finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Shopier ile Instagram’dan Satış Yapmak – 2021 Bilgileri!

Shopier ile Instagram'dan satış yapmak

Önceki yıllarda internet satışları için ayrı bir web sitesi açma zorunluluğu bulunurken artık Shopier ile Instagram’dan satış yapmak mümkün. Biliyorsunuz, özellikle şu son birkaç yılda Instagram üzerinden satış yapmak oldukça moda. Şimdilerde hemen herkes, kullandıkları Instagram hesapları aracılığıyla türlü ürünleri satarak para kazanıyor. Birçok butik, mağaza ve dükkan Instagram aracılığıyla satışa başladı.

Sadece fiziksel mağaza ile satış yapmanın birçok dezavantajı var. Hem reklam konusunda daha kısıtlı kalınıyor, hem de sadece mağazanızın olduğu şehirle sınırlanılıyor. Shopier ile Instagram üzerinden satış yapmanız bu iki durumu da ortadan kaldırıyor. Instagram üzerinden ücretli reklam vererek geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz. Hem de Shopier ile Türkiye’nin diğer bir ucuna satış gerçekleştirebiliyorsunuz.

Satışa çıkardığınız tüm ürünlerinizi, Shopier aracılığıyla güvenli bir şekilde online olarak satabilirsiniz. Yani oturup günlerce  internet sitesi kurmanıza, tasarlamanıza ve tonlarca para dökmenize hiç gerek yok. Peki, nedir bu Shopier? Güvenilir mi? Komisyon alıyor mu? Fatura kesiyor mu? Kullanımı basit mi? Gelin birlikte inceleyelim.

Advertisement

Shopier Nedir? Nasıl Kullanılır?

shopier nedir

Shopier ile Instagram’dan Satış Yapmak

Artık internet üzerinden satış yapmak istemeyen kalmadı dersem, yalan söylemiş olmam. Her birimiz güvenli satış kanallarını, ürün fikirlerini araştırıp durur olduk. Artık alışveriş yaparken Instagram’a da göz atıyoruz.

Shopier ile Instagram’dan satış yapmak için bilmeniz gereken iki soruya hemen kısaca bir açıklık getireceğim. Shopier nedir? Nasıl kullanılır? Shopier, ürünlerinizi vitrinleyebileceğiniz ve satışını yapabileceğiniz ücretsiz bir online satış platformudur. Bir nevi sizin kişisel internet sitenizdir.

Shopier hesabı açtığınız andan itibaren size ait bir Shopier linki belirlenmektedir. Bu linki; sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, dakikalar içinde kitlelerin kullanımına açabilirsiniz.

Faydalı bilgi: Shopier linkinizi; Instagram, Facebook, Twitter ve Pinterest hesaplarınızın biyografi kısmına kopyalayıp yapıştırın. Böylece dükkanınız sabit bir şekilde durarak müşterilerinizin dikkatini çekecektir.

Shopier üyelik için tıklayın

Advertisement

Shopier ile Instagram’dan satış yapmak için ilk olarak bir Shopier hesabı açmanız gerekmektedir. Açacağınız bu hesaba, markanızın adını veya ürünlerinizin içeriğini belli eden bir isim koyabilirsiniz. Shopier hesabı açarken sizden istenilen; ad-soyad, telefon numarası, adres ve IBAN bilginizi doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtmeniz oldukça önemli.

Trendyol’da mağaza açmak yazısı ilginizi çekebilir! Belki hem Shopier hem Trendyol üzerinden satış gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Shopier mağazanızda satışa çıkaracağınız ürünlerin fotoğraflarını çekin. Fiyat bilgisini ve ürünün içeriğini anlatan açıklama kısmını doldurun. Kargo seçeneğini ve ücretini belirleyin. Ardından bilgileri onaylayarak satış yapmayı bekleyin.

Faydalı bilgi 2: Shopier mağazasında sergileyeceğiniz ürünlerin fotoğrafları sıradan olmamalıdır. Müşteriler çarpıcı ve net görseller görmek ister. Ürününüz istediği kadar kaliteli ve güzel olsun; fotoğraflarınız baştan savma duruyorsa satış yapma şansınız düşecektir.

Advertisement

Shopier’in kendi hazırladığı Shopier ile Instagram’da nasıl satış yapılır videosunu mutlaka izlemenizi tavsiye edeceğim:

Shopier Ne Kadar Kesinti Yapıyor?

shopier ne kadar kesinti yapıyor

Shopier ile Satış Yapmak

Shopier ile Instagramdan satış yapmak istiyorsanız, bir diğer bilmeniz gereken Shopier yüzde kaç komisyon alıyor. Shopier’in birçok avantajından faydalanmanızın elbette ufak bir bedeli var. Satışlarınız üzerinden yurt içi ve yurt dışı olmak üzere belirli bir yüzde komisyon alıyor. Sattığınız ürünün fiyatı ne kadar artarsa, o kadar çok kesinti yapmış oluyor.

İlginizi çekebilir: Trendyol kobi destek paketi

Merak etmeyin, Shopier’e üye olmak ve ürünlerinizi listelemek tamamen ücretsizdir. Ancak Shopier ne kadar kesinti yapıyor sorusuna karşılık şunu söyleyebilirim; Shopier, sattığınız ürün başına belirli bir miktarda komisyon alır. Yurt içi satışlarda ürünün fiyatı üzerinden; %2,99, yurt dışı satışlarda %3,99 oranlarında kesinti yapılmaktadır.

Shopier Fatura Kesiyor Mu?

Aldığım bir diğer çok sorulan soru da Shopier fatura kesiyor mu? Shopier, hem satıcıları hem alıcıları koruyan güvenli bir online satış platformudur. Ancak sizin adınıza fatura kesemez ve satış yapamaz. Sadece ürünlerinizi online olarak satmanıza ve ödemenize aracılık eder.

Advertisement

Shopier fatura kesiyor mu sorusunun cevabı hayırdır. Sadece satış yaptığınızda sizden belirli bir miktarda hizmet bedeli alır. Shopier’in fatura kestiğini düşünerek bu işlei es geçmeyin. Faturalandırma için gerekli olan aşamaları mutlaka tamamlayın. Shopier ile Instagram’dan satış yapmak istediğiniz de fatura olayını çözmelisiniz.

Shopier Avantajları

Shopier ile Instagram'dan Satış Yapmak

Shopier avantajları

Shopier için güvenli bir alışveriş platformu olduğundan bahsettim. Shopier’in avantajları elbette bununla sınırlı kalmıyor. Satış amacıyla kurulmuş diğer web sitelerine göre Shopier avantajları nelerdir? Madde madde anlattım!

 1. Shopier ile Instagram’dan satış yapmak ürünlerinizi uygun fiyata gönderebilme imkanı sağlamaktadır.
 2. Siparişinize özel kargo kodu oluşturulmaktadır. Bu kodu, şubesi yetkilisi ile anında paylaşabilirsiniz. Bu sayede gönderiniz otomatik olarak işleme alınacaktır.
 3. Gönderinizin ödemesini, Shopier hesabınızda görülür.
 4. Ürünlerinizi kredi kartı ile taksitlendirerek satabilirsiniz. Güzel haber! Ödemeniz size tam bir şekilde yatacaktır. Bu sayede satıcı da müşteri de kazan kazan durumunu yaşayabilmektedir.

Kendi aracıyla kuryelik yapma yazısını okumayı düşünür müsünüz? Oldukça kazançlı bir fikir!

 1. Shopier’de tüm ürünleriniz, ödeme alındıktan sonra işleme alınmaktadır.
 2. Ödeme yöntemleri için kredi kartı ve banka kartı kabul edilmektedir.
 3. Shopier sitesinin ara yüzü oldukça basit ve kolay bir şekilde tasarlanmıştır.
 4. Shopier’de üyelik için hiçbir ödeme alınmaz. Sadece sattığınız her bir ürün için küçük miktarda komisyon kesilir.
 5. Aldığınız tüm siparişler, otomatik olarak hesabınıza düşer; mesaj ve mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.
 6. Shopier’in mobil uygulaması da bulunmaktadır.

Shopier Ödemesi Ne zaman Yatar?

shopier ödemesi ne zaman yapılıyor

Shopier ile Instagram’dan Satış Yapmak

Evet, siz satıcıların ya da satıcı adaylarının diğer bir merak ettiği soruyu aydınlatayım. Sipariş gerçekleştikten sonra, Shopier ödeme ne zaman hesaba geçer, Shopier ödemesi ne zaman yatar? sorusu en çok merak edilenlerden. Tamamlanan siparişleriniz için Shopier sizlere haftalık olarak bir ödeme gerçekleştirir.

Yani satış yaptığınız taktirde, her hafta bir gün ödeme alırsınız Gönderdiğiniz her siparişin ödemesi, Çarşamba günü hesabınıza yatar. Ödemenizi alabilmeniz için her Salı günü saat 18.00’a kadar siparişlerinizin kargo takip bilgilerini doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Salı günü saat 18.00’a kadar yaptığınız her satışın ödemesi, diğer hafta Çarşamba günü hesabınıza geçmiş olur. Siparişiniz gerçekleştikten hemen sonra ödemenizin sağlanacağını düşünüp, endişelenmeyin. Süreç bahsettiğim şekilde ilerliyor. Shopier ile Instagram’dan satış yapmak ve kazanmak için ödeme gününü beklemelisiniz.

Shopier Kargo Ücreti Ne Kadar?

shopier kargo ücreti

Shopier ile Instagram’dan satış yapmak için gelelim siparişlerin kargolanmasına… Platformda, kargoyu alıcı öder veya satıcı öder opsiyonları ile karşılaşırsınız. Tercih tamamen size ait. Shopier ile ortak çalışırken anlaşmalı kargo firması imkanından faydalanabilirsiniz. Bunun için, siparişler bölümüne giderek siparişin üzerine gelin ve anlaşmalı kargo sekmesine tıklayın. Ardından siparişinize özel bir kargo kodu oluşacaktır.

Bu kodu, yetkili firmaya belirterek ürünlerinizi oldukça düşük bir fiyata alıcısına gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo seçeneğinden yararlanabilmeniz için; ürününüzün fiyatı en az 20 TL olmalıdır. Anlaşmalı kargo sayesinde uygun fiyata, alıcılarınıza satış gerçekleştirirsiniz.

Advertisement

Daha fazla – GİRİŞİMCİLİK – fikri için yazı kategorisine hemen şimdi göz atın!

Ayrıca hızlı gönderi ve takip kolaylığı yaşarsınız. Kargo şubelerinde çeşitli detaylarla, formlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Siparişleriniz için kargo kodunuzu kullanarak, gönderiniz hızlıca işleme alınır. Shopier hesabınızdan da kargonun durumunu sürekli olarak kontrol edebilirsiniz. Ödemeleriniz Shopier hesabı üzerinden direkt gerçekleşeceği için kargo faturalarını takip etmeniz gerekmez.

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Oto Yıkama Dükkanı Açmak- 2022 Kazanç Bilgisi! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

 1. Aynur

  28 Kasım 2021 at 00:04

  Merhaba. Ben Temmuz ayında shopier magazamı instagram sayfamda actım. Butik instagram sayfalarında olduğu gibi mağazayı gör kısmı vardı. Hatta uzun zamandır shopier hesabım olmasına rağmen ilk satışımı da o mağaza bölümünden yaptım. Ama daha sonra kayboldu ve business manager ile yeniden shopier linkimi ekledim defalarca.Onay maili geldi sonrasında.Ama mağaza görünümü olmuyor malesef. Bunu nasıl halledebilirim. Yardımcı olabiillir misiniz?

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.