finansportali.net

BAYİLİK

Avon Bayilik Şartları Neler? – 2023 GÜNCEL KAZANÇLARI!

Avon bayilik

Size kar getirecek bayilik mi arıyorsunuz? Paranızı ikiye hatta üçe mi katlamak istiyorsunuz? O zaman size aktaracağım bu bilgileri çok dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü burada yer alan bilgiler uydurma değil! Tamamen çalışan birinden edinilmiş bilgiler. 🙂

Eğer bayilik arayışı içerisindeyseniz size kesinlikle Avon bayilik almanızı öneriyorum. Neden mi? Çünkü bu iş sayesinde en az 10.000 TL kazanma şansınız var….

Avon müşteri temsilcisi bir arkadaşım ile görüşerek Avon bayilik veriyor mu, veriyorsa şartları, kazançları neler ve Avon bayilik başvurusu nasıl gerçekleşiyor, Avon mağazası açmak mümkün mü mümkünse “Avon mağazası açma şartları nelerdir” gibi sorularımı, kendisine yönelttim.

Advertisement

İşte bu noktada sizlere, Avon franchise ve mağaza açmak ile ilgili derlediğim en güncel bilgileri sunmak için buradayım. Kozmetik dünyasına giriş yapmak istiyor ancak nasıl başlamanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Birazdan anlatacaklarım doğrultusunda Avon temsilcisi ve mağazası kapsamında siz de kazançlı bir sistemin parçası olabilirsiniz. Böylece Avon üzerinden bir gelir elde edebilir ve kendinizi kozmetik dünyasında hızlı ve profesyonel bir şekilde yetiştirebilirsiniz.

Kısaca Avon Hakkında!

Avon bayilik veriyor mu?
Avon bayilik veriyor mu?

Kozmetik bayiliği açmak isteyenler buraya! Mottosu, kadınlar için harekete geçen şirket olan Avon bayilik hakkında bilgi vermeden önce, sizlere bu markayı birazcık tanıtmak istiyorum.

David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan AVON, günümüzde milyonlarca Bağımsız Satış Temsilcisi ile dev bir doğrudan satış şirketi.

1886 yılından günümüze, mutfaktan liderler çıkaran dünyanın önde gelen güzellik markalarından AVON milyonlarca kadının yaşamına güzellik katarak başarıdan başarıya koşuyor.

♠Yeni programı “stand4her” ile her yıl 100 milyon kadının hayatını iyileştirmeyi hedefleyen Avon, Dünya çapında esnetilmiş çalışma kalıplarına rağmen kadınların hala kendi işlerini yapma konusunda geri tutulduğunu gösteren araştırma sonuçlarından yola çıkarak, ‘stand4her’ programını başlattı.

Kadınların gerçek potansiyellerini göstermelerini engelleyen en büyük bariyerlerle mücadele etmek için dünya çapında başlatılan program ile her yıl 100 milyon kadının çalışma ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Advertisement

Kadınların yanında yer alan duruşuyla tanınan AVON, yüksek kaliteli ürünleri ile kozmetik sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte en önemli farkı ise dünyanın her yerinden milyonlarca kadının ve ailelerinin yaşam standartlarını yükseltmektir.

Avon Bayilik Veriyor Mu?

Avon Bayilik
Avon Bayiliği nasıl alınır

Şunu açıkça söyleyebilirim ki girişimci ruhlu bir kişi olduğunuz için bu yazıyı okuyorsunuz! Marka bilinirliği yüksek olan firmaların bayiliklerini alarak para kazanmak herkesin cesaret edebileceği bir şey değildir. Ama siz bunu başarmak istiyorsunuz.

Avon Bayilik veriyor mu?

Evet, Avon kendi mağazanızı işletebilirsiniz. Bunun için sizden herhangi bir franchise bedeli talep edilmemektedir.

Ayrıca konunun uzmanından da Avon bayilik veriyor mu? sorumuzu cevaplandırmasını istedim. Bakalım, kendisi bu konuda neler söylemiş?

” Bayilik almak ve özellikle Avon bayilikleri alarak yüksek karlılık elde etmek istiyor olabilirsiniz; ancak tam olarak Avon bayilik vermek yerine mağaza açmanıza ve serbest girişimci olmanıza olanak sağlıyor. Aslında bu normal bir bayilikten çok daha masrafsız. En azından Avon bayilik ücreti diye bir şeyle karşılaşmıyorsunuz! Sadece bazı masraflar… Buna karşılık annem ve ben gibi binlerce kadın; Avon temsilcisi olarak çalışıp sattığı ürün başına gelir elde edebiliyor.”

Bu arada, Avon ürünlerinin uygun fiyatlı olmasının temel dayanaklarından biri de doğrudan satış modeli şeklinde ilerlemesi. Avon’un direkt satış yöntemi ile rakiplerinden farklı bir şekilde hızla ilerlediğini söyleyebilirim.

Advertisement

Nasıl mı?

 • Avon kataloglarının gönderildiği temsilciler; sosyal ilişkilerini kullanarak Avon siparişlerini sisteme giriyor ve müşterilerinin taleplerini karşılayabiliyor.
 • Avon Temsilcisi olan kadınlar; ilk etapta birkaç bin lira ile ek gelir elde edebiliyor, bilindik ve çok beğenilen bir markanın ürünlerini satma hakkına sahip oluyor.
 • Temsilci olmak isteyenlere yardımcı olarak satış ağını genişletip esnek çalışma saatleri ile günlerini verimli bir şekilde geçirebiliyor.

Benzer olarak Farmasi bayilik şartları hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz! Size en uygun olan firma ile para kazanın!

Avon Para Kazanma İşleyişi…

avon para kazanma
avon para kazanma

Şimdi konumuz Avon bayilik kazancı… Bu yazıyı hazırlarken sohbet ettiğim, bilgi ve tecrübelerinden faydalandığım ve sizinle burada paylaştığım arkadaşımın, konuyla ilgili bana söylediklerini doğrudan size aktarıyorum! O yüzden “Avon mağazası açmak istiyorum” diyen herkes bu başlığa iyice dikkat kesilsin. Çünkü para kazanma süreci de ilginizi çekecek. ♠

İşte Avon bayilik çalışan yorumları:

” Ben ve annem, bu işi 8 yıldır yapıyoruz… Özellikle şu son birkaç yıldır geçimimizi Avon kazancıyla sürdürüyoruz. Nasıl mı? Bizler, Avon temsilciliği yapıyoruz. Yani bir nevi Avon serbest girişimcisiyiz.

Aylık gelirim hakkında da şunu söyleyebilirim ki bir ayda 10 bin TL kazandığım da oluyor, 15 – 20 bin TL kazandığım da… Aslında Avon’un bu konuda çok farklı stratejileri bulunuyor. Kabataslak olarak, çalıştığım kadar kazanıyorum, diyebilirim.”

Yine, Avon franchise ile ciddi anlamda kazançlar elde edebilmeniz çok mümkün. Bu yüzden ne kadar çok çalışırsanız o kadar kazanç sağlayabileceğiniz bir iş imkanı değil mi ? 🙂

Bayiliklerle ilgili olarak bu yazıya da bakabilirsiniz: Bargello Bayilik Şartları

Advertisement

Avon Bayilik Şartları ve Mağaza Açma Koşulları

avon bayilik şartları
avon bayilik şartları

AVON tabelalı mağaza sahibi olmak ister misiniz? Avon bayilik değil de mağaza açmanıza izin veriyor! Avon’un değerlendirmesinden geçen kişiler, uygun bir şekilde onay aldıktan sonra bulunduğu bulunduğunuz bölgede Avon Mağazası açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Avon ile siz de kazanç kapılarını aralayın! Yıllardır ülkemizde ve dünyada doğrudan satış yöntemi ile kazanç fırsatı sunan AVON 2019 yılı itibariyle yepyeni bir fırsat sunuyor ve temsilcilerine mağaza açabilmelerine olanak sağlıyor.

Şimdi gelelim Avon bayilik şartları nelerdir konusunun detaylarını vermeye….

 • 18 yaşını doldurmuş olmak en temel şart! Eğer yaş sınırınız tutmuyorsa, bayilik alamazsınız.
 • Buna ek olarak vergi mükellefi olmak için başvuru yapmanız da şart.
 • Diğer şart ise Avon temsilcisi olmanız.

Avon temsilcisi olmak istemiyorsanız da bayiliği alabilme imkânınız bulunmuyor. Peki, Avon temsilcisi nasıl olursunuz? Konuyla ilgili bilgilendirmeyi yazımın devamında yaptım!

Avon Temsilcisi Olmak

avon temsilcilik
Avon bayilik almak

Etrafta çok fazla duyuyorum: “Avon temsilcisi olmak istiyorum!” Ya da “temsilci olmak istemiyorum ama mağaza açmak istiyorum” gibi… Ancak şunu söylemeliyim ki Avon mağaza açmak isteyenler için de temsilci başvurusunda bulunmak şart!

Neden mi? Eğer bir Avon satış mağazanız varsa; tüm ürünler için sipariş girişi, takibi ve ödeme gibi işlemlerinizi temsilci numaranız ile halledeceksiniz!

O halde;

 • Avon mağaza açmayı düşünüyorsunuz ama henüz temsilci değilseniz hemen Avon internet sitesine girin.
 • Ardından ücretsiz kayıt ol yazan yere tıklayın ve formu doldurun.
 • Artık siz de Avon temsilcisi olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz!
avon üyelik
Avon bayilik başvuru

Bu arada 3 ay süreyle sipariş vermemeniz durumunda temsilciliğiniz bozuluyor. Ancak endişelenmeyin bunun için yüzlerce liralık alışveriş yapmanıza gerek yok. Bu bir katalog da olabilir bir oje de. Yeter ki firmada aktif bir şekilde bulunun ve pasife düşmeyin!

Temsilci ve satış lideriyseniz hemen üst liderinizle ya da bölge satış sorumlusu ile görüşerek; temsilci değilseniz ise temsilci olarak ilk adımı atabilirsiniz.

Advertisement

İlgili içerik: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Avon Franchise Seçenekleri Neler?

avon mağaza seçenekleri
Avon Mağaza Açmak

Avon bayilik değil de Avon Mağazası açmak için 3 tip mağazayı seçme şansınız bulunuyor. A-B-C tipi olmak üzere değerlendirilen ve metrekaresine göre değişen nitelikte olan bu mağazalar için en az 25 metrekarelik bir alana ihtiyacınız bulunuyor.

Avon dükkan konsepti:

 1. Minimum 25 m2 alan A tipi
 2. Minimum 50 m2 alanı olan dükkan ise B tipi
 3. Halihazırda bir işletmesi olanlar ise C tipi mağaza açmayı tercih edebilirler.

Avon Bayilik Ücreti ne kadar?

A tipi Avon bayilik için 100 bin TL, B tipi bayilik için 150 bin TL gerekmektedir. mağazaların maliyeti ise metrekaresine göre değişkenlik gösterebilir.

Burada dekor ve raf gibi zorunluluklar olmadığı için, ödediğiniz miktar da daha düşük oluyor. Ancak yine 30.000 TL’lik alışveriş yapmanız şart. Burada stant satın alınmakta olup, arzunuza göre küçük ya da büyük olabiliyor.

Stantlar ise orta boy ve büyük boy olmak üzere iki tür stant var. Ancak bunlarda sadece makyaj ürünleri satmanıza müsaade ediliyor. Aldığınız ürünlerin iadesinin olmadığını da unutmayın.

Stantların ön ödeme ücreti ödendikten sonra ortalama 1 ay içerisinde stantlar ve ürünler sizlere ulaşır ve devamında Avon’da kazanç elde etme süreciniz başlar.

Advertisement

Bu yazımı da okumak isterseniz üstüne tıklamanız yeterli: Çiçek Sepeti Bayilik Şartları

Avon Satış Mağazası Açmanın Avantajları Neler?

Avon satış mağazası açmak
Avon satış mağazası açmak

Uzun yıllar, sadece doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaşan Avon konsept mağazaları ile müşterileriyle Kendisi, zincir mağaza yöntemi ile yapmak yerine temsilcilerin daha fazla gelir elde etmelerini sağlayacak olan konsept mağaza yöntemi ile gerçekleştiriyor. İşte Avon temsilcilik ve mağaza açmanın avantajları!

 1. Herhangi bir Franchise ya da bayilik bedeli ödemezsiniz.
 2. Tabela ve Avon logo kullanımı için ücret alınmaz.
 3. Açılışa özel destekler ile hep yanınızda olur.
 4. İlk 3 ay vade ve limit esnekliği sağlanır.
 5. Açılışa özel promosyon, hediye ve tester ürünler
 6. Açılışa özel süsleme ve ikram bütçesi sağlanır.
 7. Avon sizin dükkan genişliğinize göre planlama yaparak dizaynını anlaşmalı olduğu organizasyon şirketine yaptırmaktadır.
 8. Birçok insanın hali hazırsa satış yaptığı bir mağazası olabilir. Bu durumda yeni bir mağaza açmak yerine mağazanızda Avon vitrinine (standına) yer verebilirsiniz.

Eavon Bayiliği Nasıl Alınır?

Avon mağazası açmak için ilk önce temsilci olmanız gerekir. Ardından Avon iletişim adreslerini kullanarak firma ile iletişime geçip, franchise bilgilerini alabilirsiniz.

Avon Bayilik İletişim Adresler Nedir?

Telefon: (0212) 473 11 00 Faks: (0212) 473 11 99
Müşteri İletişim Merkezi: Telefon: (0850) 250 28 66
Faks: (0212) 473 12 12
KEP Adresiavon@hs03.kep.tr

Eğer konuyla ilgili öğrenmek istediğiniz başka bilgiler de varsa hemen YORUM kısmına ekleyebilirsiniz. Böylece daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.