finansportali.net

EKONOMİ

Özel Hastane MR Ücretleri – Medical Park, Medicana, Acıbadem

özel hastane mr ücretleri

Devlet hastanelerin MR randevularının geç tarihe verilmesinden kaynaklı olarak birçok kişi özel hastaneleri tercih ediyor. Daha hızlı şekilde MR çektirmek isteyenler özel hastane MR ücretlerini araştırıyorlar. Sizler için 2023 mr ücreti özel hastanede ne kadar? Tablo halinde sıralayacağım.

Özel hastane MR ücretleri, hastanelerin bulunduğu şehir, hastanenin konumu, cihazın kalitesi ve uygulanacak olan tetkik yöntemi gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle sizlere hastanelere, bölgelere göre ayırarak emar fiyatlarını vereceğim. İşte 2023 özel hastanede mr ücreti bilgileri…

Özel Hastane MR Ücreti 2023

Özel Hastane MR Ücretleri

Yaptığım araştırmalara göre özel hastanelerde mr fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı özel hastanelerde MR çektirmek isteyen hastaların en merak ettiği konulardan birisi de MR ücreti özel hastanede ne kadar?

Advertisement

Haliyle ekonomik koşullardan dolayı insanlar birçok konuda olduğu gibi bu konuda da fiyat karşılaştırması yapmak istiyor… 2023 bilgilerine göre özel hastane MR ücretleri aşağıdadır:

Hastane AdıEmar Ücreti
Medipol Hastanesi1.000 TL
Ankara Cerrahi Tıp Merkezi250 TL (SGK anlaşmalı)
Ümit Hastanesi730 TL (SGK’lı için 250 TL)
Memorial Hastanesi1.300 TL – 1.500 TL
Özel Medline Adana Hastanesi1.000 TL – 1.500 TL
Florence Nighingale Hastanesi1.000 TL – 2.500 TL
Özel Umut Hastanesi850 TL
Betatom Emar750 TL
Emar Med400 TL – 500 TL
Liv Hospital1.000 TL – 2.000 TL
Özel Ege Yaşam Hastanesi250 TL
Özel Anadolu Hastanesi600 TL – 800 TL
Özel İzmir Hastanesi650 TL – 800 TL
Medical Park Emar Ücreti800 TL – 1.100 TL
Acıbadem Hastanesi1.000 TL – 3.000 TL
Eskişehir Anadolu Hastanesi975 TL – 1.100 TL
Medstar Hastanesi500 TL – 1.000 TL
Özel Hastane MR Ücretleri

Manyetik rezonans görüntüleme Emar ücreti çekilecek emara göre farklılık gösteriyor. Eklem mr ile beyin mr ücreti aynı olmuyor. Ayrıca ilaçlı, ilaçsız oluşu da fiyatı etkiliyor. Bu nedenle en net ücreti ancak hastaneden öğrenebilirsiniz.

özel hastane mr ücreti
özel hastane mr ücreti

Medical Park Hastanesi MR Ücreti

MR çektirmek için en çok tercih edilen özel hastanelerden birisi olan Medical Park’ta MR ücretleri ne kadar? Merak ediliyor. 2023 yılında Medical Park hastanesi MR ücreti şöyledir:

 • Medical Park ilaçsız MR ücreti: 800 TL
 • Medical Park ilaçlı MR ücreti: 1.100 TL
özel hastane mr ücretleri
özel hastane mr ücretleri

Acıbadem MR Ücreti

MR çektirmek için Acıbadem hastanesi MR ücretlerini merak ediyorsanız, sizler için araştırdım. Acıbadem MR ücreti ortalama olarak 1.000 TL – 3.000 TL arasındadır. Kullanılan cihaz, kontrast maddeye göre ücret değişiklik gösterebiliyor. Örneğin ilaçlı, ilaçsız MR fiyatı aynı olmayacaktır.

Medicana MR Ücreti

Medicana Hastanesi de emar çektirmek için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. MR ücreti çekilecek bölgeye ve ilaçlı, ilaçsız oluşa göre değişebiliyor. Ortalama olarak Medicana MR ücreti 1.000 – 3.500 TL arasındadır.

SGK Anlasmalı Açık Emar Fiyatları

sgk anlasmali açık emar fiyatları
sgk anlasmali açık emar fiyatları

Bazı insanlar kapalı alan fobisinden dolayı açık emar çektirmek istiyorlar. Açık mr çektirmek için ise özel hastaneler sık sık tercih ediliyor. Kapalı emar fiyatlarına göre açık emarın fiyatı daha yüksektir.

SGK’lı iseniz SGK anlaşmalı özel hastanelerde mr fiyatları sizin için daha uygun olacaktır. SGK anlaşmalı emar fiyatları, normal fiyatlarda yüzde 20 – 50 arasında indirim gösterir. Bu indirim hastaneden hastaneye farklılık gösterebiliyor.

Advertisement

Bir önceki yazı: Özel Hastane Doğum Ücretleri

Emar Çeşitleri

özel hastanelerde mr fiyatları
özel hastanelerde mr fiyatları

Özel hastane MR ücretleri çekilecek emara göre değişiklik gösteriyor demiştim. Bunu daha detaylı anlamanız için emar çeşitleri neler? Yanıtlayacağım. Sonrasında en çok tercih edilen mr fiyatlarını detaylarıyla aktaracağım. Emar şu bölgelere çekiliyor:

 • MR Spektroskopi
 • MR Anjiyografi
 • Beyin Emarı
 • Fonksiyonel MR
 • Difüzyon MR
 • Perfüzyon MR
 • Kalp ve damar sistemi emarı
 • Meme Emarı
 • Prostat Emarı
 • Kas iskelet sistemi emarı
 • Tüm vücut emarı
özel hastane emar fiyatları
özel hastane emar fiyatları

Kalça MR Fiyatları

Kalça emarı çektirmek için kas iskelet sistemi emarı çektirmek gerekiyor. Piyasadaki özel hastanelere göre kalça MR fiyatları ortalama olarak 500 TL1.000 TL arasındadır.

Bireysel sağlık sigortası, SGK durumuna göre fiyat değişebilir. MR için kullanılan cihaz da fiyatı etkileyebilir.

Beyin MR Fiyatları

En çok çekilen emarlardan birisi olan beyin emarı için fiyatlar çok sık araştırılıyor. Beyin mr ücretleri hastaneden hastaneye, şehre, kullanılan cihaza göre vs. değişiklik gösteriyor.

Ortalama olarak özel hastanelerde beyin MR fiyatları 500 TL – 1.200 TL arasındadır. Sağlık sigortası, detaylı testler de fiyatları etkileyebilir.

Advertisement

Boyun MR Ücreti

Boyun, baş, omuz kısmında yaşanan ağrılardan dolayı boyun MR çekilir. Ortalama olarak özel hastanelerde boyun MR ücreti 400 TL – 1.000 TL arasındadır.

Göğüs (Meme) MR Ücretleri

En çok çektirilen emarlardan birisi de göğüs bölgesi emarıdır. Göğüs (meme) emar ücretleri özel hastanelerde 300 TL – 1.000 TL arasında değişiyor.

Özel hastane MR ücretleri 2023 yılında böyle. Sizlerin özel hastane MR deneyimleri nasıldı? Fiyatlar konusunda bilgileriniz neler? Bizlerle yorum kısmında paylaşın!

Bir önceki yazımız olan 2023 İzmir Altın Fiyatları – CANLI TAKİP EKRANI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

EKONOMİ

2023 Balıkesir Altın Fiyatları Canlı Tablo – Çeyrek, Gram…

balıkesir altın fiyatları

Balıkesir’de altın alışverişi yapacaklar için faydalı bir içerik hazırladık. Altın alım satımında güncel piyasa verilerini takip etmek önemlidir. Bunun için Balıkesir altın fiyatları için canlı tablo sunacağım. Balıkesir gram, çeyrek, yarım, cumhuriyet altın fiyatları ve daha fazlası için anlık tablomuzu inceleyebilirsiniz. Altın fiyatları Balıkesir’de ne kadar? Şimdi öğrenin! Balıkesir Canlı Altın Fiyatları Balıkesir’de altın almak […]

Okumaya devam et

EKONOMİ

2023 Sakarya Altın Fiyatları – Çeyrek, Gram, Tam Altın…

Sakarya Altın Fiyatları

Sakarya’da altın fiyatları güncel olarak ne kadar? Öğrenmek için canlı tabloyu inceleyebilirsiniz. Ekonomik dalgalanmalarda özellikle en çok tercih edilen yatırım araçlarından birisi olan altın için anlık fiyatlar önemlidir. Sakarya’dan altın alacaklar için canlı Sakarya altın fiyatlarını listeledim. Gram, yarım, çeyrek, tam altın fiyatları ve daha fazlasını burada bulacaksınız. Sakarya Kuyumcular Odası altın fiyatları gibi detayları […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.