finansportali.net

EKONOMİ

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu Ücreti

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti

Menemen Aliağa Çandarlı otoyolu ücreti 2022 yılında ne kadar? İzmir kent içinde trafiğin rahatlaması ve diğer illerden gelen araçların şehrin içine uğramadan transit geçişini sağlamayı amaçlayan Menemen Aliağa Çandarlı otoyolu her gün yüzlerce kişi tarafından kullanılıyor. Haliyle geçiş ücretleri merak ediliyor.

Diğer bir adıyla Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022 için gerekli bilgiyi sizlere aktaracağım. Araç tiplerine göre ve giriş – çıkış gişelerine göre değişen ücretler söz konusu. En güncel bilgileri sizlere aktardım.

Aynı zamanda güzergah, iletişim ve ödemeler hakkında da kısa ve önemli bilgiler vereceğim. Menemen-aliağa-çandarlı otoyolu bilgileri için okumaya devam edin.

Advertisement

Menemen Çandarlı Otoyol Gişeleri

Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022
Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022

Menemen Aliağa Çandarlı ücretine gelmeden önce Menemen Çandarlı Otoyol gişelerini sıralayacağım. Kuzey Ege Otoyolu güzergahını bu şekilde öğrenmiş olacaksınız.

 • Menemen
 • Eskifoça
 • Yenifoça
 • Aliağa Petkim
 • Aliağa Osb
 • Yenişakran
 • Çandarlı

Popüler İçerik: Bedava İnternet Kazanma Yolları

Kuzey Ege Otoyolu Ücreti 2022

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu’nun diğer bilinen adının Kuzey Ege Otoyolu olduğunu söylemiştim. Bu otoyolun geçiş ücretlerinden bahsedeceğim. Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu Ücreti aşağıdaki tablolardan konumlara göre bulabilirsiniz.

Menemen Gişe İstasyonu Ücretleri

Meneden gişe istasyonundan girerek seyahat edeceğiniz konuma göre ücretlendirmeler aşağıdaki gibidir. Hangi araç tipine sahip olduğunuz konusunda emin değilseniz yazının aşağısında araç sınıflarını aktardığım başlığı okuyabilirsiniz.

Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022

Eskifoça Gişe İstasyonu Ücretleri

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti Eskifoça girişinden gerçekleştiğinde aşağıdaki gibidir. Örneğin 1. sınıf araçla Eskifoça giriş istasyonundan girip, Çandarlı çıkış istasyonunu kullandığınızda 42,50 TL ödemiş olursunuz.

Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022
Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022

Yenifoça Gişe İstasyonu Ücretleri

Kuzey Ege Otoyolu ücreti için devam edelim… Yenifoça girişinden otoyala girdiğinizde 2022 ücretlendirmeleri aşağıdaki gibidir:

Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022
Kuzey Ege Otoyolu ücreti 2022

Aliağa Petkim Gişe İstasyonu Ücretleri

Aliağa Petkin gişe istasyonundan Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti, çıkış istasyonlarına göre aşağıdaki gibidir:

menemen-aliağa-çandarlı otoyolu
menemen-aliağa-çandarlı otoyolu

Aliağa Osb Gişe İstasyonu Ücretleri

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti Aliağa Osb konumundan olduğunda aşağıdaki gibidir. Araç sınıfına göre ücretleri kontrol ediniz. En çok 5. sınıf araçlar ücret öderken 6. sınıf araçlar en düşük ücreti ödemektedir.

menemen aliağa çandarlı otoyolu geçiş ücreti
menemen aliağa çandarlı otoyolu geçiş ücreti

Yenişakran Gişe İstasyonu Ücretleri

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti 2022 yılında Yenişakran giriş istasyonunda şu şekildedir. Diyelim ki 1. sınıf aracınızla Yenişakran giriş istasyonundan Eskifoça çıkış istasyonuna varacaksınız. Bunun için 29,50 TL ödemeniz gerekiyor.

menemen aliağa çandarlı otoyolu ücreti
menemen aliağa çandarlı otoyolu ücreti

Araç Sınıfları

Yukarıda sizlere Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücretleri 2022 için bilgiler verdim. Tablolarda ücretlerin araç tiplerine göre değişiklik gösterdiğini gördünüz. Araç tipiniz emin

 • 1. sınıf araç: AKS aralığı 3.20 metrenin altında olan araçlardır. Otomobiller bu sınıfta yer almaktadır.
 • 2. sınıf araç: AKS aralığı 3.20 metrenin üstünde olan araçlardır.
 • 3. sınıf araç: AKS adedi 3 tane olan her araç 3. sınıf araç kategorisine girmektedir. Yolcu otobüsleri de 3. sınıftır.
 • 4. sınıf araç: AKS adedi 4 – 5 olan araçlara 4. sınıf araç denir. Kamyon tipi araçlar 4. sınıf araç kategorisine girmektedir.
 • 5. sınıf araç: AKS adedi 6 dan fazla olan kamyonlar ve treyler bu araç kategorisine girer. Otoyollarda en yüksek ücreti ödeyen araç sınıfıdır.
 • 6. sınıf araç: Motosikletler 6. sınıf araç kategorisine girmektedir. Otoyollarda en ucuz ücret ödeyen araç tipidir.

Kuzey Ege Otoyolu Ödeme İşlemleri

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti hakkında artık bilgi sahibisiniz. Peki ödeme işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Çok basit bir yolla Kuzey Ege Otoyolu ödeme ve sorgulama işlemi yapabiliyorsunuz.

Yukarıdaki uzantıya tıklayarak Kuzey Ege Otoyolu çevrimiçi işlemler kısmına ilerleyebilirsiniz.

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu Kaç km?

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu toplamda 96 kilometre uzunluğundadır. 56 kilometre otoyol, 40 kilometre ise bağlantı yoludur.

Advertisement

Kuzey Ege Otoyolu İletişim Numarası Nedir?

Kuzey Ege Otoyolu iletişim numarası 0850 5773535 ‘tir. Bu numaradan çağrı merkezini arayabilir ve konu ile ilgili soru sorabilirsiniz.

Sizlere Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ücreti 2022 yılı için en güncel bilgileri aktardım. Merak ettikleriniz varsa, aşağıda YORUM bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tüp Fiyatları Ne Kadar ? – EN GÜNCEL Fiyatları 2022 başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

1 Yorum

 1. Mehmet

  23 Haziran 2022 at 10:56

  Güzel bilgi teşekkürler.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

EKONOMİ

Karabük Altın Fiyatları Son Durum – 2022 İçin ANLIK TABLO!

karabük altın fiyatları

Karabük altın fiyatları son durum nedir? Alış satış incelemeleriyle sizlere altın fiyatları Karabük için güncel tablo sunacağım. Gram, yarım, tam, çeyrek altın fiyatları için canlı tabloyu inceleyebileceksinizi Ayrıca altına yatırımda bulunmak isteyenler için geçmiş fiyatları da sizlere aktaracağım. En uygun şekilde altın almak için gerekli tüm bilgiler bu yazıda olacak. Diğer şehirlerle karşılaştırma yapabilmenize yarayacak […]

Okumaya devam et

EKONOMİ

Diyarbakır Altın Fiyatları – ANLIK GRAFİK

diyarbakır altın fiyatları

Diyarbakır canlı altın fiyatları için doğru adrestesiniz. Diyarbakır altın fiyatları için sizlere anlık tablo sunacağım. Bu tablodan güncel bilgileri öğrenebileceksiniz! 22 ayar altın fiyatları, gram, tam, çeyrek altın fiyatları için anlık tabloyu görüntüleyebileceksiniz. Güvenilir fiyatlar için Diyarbakır Kuyumcular Odası’nın fiyatlandırmaları da göz önünde bulundurulmuştur. Diyarbakır’da altın almak istiyorum diyorsanız aşağıdaki bilgileri atlamadan okumanızı tavsiye ediyorum. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.