finansportali.net

PARA KAZANMA

Anket Doldurarak Para Kazanmak – 16 Siteyle HEMEN KAZAN!

Anket doldurarak para kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak hakkında ne duydunuz? Şu ana kadar bildiklerinizi unutun çünkü sizlere bu konuda oldukça gerçekçi bilgiler sunacağım! İnternetten anket doldurarak para kazanmak istiyorum diyorsanız, bu yazı sizin için bir rehber!

Online anket doldurarak para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şey, güvenilir siteleri kullanmanız. İnternette araştırdığımda, anket doldurarak para kazanma hakkında birçok yalan yanlış bilgi okudum.

Güvensiz siteler ile hareket ederek anket doldurarak para kazanmak o kadar da mümkün değil. Hatta yanlış siteleri ziyaret ederseniz, bilgisayarınızın ya da telefonunuzun virüs kapmasına dahi sebep olabilirsiniz.

Advertisement

Anket doldurarak para kazanma siteleri aracılığıyla para kazanabilecek Siz ama hangi güvenilir siteleri kullanacaksınız anlatacağım. Sizlere bu yazıda 2022 yılında anket doldurarak nasıl para kazanılır? Anlatacağım. İlk önce bilmeniz gereken birkaç şeye değindikten sonra anket doldurarak para kazandıran siteler hangileri görelim.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Gerçek mi?

Anket Doldurarak Para Kazanmak Gerçek mi
anket doldurarak para kazanmak

Etrafta çok fazla bilgi kirliliği olduğu için insanlar anket doldurarak para kazanmak gerçek mi diye haklı bir soru soruyor. İlk olarak bbuna cevap vermek istiyorum.

Evet anket doldurarak para kazanmak gerçek! internetten para kazanmak için harika bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Anket doldurarak para kazanma güvenilir mi?

Anket doldurarak güvenli şekilde para kazanmak için güvenilir siteleri tercih etmeniz gerekir. Kullanıcı üyesi fazla ve ödeme yöntemi belli olan anket siteleriyle güvenle para kazanmak mümkündür.

Advertisement

Anket doldurarak para kazanma siteleri için sizlere sunduğumuz sitelerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Link kısaltarak para kazanmak isterseniz, mutlaka yazıyı okuyun!

Böylelikle çok az zahmet de internetten para kazanabileceksiniz. Herhangi bir yeteneğe ya da donanıma sahip olmanız gerekmiyor. İnternetten anket doldurarak para kazanmak için İhtiyacınız olan iki şey var:

 1. İnternet
 2. Telefon ya da bilgisayar

En güvenilir anket doldurarak para kazandıran sitelerle, internette hemen şimdi para kazanmaya başlayın!

Anket Doldurma Siteleri ve Çalışma Şekilleri

Anket Doldurma Siteleri ve Çalışma Şekilleri
anket doldurarak para kazanmak

Anket doldur kazan siteleri, sizlerden çeşitli konular hakkında fikir beyan etmenizi isterler. Çevrimiçi ortamda belirli kriterler ile hazırlanan bu anketleri doldururken tamamen anonim kalırsınız. Yani ankette sizden herhangi bir şekilde kimlik bilgileriniz istenmez.

Anketlerin amacı bireysel analiz yapmaya yönelik değildir. Aksine anketlerde çoğu kez sizinle aynı yaş aralığında, benzer bir işte ve benzer konumda bulunan kişilerin toplu olarak değerlendirilmesi amaçlanır. Ayrıca online anket para kazanma siteleri anket doldurmanız karşılığında sadece para ödemez.

Advertisement

Doldurulan anketler karşılığında ödül olarak ücretsiz akıllı telefon uygulamaları, hediye çekleri ya da indirim kartları/kodları da verebilir. Anket doldurarak para kazanma siteleri çalışma prensibi olarak bu tür ödüllendirme yollarını da seçebilir.

Anketler kimi zaman uzun, kimi zaman ise kısa olabilir. Dolayısıyla uzun anketler doldurmanız söz konusu olduğunda sizden sabırlı ve tutarlı bir tavır beklenir. Karşılığında alacağınız ödüller ise bu sabra ve tutarlılığa değer nitelikte.

Anket Doldurarak Para Kazanma İçin İpuçları!

Anket Doldurarak Para Kazanma İçin İpuçları!
anket doldurarak para kazanma

Online anket doldurarak para kazanmak için sizlere ufak ipuçları sıralayacağım! Bu sayede daha çok kazanç elde edebileceksiniz.

 • Araştırma şirketlerinin birçoğu kadın ve 20 – 35 yaş arasındaki araştırmacılara öncelik veriyor. Bu nedenle anket sitelerine kaydolurken, ayarlamalarınızı böyle yapabilirsiniz. Daha çok ankete erişmek için iyi bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Ne kadar çok anket, o kadar çok para!
 • Siteleri düzenli olarak takip etmelisiniz. Günlük olarak çeşitli anketler yayınlanacaktır. Bol kazançlı olanları alabilmek için anket doldurarak para kazanma sitelerini sürekli ziyaret etmeye çalışın.
 • Üye olduktan sonra 1 – 10 gün içerisinde sitelerde mutlaka anket doldurun. Aksi taktirde hesabınız sahte olarak algılanıp, kapatılabilir. Tekrar tekrar üyelik açmak canınızı sıkabilir.

Harika bir içeriğe hazır olun! Dolarla para kazanmak ister misiniz? Yazıyı hemen okuyarak dolar kazanmaya başlayın…

 • Sizlere aşağıda sunduğum anket doldurarak para kazanma siteleri arasından sadece birini seçmenizi önermem. Zamanınız varsa mutlaka birden fazla siteye üye olmaya çalışın. Böylelikle daha çok para kazanma şansınız var. Tek bir siteyle büyük kazançlar elde etmeniz zordur.
 • Anket doldurarak para kazanma sitelerinin birçoğu, anketleri profil bilgilerinize göre, alakalı olarak yollar. Bu nedenle profil bilgilerinizi eksik bırakmayın. Mutlaka doldurun.
 • Sitelerin genellikle ödeme yapmak için belli bir ödeme miktarı var. Örneğin 5 pounda erişmenizi isteyecek. Ancak hemen çekim yapmayarak birikmesi faydanıza olabilir. Böylelikle daha değerli hediye çekleri kazanabilirsiniz. Site ödemelerinin de anında gerçekleşmediğini belirtmem gerek. Bazı siteler 10 – 20 gün sonrasında ödeme yapabilmekte.

Sizlere Hemen anket doldurarak para kazanma siteleri ve anket doldurarak para kazandıran uygulamalar hangileri? Sizlere sıralıyorum.

1- Swagbucks

Swagbucks
İnternetten anket doldurarak para kazanmak

İnternetten anket doldurarak para kazanmak istiyorum diyorsanız, sizlere en güvenilir diyebileceğim siteyi sunuyorum. Swagbucks sitesi dünyanın dört bir yanındaki anket katılımcılarına para ödemeye devam ediyor. Hatta şimdiye kadar gerçekleştirilen ödemelerin 600 milyon dolardan daha fazla olduğu biliniyor…

Siteye üye olduktan sonra anketlere erişebiliyorsunuz. Sizlere bir uyarıda bulunacağım. Eğer anketleri hızlıca doldurmak için cevapları hızlıca doldurmayı düşünebilirsiniz. Bu durum ödeme almanızı engelleyebilir. Sebebi, site anket sonuçlarında bir tutarsızlık gördüğünde ödeme yapmayabilir. Önemli olan tutarlı anketler doldurmak.

Ayrıda Swagbucks sadece anket doldurma sitesi değil. Anket doldurma dışında yapabileceğiniz başka görevler de var. İnternette aramalar yapma, video izleme gibi… Reklam izleyip anket doldurarak para kazanma için tercih edilebilir..

Advertisement

Yaptınız görevlerde SB kazanacaksınız. 100 SB ise 1 dolara denk geliyor. Bu anket doldurma sitesine iyi bir vakit ayırarak günlük 20 dolar kazanabilirsiniz.

2- Anket Cepte

anket para kazan
anket para kazan

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız uygulamadan bahsedeceğim. Anket doldurarak para kazanma uygulaması olan Anket Cepte’den bahsetmek istiyorum. Evet adından anlaşılacağı üzere Türkçe bir uygulama.

Çözdüğünüz her anket için ceppara kazanıyorsunuz. “Ceppara” uygulamanın para birimidir. 100 ceppara = 1 TL şeklindedir. Arkadaşlarınız uygulamaya davet ederek fazladan kazanabilirsiniz.

Ayrıca davetinizle katılan arkadaşlarınızın çözdüğü anketlerden %5 ceppara kazanırsınız. Anket çözerek para kazanma için mutlaka kullanmanız gereken bir uygulama!

3- Anket para kazan! Toluna

Toluna
Toluna anket

Anket doldurarak para kazanma siteleri arasında diğer bir önerim Toluna… Büyük şirketler ile çalışan Toluna, şirketlerin bazı araştırmalarında yardımcı oluyor. İnsanlara anketler sunarak araştırmaların gerçekleştirilmesinde büyük rol oynuyor. Böylelikle kazancından anket katılımcılarına da ücret ödüyor.

Doldurduğunuz her anket para kazan için bir puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanları biriktirerek, sonrasında PayPal ya da hediye çeki olarak alabilirsiniz. Ödeme alabilmek için 27.000 puana erişmeniz gerek. Toluna sitesinde edineceğiniz 80.000 puan ise 15 sterline eşit oluyor. Sitede ne kadar çok anket doldurursanız o kadar çok kazanırsınız.

Advertisement

Yukarıda da belirttiğim gibi anketleri hızlıca doldurmak adına cevapları gelişigüzel doldurmamalısınız. Aşağıda sıralayacağım anket doldurma siteleri için de aynı şey geçerli. Aksi taktirde para kazanamayabilirsiniz.

4- Myiyo TR

Myiyo TR
Myiyo TR

Almanya’da hizmet vermeye başlayan anket doldur para kazan siteleri arasında yer alan Myiyo, Türkiye’de de kısa zamanda çok sevildi. Türkçe ara yüzü sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir site. Günümüzde hala birçok kişi, anket doldurarak para kazanma için sık sık tercih ediyor. Hatta dünyada birçok ülkede kullanıyor…

Sitenin aynı zamanda mobil uygulaması var. Anket doldurarak para kazanma uygulamaları arıyorsanız, sizlere sunabileceğim bir uygulama. Myiyo üye olduktan sonra E – posta yoluyla ya da mobil uygulamasından sizlere ödemeli anketler yollar.

Bilgisayar başından para kazanmak için farklı bir yol… Mail oku para kazan!

20 euro değerine puana eriştiğinizde siteden ödeme talep edebiliyorsunuz. Banka hesabınızdan ödeme alabilirsiniz. Yapacağınız başarılı anket sonuçlarında farklı ödemeler alırsınız. Yani anketin uzunluğuna ve içeriğine göre alacağınız puan değişir. Gizlilik konusunda bir hayli titiz davranan Myiyo, güvenli ve kazançlı anket sitelerinden birisi.

Advertisement

5- Branded Surveys

Branded Surveys
Branded Surveys

Anket doldurarak para kazanmak isteyenler için güvenilir bir site daha! Branded Surveys, çeşitli Pazar araştırmaları için katılımcılara tatmin edici ücretler ödemeye hazır! Bu sitede kazanacağınız ücretler, anketlere göre değişiklik gösteriyor.

Sitede günlük olarak çok fazla anket yayınlanıyor ve her birinin uzunluğu, yoğunluğu farklı oluyor. Haliyle her anketten kazanacağınız ücret farklı oluyor. Dolarla para kazanmak isteyenler için harika bir site önerisi diyebilirim. Siteye saniyeler içerisinde kolaylıkla üye olabiliyor ve anketlere katılabiliyorsunuz.

Siteden ödeme alabilmek için 10 dolara da erişmeniz gerektiğinin altını çizeyim. Ödemelerinizi direkt para olarak ya da hediye çekleri olarak alabilirsiniz. Karar sizin! Hemen şimdi online anket doldurarak para kazan…

6- Napolyon

Napolyon
anket doldur para kazan

Anket doldurarak para kazanmak için en eski Türk sitelerinden birinde sıra! Süper Teklif adıyla çok eskiden beri hizmet veren anket sitesi, günümüzde Napolyon adıyla bu hizmetine devam ediyor. Eski ve güvenilir bir site olduğu için kuşkusuz kullanabilirsiniz. Ödemeleri sıkıntısız şekilde gerçekleştiren Napolyon, aynı zamanda çeşitli oyunlarla da para kazanmanızı sağlıyor.

100 TL’ye eriştinizde banka hesabınızdan hemen çekim gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda dilerseniz, hediye çeklerinden ya da indirim kuponlarından faydalanabilirsiniz. Anket doldurarak bence bu siteden her türlü karlı çıkacaksınız. Mutlaka değerlendirmenizi tavsiye edeceğim bir site diyebilirim!

Para kazandıran siteler için daha fazla site mi arıyorsunuz? Birbirinden kazançlı sitelere yazıdan erişebilirsiniz.

Advertisement

7- LifePoints

LifePoints
anket siteleri

MySurvey ve GlobalTestMarket sitelerinin birleşimi sonucunda Lifepoints doğdu. En köklü ve güvenilir anket doldurma siteleri arasında yer alıyor diyebilirim. Sitenin size sunacağı anketlerin uzunluğu ortalama olarak 10 – 20 dakika arasında değişiyor. Her tamamladığınız anketten 100 site puanı elde edeceksiniz. Zamanınızı ayırarak oldukça kolay şekilde internetten para kazanmak gördüğünüz gibi mümkün.

Bu da 2 – 5 pounda denk geliyor. 5 pounda eriştikten sonra ödemenizi iki şekilde alabilirsiniz. Paypal üzerinden para olarak ya da farklı firmaların hediye çekleri olarak. Anket doldurarak para kazandıran siteler içinde en çok tercih edilen sitelerden birisi. Hemen şimdi girip üye olabilirsiniz.

8- Fikir Pazarı

Fikir Pazarı
Fikir Pazarı

Fikir pazarı bünyesinde 1.5 milyondan fazla katılımcı yer alıyor. Siz de onlardan birisi olabilir ve görüşlerinizi anketler aracılığıyla belirterek para kazanabilirsiniz. Birçok konuyla ilgili anketler doldurmanız gerekebilir. Gizlilik konusunda da endişeniz olmasın. Belirttiğiniz görüşler siz ve müşteriler arasındadır.

Ödüllerinizi 3 büyük markadan alabiliyorsunuz. Carrefour, DeFacto ve Teknosa. İstediğiniz seçeneği değerlendirebiliyorsunuz. Tabi bunun için birikmiş puanınız olmalı. Fikir Pazarı hakkında bazı şikayetler belirtilse de ödüllerini alan birçok insanında olduğunu görüyorum. Sizin için de iyi bir alternatif olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim.

Para kazandıran oyunlar olduğunu biliyor muydunuz? Para kazanmanın en basit ve eğlenceli yolu!

9- i-Say

i-Say
anket doldurarak para kazandıran uygulamalar

Adidas, amazon gibi büyük şirkerlerle çalışan anket doldurma sitelerinden birisi i-Say. Kazanç konusunda diğer siteler ile hemen hemen aynı imkanısağlıyor. Çok güvenilir ve iyi bir site olduğu için de sıklıkla tercih ediliyor. İnternetten anket doldurarak para kazanmak istiyorum diyorsanız, gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir site.

Ne demiştim? Anket doldurarak para kazanmak için gerçekten güvenilir siteleri kullanmalısınız! Size bu konuda yardımcı oluyorum ve en güvenilir ve kazançlı siteleri paylaşıyorum.

Advertisement

Siteden doldurduğunuz anketlerden toplam 10 pounda eriştiğinizde ödeme talep edebiliyorsunuz. Ödemelerinizi Amazon gibi büyük şirketlerden hediye çeki olarak da almayı tercih edebilirsiniz. Anket ile para kazanmak için okumaya devam!

10- SurveySavvy

SurveySavvy
anket doldurarak para kazandıran siteler

Şirketler sizin gibi insanlardan tüketici görüşleri arıyor! 1999’dan beri, SurveySavvy, sizi doğrudan bu şirketlerle buluşturuyor ve görüşlerinizi paylaşmanız için para ödüyor. Siz üye olduktan ve üye profilinizi tamamladıktan sonra anket aşamasına geçebilirsiniz.

Profiliniz belirli bir anket için temel kriterlerle eşleştiğinde, sizi e-posta yoluyla ankete katılmaya davet ediyorlar. Kaç tane anket alabileceğinizin belli bir sayı garantisi yoktur. Bu şirketlerin nasıl bir profil ile çalışmak istediğine göre değişiyor. O yüzden profil bilgilerinizi tam olarak tamamlamanız gerekir.

Sonrasında yapmanız gereken, E- postanızı düzenli olarak kontrol etmek. Anket doldurarak para kazanma için SurveySavvy sitesini kullanabilirsiniz. Hatta kişileri SurveySavvy’ye katılmaya yönlendirdiğinizde, anketleri tamamladıklarında ödeme alırsınız. Anket doldurarak para kazanma siteleri içinde sizlere gönül rahatlığıyla sunabileceğim bir site.

11- Opinion Outpost

Opinion Outpost
anket doldurarak para kazanma siteleri

Sadece 5 anket doldurarak ödeme alabileceğiniz bir site! Opinion Outpost ile kısa sürede para kazanabiliyorsunuz. Anket Ödeme için 2,50 pound kazanmanız yeterli. Üstelik anketleri de baya bir eğlenceli diyebilirim. Online anket doldurarak para kazanmak için her ankete ortalama olarak 15 dakika harcıyorsunuz.

Anketlerinizi tutarlı cevaplarla doldurmayı unutmayın. Ödemelerinizi bana kalırsa hemen kullanmamanızda fayda var. Neden? diyecekseniz, paranızı biriktirerek daha büyük ödüller alabilirsiniz.

Advertisement

Opinion Outpost, ödemeleri paradan ziyade Amazon hediye çekiyle yapıyor. Biriktirdiğiniz poundlar ile çeşitli Amazon ürünleri alabiliyorsunuz. Bu da anket doldurarak para kazanma siteleri içerisinde ek olarak ödül kazanabileceğiniz güvenli bir site.

Para kazandıran mobil uygulamalar sayesinde telefonunuzdan kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

12- ySense

ySense
anket doldurarak para kazanmak istiyorum

Ücretli anketlere katılarak para kazanmak, ySesse ile mümkün… Yapmanız gereken üye olmak ve yeni ürünleri, hizmetleri denemek, anketlere katılmak.  Ayrıca daha farklı görevler sayesinde de para kazanabilirsiniz. Sitede birden fazla para kazanma seçeneği bulunuyor. Siteye arkadaşlarınızı davet ederek kazancınızı artırabilirsiniz.

ySense.com, dünyanın her yerinden ekstra para kazanmak isteyenler için çevrimiçi bir ödül sitesi! Güvenle kullanabilir ve internetten para kazanabilirsiniz.  İster anketlere katılın, ister çevrimiçi görevleri tamamlayın. Herkesin çevrimiçi olarak kolayca para kazanabileceği bir şey var.

13- Valued Opinions

anket doldurarak para kazanmak
online anket doldurarak para kazanmak

Pazar araştırması yapan Valued Opinions sitesi sayesinde sizde telefondan anket doldurarak para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Online Anket doldurarak para kazanmak çok kolay! Her doldurduğunuz anket sayesinde 1 – 5 pound arasında para kazanacaksınız.

Öğrenciler için para kazanma yolları sıraladım!

Advertisement

10 pound biriktirebildiğinizde de ödemenizi hediye çekleriyle alabiliyorsunuz. Anketlerin bazıları uzun olabilir. Bu durum canınızı sıkmasın çünkü daha fazla kazanç elde edeceksiniz demektir. Uzun ve kısa anketlerden alacağınız ücret miktarı değişecektir.  Ödülünü oldukça işe yarar hediye çekleriyle değerlendirin! Uzun ve kısa anketlerden alacağınız ücret miktarı değişecek.

14- Pinecone Research

Anket ile para kazanmak isteyenler için mükemmel bir site. Kısa sürede anketleri tamamlayabiliyor ve dolarla para kazanma şansını elde ediyorsunuz. Anketler davet sistemiyle sizlere verilecek.

Bu nedenle düzenli olarak hesabınızı kontrol etmenizde fayda var. Bilgilerinize göre anketlerin gönderileceğini de belirteyim. O nedenle bilgilerinizi boş bırakmanızı önermem.

15- Survey Junkie

Yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma açılacak bir siteden bahsedeceğim. Dolarla para kazanma şansı sunduğu için pas geçemedim. 🙂

Advertisement

Siteye üye olduktan sonra tıpkı diğer siteler gibi aket çözmeye başlıyorsunuz. 100 puana erişebildiğiniz de 1 dolara erişmiş oluyorsunuz. para çekme sınırı ise 1000 puana erişebilmek.

İnternetten para kazanmak için okuyun! – Yürüyerek Para Kazanma

16- Panel Station

Panel Station
Panel Station para kazan

“Sizin” için “Sizin Görüşünüz” anlayışı ile daha iyi bir marka deneyimi sunmaya yardımcı olan bir araştırma şirketidir. 5,11 milyondan fazla tüketiciye sahip olarak, araştırmalarına devam etmekte. Araştırmalara anketler ile destek sağlayan katılımcılara ödeme yapıyor. Anket dolduruyor, görüşlerinizi paylaşıyor ve para kazanıyorsunuz!

Yapmanız gerekenler ise çok basit. Siteye gidip, üye oluyorsunuz. Hemen ardından anketleri doldurmaya başlayabilirsiniz. Biriken puanlarla çeşitli ödüller, çekler kazanabiliyorsunuz veya para ödemesi alabiliyorsunuz.

Benden bir tüyo, arkadaşlarınıza paylaşım yapıp, siteyi yaydığınızda daha fazla puan biriktirebiliyorsunuz. Böylelikle kazancınız artmış oluyor. Anket doldurarak para kazanmak için Panel Station yeterince güvenli bir site!

Advertisement

Çok eğlenceli bir para kazanma yolu var! Müzik dinleyerek para kazanmak mümkün… Nasıl mı? Okuyun ve öğrenin

SONUÇ:

Sizlere sıraladığım 16 sitenin hepsi, güvenilir sitelerden oluşuyor. Dediğim gibi sadece biriyle yetinmeyin. Ne kadar fazla siteyi takip edip, anket doldurursanız, o kadar kazancınızı artırmış olursunuz.

İnternetten anket doldurarak para kazanmak hakkında sizlere bilmeniz gereken her şeyi anlattım! Hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz…

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

 1. Serkan Erşen

  12 Nisan 2022 at 11:45

  Panelstation artık ödeme yapmıyor,vaktinizi boşa harcamayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.