finansportali.net

İŞ BULMA

Singapur İş İlanları – 2023 Güncel Çalışma Bilgileri

Hem yurtdışında yaşamak hem de iş bulmak mı istiyorsun? İşte size müthiş bir öneri. Uzak Doğu ülkerinden birisinde çalışarak para biriktirebilirsin. Evet bu mümkün! Singapur iş ilanları yazımı da sizler için derledim.

Singapur’da iş olanakları nedir diye düşünmene gerek kalmadı. Bu yazımda Singapur’da çalışmak hakkındaki bütün gerekli bilgileri sıraladım. Singapur’da maaşlar ne kadar? Öğrenmek için tek yapman yazımı okumak. Hem yurtdışında iş bulmak hem de dolgun bir kazanç sağlamak istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Singapur İş İlanları

Singapur İş İlanları
Singapur İş İlanları

Asya ülkerini merak mı ediyorsunuz? Dünyanın farklı kültürlerini tanıyıp para kazanmak mümkün. Eğer Singapur’da yaşamak istiyorum diyorsanız bilmeniz gereken her şey bu yazıda. Sizler için hazırladığım bu yazı, Singapur iş başvurusu nasıl yapılır diyenlere iyi bir yol haritası olacak…

Singapur iş imkanları açısından dünyadaki birçok ülkeden şüphesiz daha avantajlıdır. Çünkü Singapur dünyanın en büyük ticaret limanlarından birisine sahiptir. Her gün yüzlerce gemiyle dünya ticaretinin kalbi olmaktadır. Bu öneminden dolayı da dünyadaki neredeyse bütün büyük şirketlerin yatırım merkezi haline dönüşmüştür.

Advertisement

Singapur dev gökdelenleriyle, büyük limanlarıyla uzun yıllardır önemli bir yatırım cazibesi taşımaktadır. Bu yüzden Singapur iş bulmak isteyenlerin her zaman iyi bir alternatifi konumundadır. Peki Singapur iş vizesi nasıl alınır? diye merak etmekte haklısınız. Singapur büyükelçiliği iş ilanlarına nasıl ulaşılır diye araştırmana gerek kalmadı. Bu yazımda Singapur çalışma izni ve diğer tüm detayları adım adım ilerleyerek kolayca anlattım.

Ayrıca sitemiz üzerinden Yurtdışı İş İmkanlarına ulaşabilir. Yurtdışındaki iş fırsatlarından ve güncel maaşlarından haberdar olabilirsiniz.

Singapur İş İlanları ve Çalışma Şartları

Singapur’da iş fırsatları arasında sanayi ağırlıklı istihdam geniştir. Bu geniş yelpazede kaynak ustasından yapay zeka mühendisine kadar uzanan geniş bir alanda alım yapılmaktadır. Ülkede büyük liman işletmeleri bulunduğu için finansal sektörler, mühendislik alanları (makine, inşaat, bilgisayar), gibi meslek gruplarından alım çok olmaktadır.

Bunlarla birlikte Singapur inşaat sektörü de her gün gelişmekte olduğu için hem mimar mühendis düzeyinde hem de usta kalfa gibi inşaat işçilerine her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca Singapur turizm açısından da büyük fırsatlara sahip bir ülkedir neredeyse kendi nüfusu kadar her yıl turist ağırlamaktadır. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden 3 milyondan fazla turist bu ülkeye gelmektedir.

Singapur iş ilanları arasında sıklıkla görebileceğiniz bir alan da ilaç sektörü olacaktır. Bu alanda hem eğitim hem de üretim açısından öne çıkan ülkede, bilimsel tıp ve alternatif tıp açısından geniş bir sektör vardır. Siz de bu alanda çalışmak ve para kazanmak istiyorsanız Singapur doğru bir tercih olacaktır.

Ayrıca Singapur ada ülkesi olduğu için balıkçılık ve restoran faaliyetleri de epey geniştir. Bu alanda çalışacak aşçı, yardımcı aşçı, şef, komi, garson vb. birçok eleman için iş olanağı mümkündür. Bunlarla birlikte teknik eleman sıfatıyla birçok ara elemana da ihtiyaç vardır. Bu elemanlar kaynakçı, elektrikçi, oto tamirci, tesisatçı gibi meslek gruplarından aranmaktadır.

Advertisement
Singapur İş İlanları ve Başvuruları

Singapur İş İlanlarına Ulaşabileceğiniz Siteler

Eğer siz de Singapurda çalışmak ve yaşamak istiyorsanız. Singapur iş ilanları hangi sitelerde yayınlanır bilmek istersiniz. Sizin için yazının bu bölümünde bu sitelere yer verdim. İşte Singapurda iş ilanlarına ulaşabileceğiniz siteler;

 • Indeed
 • JobsDB
 • LinkedIn
 • JobStreet
 • Monster
 • STJobs
 • StartUpJobs
 • MyCareersFuture
 • Cultjobs
 • FastJobs

Bu siteler uluslararası iş ilanları arasında en yaygın kullanıma sahip olanlarıdır. Bu siteler dışında Singapur Büyükelçiliği iş ilanları yayınlanabilmektedir. Ayrıca sosyal medya sayfalarından da birçok iş bulma aracılığı yapan işletme üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Öneri: Özbekistan iş ilanları

Singapur İş Kültürü ve Çalışma Hayatı

Singapur, Asya halklarından oluşan bir devlet olduğu için disiplin ve saygı, iş kültürünün birincil anahtarlarıdır. Hiyerarşik yapıya önem verirler ve sizden de aynı tutumu göstermenizi beklerler. Küçük işletme olduğu kadar küresel çapta ticaret yapan dünyanın en büyük şirketleri de burada yer almaktadır.

Eğer büyük bir şirkete girmek hedefinizdeyse iyi bir CV hazırlamaya ihtiyacınız olacak. Günde ortalama 8-10 saat çalışılan ülkede eğer işinizde deneyim iseniz birçok ülkeye göre daha dolgun maaşlar alabilirsiniz.

Singapur İş Kurmak İçin Şartlar

Singapur dünyanın önemli ticaret merkezlerinden olduğu için birçok yatırımcı açısından önemli bir konuma sahiptir. Dünyanın sayılı ticaret limanlarından olan Singapur’da iş kurmak için yapmanız gereken önce yapacağınız işin özel şartlarını olup olmamasını araştırmaktır. Singapur’daki muhasebeciler ve avukatlar sizler için bu konuda önemli bir yardımcı kaynaktır. Onlardan alacağınız danışmanlık hizmetiyle kayıtlı bir adres belirterek iş kurmanın adımlarını atabilirsiniz.

Advertisement

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm Kazakistan İş İlanları yazıma da göz atarak yurtdışı işleri arasından sizin için en iyi olanı seçebilirsiniz.

Singapur Asgari Ücret ve Maaşları

Singapur’da asgari ücretin belirli bir aralığı yoktur. Her iş grubunun farklı bir çalışma ücreti vardır. Eğer ki işinizde yetkin birisi iseniz alacağınız maaş epey dolgundur. Aylık 2 bin dolar ile 7 bin dolar arasında geniş bir aralığı kapsayan maaş sıkalası vardır.

Örneğin yazılım, mekatronik, elektronik veya robotik gibi spesifik alanlarda çalışan bir mühendis ya da teknik eleman iseniz alacağınız maaş aralığı 4-7 bin dolar aralığında değişebilmektedir.

Gıda sektöründe bir restoranda veya otelde bulaşıkçı iseniz 1800-2 bin dolar arasında, garson veya komi iseniz bu rakamdan biraz daha yukarıda yardımcı aşçı veya aşçı iseniz de 4-7 bin dolar arasında maaş alabilirsiniz.

Ülkede en çok maaş alan gruplarda ise bilişim ve yazılım sektörünü geçen bir meslek grubu daha vardır. Sağlık hizmetlerinde uzman bir doktor veya kıdemli bir hemşire aylık 5 bin ile 10 bin dolar arasında maaş alabilmektedir.

Diğer meslek gruplarında da maaş aralığı bu şekildedir. Aylık ortalama 4 bin dolar tüm meslek gruplarında alınabilir. Bu kriter sizin mesleki yetkinliğinize bağlı olarak değişir.

Advertisement

Singapur İş Vizesi / Singapur Çalışma İzni

Singapur çalışma izni verme konusunda bazı kıstaslara bakmaktadır. Yalnızca Singapur iş vizesi için değil, özel şirketler de alım yapacak iken sizden bazı şartların uygunluğunu kontrol eder.

Singapur da çalışmak için başvuracak adayların genel itibariyle;

 • 25 – 40 yaş aralığında olması
 • Ülkeden çıkış izni alabilecek bir temiz sabıkası olması
 • Diploma veya ustalık belgesi (ek olarak kurs belgeleri)
 • Pasaporta sahip olması
 • Tercihen orta-iyi seviye İngilizce bilmesi

Bunlar iş vizesi almak için en genel hatlarıyla sizden talep edilecek şeylerdir. Ancak her iş kolu ve mesleğin farklı şartları vardır. Bununla birlikte Singapur vizesinde yine farklı sınıflandırmalar vardır. Bu sınıflandırmalar sizin işçi mi, yatırımcı mı veya geçici ve kalıcı süre gibi değişkenlere bağlı olarak belirlenmektedir.

Singapur İş İlanları ve Bilgiler

Singapur Yaşam Şartları

Singapur nerede diye sorabilirsiniz. Sizler için yazımın bu bölümünde Singapur hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıım. Singapur para biriminden, yeme içme kültürüne kadar tüm detayları yazıma ekledim. İşte Singapur iş ilanları yazısının sizin için en faydalı bölümlerinden birisine geçiyorum…

Singapur Nerede, Singapur Para Birimi Nedir?

Singapur Cumhuriyeti 5,7 milyon nüfusa sahip bir Güney Doğu Asya ülkesidir. Ülkenin nüfusu az gözükse de yüzölçümü bakımından küçük olduğu için epey yoğun bir nüfus dağılımı vardır. Singapur başkenti yine Singapur’dur. Ülkenin iklimi sıcak ve nemlidir. Ayrıca yoğun yağış da almaktadır. 64 Adadan oluşan Singapur devletin para birimi Singapur Doları’dır.

Singapur’un Resmi Dili Nedir?

Singapur dili İngilizce’dir. En yayın ortak dil İngilizce olan ülkede Malayca, Çince, Tamilce gibi diller de konuşulur. Ama İngilizce biliyorsanız endişe etmenize gerek yok. Bütün işlerinizi kolayca İngilizce konuşarak halledebilirsiniz.

Advertisement

Singapur Saat Farkı

Ülkenin konumu itibariyle Türkiye Singapur arası uçakla 12 saat gibi bir ortalamaya sahiptir. Tabii bu durumda akla gelen sorulardan birisi de Singapur’da saat kaç olmaktadır. Singapur saati İzmir’i baz alırsak 5 saat Türkiye’den öndedir. Yani Türkiye’de sabah 8.00 iken Singapur’da öğlen 13.00 olmuştur.

Singapur Yemekleri / Singapur Yemek Kültürü

Singapur yemekleri konusu da çok merak edilen sorulardan birisidir. Çünkü Uzak Doğu yemek kültürü bizim damak zevkimizle neredeyse hiç uyumlu değildir. Yalnızca Singapur değil, Asya ülkerindeki yeme içme kültürünün neredeyse hiçbirisi alışık olduğumuz tadlar değildir. Ama bu durum sizi korkutmasın.

Singapur’da hem belirli oranda Türk vardır hem de komşu ülkelerden birçok kişi yer almaktadır. Bu durum sebebiyle Singapur’da eğer kendi damak zevkinize göre yemek arıyorsanız zorlanmadan bulmanıza fayda sağlar. Turistler ve ticari faaliyetlerde çalışanlar için geniş bir mutfakları vardır ve zorlanmadan içinize sinen yerler kolayca bulabilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan BİM Çalışma Şartları ve Maaşı – 2023 YENİ BİLGİLERİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

BİM Çalışma Şartları ve Maaşı – 2023 YENİ BİLGİLERİ!

bim çalışma şartları

Perakende sektöründe çalışmak ister misiniz? O halde Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerinden birisiyle çalışma şansınız var… Ülke genelinde yüzlerce şubesi olan BİM, belli aralıklarla personel alımı yapıyor. BİM çalışma şartlarından bahsettikten sonra yapılan zamlardan sonra bim maaşları 2023’te ne kadar oldu? Açıklayacağım. Bim’de çalışmak zor mu? Çalışma saatleri nasıl? Sırayla anlatacağım. Yazıyı okuduktan sonra […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

En Kazançlı Masa Başı İşler – 30 Maaşı Yüksek Meslek!

Masa Başı İşler

Birçok kişi için masa başı işler oldukça caziptir. Bilgisayar başında meslekler ile kariyerinizi şekillendirebilirsiniz. Üstelik bol kazançlı ve çalışma şartları çok iyi olan meslek seçenekleri mevcut. Özellikle holding ve şirket mesleklerini bu kategoride değerlendirmek mümkün. Seçeneklerin çok fazla olduğunu söyleyebilirim! Eğer sabah 8 akşam 5 meslekler arıyorsanız bu yazı tam size göre! Sıralayacağım ofiste çalışan […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.