finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Sodexo Üye İşyeri Nasıl Olunur? – 2023 BİLGİLERİ!

Sodexo Üye İşyeri Nasıl Olunur

İşletmeler çalışanlarına yemek kartı vererek onlara çeşitli avantajlar sağlıyor. Sodexo, Metropol, Setcard, Ticket gibi yemek kartları sadece üye işyerlerinde geçiyor. Peki siz de üye işyeri olmak ister misiniz?

Yemek kartı üyeliği almak size ciddi anlamda kar sağlayacak. Eğer siz de 2023 yılında yemek kartı üye işyeri olmak istiyorsanız bu yazımı mutlaka okumalısınız.

Sodexo, işyerleri tarafından en fazla tercih edilen yemek kartı. Sodexo üye işyeri olmak için neler yapmanız gerekiyor, Sodexo üye işyeri başvuru nasıl yaparsınız bunlarla ilgili merak ettiğiniz her şey burada…

Advertisement

Sodexo Nedir?

Sodexo Nedir
Sodexo Nedir

Sodexo restoranlarda, alışverişlerde, benzin istasyonlarında ve bazı marketlerde geçen bir yemek kartıdır. İşletmeler yemek kartı üyeliği yaparak çalışanlarına her ay belli miktarda Sodexo yatırırlar. Diğer yemek kartları olan Metropol, Multinet gibi firmalar da aynı şekilde her yerde geçmiyor.

Sodexo üye işyeri olan bir yerden rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Bu yüzden eğer çalıştığınız firma Sodexo ile anlaşmalıysa sizin için oldukça avantajlı olacaktır.

Sodexo restoran pass dışında birkaç çeşidi daha bulunuyor. Örneğin, Sodexo gift pass, Sodexo yakıt express gibi işletmeniz tarafından size verilebilecek bazı seçenekler bulunuyor.

Eğer siz de Sodexo üye iş yeri olmak istiyorsanız şimdi detaylara geçiyorum. Sodexo üye işyeri nasıl olursunuz? Sodexo üye işyeri başvuru nasıl yapılır?

Sodexo Üye İşyeri Olmanın Avantajları

Öncelikle Üye işyeri olmanın size ne gibi avantajlar sağlayacağından bahsetmek istiyorum. Şu anda Sodexo üye işyeri olan 1.000.000’dan fazla kullanıcının tercih edeceği mekanlar arasına giriyorsunuz. Yemek fiyatları çoğu yerde yüksek olduğu için yemek kartları geçen bir işletmede daha fazla müşteri oluyor.

Advertisement

Üye olduğunuz zaman diğer yemek kartlarına da üye olursanız o zaman kazancınız ciddi derecede artacaktır.

Bunun yanı sıra şunu da eklemeliyim ki; Sodexo üye işyeri olduğunuzda her ödenen Sodexo ile sizden de bir komisyon kesiliyor. Sodexo üye işyeri komisyon ücreti ne kadar sorusuna daha sonra değineceğim.

Sodexo Üye İşyeri Başvuru Şartları

Sodexo Üye İşyeri Başvuru Şartları
Sodexo Üye İşyeri Başvuru Şartları

Peki, Sodexo üye iş yeri olmak istiyorsanız başvuru şartları neler?

Sodexo başvurusunu her işletme yapamaz. Bunun için bazı şartları karşılıyor olmak gerekiyor. İşte Sodexo üye işyeri başvuru şartları:

 • Aslında Sodexo üye işyeri olmak için ekstra bir şarta ihtiyacınız yok.
 • Komisyon ödemesini biliyor olmanız lazım ki en başta bunu kabul ediyorsunuz. Tabiki üye işyeri olabilecek gelire sahip bir işletmeniz olmalı.
 • PAVO INGENICO ve PROFILO VERIFONE markalarında POS cihazınız olmalı. Sodexo ödemelerinizi ancak bunlarla alabilirsiniz.

Bunlarla ilgili detaylar için Sodexo resmi sitesindeki telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Ben de size yazının sonunda Sodexo iletişim bilgilerini ekleyeceğim. Ama şunu söyleyim: Sodexo’lu bir işletme olmak gerçekten müşteri çekecek.

Artık işletmeler yemek kartı üyeliği almayı tercih ediyor. Birçok restoranda ya da markette Sodexo logosunu görmüşsünüzdür. Siz de Sodexolu çalışanlar için böyle bir adım atarak onları kendi işletmenize getirebilirsiniz.

Advertisement

Sodexo Üye İşyeri Başvurusu

Sodexo Üye İşyeri Başvurusu
Sodexo Üye İşyeri Başvurusu

Sodexo üye işyeri başvuru yapma süreci oldukça kolay. Burada tek yapmanız gereken şey Sodexo resmi sayfasına girmek .

 • Sodexo resmi sayfasında “Üye İşyeri Olun” yazan yere tıklamanız yeterli. Eğer üye işyeri değil de Sodexo müşterisi olarak çalışanlarınıza Sodexo vermek istiyorsanız “Müşterimiz Olun” yazan yere tıklayın ve formu doldurun.
 • Sodexo üye işyeri başvuru formunu doldurdunuz mu? Formda sizden işletmenize dair bilgiler isteniyor. Daha sonra kişisel bilgileriniz, işletmenizin adres bilgileri ve fotoğrafı gibi detayları eklemeniz gerekiyor.
 • Formu doğru ve eksiksiz doldurduktan sonra yollayabilirsiniz.
 • Sodexo ekipleri formunuzu inceliyor ve daha sonra size dönüş yapılıyor.
 • Eğer dönüşleri olumlu olursa Sodexo Cep POS Mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Cep POS uygulaması sayesinde ödemeleri rahatça alabiliyorsumuz. Tüm akıllı telefonlarınız bir POS cihazına dönüşüyor. Bu işletmeler için oldukça iyi bir avantaj. Ama Sodexo kartı olanlardan bu ödemeyi alamazsınız. Ancak Sodexo uygulamasını telefona indiren kişilerin size söylediği mobil ödeme koduyla ödeme alabilirsiniz.
 • Ardından Sodexo üye işyeri sözleşmesi mail adresinize gönderiliyor. Sizden istenilen evraklarla birlikte Sodexo’ya geri iletiyorsunuz. Peki sizden hangi belgeler isteniyor?

Sodexo Üye İşyeri Gerekli Evraklar

Sodexo Üye İşyeri Gerekli Evraklar
Sodexo Üye İşyeri Gerekli Evraklar

Eğer şahıs firması olarak başvuru yapıldıysa;

 • Vergi levhası ve nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İşyeri sahibinin imza beyannamesi,
 • Banka hesap cüzdanı. Bu bankalar da Akbank, Yapı Kredi, HSBC, Denizbank,Teb bankalarından biri olmak zorunda.

Sodexo üye işyeri başvuru yapan şahıs işletmesi değil de şirket ise o zaman tamamlaması gereken evraklar;

 • Vergi levhası fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Şirket sahiplerinin imza sirküleri
 • Ticari Sicil Gazetesi
 • İşletme adına banka hesap bilgisi. Aynı şekilde yukarıda belirtilen bankalardan birisi olmak zorunda. Diğer bankalarda Sodexo anlaşması bulunmuyor.

Eğer diğer yemek kartlarıyla ilgili de merakınız varsa Setcard Nakite Çevirme yazısına bakabilirsiniz.

Sodexo Üye İşyeri Komisyon

Sodexo Üye İşyeri Komisyon
Sodexo Üye İşyeri Komisyon

Sodexo üye işyeri komisyon ücreti ne kadar ? Sodexo geçen her işletmeden aylık yüzde 10 komisyon kesiliyor. Örneğin 100 TL’lik bir ürünün 90 TL’si işlemenize kalırken 10 TL’si Sodexo firması tarafından alınıyor. Bu komisyon oranlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için Sodexo telefon numalarını kullanabilirsiniz.

Komisyon kesimi de şu şekilde oluyor: Siz Sodexo’ya e-arşiv faturalarını iletiyorsunuz, ne kadar ücret ödemesi yapılması gerektiği belirleniyor. Toplam ödemeden komisyon miktarı çıkarılıyor ve kalan miktar da size geri yatırılıyor. E-arşiv faturalarınızı da “earsiv.faturauye@sodexo.com” adresine gönderiyorsunuz.

Bazı işletmeler komisyon kesmesinden dolayı ücretleri yüksek tutuyor ya da hiç yemek kartı üye işyeri olmak istemiyor. Ama şunu unutmayın; yemek kartı kullanan firma sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu yüzden işletmenizi yemek kartı üye işyeri yaparsanız sizin lehinize sonuçlanacaktır.

Sodexo Bozabilirsiniz

Sodexo bakiyeleri bildiğiniz üzere nakite çevrilemiyor. Ama birçok insan Sodexo nakite çevirme yolları neler bunu araştırıyor. Eğer isterseniz siz de Sdoexo bozdurma işlemi yaparak komisyon elde edebilirsiniz.

Hem böylece nakit parayla ödeme almış olursunuz hem de bunun için az da olsa bir ücret kazanırsınız. Oldukça karlı bir iş. Sodexo bozan yerler İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlerde oldukça fazla aranıyor.

Advertisement

Sodexo Üye İşyeri İptali

Sodexo Üye İşyeri İptali
Sodexo Üye İş yeri İptali

Eğer Sodexo’ya üye işyeri olmak istemiyorsanız bununla ilgili işlemleri resmi sitesinden yapabilirsiniz.

Resmi sitesinde Sodexo Üye İşyeri Girişi yazan yere tıklayın. Kendi bilgilerinizle giriş yapın. Sayfa içerisinde iptal etmenize yardımcı olacak seçenekler var.

Eğer bu konuyla ilgili anlamadığınız ya da sormak istediğiniz bir şey olursa Sodexo firma yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sodexo Telefon

Sodexo iletişim bilgilerini de buraya ekliyorum. Eğer detaylı bilgi almak isterseniz Sodexo yetkilileriyle bu bilgilerden yararlanarak görüşme sağlayabilirsiniz:

 • musteri.hizmetleri@sodexo.com mail adresinden sorununuzu iletebilirsiniz. Size mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır.
 • Müşteri hizmetlerine 444 72 77 hatlı numaradan ulaşabilirsiniz. 7/24 hizmet veriyor.
 • Sodexo anasayfasında yer alan “Yardım” seçeneğine tıklayarak sıkça sorulan sorulara bakabilirsiniz. Belki sizin sormak istediğiniz soru da içlerinde yer alıyor olabilir.
 • Aynı şekilde ana sayfadaki “Bize Ulaşın” kısmından form doldurarak ne sormak istediğinizi yazın ve yollayın.
 • Bunlara ek olarak şunu da söyleyeyim: Sodexo üye işyerleri yakınınızda var mı yok mu merak ediyorsanız bunu da resmi sitesinden bulabilirsiniz. Üye işyerleri yazan yere tıkladığınızda bölgenizi seçin ve “BUL”a tıklayın. Size seçtiğiniz bölgede Sodexo geçen yerler neresi gösterecek.

Ayrıca bu yazıyı da okuyabilirsiniz: Multinet Bozdurma

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Kuyumcu Dükkanı Açmak 2023 | Şartları ve Maliyet Bilgisiyle! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Kuyumcu Dükkanı Açmak 2023 | Şartları ve Maliyet Bilgisiyle!

kuyumcu dükkanı açmak

Kuyumcu açmak istiyorum diyorsanız sizlere rehber bir içerik hazırladık! Kuyumcu dükkanı açmak için bilmeniz gereken tüm detayları inceledik… Kuyumcu nasıl açılır, tam anlamıyla öğreneceksiniz. Ek olarak kuyumcu açma maliyeti hakkında da bilgiler bulabileceksiniz. Kuyumculuk nasıl yapılır diyorsanız, bu içerikte her detayı öğreneceksiniz. Özellikle kuyumcu dükkanı açmak için kaç kilo altın gerekir gibi birçok soru soruluyor. […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Butik Açmak 2023 | Maliyeti ve Kazancı! Butik Nasıl Açılır?

butik açmak

Giyim sektörü en çok kazandıran ve karlı sektörlerden bir tanesi. Butiklerde bu sektörde başarıyı yakalayanlardan… Butik açmak istiyorum kıyafetleri nereden alabilirim diye soruyorsanız, bu konuda bir düşünceniz yoksa, yazıyı okumaya devam edin! Ek olarak toptancılara ulaşma yöntemlerine de değineceğiz. Sermayenizi değerlendirecek, kendinize göre bir iş arıyorsanız, butik açma aradığınız iş olabilir. Fakat iş hakkında mutlak […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.