finansportali.net

BAYİLİK

Börekçi Dükkanı Açmak – 2022 Kazanç ve Maliyet Bilgisi!

Börekçi dükkanı açmak

Türkiye’de girişimciler için en kârlı sektörlerin başında, gıda sektörü ön plana çıkıyor. Gıda sektöründe hızlı bir! şekilde büyüyen bir alan da börekçi dükkanı açmak diyebilirim. Eğer, siz de “börekçi dükkanı açmak istiyorum!” diyorsanız, doğru yerdesiniz!

Hamur işi denildiğinde akla gelen börek de kolay ulaşılabilen bir gıda olduğu için bir hayli rağbet görüyor. Peki börekçi dükkanı açmak için neler gerekli?

Tabi ki bir börekçi dükkanı açmaya karar verdiğinizde mutlaka bilmeniz gerekenler var. Börekçi dükkanı kâr marjı nedir? Börekçi dükkanı açmak maliyeti ne kadar? Hepsini şimdi açıklayacağım…

Advertisement

Börekçi Bayiliği Almak

Börekçi Bayiliği Almak
Börekçi Bayiliği Almak

Börekçi dükkanı açmak istiyorum diyenler için franchise almak diğer bir etkili yöntem. Böylelikle marka bilinirliği yüksek firmalar ile çalışabilir ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Börekçi bayiliği almak için franchise veren firmalar hakkında araştırma yapmalısınız. Bayilik veren börekçi firmaları için gerekli şartları karşılayabiliyorsanız, bayilik alabiliyorsunuz.

Sizlere börekçi bayiliği almak hakkında iki yazı hazırlamıştık. Bu yazılar aracılığıyla börekçi dükkanı açmak hakkında daha fazla detaya erişebileceksiniz. Börekçi bayiliği veren firmalar şu şekilde:

Börekçi dükkanı açmak için bayilik almayı düşünüyorsanız birçok avantaj var. Tabi tamamen kendi börekçi dükkanınızın sahibi olmak istiyorsanız orası ayrı. Ben sizlere börekçi dükkanı açabilmek için franchise alabileceğinizi de belirttim. Öyleyse devam edelim…

İyi bir börekçi dükkanı nasıl olmalı?

İyi bir börekçi dükkanına sahip olmak için şunlara sahip olmalısınız:

1. Her çeşit börek dükkanınızda sıcak satışta sunulmalı.
2. Ayrıca dükkanınıza özel börekler yaparak müşterilerinize sunabilirsiniz.
3. Temizlik ve hijyen kurallarına uymalısınız.
4. Sizinle çalışacak olan ekibinizi iyi seçmelisiniz.
5. Dükkanınızın konumunu işlek bir cadde üzerinde seçmelisiniz.

Advertisement

Börekçi Dükkanları Ne Kadar Kazandırıyor?

Börekçi Dükkanları Ne Kadar Kazandırıyor?
Börekçi Dükkanları Ne Kadar Kazandırıyor?

Sizde börekçi dükkanları ne kadar kazandırıyor? Börekçi dükkanı açmak, iyi işleyen bir lokasyonda, iyi paralar kazanmayı sağlar.

Börekçi Dükkanı kar marjı ne kadar?

Börekçilikte üretimi kendiniz gerçekleştirecekseniz, kar marjı neredeyse %300 olur. Çiğ olarak ürünleri alıp, fırınlayarak hizmet vermeyi düşünürseniz de kar marjı %100 olur.

Börek yanında çay gibi içecek hizmeti de vererek ayda net olarak 8 – 10 bin TL gelir elde edebilirsiniz. Börek gibi hamur işlerinin maliyeti çok yüksek olmadığı için sattığınız her üründen yüzde 50’den fazla kar elde edebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Chef Börek Franchise

Börekçi Dükkanı Açmak Maliyeti

börekçi salonu açmak

Börekçi dükkanı açma maliyeti olarak ortalama bir sayı söylemem gerekirse, 100 bin TL – 300 bin TL arasında sermaye gerekiyor.

Dükkân kirası, börekçi dükkanı dekorasyonu, mutfak araç gereç ve ürünleri, personeller, belge ücretleri için gözünüzden en az 100 bin TL’yi çıkartmanız gerekiyor.

Advertisement

İşlek bir dükkana sahip olarak, 3 – 4 ayda börekçi dükkanı açma maliyetini çıkartırsınız. Ben size ortalamalardan bahsettim. Bu ortalamanın üzerine de çıkabilirsiniz, altına da inebilirsiniz.

Önemli!

Börekçi açmak için belli bir sermayenizin olması gerekiyor. Börekçi dükkanı maliyeti sizlerin dükkan standartlarına göre değişecektir. Dükkan büyüklüğü, eleman sayısı gibi…

İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde açacağınız börekçi dükkanı ile Sivas, Yozgat, Düzce gibi yerlerde açacağınız dükkanın maliyeti aynı olmayacaktır.

Börekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

Börekçi dükkanı açmak
Börekçi dükkanı açmak

Börekçi dükkanı açmak istiyorum diyorsanız, ilk adımınız börekçi dükkanı nasıl açılır? öğrenmeniz gerekiyor. Resmi prosedürlere gelmeden önce “börekçi dükkanı nasıl açılır?” sorusunu şu maddelerle açıkladım:

 • İhtiyacınız olan fırın modeli ne öğrenmeniz gerekiyor.
 • Fırın bölümünü dükkanınızda havalandırma bulunan yere yerleştirmeniz gerekli.
 • Börek ve mutfak malzemelerinizi hallettikten sonra börekçi dükkanı dekorasyonu belirlemelisiniz.
 • Dükkanınızın içi, dışarıdan görünürse sizin için daha faydalı olacak. Neden peki derseniz, hijyenik bir görüntü oluşturmalısınız.
 • Masa konumlandırmaları, dışarıya masa koyup koyamayacağınızı iyice belirlemelisiniz. Dışarıya masa koyma imkanınız olursa, oldukça avantajlı olacaktır.
 • Reklam kampanyalarınızı dükkan açılmadan planlarsanız, börekçi salonu açarken tanıtımınızı yapmakta zorlanmazsınız.
 • Aynı şekilde çalıştıracağınız personelleri de dükkanı açmadan önce belirlemelisiniz. Tek başınıza börekçi dükkanı işletmeniz zor olacaktır.

Böreğin yanında sıcacık bir bardak çay da ne güzel gider ama! Bu arada çay ocağı dükkanı açmak başlıklı yazımı okumuş muydunuz?

Börekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Börekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Gelelim börekçi dükkanı açmak için gerekli belgeler hangileri sorumuza… Börekçi dükkanı açmak için en başta muhasebe kaydı oluşturmanız lazım. Kaydınızı başarıyla oluşturduktan sonra belediyeden ruhsat almanız gerekecek.

Yaşadığınız bölgeye göre, belediye ruhsatınız farklı olabilir. Gerekli araştırmaları yapın. Sizden istenen belgeler olarak. Bu belgeler kurumlara göre değişiklik gösteriliyor.

Advertisement

Yaşadığınız bölgedeki belediyeye ait olan ruhsat müdürlüğüne giderek gerekli olan belgeleri öğrenebilirsiniz. e-Belediye Bilgi Sistemi İşyeri Açma Ruhsatı Başvuru uzantısını da kullanabilirsiniz. Genel olarak börekçi dükkanı açmak için gerekli belgeler şu şekilde:

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. SGK giriş bildirimi
 3. Vergi levhası
 4. Tapu ve kira kontratı fotokopisi
 5. İtfaiye uygunluk raporu
 6. Oda kayıt belgesi
 7. Faaliyet raporu
 8. Ticari sicil gazetesi kaydı

Eksiksiz olarak topladığınız belgelerle, belediyeye giderek börekçi dükkanı açmak için başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz.

Börekçi dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekli mi?

Börekçi dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekir. Bu işi bilmemeniz önemli değil. Bunun için meslek eğitim kurslarına katılabilirsiniz.

Kazançlı Bir Börekçi Dükkanı İçin İpuçları!

Kazançlı Bir Börekçi Dükkanı İçin İpuçları!

Kendi börekçi dükkanınızı açacaksanız sizlere bazı ipuçlarını ve dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacağım. İşte kazançlı bir börekçi dükkanı için ipuçları:

 • Gıda sektöründe ön plana çıkan markalardan birisi olmak istiyorsanız eğer, hijyen konusunda çok dikkatli olmalısınız.
 • Hijyen dışında bir börekçi dükkanının çok iyi ciro elde edebilmesi için ürün lezzet ve kalitesi fazlasıyla önemlidir.
 • Gıdaları kendiniz üretecekseniz kaliteli ürünler kullanmaya özen gösterin. Çiğ gıda alacaksanız da iyi bir üretici ile çalışın. Bunun için pazar araştırmasını detaylıca yapın.
 • Onun dışında konumunuzun çevresinde fazla rakip börekçi olmamasına dikkat etmelisiniz. Sektörde öncü firmalardan birisi, o konumda bir dükkana sahipse sizin için riskli olabilir.
 • Eğer sermayeniz düşükse börekçi bayilik alma yolunu deneyebilirsiniz. Sizlere yukarıda detaylarını verdim.
 • Çay, meyve suyu, kola gibi içecek ürünlerini de dükkanınızda barındırın. Ayriyeten daha farklı; poğaça, simit gibi hamur işlerine de yönelin.
 • Bünyenizde çalışacak personellerin deneyimli olmasına özen gösterin. Müşterilerle iyi anlaşabilecek, güler yüzlü insanlarla çalışın.
 • Börekçi dükkanı açarak kar sağlamak istiyorsanız, müşteri memnuniyetini her daim göz önünde bulundurun.

Börekçi dükkanı açmak mantıklı mı?

Maliyetinizin yanında kazancınız göz önüne alındığında börekçi dükkanı açmak mantıklı bir yatırım olacaktır.

Sizlere börekçi dükkanı açmak hakkında bilmeniz ve uygulamanız gerekenleri anlattım. Merak ettiklerinizi, aklınıza takılanları aşağıya yorum atabilirsiniz. Daha fazla iş fikirleri için takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!) başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK VEREN GIDA FİRMALARI

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022 – En Kârlı 15 Şirket!

dondurma bayiliği veren firmalar

Yaz aylarının en çok kazandıran işlerinden olan dondurmacı açma fikrini hiç düşündünüz mü? Sezonda aylık 40 bin TL gelire ulaşan bu sektörün artık kış aylarında da hayatımıza girmesiyle birçok girişimcinin ilgi odağı olmuştur. Eğer siz de marka bilinirliği yüksek bir firmadan dondurma dükkanı frachisingi alarak işinizi kurmak istiyorsanız en çok kazandıran 15 şirket önerim kaçırılmaz […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!)

Getir bayilik şartları

Getir markası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Getir bayilik şartları da son zamanlarda bayilik alarak kendi işini kurmak isteyenler tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Getir, bu başarısını kendi kulvarında tek olan iş modeline borçlu. Getir franchise alarak bu büyük aileye katılabilir ve günde ortalama 3.000 TL para kazanabilirsiniz! Bakın, günde diyorum; bu kazancı aya vurduğunuzda ortaya […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.