finansportali.net

BANKACILIK

Papara Kart Nedir? – Nasıl Alınır? 2022 TÜM BİLGİLERİ!

papara kart nedir

Sizlere bu yazıda Papara Kart nedir ? Tüm detayları ile anlattım. Eğer Papara Kart almayı düşünüyorsanız ya da Papara kartınız var ve daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu yazıyı mutlaka okuyun. 😊

Papara Card, günün her saati ödeme yapabileceğiniz, güvenli bir online cüzdan. Para transferleri, fatura ödeme ve akla gelebilecek tüm finans işlemlerinin hızlıca gerçekleşmesini sağlayor. Papara kart avantajları eminim çok ilginizi çekecek. Ancak başvuru yapmadan önce detayları öğrenmeniz işinize yarar. 

Papara Kart nasıl alınır? nereden alınır? Bilmeniz gerek. Birazdan Papara Kart başvurusu 2022 hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğreneceğinizi garanti ediyorum. Hadi lafı daha fazla uzatmayalım, detaylara geçelim!

Advertisement

Papara Kart Güvenilir mi?

Papara Kart Güvenilir mi?
Papara Kart güvenilir mi?

Papara Kart’ı kullananların ve kullanmak isteyenlerin en baştaki merak ettikleri sorudan bahsedeceğim… Alışveriş yaparken, ödeme yaparken, havale gerçekleştirirken kullandığınız kartın gerçekten güvenilir olması en önemli konulardan bir tanesi.

Papara Kart güvenilir mi?

Papara Kartı’nın çok sık tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de gerçekten güvenilir olması. Papara Kart, BDDK (Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu) tarafından onaylanan ve işlem yapmasına izin verilen bir karttır. Böylelikle para kartı tüm bankalar ile bir anlaşma sağlamıştır.

Birçok avantajı bulunan para kartın yorumları ise çok iç açıcı. Kullanan müşterilerin %90’dan fazlası Papara Kart’tan memnun. Papara Kart kullanmayı düşünüyorsanız güvenir olduğundan emin olabilirsiniz!

Papara Kart Türleri Nelerdir?

Papara Kart Çeşitleri Nelerdir?
papara kart çeşitleri nelerdir?

Papara Kart nedir demişken, Papara Card çeşitlerinden bahsetmemek olmaz. Papara Kart çeşitlerini Papara Kat Web sitesinden veya mobil uygulamasından başvurarak alabilirsiniz.

Papara card türleri 6’ya ayrılıyor:

Advertisement

1- Papara Black Card

Papara Black Kart web sitesi ya da mobil uygulamadan başvuru ile alınıyor. Kişiye özel hazırlanır ve hesaptaki bakiye kadar harcama yapılmasına izin veriyor.

Papara black card ücreti yoktur. Ücretsiz olarak alınabilir. Aylık kart ücreti gibi bir durum da söz konusu değildir.

2- Papara Lite Card

Papara Lite Card, satış noktalarından 5 TL karşılığı alınabiliyor. Hesaptaki para kadar harcama yapılabiliyor. Papara Lite Kart aldıktan sonra Papara hesabına girip yapıp kartı aktifleştirmeniz gerek.

Aktifleştirdikten sonra 5 TL ödemeniz, hesabınıza geri aktarılır. Aylık kart ücreti durumu yoktur. Aşağıdaki görselden Papara Black Card ve Papara Lite Card arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları görebilirsiniz.

Advertisement
Papara Lite Card
papara kart nedir?

3- Papara Sanal Kart

Fiziki karta ihtiyaç duymadan, internetten en güvenli şekilde alışveriş gerçekleştirmenizi sağlayan karttır. Sanal kart bakiyen, hesabındaki bakiyeye göre ayarlanır. Eğer hesabında 0 bakiye varsa, limitiniz de 0 olur. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.

500 liralık harcama için 500 lira bakiye oluşturup, işlem gerçekleştirebilirsiniz. Merak etmeyin, sonrasında limitinizi belirleyebilirsiniz. Web sitesi veya uygulamadan sanal kart alabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan Maxipuan çok avantajlı! Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler yazısı ilginizi çekebilir…

4- Hayalet Sanal Kart

Papara Hayalet Sanal Kart tek harcama yaptıktan sonra kapanan karttır. Örneğin güvenli olmayan bir internet sitesinden alışveriş yaparken sıkıntı yaşamamanızı sağlar.

Papara web sitesinden ya da mobil uygulamasından – yeni kart – kısmından hayalet sanal kart oluşturabilirsiniz. Papara Hayalet Kart alabilmek için hesap sahibi olmanız gerek.

Advertisement

5- Papara Metal Card

Papara Metal Card henüz beta durumundadır. İlerleyen zamanlarda Papara, Metal Card’ı çıkartacak. Gerçekten 18. Gr paslanmaz çelikten yapılan kart, Premium cahsback programları kullanacak.

Papara kart nedir için kart çeşitlerini de bilmeniz önemli bir kısım. Kendinize uygun Papara’yı seçin ve rahatlıkla kullanmaya başlayın! Papara kart çeşitleri için artık her şeyi biliyorsunuz! Hadi devam edelim…

6- Batman Card

Papara Kart nedir? Devam ederken son kart türünden kısaca bahsedeyim. Papara sınırlı sayıdaki Batman Card’ı satışa başladı. Papara lite Card fiziksel satış ya da online satış noktalarından alabiliyorsunuz.

Tüm dünyada geçerli Batman Card için herhangi bir ücret, aidat söz konusuz değildir. Lite Card ile aynı diyebileceğiz sadece tasarım olarak özel tasarlanmıştır.

Advertisement

Papara Kart Ne İşe Yarar?

Papara Kart nedir ? hakkında yazdığım bu yazıda diğer bir önemli konu Papara Kart ne işe yarar ? Papara kart akla gelebilecek her finansal işlemi yapmayı sağlar. Örneğin aşağıdaki temel hizmetleri,  7 / 24 olarak sizlere sunar.

 • Hesaba para yükleme
 • Tüm ATM’lerden para çekme
 • Çeşitli ödemeler yapma
 • Para isteme
 • Döviz işlemleri gerçekleştirme

Papara Kart Hangi Bankanın?

Papara Kart Hangi Bankanın?
papara kart hangi bankanın ?

Papara Kart nedir diye derinlemesine araştırma yaparken, Papara Kart hangi bankaya ait ya da Papara Kart hangi bankaya bağlı gibi çeşitli sorular gördüm.

Papara Kart Hangi Banka?

Papara Kart bir bankaya ait değil. Elektronik para kuruluşu olarak faaliyet gösteren, banka bağımsız bir ön ödemeli karttır. Mastercard, Visa, Bankalar arası Kart merkezi üyesi olarak faaliyetlerine devam ediyorlar.

“Banka değiliz, Papara’yız; sizin için buradayız” diyerek, finansal teknoloji kuruluşu olduklarını dile getiriyorlar. Papara kart nedir? Sorusunun en net cevabı denilebilir. Türkiye’de ilk banka bağımsız kart olarak, her geçen gün müşteri kazanmaya devam ediyor. Her an yüzlerde işlem, Papara Kart üzerinden sıkıntısızca gerçekleşiyor.

Advertisement

Papara Kart Nerede Geçer?

Papara Kart Nerede Geçer?
papara kart nedir

Papara Kart nedir başlığının altında, bir diğer merak edilenlerden birisi de Papara Kart nerede geçer? Papara Kart her yerde geçer mi? değerli okuyucular, Papara kart da diğer tüm banka kartları gibidir. Diğer banka kartlarını kullanabildiğini her yerde papara kartı da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca sadece yurt içinde kullanıma açık değildir. Dilerseniz yurtdışında, dünyanın her noktasında Papara Card kullanabilirsiniz. Papara Kartla alışveriş yapılır mı? Diye düşünmenize gerek yok. Fiziki ve İnternet ortamında yapacağınız tüm alışverişlerde güvenle kullanabilirsiniz.

Papara Kart nedir için bu cevabı da sizlere verdiğime göre diğer bilmeniz gerekenlerden bahsedebilirim.

Papara Kart Avantajları

Papara Kart Avantajları
papara kart avantajları

Sizlere tüm detaylarıyla Papara Kart nedir anlattım. Şimdi hızla kullanıcısı artan Papara Kart avantajları nelermiş göz atalım.

 • Biliyorsunuz ki diğer banka kartları havale işlemlerinde sadece belirli bir saat koyuyor. Üstüne bir de online sistemlerde komisyon alıyorlar. Papara kart sayesinde bu iki durum da söz konusu değil.
 • 7/24 her an rahatlıkla havale gerçekleştirebilir ve herhangi bir komisyon ücreti ile karşılaşmazsınız. Yaptığınız işlemlerden ücret talep edilmez.
 • Papara Kart avantajları içerisindeki diğer önemli bir madde, kartınızı evde unutsanız dahi problem olmaz. Cep telefonu numaranız ile tüm ATM’lerden, Papara hesabınızdan para çekebilirsiniz.
 • Papara kart çok güvenlidir. Belki de papara kartının çok fazla tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de bu. Papara kart ile bir ödeme gerçekleştirdiğinizde, karşı taraflar kimlik bilgilerinize ulaşım sağlayamaz. Üçüncü şahıslar ile kullanıcı bilgilerini paylaşılamaz. Böylece çalınma ve şüpheli işlem riski en aza iner.

Ev hanımı mısınız? Ev hanımlarına kredi veren bankalar yazısı sizin için! Üstelik gelir belgesine de ihtiyacınız yok.

 • Papara kart kullanmak çok kolaydır. Her yaştaki insanın rahatlıkla kullanabileceği bir sistem ara yüzü mevcuttur.
 • Mobil uygulamadan Papara Card harcamalarını takip edebilirsiniz. Grafiklerle, paranızın kontrolüne sahip oluyorsunuz.
 • Cashback ile sabit markalarda harcama yaptığınızda, anında nakit kazanabiliyorsunuz!
 • Papara Kart avantajları içerisinde en eğlenceli olana geldi sıra… Netflix, Spotify ve Youtube Premium için gerçekleştirdiğiniz harcamalarda yarısı Papara tarafından ödenir. 15, 20 TL’ye kadar nakit kazanabilirsiniz.

Papara Kart Yaş Sınırı Kaç?

Papara kart 18 yaş altındaki insanların da kart kullanıcısı olabilmesini sağlıyor. 18 yaş altı kullanıcılar için aylık transfer limiti 1.250 TL olarak belirlenmiştir. 13 yaşındaki birisi de papara kart kullanıcısı olabilir.

Papara kart yaş sınırının aşağıda olması da en büyük avantajlardan birisi diyebilirim… Papara kart nedir devam edelim.

Papara Kart’a Nasıl Para Yüklenir?

Papara Kart’a Nasıl Para Yüklenir?
papara kart nasıl para yüklenir

Gelelim Papara Kart nedir için papara karta nasıl para yüklenir sorusuna. Papara Kart ile alışveriş gerçekleştirmek için kartınıza para yüklemeniz gerekir. Papara Karta nasıl para yükleniyor? işlem aslında çok basit.

 • Papara Kart’ınıza kendi banka hesaplarınız üzerinden havale veya EFT yoluyla her an para yatırabiliyorsunuz.
 • Papara Kart’a para yatırma işlemi ücretli mi? Hayır, para yatırma işlemi tamamen ücretsizdir.
 • Yapmanız gereken, uygulamadaki  – para yatır – bağlantısından havaleye ya da EFT yatır seçeneğine tıklayacaksınız.
 • Ardından IBAN numarasına, banka hesabından transfer gerçekleştireceksiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, hesabınıza para yatırırken, açıklamaya mutlaka Papara numarası yazılmalıdır.
 • Papara Kart’a nasıl para yüklenir için diğer bir yöntem de ATM’ler. Tüm ATM’leri kullanarak, Papara Kart’ınıza para yükleyebiliyorsunuz. Bir banka kartına nasıl para yatırma işlemi gerçekleştiriyorsanız, aynı şekilde papara kartınızı da para yatırabileceksiniz.
 • Buradaki para yatırma işleri yine ücretsiz diyebilirim. Çünkü her ay 500 TL’ye kadar beş para yatırma işlemi ücretsiz.
 • ATM’ler dışında; Teknosa, CarrefourSA, PTT şubelerinden de papara hesabına para yatırabiliyorsunuz. Üstelik bu şubelerden para yatırmak için sadece Telefon numaranızı vermeniz yeterlidir.

Papara Para Çekme İşlemi Nasıl Oluyor?

Peki, Papara’dan nasıl para çekiliyor. Diğer banka kartlarından çok daha farklı bir durum söz konusu değil. Tüm ATM’lerden, her ay olarak 500 TL’ye kadar 5 işlemde ücretsiz para çekebiliyorsunuz. Ayrıca papara hesabınızdan da tüm banka hesaplarına da para transferi yapabilirsiniz.

Almanya’dan Türkiye’ye para yollamak için en ucuz yöntemleri sıraladım!

Advertisement

Papara Kart Nasıl Alınır?

Papara Kart Nasıl Alınır?
Papara Kart Nasıl Alınır ?

Evet, sırada Papara Kart nedir içerisinde, Papara Kart nasıl alınır ? nereden alınır ve ne zaman gelir ? sorularının cevapları var.

 • Papara Kart almak için Papara Kart başvurusu yapmanız gerekiyor. Bunun içinde papara.com adresine gitmeli veya Papara mobil uygulamasını indirerek hesap oluşturmalısınız.
 • Papara Card almak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ücretsiz şekilde hesap oluşturabiliyorsunuz.
 • Hesabınızı oluşturduktan sonra giriş yapıyorsunuz ve Papara Cart bağlantısından “Yeni Kart ” butonuna basıyorsunuz.
 • Papara kart çeşidinden birisini seçerek kart talebi oluşturuyorsunuz. Papara kart başvuru işlemi işte bu kadar kolay!

Papara Kart Ne Zaman Gelir?

Papara Kart’ınız için talep oluşturduktan sonra, en geç 10 gün iş günü içerisinde adresinize teslim ediliyor. Kartınız teslim edilirken bir sözleşme imzalanması gerekiyor. Bunun içinde mutlaka kendi adresinizi girmeli ve kartı siz teslim almalısınız.

Gördüğünüz üzere Papara Kart başvurusu oldukça kolay bir işlem. Çok kısa süre içerisinde Papara Kart sahibi olabilir ve bol avantajlı, güvenli finansal işlemlerinizin tadını çıkartabilirsiniz!

Papara Kart Almak Ücretli mi?

papara card nedir
papara card nedir

Papara Kart nedir diye açıkladım. Bir diğer en çok sorulan sorulardan birisi de Papara Kart çıkartmak ücretli mi? Papara Kart almak tamamen ücretsizdir. Sadece Papara Lite Kart alırken 5 TL bir ödeme gerçekleştiriyorsunuz.

Fakat sonrasında hesabınızı aktifleştirdiğinizde, ödediğiniz 5 tl hesabınıza geri tanımlanıyor. Yani tamamen ücretsiz olarak papara kartınıza sahip olabiliyorsunuz. Papara Card’ın en büyük avantajlarından birisi de bu diyebilirim.

Havale iptali hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Papara Kart İptal Etme

Papara kart nedir? Anlattım. Şimdi kısaca iptal işleminden bahsedeyim. Papara kart iptali çok kolaydır. İki adımda iptal edebilirsiniz.

 • Papara hesabınıza girin
 • Papara Card sayfasındaki – kartı iptal et – seçeneğine tıklayın ve onay verin.

Papara karınızı iptal etmek bu kadar kolay. Diğer bir yol ise Papara çağrı merkezi (0850 340 0 340) numarasını aramaktır. İletişim adreslerinden hemen kartı iptal etmek mümkün

Sizlere Papara Card nedir ? için bilmeniz gereken her şeyi sıraladım! Papara Card gerçekten çok avantajlı değil mi? Aklınıza takılan soruları aşağıya yorum olarak bırakın, cevap vereyim. Keyifli günler dilerim! 😊

Advertisement

Bir önceki yazımız olan EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

ATM’den IBAN’a Para Yatırma – Ziraat, Vakıfbank, Halkbank…

Kartsız ATM'den IBAN'a Para Yatırma

ATM’lerden para yatırma işlemleri hakkında en sık kullanılan işlemlerden birisi para yatırmadır. ATM’den IBAN’a para yatırmak için tüm bankalardan nasıl işlem yapacağınızı sizlere adım adım anlattım. Kartsız ibana para yatırma, ATM den kartsız para yatırma gibi işlemleri sizlere anlatacağım. ATMden para gönderme konusunda aklınızda kafa karışıklığı varsa, işlemi yapacağınız şekle göre ne yapmanız gerektiğini aşağıda […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri

eft gitmedi neden geri döner

EFT gitmedi neden geri döner diye merak edenler buraya! Farklı iki banka hesabı arasında yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. EFT yapan kişi, bu işlemi yaparken karşı hesabın sahibinin adı, soyadını ve para göndereceği hesabın IBAN numarasını sisteme yazmalıdır.  EFT yapıldığını nasıl anlarız? EFT hesaba geçmedi diye endişelenmeyin, EFT yapılırken yukarıda söylediklerimden biri veya ikisinin […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.