finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri – 15 YENİ GİRİŞİM FİKRİ!

Türkiye'de olmayan iş fikirleri

Sizlere bu yazıda Türkiye’de olmayan iş fikirleri için önerilerde bulunacağım! Aşağıdaki listede yer alan bazı iş fikirleri komik hatta çılgınca görünebilir. Ancak yurt dışında girişimcilerine çok para kazandırıyorlar!

Fark yaratarak, olmayanı yapmak her zaman daha kazançlıdır. Çünkü diğerlerinin sağlamadığı bir şeye ihtiyaç duyan bir grup müşteriye hitap edeceksiniz. Türkiye’de olmayan girişimler ile hızlıca dikkat çekecek ve para kazanabileceksiniz.

Türkiye’de eksik olan sektörlerden yola çıkarak hazırladığım iş fikirlerine hadi hemen göz atalım!

Advertisement

1- Acai Smootie Bowl Dükkanı

Türkiye'de olmayan girişimler
Türkiye’de olmayan girişimler

Türkiye’de olmayan iş fikirleri için ilk önerim gıda sektöründen olacak. Gıda sektörünün başarısız olması çok zor diyebiliriz. Acai smootie bowl dükkanları yurt dışında çok poopüler. İnsanlar sağlıklı gıdalara her geçen gün daha da önem veriyor.

Acai Smootie bowl sağlıklı beslenen ve diyet yapanlara uygun bir meyve püresi kasesi denilebilir. Oldukça lezzetli ve birbirinden güzel, yaratıcı tarifleri var! Türkiye’de henüz çok fazla bu hizmeti veren bir dükkan yok. Bu yüzden kesinlikle değerlendirebileceğiniz bir iş fikri.

Mutlaka Okuyun: Pasif Gelir Kaynakları

2- Vegan Etler ve Süt Ürünleri

türkiye'de olmayan iş fikirleri
türkiye’de olmayan iş fikirleri

Yurtdışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri mi arıyorsunuz? Güney Afrika’da çok ünlü olan Fry’s markasından örnek vererek bu başlığı size sunmak isterim. Vegan köfteleri, sosisli ruloları, burgerleri, şnitzelleri fazlasıyla ünlüdür. Ürünleri şu anda 30 ülkede 8.000 süpermarkette satılmakta!

Fry’s neredeyse 30 yıldır faaliyette olmasına rağmen son zamanlarda daha çok satış yapabiliyorlar. Sebebiyse vegan ve vejeteryan yiyecekler için pazar şu anda hiç olmadığı kadar hareketli… 

Bitki bazlı gıda satışları geçen yıl ABD’de 3,7 milyar doları aştı. Türkiye’de olmayan girişimler arıyorsanız, bu markanın yaptığını yapmayı düşünebilirsiniz!

Advertisement

3- İkinci El Kıyafet Dükkanı

Türkiye'de olmayan girişimcilik fikirleri
Türkiye’de olmayan girişimcilik fikirleri

Türkiye’de olmayan iş fikirleri için ikinci el kıyafet dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. Burada mantık şu şekilde işler. İnsanlardan artık kullanmadıkları, iyi durumda olan satılabilecek kıyafetleri satın alırsınız.

Sonrasında dükkanınızda bu ürünleri güzel bir şekilde sergileyerek daha yüksek fiyata satacaksınız. Dükkanınızın böyle bir sirkülasyon içerisinde olması için devamlı olarak alım – satım yapabiliyor olmanız gerek.

Ayrıca al sat yaparak para kazanmak için farklı iş fikirlerini sıraladığım yazıyı da okuyabilirsiniz.

4- Otopark Airbnb’si

Yurtdışında başarılı olan iş fikirleri
Yurtdışında başarılı olan iş fikirleri

Otopark, dünya çapında hızla büyüyen şehirlerde büyük bir sorundur. Bir araştırmaya göre yol tıkanıklığının yüzde 30’unun park yeri arayan arabalar tarafından yaratıldığını tahmin ediyor. 

Dolayısıyla, artan şehirleşmenin yarattığı diğer sorunlar bir yana, bu park sorununu ele alan herhangi bir iş fikri kesinlikle başarıya ulaşacaktır. Yunanistan’daki Parkgene böyle bir şirket. 

Bir park yeri rezervasyon hizmeti olarak başladı (bunu dünya çapında yapan birçok uygulama var). Bu da insanların park yerlerini doğrudan birbirlerine kiralayabilecekleri anlamına geliyor.

Advertisement

5- Kedi Kafeleri

Türkiye'de eksik olan sektörler
Türkiye’de eksik olan sektörler

Yurtdışında olup türkiye’de olmayan iş fikirleri sunmaya devam ediyorum. Kedi kafeler müşterilerin içecek sipariş edebildiği ve aynı zamanda kedilerle vakit geçirebildiği kafelerdir. Türkiye’de olmayan iş fikirleri arayanlar için oldukça farklı bir seçenek olduğunun farkındayım.

Kedi kafeleri, Japonya ve Tayvan’da uzun yıllardır çılgınca başarılı olmuştur. İnsanların güzelce vakit geçirip kedileri sevdikleri bir yer emin olun birçok insanın tercih edeceği yer olacaktır.

50 bin TL’niz var ve ne iş yapabilirim? Diye mi düşünüyorsunuz? Hemen yazıyı okuyun!

6- Öfke Odaları

yurt dışı iş fikirleri
yurt dışı iş fikirleri

Yurt dışında başarılı olan iş fikirleri arasında oldukça eğlenceli bir seçenekten bahsedeceğim. İnsanların stres atmalarını için öfke odaları işletebilirsiniz. Türkiye’de olmayan iş fikirleri için eşi benzeri olmayan bir örnek.

Örneğin bir odayı kum torbası gibi ürünlerle doldurabilirsiniz. Diğer bir odayı ise daha farklı bir stres atma yöntemi için ayırırsınız. Burada aslında iş sizin sermayenize ve yaratıcılığınıza kalıyor. İnsanların ilgisini çekecek reklam ve tanıtımlarla çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

7- İkinci El Bebek Giyim Sitesi

Türkiye de olmayan sektörler
Türkiye de olmayan sektörler

İkinci el çocuk kıyafetleri satmak için e – ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Sadece bu hizmeti veren bir site ya da uygulama yok. Türkiye’de olmayan iş fikirleri için harika bir fırsat çünkü çocuklar hızla büyütüyor ve ilk kıyafetleri sonrasında hiç kullanılmıyor.

Bunun için insanlar size satış yapabilir. İnsanlar için yenilerini almak da pahalı olabiliyor. İyi durumda olan bebek kıyafetlerinin, ürünlerinin

Popüler Yazı: Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Advertisement

8- Donut Kafe

Türkiye de olmayan sektörler
Türkiye de olmayan sektörler

Yurtdışında rağbet gören bir diğer iş fikrinden bahsedeceğim. Eğer kafe açma fikri size cazip geliyorsa, donu kafe açmayı düşünebilirsiniz. Türkiye’de olmayan iş fikirleri için rağbet görecek bir fikir. İnsanlar donut yemek ve kahve içmek için sizi tercih etmeli.

Bunun için gerçekten güzel donutlar üretebilmeniz gerekiyor. Başarılı ürünler ile yüksek kar marjı elde edebilirsiniz. Donut ve kahve ikilisine kimse hayır demeyecek!

9- Trambolin Salonu

Türkiye de olmayan iş fikirleri
Türkiye de olmayan iş fikirleri

Yurt dışı iş fikirleri için trambolin salonu açmak da düşünebileceğiniz bir seçenek. Kapalı bir trambolin parkı insanların dikkatini çekebilir. Çocukların, yetişkinlerin stres atmak için sık sık tercih ettiği bir yer olabilir.

Bunun için tanıtımınızı iyi yapmanız gerekiyor. Özel bazı ekipmanlar almanız gerekiyor. Rakip olmadığı için büyük şehirlerde açacağınız trambolin salonuyla günlük çok iyi cirolar elde edebilirsiniz.

10- Çadır Otel

zekice iş fikirleri
zekice iş fikirlerizekice iş fikirleri

Türkiye’de olmayan iş fikirleri için Çadır otel orjinal bir fikir olacak! İnsanlar artık klasik otellerden ziyade farklı konseptlerdeki otelleri değerlendiriyorlar. Özellikle son zamanlarda doğayla iç içe olmak birçok kişi için daha önemli.

Kamp alanlarında çadır oteller kurabilir ve tanıtımınızı yapabilirsiniz. Birçok insan ın kamp ekipmanı yokken dahi kamp yapmanın keyfine sizin sayenizde varabilir! Burada önemli olan otelinizi açacağınız konum ve vereceğiniz hizmetler.

İlgi çekici içerik: En Çok Para Kazandıran Meslekler

Advertisement

11- Aromaterapi Salonu

aromaterapi
aromaterapi

Yurt dışı iş fikirlerinden bir diğer de aromaterapi salonu açmak. Aromaterapinin birçok insana iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle stres, kaygı, uykusuzluk gibi konularda insanlar aromaterapilerden faydalanıyorlar.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arayanlar için ilginç bir başlık olduğunu biliyorum! Bunun için açacağınız bir salonla çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik yüksek bir sermayeye de ihtiyacınız olmayacak.

12- Karavan Pizzacı

Türkiye'de olmayan girişimler
Türkiye’de olmayan girişimler

Türkiye’de olmayan girişimler için bir alternatif! İnsanlar sokak atıştırmalıklarına her zaman bayılır. Pizza birçok kişinin sevdiği bir yiyecek! Özellikle pizzanın her an insanların ulaşabildiği yerde olduğunu düşünün?

Örneğin merkezi bir konumda sokakta başlatacağınız karavan pizza işletmesiyle her gün binlerce TL kazanabilirsiniz! Karavan pizzacınızda dilim pizzalar satabilirsiniz. İçecek satışıyla karınızı daha da artırabilirsiniz.

13- Çamaşır Makinesi Otomatları

Türkiye'de olmayan girişimcilik
Türkiye’de olmayan girişimcilik

Yurtdışı iş fikirleri arıyorsanız çamaşır makinesi otomatları dediğimde aklınıza izlediğiniz filmler gelebilir. Yurt dışında büyük şehirlerin birçok noktasında çamaşır makine otomatlarının bulunduğu salonlar var.

İnsanlar çamaşırlarını buradaki makinelerde yıkıyorlar. Siz de büyük şehirlerde bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Özellikle okul, hotel çevrelerinde böyle bir hizmet vermeyi düşünebilirsiniz.

14- Hayvan Oteli

Her geçen gün evcil hayvan sahiplenen insan sayısı artıyor. Ancak insanların birçoğu meşgul olduklarında, şehir dışına çıktıklarında vs. hayvanlarını emanet edecek birilerini arıyorlar.

Advertisement

Hayvan sahiplerinin gönül rahatlığıyla hayvanlarını bırakabilecekleri yerler Türkiye’de mevcut değil. Türkiye’de olmayan iş fikirleri için hayvan oteli bu noktada size yüksek kazançlar sağlayacaktır. Farklı olarak Pet Shop Açmak hakkındaki yazıma da göz atabilirsiniz. Oldukça karlı bir iş!

15- Sanat Terapi Merkezi

türkiyede olmayan işler
türkiyede olmayan işler

Kendinize ait bir sanat terapi merkezi açmaya ne dersiniz? İnsanlar yoğun hayatlarından bıktıklarında yapacak bir şey ararlar. Yurt dışında bunun için bir yöntem kullanılıyor. Sanat terapi merkezlerinde insanlar bazı hobilerle ilgilenerek kendilerini iyi hissediyorlar.

Örneğin çizim odası, müzik odası, heykel odası gibi odalar oluşturabilir ve malzemelerle odaları donatabilirsiniz. Belli bir ücret karşılığında insanlar günlük birkaç saatini alanlarda değerlendirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Kreş Açmak Şartları ve Maliyeti – 2022 YENİ BİLGİLERİYLE! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.