finansportali.net

PARA KAZANMA

Al Sat Yaparak Para Kazanmak – 10 EN KARLI ÜRÜN FİKRİ!

al sat yaparak para kazanmak

Ticarette kazanmak ister misiniz? Öyleyse al sat yaparak para kazanmak hakkında sizlere sunacağım bilgileri dikkatlice okumanız gerek! En karlı al sat işi için püf noktalarına değineceğim.

Al sat yapmak için sermayeniz ve vaktinizin olması gerekiyor. Bunu tam zamanlı bir iş olarak belirler ve üzerine düşerseniz emin olun çok paralar kazanabileceksiniz.

Ayrıca sizlere al sat yapılabilecek ürünler 2023 için fikirler de sunacağım. Böylece hızlı bir şekilde ticarete atılabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz

Advertisement

Al Sat Yapmak

toptan al sat kazan
toptan al sat kazan

Sizlere al sat yapılabilecek ürünler sunmadan önce bu işin mantığından bahsetmek istiyorum. Daha önce ticaret işinde bulunmadıysanız al sat yapmak hakkında çok fazla fikriniz olmayabilir.

Al sat yaparak para kazanmak aslında ticaret yapan birçok kişinin uyguladığı yöntemdir. Amaç toptan al sat kazan mantığıdır. Yani bir ürünü toptan şekilde ucuza alıp, sonrasında talep fazlayken daha yüksek fiyata satmanız gerekiyor.

Burada düşünmeniz gereken “Al sat yapabileceğim ürünler neler?” sorusu olmalıdır. Yazının devamında buna da ayrı olarak değinip sizlere fikir vereceğim. Öncesinde en karlı al sat işi için neler yapmak gerekiyor bunları öğreneceğiz. Hadi devam edelim!

En Karlı Al Sat İşi İçin Bunlara Dikkat!

al sat işi
en karlı al sat işi

Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız nasıl adımlar atmanız gerektiğini bilmeniz gerek. Bunun için sizlere birkaç önerim var. Bahsedeceklerime kulak vererek adımlar atmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

1- Sermaye Belirleyin!

Al sat yaparak para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey sermayenizi belirlemektir. Ne kadar paranızı ticaret için kullanabilirsiniz? Bilmeniz gerek. Ancak sonrasındaki aşamaları değerlendirebilirsiniz.

100 TL ile al sat mı yapacaksınız yoksa 20 bin TL ile al sat mı yapacaksınız? Bir ürüne maksimum ne kadar ödeme yapabileceğinizi toplam sermayenize göre karar verin. Sonrasında 2. adıma o zaman geçin!

Advertisement

Popüler bir yazı: Podcast Para Kazanmak

2- Piyasayı Araştırın!

Sermayenizi belirledikten sonra artık hangi fiyat aralığında ürünler bakacağınızı biliyorsunuz. Piyasayı araştırabilirsiniz! En karlı al sat işleri bu çok önemlidir. Talep göreceğini düşündüğünüz ürünleri listeleyin. Bu ürünleri ne kadara satıyorlar? Araştırın.

3- Ne Satacağınıza Karar Verin!

Evet, artık listelediğiniz ürünlerden hangilerini al sat yapmak istediğinize karar verin. Burada belki en kritik adım diyebilirim.

Ne satacağınıza karar vermeden önce aşağıda sıralacağım ürünlere de göz atmayı unutmayın. Sizler için en rağbet görebilecek al sat ürünleri listeledim!

Advertisement

4- Ne Zaman Alacağınıza Karar Verin!

Bir ürünü ne zaman alacağınıza karar vermek de önemli bir konudur. Örneğin yazın satışı rağbet görecek ürünler alıyor olabilirsiniz.

Bu ürünleri kış sezonunda toptan şekilde almanız daha kolay ve ucuza olacaktır. Ya da rağbet görmeyen ancak gelecekte görebileceğini düşündüğünüz ürünler olabilir. Bunları almakta acele edebilirsiniz.

al sat yapılabilecek işler
al sat yapılabilecek işler

5- Ne Zaman Satacağınıza Karar Verin!

Al sat yaparak para kazanmak isteyenlere özel öneriler vermeye devam ediyorum. : ) Ürünleri ne zaman alacağınıza karar verdiniz.

Peki, ne zaman satacaksınız? Unutmayın, o an ucuza satılacak, rağbet görmeyen ürünler olabilir. Bunun için doğru zamanı sabırla bekleyerek daha yüksek satışlar elde edebilirsiniz.

7- Satış Yapacağınız Platformu Belirleyin!

Satışlarınızı nerede gerçekleştireceğinize de en baştan karar vermeniz gerekiyor. Eğer fiziksel bir mağazanız varsa mutlaka internetten satışı da düşünmeniz gerek. Artık insanların birçoğu internetten alışveriş gerçekleştiriyor.

Advertisement

Mesela son zamanlarda en büyük e – ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol’u kullanabilirsiniz. Trendyol Mağaza Açmak için detaylıca anlattığım bu yazıyı şimdi okuyun.

8- Tanıtımınızı Planlayın!

Satışlarınızın hızını artırmak için reklamınızı yapabilirsiniz. Örneğin Instagram üzerinden satış gerçekleştiriyorsanız, Instagram’dan hedef kitlenize göre ücretli reklamlar verebilirsiniz.

Facebook reklamlarının da oldukça uygun olduğunu biliyoruz. Bu platformlardan mutlaka yararlanmanızı tavsiye ederim. İyi bir sosyal medya hesabıyla reklam yapmak günümüzde çok işe yarıyor.

Al Sat Yapılabilecek Ürünler

al sat yapılabilecek ürünler
al sat yapılabilecek ürünler

Evet yukarıda sizlere en karlı al sat işi için bilmeniz gereken adımlardan bahsettim. Al sat yaparak para kazanmak için en önemli noktanın “ne alıp satabilirim” sorusuna yanıt vermek olduğunu biliyorsunuz. Bunun için sizlere yardımcı olacağım.

1- Vintage Kıyafetler

Al sat yapılabilecek ürünler için harika bir fikrim var! Son zamanlarda eski tarz yani vintage kıyafetlere çok fazla ilgi var. Yurt dışında al satla para kazanma için birçok ticaretle ilgilenen kişinin satın aldığı ürünlerden diyebilirim.

Advertisement

Vintage kıyafetleri bulmak biraz zamanınızı alacak diyebilirim. Ancak tedariğini sağlayabildiğiniz taktirde çok iyi kazançlar elde edeceksiniz. Özellikle Instagram butiklerinde satış gerçekleştirebilirsiniz. Kıyafetlerin güzel fotoğraflarını hesabınıza yükleyebilir ve reklamını yapabilirsiniz.

Hatta Dolap uygulamasından para kazanmak da bu noktada mümkün! Hemen okuyun.

2- Kadın Aksesuarları

Al sat yaparak para kazanmak için her zaman size kar getirecek bir diğer seçenek de kadın aksesuarları. Ucu oldukça geniş bir başlık olduğu tahmin ediyorsunuzdur. Şapka, kolye, küpe, bileklik, halhal, gözlük… Seçenekleri sınırsız uzatabilirsiniz.

Al sat yapmak için kadın aksesuarlarını temin edebileceğiniz birçok toptancı da bulunuyor. Dükkanda, e – ticaret sitelerinde ya da sosyal medyada satışlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

Burada dikkat etmeniz gereken, ürünleri ne zaman satacağınıza iyi bir şekilde karar vermek. Bu sayede ucuza alıp pahalıya satabileceksiniz. Aliexpress gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.

al sat yapabileceğim ürünler
al sat yapabileceğim ürünler

3- Kamp Malzemeleri

İnsanlar artık lüks otellere para akıtmaktan ziyade kendi tatillerini yapmayı tercih ediyorlar. Doğaya karıştıkları kamp tatilleri insanların artık daha sık yapacağı tatillerden birisi… Bunun için insanların kamp malzemelerine ihtiyacı var!

Talebin fazla olduğu bu alanda kalitenizi ortaya koyabilirseniz al sat yaparak para kazanmak için harika bir seçenek olacaktır.

Örneğin çadır, çadır matları, uyku tulumları, katlanabilir sandalyeler, baton, el feneri gibi birçok ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Al sat yapılabilecek ürünler için çok uygun.-

4- Telefon Aksesuarları

Al sat fikirleri için devam! Telefon aksesuarları son dönemde çok popüler olmaya başladı. 1000 TL ile al sat yapabileceğiniz ürünleri telefon aksesuarlarından tercih edebilirsiniz. Zaten telefon kılıflarını söylememe gerek yok.

Advertisement

Çok ucuza al sat yapmak mümkün. Kılıflar dışında telefon tutacakları, askıları ve telefon süsleri çok popüler. Birbirinden renkli ve çeşitli telefon aksesuarlarını yüksek kar marjı ile satabilirsiniz.

İnternet üzerinden ne satabilirim? diyorsanız yazmış olduğum bu yazıya da göz atın!

5- Spor Ekipmanları

İnsanlar her geçen gün sağlıklı olabilmek için spor yapmaya daha da özen gösteriyorlar. Her zaman spor salonuna gitmek mümkün olmuyor. Evde ve hatta parklarda da spor yapmak isteyenler var.

Bunun için insanlar kendi spor malzemelerini tedarik ediyorlar. Kendinize tamamen bu ürünlerin satışını sağlayacağınız bir E – ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Örneğin direnç bantları, matlar, dambıl setleri satabilirsiniz.

Advertisement

Ek olarak yoga malzemeleri de satabilirsiniz. Son yıllarda yogaya ilgi çok fazla!

al sat yapılabilecek işler
al sat yapılabilecek işler

6- Tırnak Süsleme Malzemeleri

Artık insanlar çok daha bakımlarına özen gösteriyor. Tırnak bakımı da bu noktada çok yüksek. Satışı fazla olduğu için bu başlığı ayrıca ele almak istedim. İnsanlar güzellik salonlarına gitmek yerine tırnaklarını kendileri yapmak isteyebiliyorlar.

Bunun için kullanılan birçok ürün var! Al sat yaparak para kazanmak için bu alternatif başlığı da mutlaka değerlendirin.

7- Al Sat Ürünler – Bebek Ürünleri

Bebek ürünlerinin satışı her zaman yüksek olmuştur. Oyuncakları, kıyafetler, bakım ürünleri ebeveynlerin titizlikle alışverişini yaptığı ürünlerden bir kaçıdır.

Al sat yaparak para kazanmak isteyenlerin mutlaka piyasasını araştırması gerekiyor. İyi bir reklam tanıtımıyla tamamen organik bebek ürünleri satarak yüksek kar marjına sahip olabilirsiniz.

Advertisement

Mutlaka Okuyun! Dolarla Para Kazanmak

8- Dekoratif Ev – Ofis Ürünleri

Ev ve ofis dekorasyonları da son yıllarda çokça gelişiyor. Bu konuda satışını yapabileceğiniz bir sürü ürün seçeneği var. Üstelik sermaye de çok fazla gerekmiyor, 100 tl ile al sat yapmayı düşünebilirsiniz.

Örneğin dekoratif iç mekan bitkileri, şekilli mumlar, aydınlatmalar, biblolar, yastık kılıfları vs. hepsi al sat yapılabilecek ürünler arasında bulunuyor. Gönül rahatlığıyla satmayı düşünebilirsiniz. Elbette rakip fazla olacağı için tanıtımınızı iyi şekilde yapmanız gerek.

9- Al sat yapmak – Termoslar

Dışarıda satılan termosların fiyatlarına göz gezdirdiniz mi? Hepsi de gerçekten yüksek fiyata satılabiliyor. Al sat yaparak para kazanmak için seçebileceğiniz ürünlerden bir tanesi. Toptan şekilde rahatlıkla alabilirsiniz.

Advertisement

Birbirinden renkli, farklı boylarda çeşit çeşit termoslar var. Bunları ucuza temin edebilir ve daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Hatta sadece termos satışı gerçekleştirdiğiniz bir Instagram mağazası açmaya ne dersiniz?

10- Matcha Çayı

Satışı gün geçtikçe artan bir üründen bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz aylarda matcha çayı almak istediğimde çok fazla satıcı seçeneği bulamadım.

Eğer gıda ürünleri al sat yaparak para kazanma fikriniz varsa, matcha çayını da düşünmenizi önereceğim. Al sat yaparak para kazanmak için kar marjı yüksek bir ürün.

Al sat yaparak para kazanmak için sizlere gerekli bilgileri verdim! Daha farklı fikirleriniz varsa bizimle yorumlarda paylaşın üzerine tartışalım. 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan YouTube Kazanç Hesaplama – 2023 KAZANÇ SORGULA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

YouTube Kazanç Hesaplama – 2023 KAZANÇ SORGULA!

youtube kazanç hesaplama

YouTube’dan ne kadar para kazanılıyor? Birçok kişi tarafından merak edildiğinin farkındayım! Bu yazımda sizlere tüm ayrıntılarıyla YouTube kazanç hesaplama nasıl yapılır? Anlatacağım. Vereceğim bilgiler ışığında YouTube kanal kazanç hesaplama, video geliri hesaplama gibi konuları anlayacaksınız. YouTube para kazanmak için belli başlı kriterler var. Ayrıca tüm bunları anlattıktan sonra sizlere Youtube gelir hesaplama programı paylaşacağım. Youtube […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Dolar Kazandıran Uygulamalar | 15 Kazandıran Uygulama!

Dolar Kazandıran Uygulamalar

Dolar kazandıran uygulamalar ile günümüzde döviz kazancı elde edilebiliyor. Uygulamaları incelediğimizde para kazanma uygulamalarından çok fazla kazanç elde edilemediği görülüyor. Ancak döviz fiyatlarının yüksek olması, kazancınızın TL bazında iyi miktarda olmasını sağlıyor. Rahatlıkla ek gelir olarak düşünebilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar içerisinde sadece dolar kazanabileceğiniz seçenekleri sizler için listeledim. Dolar kazandiran uygulamalar incelemesinde freelance iş yapabileceğiniz […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.