finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Oto Yıkama Dükkanı Açmak- 2022 Kazanç Bilgisi!

Ticari zekasına ve network ağına güvenen kişiler kendi işinin patronu olmak için bir dizi araştırma yapmaya başladı. Özellikle son dönemde internette oto yıkama dükkanı açmak ile ilgili çok fazla arama yaptığını fark ettim.

Elbette, bunun da bir nedeni var: oto yıkama dükkanı maliyeti, tahmin ettiğinizden daha düşük. Öyleyse konuyla ilgili araştırma yapmayı bırakın ve yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okuyun. 😊

Siz de “oto yıkama dükkanı açmak istiyorum.” diyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü tüm detayları bu yazıda sizler için derleyeceğim. Bu yazının sonunda aklınızda “oto yıkama dükkanı açmak için gerekli evraklar nelerdir?” ne kadar mal olur?” gibi sorular kalmayacak. Hazırsanız başlayalım…

Advertisement

Oto Yıkama Dükkanında Verilen Hizmetler Nelerdir?

Oto Yıkama Dükkanında Verilen Hizmetler Nelerdir?

“Oto yıkama dükkanı açtık sadece yıkama hizmeti mi vereceğim?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Cevap veriyorum, elbette hayır. Ayrıca, hizmet çeşitliliğiniz ne kadar zengin olursa müşteri potansiyeliniz ve hedef kitleniz o kadar geniş olur. İşte oto yıkama dükkanında verilen hizmetler:

 1. Pasta cila
 2. Lastik satışı, değişimi, tamiri
 3. Rot balans
 4. Motor yıkama
 5. Alt yıkama
 6. Boya koruma
 7. Deri temizleme
 8. Far temizleme
 9. Oto koltuk deforme tamiri

Ben size bu maddeleri verdim ancak hepsini yapacaksınız diye bir şart yok. Sadece eğer imkanınız varsa, hizmet çeşitliliğinizi genişletmenizin iyi olabileceğinin altını çizmek istiyorum. Farklı hizmetler, bu sektör için mutlaka şart.

Mesela firmanızda seramik, platinum kaplama, cam&kaput film kaplama gibi seçenekler de sunabileceğiniz gibi araba ekipmanları da satarak işinizi oto bakım olarak büyütebilirsiniz.

Mutlaka göz atmalısınız: Rent a Car açmak.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak Maliyeti

Oto yıkama dükkanı açmak isteyen kişilerin bu işe başlamadan önce bir maliyet hesaplaması yapmaları gerekmektedir. Özellikle su kullanımı bu işin en maliyetli kısmıdır.

Peki oto yıkama dükkanı maliyeti ne kadardır? Bir oto yıkama dükkanı açarken ortalama 100.000 TL sermayeye sahip olmalısınız. Size oto yıkama dükkanında kullanacağınız bazı ekipmanların ücretlerini listeledim. Oto yıkama dükkanı açma maliyeti:

 • Oto köpük makinesi: 2.000 TL 
 • Oto yıkama makinesi: 3.000 TL 
 • Oto süpürgesi: 4.000 TL
 • Cila makinesi: 1.000 TL
 • Pasta uygulama makinesi: 1.000 TL
 • Muhtelif fiber bezler: 250 TL
 • Tabela, broşür kartvizit: 10.000 TL
 • Sosyal medya ve internet: 3.000 TL

Hayvanlarla ilgilenmeyi seviyor musunuz? O halde pet shop açmak ile ilgili yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Oto Yıkama Dükkanı Aylık Kazanç

Bir oto yıkama dükkanı açmak istiyorsanız, maliyeti kadar kazancını da eminim merak ediyorsunuzdur. Size yukarıda bahsettiğim tüm hizmetleri verdiğiniz takdirde ayda ortalama 20.000 TL kazanç sağlarsınız. 

Tabi bu sizin dükkanınızın konumu, müşteriye ne kadar çeşitli hizmet sunduğunuz gibi durumlara göre değişebilir. Kazancınızın ne kadar olacağı tamamen size bağlı olacak.

Oto Yıkama Dükkanı Açma Şartları

Her işte olduğu gibi oto yıkama dükkanı açmanın da bazı şartları bulunmaktadır. Peki bu şartlar nelerdir? Kimler oto yıkama dükkanı açabilir? İşte oto yıkama dükkanı açma şartları:

Advertisement
 • Gerekli sermayeye sahip olmak
 • Yıkama işine uygun dükkan belirlemek
 • Açacağınız dükkan bir apartmanın altındaysa, apartmandan izin almak.
 • Dükkanınızın izin koşullarına uygun olması
 • İyi bir gelir kazanmak için işlek bir caddede bulunması

Aşağıdaki video bu konuda sizlere yardımcı olacaktır😊

Oto Yıkama Dükkanı İçin Gerekli Malzemeler

Oto yıkama dükkanı açmak
oto yıkama dükkanı açmak

Oto yıkama dükkanlarında olması gereken malzemeler de girişimcilerin sıklıkla araştırdığı başlıklar arasında yer alıyor. Bu malzemeler için güncel olarak ortalama ne kadar para gideceğini birlikte inceleyelim. Oto yıkama dükkanı açmak için gerekli malzemeler:

 1. Bir tazyikli yıkama makinesi
 2. Bir adet oto köpük yıkama makinesi
 3. Büyük bir oto süpürge makinesi
 4. Pasta cila için cila atma makinesi
 5. Pasta uygulama için pasta uygulama makinesi
 6. Bol miktarda oto yıkama bezleri
 7. Oto yıkama dükkanı için uygun bir tabela
 8. Paspasları sermek için demir raflar
 9. Müşteriye ikram için çay yapılacaksa bir adet çaycı
 10. Müşteriler ve çalışanalar için TV, İnternet bağlantısı ve elektrikli soba
 11. En az 4 adet sandalye ve 1 adet masa
 12. Bunların yanı sıra yıkama dükkanında mutlaka olması gereken, cam sil malzemeleri, motor koruma ilaçları, antifriz, cam suyu gibi ürünlerin de olması gerekmektedir. Buna benzer değişik aksesuarlar konular iyi bir satış yapılabilir.

Oto yıkama dükkanı açmak için gerekli belgeler

Oto yıkama dükkanı açmak için gerekli izinleri almanız gerekiyor. Bunun için de bazı belgelere sahip olmanız şart. Oto yıkama dükkanı açmak için gerekli belgeler şu şekilde:

 • T.C kimlik belgesi
 • Dükkan kira ise kira kontratı
 • Dükkan mülkse dükkan tapusu
 • Elektrik ve su aboneliği
 • Yeni yapılar için DASK

Oto Yıkama Açmanın Püf Noktaları 

Oto yıkama dükkanı açmanın bazı püf noktaları var. Bu noktaları bilmek dükkanınızın daha iyi kazançlar sağlamasını sağlayacak. İşte size madde madde sunacağım oto yıkama açmanın püf noktaları:

 • İlk olarak oto yıkamacılık işi ile ilgili az da olsa tecrübeniz var mı? Sizin yoksa, ortağınızın deneyimi var mı? Onun da mı yok? O zaman alacağınız personellerin iyi bir tecrübesi olması şart!
 • Bununla birlikte pasta cila işinden de az çok anlamanız gerekiyor. Ama ilk etapta işi öğreninceye kadar sadece araba yıkama işi yapılarak da güzel kazançlar elde edebilirsiniz.
 • Müşteriniz sizin her şeyiniz. Bir memnun müşteri, 1000 memnun müşteri anlamına geliyor! Hatta çalıştıracağınız personellerin en az 2 yıl deneyimli olmasına muhakkak özen gösterin.
 • Kullandığınız tüm ürünlerin mutlaka kaliteli ürünler olmasına dikkat edin.

Son dönemde playstation cafe açma fikri çok sık araştırılıyor. Bu fikirle ilgili en güncel bilgi web sitemizde!

Başarılı Bir Oto Yıkama Dükkanı İçin Ne Yapılmalı?

Oto yıkama işinde dükkanınızı müşterilerinize göre tasarlamalısınız. Bu işte güler yüz ve iyi hizmet elbette önemli ancak müşterilerinizin her seferinde sizi tercih etmesini istiyorsanız onlara sıcak bir ortam sunmalısınız. Mesela; keyifle dizayn edilmiş bir bekleme salonu ile gazete, dergi ve çay ikramları olabilir.

Rakiplerinizin arasında sıradanlaşmamak için bölgenizdeki tüm oto yıkamacıları iyice araştırın ve analiz edin. Hatta işletmenizi, rakiplerin çok olduğu bölgede değil; az ama öz olduğu bir bölgede açmanızı tavsiye ediyorum.

Oto Yıkama Bayiliği Veren Firmalar Nelerdir?

1. Autowash
2. Globowax
3. Otoparlat
4. Kawax Oto Yıkama
5. Carwash Turco
6. Auto Express Oto Yıkama

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin KOSGEB Destek Veriyor mu?

Evet! KOSGEB oto yıkama dükkanı açmak isteyen kişilere hibe desteği sağlıyor. Üstelik toplamda 60 Bin TL hibe desteği alabilmeniz mümkün. 

Advertisement

KOSGEB’ e hibe destek başvurusu yapabilmek için KOSGEB başvuru sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2022’de Emlak Ofisi Nasıl Açılır? – GÜNCEL KAZANÇLARI! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.