finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Tuhafiye Dükkanı Açmak – Maliyeti ve Kar Bilgisi!

tuhafiye dükkanı açmak

2022’de Tuhafiye dükkanı açmak hakkında düşünüyorsanız eğer size rehber olacağım! Tuhafiye açmak için neler bilmek gerekiyor? Hepsini sırasıyla sizlere aktaracağım.

Yıllar geçse de tuhafiye dükkanlarına ilgi hiç bitmiyor. Hatta insanlar boş vakitlerini değerlendirmek için örgü işine ve diğer hobilere tekrar rağbet gösterdiğine şahit oluyoruz. Tuhafiye dükkanında sadece ip satmak zorunda değilsiniz! Daha farklı ürünler satarak da kazancınızı katlayabilirsiniz. ,

Birazdan tuhafiye dükkanı maliyeti ve kazancı hakkında ayrıntıları öğreneceksiniz. İşin tüm teferruatlarını öğrenmek için okumaya devam edin. 🙂

Advertisement

Tuhafiye Dükkanı Nedir?

tuhafiye açmak
tuhafiye açmak

Tuhafiye dükkanı açmak istiyorsanız ilk olarak kısaca bir tanımlama yapmak istiyorum. Tuhafiye dükkanı nedir? Bazen karıştırılabiliyor. Öncelikle şunu söylemeliyim ki tuhafiye dükkanı sadece ipçi dükkanı değildir.

Tuhafiye dükkanında satabileceğiniz birçok ürün vardır. Tuhafiye dükkanları insanların iplik, yün hobi malzemeleri gibi malzemeleri müşterileriyle buluşturur. Çeşit fazladır ve görece uygun fiyatlılardır. Tuhafiye dükkanı malzemeleri hakkında hadi detaylara bakalım.

Tuhafiye Dükkanında Neler Satılır?

Peki dükkanınız ve hangi malzemeleri satabilirsiniz? Aşağıdaki ürünlerin satışını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tuhafiye dükkanı malzemeleri aşağıdaki gibidir:

 • İplik
 • Yün
 • Elyaf
 • Keçe
 • Kumaş
 • Oya malzemeleri
 • Boyama malzemeleri
 • Hobi malzemeleri
 • Boncuklar
 • Ahşap sanat ürünleri
 • Süsleme malzemeleri
 • Dantel, kurdele, tül
 • Takı malzemeleri
 • İğne, makas

Tuhafiye dükkanında neler satılır? Gördüğünüz gibi birçok seçenek var. Elbette tuhafiye dükkanı malzemeleri için ürün yelpazenizi kendiniz belirleyeceksiniz. Sadece ip, kumaş, yün de satabilirsiniz. Ancak ne kadar çok çeşit ürün satarsanız o kadar çok müşteri çekeceğinizi tahmin ediyorsunuzdur.

Satış için Trendyol gibi büyük bir e-ticaret sitesinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle Türkiye’nin bir diğer ucundaki kişilere de satış yapabilirsiniz. Trendyol’da mağaza açmak yazısını okuyun!

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır?

Tuhafiye dükkanı açmak
Tuhafiye dükkanı açmak

Gelelim şimdi tuhafiye dükkanı açmak için nasıl bir yok izlemek gerektiğine. İlk önce ne kadar sermaye ile bu işe girebileceğinizi netleştirmeniz gerekiyor. Aşağıda ortalama olarak ne kadar maliyet gerektiğinden bahsedeceğim. Az sermayeniz varsa bir anda çok fazla ürünle işe girmenizi önermiyorum. Büyüdükçe ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz.

 • Sonrasında diğer adımlarınızı planlamalısınız. Dükkanı hangi konumda açacaksınız? Konumunuz çok önemli.
 • Dükkanınızı kiraladıktan sonra bir muhasebeci ile anlaşmanız gerekiyor. Vergi levhanızı bu şekilde çıkarabileceksiniz.
 • Gerekli olan belgeleri toplayıp bulunulan belediyeye başvuru gerçekleştirilir.
 • Tedarik edeceğiniz ürünleri fatura olarak kestirin. Böylede gider olarak gösterebilir ve daha az vergi ödersiniz.
 • Vergi levhasından sonra artık dükkanınızı dizayn edebilirsiniz. Aşağıda tuhafiye dükkanı dizaynını ayrıca ele alacağım çünkü çok önemli.
 • Güzel sade bir açılışla dükkanınızı açabilir ve reklamını yapabilirsiniz!

Farklı bir seçenek olarak züccaciye dükkanı açmak hakkında yazmış olduğum yazıyı okuyabilirsiniz.

Tuhafiye Dükkanı Açmak için Gerekli Belgeler

tuhafiye gerekli belgeler
tuhafiye dükkanı açmak için gerekli belgeler

Tuhafiye açmak için belediyelerin sizden isteyeceği bazı belgeler söz konusudur. Tuhafiye dükkanı açmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Kira ya da tapu kontratı,
 • Oda kayıt belgesi,
 • Vergi dairesinden alınan bildirim formu,
 • 200 metre kare için 1 yangın söndürme tüpü alındığına dair belge
 • Dükkan sahibinin imza sirküsü
 • Ortaklarınız varsa onların imza sirküleri ve kimlik fotokopisi
 • İkamet belgesi,

Gereken belgeler kimi zaman belediyelere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle belgeleri toplamadan önce bulunduğunuz belediyeye giderek bilgi almanızı tavsiye ederim.

tuhafiye dükkanı açmak karlı mı
tuhafiye dükkanı açmak karlı mı

Tuhafiye İşinde Para Var Mı?

Tuhafiye dükkanında satılan birçok ürün çok ucuza toptan tedarik edilebilir ürünlerdir. Bu sayede bir üründen %100 kar marjı sağlamak çok kolaydır. Elbette dükkanınızın konumu, ürün çeşitliliği gibi konular kazancı direkt olarak etkilemektedir.

Tuhafiye dükkanı açmak karlı mı? Sorusuna net cevabım doğru adımlarla kesinlikle evet olacaktır. Eğer planlamalarınızı iyi şekilde yapar ve dizayn, ürün tedariği gibi konularda hassas davranırsanız karlı çıkacağınızdan şüphem yok. Üstelik tuhafiye dükkanlarına ilgi azalmıyor, tam tersine artıyor.

Advertisement

Öneri İçerik: Kreş Açmak

Tuhafiye Dükkanı Maliyeti

tuhafiye dükkanı açma maliyeti
tuhafiye dükkanı açma maliyeti

Tuhafiye dükkanı açmak için en merak edilen konulardan birisi de kuşkusuz tuhafiye dükkanı açma maliyetidir. Tabi çok net olarak bir maliyet vermem doğru olmayacaktır. Her dükkanın maliyeti aynı olacaktır diye bir durum söz konusu değil. Bu nedenle ortalama bir dükkandan örnek vererek ilerleyeceğim.

 • Örneğin kirası 4 bin TL olan bir dükkan tuttunuz.
 • 4 bin kira + depozito + komisyon: 12 bin TL
 • Vergi levhası ve gerekli ruhsatlar: 3 bin TL
 • Tabela, raf, dizayn, ışıklandırmalar: 30 bin TL
 • Ürün tedariği: 10 bin TL

Böyle bir hesaplama ile tuhafiye dükkanı açmak için 55 bin TL maliyet çıkıyor. Dükkanınızın bulunduğu şehre, konumuna, büyüklüğüne bahsettiğimiz maliyetler elbette değişiklik gösterecektir.

İş kurmak istiyorum ama param yok diyenlerdenseniz hemen okuyun! Hibe kredisi fırsatı burada…

Tuhafiye Dükkanı Dizaynı

tuhafiye dükkanı dizaynı
tuhafiye dükkanı dizaynı

Tuhafiye dükkanı dekorasyonu sanıldığından çok daha önemlidir. Müşterilerinizin sizi daha çok tercih etmenizi istiyorsanız mağaza dizaynınızın, dekorasyonunuzun iyi olması gerekiyor. En azından tertipli bir mağazaya sahip olmalısınız.

Ürünlerinizi düzgün bir şekilde sergileyebilmeli ve insanların aradıklarını bulmalarına yardımcı olarak bir düzene sahip olmalısınız. Dizayn konusunda diğer bir önerim ise dükkanınızda açık renkleri kullanmanız.

Koyu renklere sahip raflar, stantlardan ziyade açık renklere yönelebilirsiniz. Çünkü ürünleriniz hem renk renk olacak hem de çok çeşitli olacak. Bu nedenle koyu renk daha kalabalık bir görüntü oluşturabilir.

Diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta da ışıklandırmalardır. Planlı ve düzgün bir ışıklandırma sistemi kurmanız gerekmekte.

Advertisement
tuhafiye dükkanı kosgeb
tuhafiye dükkanı kosgeb

Tuhafiye Dükkanı Kosgeb Desteği Alabilir mi?

Tuhafiye dükkanı açmak için KOSGEB desteği almak istiyorsanız KOSGEB girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir. Girişimcilik belgenizle birlikte projenizi hazırlayıp destek başvurusu yapabilirsiniz.

Tuhafiye dükkanı açmak imalat dışı bir sektördür. Bu nedenle daha az bir meblağ ile açılış desteği sağlar. Proje onaylandıktan sonra belli başlı bazı şartları yerine getirebilirseniz de birinci ve ikinci yıllarda sigorta desteği alabiliyorsunuz.

Ayrıca bankadan işletme ve makine ekipman kredisi alırsanız da kredi faizini KOSGEB karşılayabiliyor.

Örgü ip dükkanı açmak istiyorum diyenler için bilgilendirici bir yazı hazırladım. Aklınızda daha farklı sorular varsa aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağım. 🙂

Bir önceki yazımız olan Züccaciye Dükkanı Açmak – GÜNCEL 2022 Maliyet ve Kar Marjı! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Züccaciye Dükkanı Açmak – GÜNCEL 2022 Maliyet ve Kar Marjı!

züccaciye dükkanı açmak

İş fikri mi arıyorsunuz? Züccaciye dükkanı açmak ister misiniz?  Eğer siz de züccaciye dükkanı açmak istiyorum diyorsanız çok doğru yerdesiniz! Züccaciye mağazası açmak için ne bilmeniz gerekiyorsa, hepsini sizlere anlattım. Yazıyı okuduktan sonra züccaciye dükkanı nasıl açılır? sorusunun yanıtını öğreneceksiniz. Züccaciye dükkanı açmak için herhangi bir iş deneyimine sahip olmanız gerekmiyor. Özel bir beceri ya […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.