finansportali.net

PARA KAZANMA

Al Sat Yaparak Para Kazanmak – EN KARLI 13 ÜRÜN FİKRİ!

al sat yaparak para kazanmak

Ticarette kazanmak ister misiniz? Öyleyse al sat yaparak para kazanmak hakkında sizlere sunacağım bilgileri dikkatlice okumanız gerek! En karlı al sat işi için püf noktalarına değineceğim. Merak etmeyin, al sat yapılacak işleri tam anlamıyla öğreneceksiniz. Ürün fikirleri arasında evde al sat yapmak için de öneriler var.

Al sat yapmak için sermayeniz ve vaktinizin olması gerekiyor. Bunu tam zamanlı bir iş olarak belirler ve üzerine düşerseniz emin olun çok paralar kazanabileceksiniz. Al sat fikirleri oldukça fazla ve mutlaka iyi bir fikir bulacaksınız!

Ayrıca sizlere al sat yapılabilecek ürünler 2023 için fikirler de sunacağım. Böylece hızlı bir şekilde ticarete atılabilir ve ticaret yaparak para kazanmak için başlayabilirsiniz. Hadi, o zaman en karlı al sat işleri için açıklamalara başlayalım… 🙂

Advertisement

Al Sat Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Toptan Al Sat Kazan
Toptan Al Sat Kazan

Sizlere al sat yapılabilecek ürünler sunmadan önce bu işin mantığından bahsetmek istiyorum. Daha önce ticaret işinde bulunmadıysanız al sat yapmak hakkında çok fazla fikriniz olmayabilir.

Al sat yaparak para kazanmak aslında ticaret yapan birçok kişinin uyguladığı yöntemdir. Amaç toptan al sat kazan mantığıdır. Yani bir ürünü toptan şekilde ucuza alıp, sonrasında talep fazlayken daha yüksek fiyata satmanız gerekiyor.

Burada düşünmeniz gereken “Al sat yapabileceğim ürünler neler?” sorusu olmalıdır. Yazının devamında buna da ayrı olarak değinip sizlere fikir vereceğim. Öncesinde en karlı al sat işi için neler yapmak gerekiyor bunları öğreneceğiz. Hadi devam edelim!

Al Sat Yapılacak İşler İçin Altın Niteliğindeki Tavsiyeler!

En Karlı Al Sat İşi
En Karlı Al Sat İşi

Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız nasıl adımlar atmanız gerektiğini bilmeniz gerek. Bunun için sizlere birkaç önerim var. Bahsedeceklerime kulak vererek adımlar atmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

1- Sermaye Belirleyin!

Al sat yaparak para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey sermayenizi belirlemektir. Ne kadar paranızı ticaret için kullanabilirsiniz? Bilmeniz gerek. Ancak sonrasındaki aşamaları değerlendirebilirsiniz.

100 TL ile al sat mı yapacaksınız yoksa 20 bin TL ile al sat mı yapacaksınız? Bir ürüne maksimum ne kadar ödeme yapabileceğinizi toplam sermayenize göre karar verin. Sonrasında 2. adıma o zaman geçin!

Advertisement

Popüler bir yazı: Podcast Para Kazanmak

2- Piyasayı Araştırın!

Sermayenizi belirledikten sonra artık hangi fiyat aralığında ürünler bakacağınızı biliyorsunuz. Piyasayı araştırabilirsiniz! En karlı al sat işleri bu çok önemlidir. Talep göreceğini düşündüğünüz ürünleri listeleyin. Bu ürünleri ne kadara satıyorlar? Araştırın.

Al sat yaparak para kazanmak için başka bir önemli konu daha var: Ne satacağına karar vermek!

3- Ne Satacağınıza Karar Verin

Evet, artık listelediğiniz ürünlerden hangilerini al sat yapmak istediğinize karar verin. Burada belki en kritik adım diyebilirim. Al sat yapılacak işlerin tamamında bu geçerli.

Advertisement

Ne satacağınıza karar vermeden önce aşağıda sıralacağım ürünlere de göz atmayı unutmayın. Sizler için en rağbet görebilecek al sat ürünleri listeledim!

4- Ne Zaman Alacağınıza Karar Verin!

Al Sat Yapılabilecek İşler
Al Sat Yapılabilecek İşler

Bir ürünü ne zaman alacağınıza karar vermek de önemli bir konudur. Örneğin yazın satışı rağbet görecek ürünler alıyor olabilirsiniz.

Bu ürünleri kış sezonunda toptan şekilde almanız daha kolay ve ucuza olacaktır. Ya da rağbet görmeyen ancak gelecekte görebileceğini düşündüğünüz ürünler olabilir. Bunları almakta acele edebilirsiniz.

En karlı al sat işini arıyorsanız bir başka kritik konu ne zaman satacağına karar vermektir… İşte detaylar!

5- Ne Zaman Satacağınıza Karar Verin!

Al sat yaparak para kazanmak isteyenlere özel öneriler vermeye devam ediyorum. 🙂 Ürünleri ne zaman alacağınıza karar verdiniz.

Advertisement

Peki, ne zaman satacaksınız? Unutmayın, o an ucuza satılacak, rağbet görmeyen ürünler olabilir. Bunun için doğru zamanı sabırla bekleyerek daha yüksek satışlar elde edebilirsiniz.

6- Satış Yapacağınız Platformu Belirleyin!

Satışlarınızı nerede gerçekleştireceğinize de en baştan karar vermeniz gerekiyor. Eğer fiziksel bir mağazanız varsa mutlaka internetten satışı da düşünmeniz gerek. Artık insanların birçoğu internetten alışveriş gerçekleştiriyor.

Öneri içerik: Trendyol Mağaza Açmak

7- Tanıtımınızı Planlayın | Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Satışlarınızın hızını artırmak için reklamınızı yapabilirsiniz. Örneğin Instagram üzerinden satış gerçekleştiriyorsanız, Instagram’dan hedef kitlenize göre ücretli reklamlar verebilirsiniz.

Advertisement

Facebook reklamlarının da oldukça uygun olduğunu biliyoruz. Bu platformlardan mutlaka yararlanmanızı tavsiye ederim. İyi bir sosyal medya hesabıyla reklam yapmak günümüzde çok işe yarıyor.

Al sat iş fikirleri için önerilerim bu şekilde. Bu tavsiyelerle ticaret yaparak para kazanmak çok daha kolay ve risksiz olacaktır.

Şimdi al sat yaparak para kazanmak için ürün fikirlerine geçebiliriz… 🙂

Al Sat Yapılabilecek Ürünler | Ne Alıp Satabilirim?

Al Sat Yapılabilecek Ürünler
Al Sat Yapılabilecek Ürünler

Evet yukarıda sizlere en karlı al sat işi için bilmeniz gereken adımlardan bahsettim. Al sat yaparak para kazanmak için en önemli noktanın “ne alıp satabilirim” sorusuna yanıt vermek olduğunu biliyorsunuz. Bunun için sizlere yardımcı olacağım.

Al sat yaparak para kazanmak için aşağıdaki ürünlerden yararlanabilirsiniz:

Advertisement
 1. Vintage Kıyafetler
 2. Kadın Aksesuarları
 3. Kamp Malzemeleri
 4. Telefon Aksesuarları
 5. Spor Ekipmanları
 6. Tırnak Süsleme Malzemeleri
 7. Bebek Ürünleri
 8. Dekoratif Ürünler
 9. Termos
 10. Matcha Çayı
 11. Kar Küresi
 12. Bez Çanta
 13. Deprem Çantası

O halde al sat yapılacak işleri detaylandıralım… 🙂

Dolap Uygulamasından Para Kazanmak için öneriler!

1- Vintage Kıyafetler | Al Sat Fikirleri

Potansiyel:

Vintage Kıyafet Satışı | Al Sat Yapılacak İşler
Vintage Kıyafet Satışı | Al Sat Yapılacak İşler

Al sat yapılabilecek ürünler için harika bir fikrim var! Son zamanlarda eski tarz yani vintage kıyafetlere çok fazla ilgi var. Yurt dışında al satla para kazanma için birçok ticaretle ilgilenen kişinin satın aldığı ürünlerden diyebilirim.

Vintage kıyafetleri bulmak biraz zamanınızı alacak diyebilirim. Ancak tedariğini sağlayabildiğiniz taktirde çok iyi kazançlar elde edeceksiniz. Özellikle Instagram butiklerinde satış gerçekleştirebilirsiniz. Kıyafetlerin güzel fotoğraflarını hesabınıza yükleyebilir ve reklamını yapabilirsiniz.

2- Kadın Aksesuarları

Potansiyel:

Advertisement
Kadın Aksesuarları | Al Sat Yapılabilecek Ürünler
Kadın Aksesuarları | Al Sat Yapılabilecek Ürünler

Al sat yaparak para kazanmak için her zaman size kar getirecek bir diğer seçenek de kadın aksesuarları. Ucu oldukça geniş bir başlık olduğu tahmin ediyorsunuzdur. Şapka, kolye, küpe, bileklik, halhal, gözlük… Seçenekleri sınırsız uzatabilirsiniz.

Al sat yapmak için kadın aksesuarlarını temin edebileceğiniz birçok toptancı da bulunuyor. Dükkanda, e – ticaret sitelerinde ya da sosyal medyada satışlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken, ürünleri ne zaman satacağınıza iyi bir şekilde karar vermek. Bu sayede ucuza alıp pahalıya satabileceksiniz. Aliexpress gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.

3- Kamp Malzemeleri | En Karlı Al Sat İşleri

Potansiyel:

Al Sat Yapabileceğim Ürünler
Al Sat Yapabileceğim Ürünler

İnsanlar artık lüks otellere para akıtmaktan ziyade kendi tatillerini yapmayı tercih ediyorlar. Doğaya karıştıkları kamp tatilleri insanların artık daha sık yapacağı tatillerden birisi… Bunun için insanların kamp malzemelerine ihtiyacı var!

Talebin fazla olduğu bu alanda kalitenizi ortaya koyabilirseniz al sat yaparak para kazanmak için harika bir seçenek olacaktır.

Advertisement

Örneğin çadır, çadır matları, uyku tulumları, katlanabilir sandalyeler, baton, el feneri gibi birçok ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Al sat yapılabilecek ürünler için çok uygun.

Bu ürünler direkt olarak size al sat para kazan diyor! 🙂

Öneri içerik: İnternet Üzerinden Ne Satabilirim?

4- Telefon Aksesuarları | 100 TL ile Al Sat!

Potansiyel:

Advertisement
Telefon Aksesuar Satışı | Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Telefon Aksesuar Satışı | Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Al sat fikirleri için devam! Telefon aksesuarları son dönemde çok popüler olmaya başladı. 1000 TL ile al sat yapabileceğiniz ürünleri telefon aksesuarlarından tercih edebilirsiniz. Zaten telefon kılıflarını söylememe gerek yok.

Çok ucuza al sat yapmak mümkün. Kılıflar dışında telefon tutacakları, askıları ve telefon süsleri çok popüler. Birbirinden renkli ve çeşitli telefon aksesuarlarını yüksek kar marjı ile satabilirsiniz.

Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız başka bir önerim daha var: Spor Ekipmanı Satışı Yapmak!

5- Spor Ekipmanları | Evde Al Sat Yapmak

Potansiyel:

Spor Ekipmanları | En Karlı Al Sat İşleri
Spor Ekipmanları | En Karlı Al Sat İşleri

İnsanlar her geçen gün sağlıklı olabilmek için spor yapmaya daha da özen gösteriyorlar. Her zaman spor salonuna gitmek mümkün olmuyor. Evde ve hatta parklarda da spor yapmak isteyenler var. Bu ürün ile evde al sat yapmak mümkün!

Bunun için insanlar kendi spor malzemelerini tedarik ediyorlar. Kendinize tamamen bu ürünlerin satışını sağlayacağınız bir E – ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Örneğin direnç bantları, matlar, dambıl setleri satabilirsiniz.

Advertisement

Ek olarak yoga malzemeleri de satabilirsiniz. Son yıllarda yogaya ilgi çok fazla! O halde al sat yaparak para kazanmak için başka bir öneri ile devam edelim…

İlginizi çekebilir: Dolarla Para Kazanmak

6- Tırnak Süsleme Malzemeleri

Potansiyel:

Al Sat Yapılabilecek İşler
Al Sat Yapılabilecek İşler

Artık insanlar çok daha bakımlarına özen gösteriyor. Tırnak bakımı da bu noktada çok yüksek. Satışı fazla olduğu için bu başlığı ayrıca ele almak istedim. İnsanlar güzellik salonlarına gitmek yerine tırnaklarını kendileri yapmak isteyebiliyorlar.

Bunun için kullanılan birçok ürün var! Al sat yaparak para kazanmak için bu alternatif başlığı da mutlaka değerlendirin.

Advertisement

7- Bebek Ürünleri | Al Sat Ürünleri

Potansiyel:

Bebek ürünlerinin satışı her zaman yüksek olmuştur. Oyuncakları, kıyafetler, bakım ürünleri ebeveynlerin titizlikle alışverişini yaptığı ürünlerden bir kaçıdır.

Al sat yaparak para kazanmak isteyenlerin mutlaka piyasasını araştırması gerekiyor. İyi bir reklam tanıtımıyla tamamen organik bebek ürünleri satarak yüksek kar marjına sahip olabilirsiniz.

8- Dekoratif Ürünler | Al Sat Yapılabilecek Ürünler

Potansiyel:

Advertisement
Dekoratif Ürünler | Al Sat Yap Para Kazan
Dekoratif Ürünler | Al Sat Yap Para Kazan

Ev ve ofis dekorasyonları da son yıllarda çokça gelişiyor. Bu konuda satışını yapabileceğiniz bir sürü ürün seçeneği var. Üstelik sermaye de çok fazla gerekmiyor, 100 tl ile al sat yapmayı düşünebilirsiniz.

Örneğin dekoratif iç mekan bitkileri, şekilli mumlar, aydınlatmalar, biblolar, yastık kılıfları vs. hepsi al sat yapılabilecek ürünler arasında bulunuyor. Gönül rahatlığıyla satmayı düşünebilirsiniz. Elbette rakip fazla olacağı için tanıtımınızı iyi şekilde yapmanız gerek.

İlginizi çekebilir: 1 Saatte Para Kazanma

9- Termos | Al Sat Yapmak

Potansiyel:

Dışarıda satılan termosların fiyatlarına göz gezdirdiniz mi? Hepsi de gerçekten yüksek fiyata satılabiliyor. Al sat yaparak para kazanmak için seçebileceğiniz ürünlerden bir tanesi. Toptan şekilde rahatlıkla alabilirsiniz.

Advertisement

Birbirinden renkli, farklı boylarda çeşit çeşit termoslar var. Bunları ucuza temin edebilir ve daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Hatta sadece termos satışı gerçekleştirdiğiniz bir Instagram mağazası açmaya ne dersiniz?

10- Matcha Çayı | En İyi Al Sat Ürünleri

Potansiyel:

Matcha Çayı
Matcha Çayı

Satışı gün geçtikçe artan bir üründen bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz aylarda matcha çayı almak istediğimde çok fazla satıcı seçeneği bulamadım.

Eğer gıda ürünleri al sat yaparak para kazanma fikriniz varsa, matcha çayını da düşünmenizi önereceğim. Al sat yaparak para kazanmak için kar marjı yüksek bir ürün.

11- Kar Küresi | Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Potansiyel:

Advertisement
Kar Küresi | Al Sat Ürünleri
Kar Küresi | Al Sat Ürünleri

Hediyelik eşya denildiğinde akla ilk olarak kar küresi geliyor. Bu artık klişe olmuş bir durum. Bu nedenle satış potansiyeli oldukça yüksek ve en karlı al sat işleri arasında kar küreleri değerlendirilebilir.

Eğer al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız satışı yapılacak ürünü seçmeniz şart. Bu sayede çok daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Hediyelik eşyaların tamamı al sat işleri için uygundur. Ancak kar küreleri çok daha başka… 🙂

Dolar Kazandıran Uygulamalar hangileri? Şimdi öğrenin!

12- Bez Çanta

Potansiyel:

Bez Çanta Satışı Yapmak
Bez Çanta Satışı Yapmak

Bez çantalar, al sat yaparak para kazanmak için müthiş fırsatlar sunabilir! Nasıl mı? Gelin anlatalım… Şimdi öncelikle Türkiye’de pazardan ya da marketten yapılan alışverişler çok fazla. Kişiler ise her seferinde poşet almaktansa bez çantaları tercih ediyor.

Yıkanabilir olması, tek seferde daha fazla ürün doldurulabilmesi gibi ürün avantajları var. Yani özetle oldukça işe yarar bir ürün. Bu da daha fazla satış potansiyeli anlamına geliyor.

Advertisement

Özellikle düşük fiyatlı bir alım işleminden sonra yüksek kâr marjı ekleyerek bu ürünü satabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Ticaret yaparak para kazanmak için ilk adımı bu şekilde atabilirsiniz. İnanın çok fazla sermaye gerekmiyor!

13- Deprem Çantası | Al Sat Yapılabilecek Ürünler Listesi!

Potansiyel:

Deprem Çantaları | Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Deprem Çantaları | Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Bilindiği üzere Türkiye bir deprem ülkesi. Bu nedenle depreme karşı daha çok önlem almamız gerekiyor! Buradan hareketle kişilerin daha çok deprem çantalarına yöneldiğini düşünebiliriz.

Deprem çantası satışı yapmak, ilk etapta biraz sizi zorlayabilir. Ancak müşterilerinizi bulduğunuzda ve düzenli olarak satış yapmaya başladığınızda, al sat yaparak para kazanmak çok da zor değil.

Bunun için ürün tedariğinden stok maliyetlerinize kadar her şeyi düşünmeniz gerekiyor. Ticaret fikirleri arıyorsanız en önemli ürünlerden birisi deprem çantalarıdır. 1.000 TL ile al sat için güzel bir başlangıç!

Advertisement

Al Sat Nasıl Yapılır?

Al sat yaparak para kazanmak için elbette bu işi nasıl yapabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bunun için farklı yöntemler mevcut olsa da günümüzde en çok sosyal medya ve internet üzerinden bu iş yapılıyor. Peki, al sat nasıl yapılır? İşte özel bilgiler…

 1. Öncelikle yukarıdaki tavsiyelere uyarak güzel bir ürün fikri bulun.
 2. Sonrasında piyasa araştırması yapın. Pazar araştırması yaparak risklerinizi belirleyebilirsiniz.
 3. Alacağınız ürünün size olan maliyetini iyi bir şekilde hesaplayın. Buna göre piyasayla uyumlu bir satış fiyatı belirleyin.
 4. Ürün tedariği noktasında mutlaka ilk üreticiye ulaşmaya çalışın.
 5. Sonrasında Instagram’dan satış yapabilir ya da e-ticaretin farklı alanlarına yönelebilirsiniz.
 6. Ek olarak pazar ve mağaza satışı gibi unsurlarla satış sürecinizi destekleyebilirsiniz.

Alım satım yaparak para kazanmak temel haliyle bu şekilde yapılıyor… Son olarak ne satarak para kazanabilirim sorusunu soranlara yönelik bazı konulara değineceğiz.

Al Sat Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Son olarak önemli bir konuya daha değineceğim: Al sat yaparak ne kadar kazanabilirim?

Al sat yaparak para kazanmak için yukarıdaki tavsiyeleri ve ürün fikirlerini sizlere sıraladım. Ancak ne kadar kazanç sağlayacağınız durumdan duruma göre değişmektedir. Örneğin siz riskli bir pazara giriş yaparsanız, müşteri sayınız az ise iyi rakamlar kazanamayabilirsiniz.

Ancak satılabilecek ürünleri tercih ederek, pazar araştırmasını detaylı bir şekilde yaparak riskinizi en az seviyelere indirebilirsiniz. Ürünlerin kâr marjı ise değişiklik göstermektedir.

Advertisement
 • Tüm ürünlerin genel olarak ortalama en az %50 kâr marjı bulunur.
 • Bazı ürünlerde bu oran %100 kâr marjını dâhi geçebilir.
 • Özellikle maliyetlerinizi ürün kalitesini azaltmadan düşürebilirseniz, ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Şimdi al sat yaparak para kazanmak ile ilgili sorulara geçelim…

En Çok Para Kazandıran İşler listesini şimdi inceleyin!

Sıkça Sorulan Sorular

Al Sat yapılacak işler listesi

Al sat yaparak para kazanmak ile ilgili sıkça sorulan sorulara değinelim:

Al sat işi nasıl yapılır?

Al sat işi yapabilmek için öncelikle bir miktar sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Sonrasında ürün tedarik yöntemlerini ve satış kanallarınızı belirleyerek bu işi yapabilirsiniz. Ancak piyasa araştırmasını iyi bir şekilde yapmanızda fayda var.

Ek iş olarak ne satabilirim?

Burada yer alan ürünlerin satışını yaparak kendinize ek iş yaratabilirsiniz. Farklı düşünün ve işe yarar bir ürün bulun! Gerisi kolay…

Advertisement

Toptan al sat yapmak kazandırır mı?

Elbette! Ürünleri toptan alıp satarak çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Al sat yaparak para kazanmak için sizlere gerekli bilgileri verdim! Daha farklı fikirleriniz varsa bizimle yorumlarda paylaşın üzerine tartışalım. 🙂

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.