finansportali.net

GİRİŞİMCİLİK

Züccaciye Dükkanı Açmak – GÜNCEL 2021 Maliyet ve Kar Marjı!

İş fikri mi arıyorsunuz? Züccaciye dükkanı açmak ister misiniz?  Eğer siz de züccaciye dükkanı açmak istiyorum diyorsanız çok doğru yerdesiniz! Züccaciye mağazası açmak için ne bilmeniz gerekiyorsa, hepsini sizlere anlattım. Yazıyı okuduktan sonra züccaciye dükkanı açıp açmayacağınızdan, züccaciye dükkanı nasıl açılır? sorusuna  kadar hepsini öğreneceksiniz.

Züccaciye dükanında satılan ürünlerin oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tencere, tava, bardak, tabak, çeşitli ev araç gereçleri, hediyelik eşyalar ve daha nicesi… Züccaciyelerde satılan ürünler, herkesin evinde olmazsa olmazlardan. Yeni ev kuracak, evini yenileyecek çoğu insan züccaciyecileri tercih ediyor. Hem ürünlerin seçenek bolluğundan dolayı hem de daha uygun fiyatlı olmalarından dolayı züccaciyelere ilgi hiç bitmiyor.

Züccaciye dükkanı açmak için herhangi bir iş deneyimine sahip olmanız gerekmiyor. Özel bir beceri ya da yeteneğe sahip  olmanızda gerekmez. Züccaciye mağazası açmak için yeterli miktarda sermayeniz varsa ve aşağıda size anlatacaklarıma kulak asarak, siz de kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Öyleyse lafı daha fazla uzatmayayım ve detaylara geçelim.

Advertisement

Züccaciye Dükkanı Açmak Karlı mı? 💸

züccaciye dükkanı açmak

Züccaciye dükkanı açmak için, bu işin gerçekten kazançlı olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Bu yüzden aklınızda züccaciye dükkanı açmak karlı mı diye bir soru işareti doğuyor… Şunu belirtmem gerekiyor ki gerçekten iyi bir konuma sahip züccaciye dükkanı gerçekten karlı bir iş olacaktır.

Müşterisi hazır işler yapmak ister misiniz? Listeye hemen bir göz atın!

Siz de kendi işinizin patronu olmak ve para kazanmak istiyorsanız, züccaciye dükkanı açmayı gönül rahatlığı ile düşünebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi, herhangi bir donanıma ya da yeteneğe sahip olmamız gerekmiyor. Züccaciye mağazası açmak için ihtiyacımız olan iki şey: Sermaye ve çalışma azminiz.

Kaç yıl geçerse geçsin züccaciye dükkanları her daim ilgi görüyor. Züccaciye dükkanının kazançlı bir iş olabilmesi için en önemli noktalar;  dükkanın konumu ve ürünlerimizin kalitesi. İkisini sağlayabildikten sonra, Züccaciye dükkanından zarar etmeniz oldukça zordur. Bu işin karlı bir iş olduğunu belirttikten sonra gelelim Züccaciye mağazası nasıl açılacağına ve neler bilmeniz gerektiğine…

Züccaciye Mağazası Nasıl Açılır? 🤔

züccaciye dükkanı açmak

züccaciye mağazası açmak

Züccaciye dükkanı nasıl açılır ilk adım sermaye. Doğal olarak sermayenizin olması gerekiyor. Yazını aşağılarında size ortalama olarak ne kadar sermaye ile züccaciye dükkanı açabileceğinizi detaylıca anlattım. Şimdi sermayenizin var olduğunu farz ederek, nasıl dükkanı açacağınızı anlatacağım.

 • Züccaciye dükkanı için uygun bir dükkan bulun. yYukarıda defalarca altını çizdiğim gibi, kesinlikle dükkanımızın konumu çok önemli. Bu yüzden işlek caddeleri, kalabalık ortamları dükkanınız için değerlendirin. Mahalle arasında kimsenin gözüne ilişmeyen bir züccaciye dükkanı çok fazla kar elde edemez. Bunun için uzun bir araştırma sürecine girmeniz gerekebilir.
 • Hem işlek bir yerde dükkan bulmanız lazım hem de sizi kirası zorlamayacak bir dükkan gerekiyor. Dükkan kiraladıktan hemen sonra yapacağınız şey vergi levhası almak… Bunun için bir muhasebeciden yardım almanız önemli olacaktır. vergi levhası aldıktan sonra masraflarınız için fatura kesilecek. Böylece daha az KDV ve gelir vergisi ödeyeceksiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm diğer bir yazı: Çay ocağı dükkanı açmak

 • Dükkanınızın giderlerini iyice düşünün ve tahmin etmeye çalışın. Bunun için benzer dükkanlarda görüşerek, ortalama olarak ne kadar gider harcadıklarını onlara sorabilirsiniz. Masraflarınızı bilerek yola çıkarsanız, sonrasında bir sürprizle karşılaşmazsınız ve daha sağlam adımlar atarsınız.
 • Züccaciye dükkanı açarken diğer belirlemeniz gereken şey ürünler. hangi ürünleri satacağını da karar vermeniz gerekiyor. bunun içinde en çok tercih edilen ürünleri bilmeniz lazım. En çok tercih edilen ürünler ise şu şekilde: Tava, tencere setleri, porselen tabak, bardak, mutfak araç gereçleri, çeyiz setleri, hediyelik ev eşyaları.
 • Züccaciye dükkanı dekorasyonu da dükkanınız için fazlasıyla önemli bir mevzu. Güzel ve düzenli bir dekorasyona sahip dükkanlara ilgi daha fazla olacaktır. Karışık ve karanlık bir dükkan, müşteriler için çekici olmayacaktır.
 • Bu aşamaları tamamladıktan sonra dükkan açmak için belediyeye başvurmanız gerekiyor. Başvurunuz için toplamanız gereken bazı belgeler var. Bu belgeler değişiklik gösterebilse de temelde aşağıdaki gibidir.

Züccaciye Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler 📃

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf
 • Kira kontratı
 • İş yeri açılış formu
 • Mesken krokisi
 • Faaliyet belgesi
 • Oda kaydı
 • İmza Sirküleri
 • Tapu fotokopisi
 • Adli sicil kaydı
 • SGK giriş bildirgesi
 • İtfaiye uygunluk raporu

Züccaciye Dükkanı Açma Maliyeti 💰

rent a car açmak

Züccaciyeci dükkanı açma için her dükkanın maliyeti aynı olmayacaktır. Dükkanın konumu ve büyüklüğü, ürün çeşitliliği ve kalitesi, dekorasyon gibi faktörler dükkan açma maliyetinizi etkileyecektir. Ancak sizlere ortalama olarak züccaciye dükkanı açma maliyeti verebilirim.

Toptan ticaret işi yapmak istiyorum diyorsanız bu yazı size rehber olabilir!

Advertisement

Sıradan bir züccaciye mağazası için ortalama olarak 80.000 – 600.000 TL arasında bir sermaye gerekir. Aslında maksimum sermayeyi tamamen siz belirliyorsunuz. Yatırımcı sizsiniz. İster küçük bir dükkan ile başlar 80.000 TL harcama yaparsınız, ister lüks bir züccaciye dükkanı açıp, 700 bin TL harcarsınız.

Minimum züccaciye dükkanı açma maliyeti için yaptığım araştırmalara göre en az 80 bin TL gerekiyor. Kira, ürün tedariği gibi maliyetleri ne kadar düşürebilirseniz, gereken sermaye de o kadar azalır. Devreden bir züccaciye dükkanı ile çalışmayı da düşünebilirsiniz. Fakat kendinizin planlı bir işletme açması daha yararlı olur. Devreden işletmeden büyük kazançlar elde etmeyi düşünmek biraz hayal olabilir.

Züccaciye Dükkanı Kar Marjı 💎

Züccacye dükkanınızı açtığınızda yeni bir işletme olduğunuz için zirveden işe başlamayabilirsiniz. Bu durum gözünüzü korkutmasın. Eğer konumu iyi bir yerde züccaciye dükkanınız varsa, belirli bir süreden sonra düzenli müşterileriniz dahi olacaktır.

Özellikle yakın konumda büyük bir züccaciyeci dükkanı yoksa, bir hayli şanslısınız demektir. Başta yapmanız gereken, elinizden geldiğince reklamınızı yapmak. Bunun için işletmenize bir Instagram ve Facebook hesabı oluşturabilirsiniz. Ücretli reklamlardan faydalanarak, şehrinizdeki insanlara ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Sizlere sunduğum adımları takip ederek başarılı bir züccaciye dükkanına sahip olabilirsiniz. Başarılı bir züccaciye dükkanının kar marjı yüzde 50 – yüzde 200 arasında değişebiliyor. Günlük 2 bin TL ciro yaptığınızı hesap edersek ayda çok rahatlıkla 20 bin TL kazanabilirsiniz. İş yapmaya başladıktan sonra harcadığınız sermayeyi 6 – 7 ay içerisinde çıkartabileceksiniz.

Züccaciye Dükkanı İçin İpuçları ✅ 

züccaciye dükkanı açma

 1. Züccaciye dükkanından para kazanmak için farklı alternatiflere açık olmanız gerekiyor. Örneği yukarıda bahsettiğim gibi reklamınızı yapabilmek için Instagram, Facebook hatta Tiktok gibi sosyal medya platformlarndan faydalanın.
 2. sosyal medya dışında E – ticaret sitelerinden de satışlar gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz. Son dönemlerde Covid – 19 probleminin doğmasıyla birçok işletme E – ticarete kaydı. Trendyol, GittiGidiyor, N11 gibi siteleri kullanabilirsiniz. Hatta Trendyol mağaza açmak yazısını okuyarak da konu hakkında daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.
 3. Sık satılan ürünleri mağazanızın ürün yelpazesine ekleyin. Toptancılardan alacağınız ürünler için en uygun ve kaliteli ürünleri bulmaya çalışın.
 4. Mağaza dekorasyonunuza özen gösterin. Karmakarışık bir züccaciye dükkanı oluşturmaktan çekinin.
 5. Rakiplerinizin olduğunu konumlara dükkan açmaktan çekinin. İyi bir konum araştırması yapın.
 6. Dükkan çalışanlarınızla birlikte güleryüzlü ve müşteri odaklı olun. Sizden memnun kalan müşteriler, mağazanızı ikinci kez ziyaret edebileceği gibi başkalarına da tavsiye edecektir.
 7. KOSGEB desteğinden faydalanabilirsiniz.
 8. Sizlere züccaciye dükkanı açmak hakkında bilmeniz gerekenleri sıraladım. Aklınıza takılan soruları aşağıya yorum atarak bizlere sorabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Oto Yıkama Dükkanı Açmak- 2022 Kazanç Bilgisi! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

GİRİŞİMCİLİK

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak – 2022 Maliyeti ve Kazançları!

av malzemeleri dükkanı açmak

Kendi işinin patronu olmak isteyenler karlı iş fikirleri bulmaya çalışıyorlar. Sizlere bu yazıda oldukça farklı bir iş fikri sunacağım. Sermayenizi av malzemeleri dükkanı açmak için değerlendirebilirsiniz! Oldukça kazançlı bir seçenek olduğunu sizlere söyleyeyim. Böyle bir dükkan açabilmeniz için elbette bazı konular hakkında bilginiz olması gerekiyor. Örneğin hangi ürünleri satacaksınız? Bu ürünleri satabilmek için ve av […]

Okumaya devam et

GİRİŞİMCİLİK

Dükkan Açma Fikirleri – En Çok İşleyen Dükkanlar 2022

dükkan açma fikirleri

“Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur?” Sorusunu soranlara birbirinden çeşitli seçenekler sıraladım! Dükkan açma fikirleri ile kendinize en uygun ve kazançlı olan seçeneği bulabileceğinizin garantisini veriyorum. Küçük dükkan fikirleri, iş yeri açma fikirleri sayesinde kazançlı çıkabileceksiniz. Kendi işinizin patronu olacak ve para kazanmak için sermayenizi mantıklı bir şekilde kullanacaksınız. 2022 yılında ekonomik […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.