı meslekle kapanışı yapmak istiyorum. Evet, tamamen masa başı işler içerisinde olmasa da birçok kişinin içinin gideceği bir meslek.

CEO’lar baş yöneticilerdir ve çalıştığı sektörde terfi alarak CEO olurlar. Bunun için bir bölümden mezun olmak gerekmiyor. Tamamen sizin kariyerdeki başarınıza bağlı.

Kazanç: Ortalama 30 bin TL

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Bankacı Nasıl Olunur? – 2022 Şartları ve Maaş Bilgisiyle! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

Gizli Müşteri Olmak! Nasıl Gizli Müşteri Olunur?

Gizli Müşteri Olmak

Müşteri gibi davranarak, gizlice denetleme yaparak para kazanmak çok kolay. Üniversite öğrencisisin ve “çok yorulmadan para kazanmak istiyorum” mu diyorsun? Ya da zaten işin var ama ek gelir istiyorsun. Kim yorulmadan ek geliri olsun istemez ki? Gölge müşteri veya diğer adıyla gizli müşteri olmak tam da sizlere göre! Peki, nasıl gizli müşteri olunur? Öncelikle ajanslara […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

Bankacı Nasıl Olunur? – 2022 Şartları ve Maaş Bilgisiyle!

bankacı nasıl olunur

Banka sektöründe çalışmak istiyorsanız ve bankacı nasıl olunur ? Sorunu soruyorsanız, olmanız gerektiği yerdesiniz. Sizle bu yazımda detaylarıyla birlikte nasıl bankacı olunur anlattım. Bankacı olmak için hangi bölüm okunmalı? gibi soru işaretlerine tek tek cevap vereceğim. Ayrıca bankacı maaşları 2022’de ne kadar? Güncel yanıtını burada bulacaksınız. Yıllar geçiyor ve birçok yeni meslek doğuyor. Bazı meslekler […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.