finansportali.net

BAYİLİK

Burger King Bayilik Ücreti 2023 – En az 50.000 TL Kar!

Burger king bayilik

TAB Gıda içerisinde bulunan Burger King ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi Burger King bayilik veriyor mu?

Burger King uzun zamandır fast food zincirinde bir dünya markası. Binlerce personel istihdamı sağlamasının yanı sıra franchise sistemi ile de büyümesini sürdürüyor.

Eğer siz de Burger King bayilik almak istiyorum diyorsanız okumaya devam edin. Burger King bayilik ücreti ve başvurusu hakkında tüm bilgilere erişeceksiniz.

Advertisement

burger king franchise bedeli 2023 yılında ne kadar oldu? Açıklayacağım. Ayda en az 50.000 TL kar sağlayacak Burger King bayilik ile bol kazançlı çıkacaksınız. Burger King bayilik bedeli, Burger King şartları ve daha fazlasını öğrenmek için atlamadan okuyun!

İşte 2023 Burger King bayilik ücreti, franchise sistemi detayları….

Burger King Açma Şartları

Burger King Açma Şartları
Burger King Açma Şartları

Burger King bayilik ücretini bir kenara ayırmadan önce Burger King bayilik şartları neler, Burger King bayilik almak için neler yapmanız gerekiyor bunları öğrenelim.

Burger King bayilik almak isteyenler, TAB Gıda tarafından açıklanmış olan Burger King franchise şartlarını karşılamak zorunda.

İşte 2023 Burger King bayilik şartları aşağıdaki gibidir:

Advertisement
 • Girişimciler iş başında durmalı ve planlı biri olmalı.
 • Başarılı bir kariyeriniz ve yönetim tecrübeniz olmalı.
 • Burger King franchise bedeli dahil olmak üzere gerekli olan maliyeti karşılayabilmelisiniz. Bunun için yeterli finansal kaynaklara sahip olmalısınız. Burger King bayilik ücretini birazdan açıklayacağım. Acele etmeyin 🙂
 • Daha sonra Burger King bayilik için TAB Gıda tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılmalısınız.
 • Seçeceğiniz restoranın lokasyon olarak kolay erişilebilir olması gerekiyor. Burger King yetkilileri sizlere franchising açacağınız yere göre belirledikleri dükkan şartlarından bahsediyorlar.
 • Ama genel olarak müşteri trafiği yoğun olan yerler öncelikli oluyor.  Seçtiğiniz yer daha sonra TAB Gıda yetkilileri tarafından onaylanıyor ve ardından kiralayabiliyorsunuz.
 • Ayrıca Burger King bayilik alma için uygun gördüğünüz yer giriş katında olmak zorunda.
 • Giriş katı 120 metre kare, toplam kapalı alan ise minimum 300 metre kare olmalı.
 • Bunlara ek olarak ön cephe genişliği minimum 6.5 metre, her kat için tavan yüksekliği de minimum 2.90 metre olmalı. Tabi az önce belirttiğim gibi bu şartlar açılacak yere göre değişiklik gösterecektir.
 • Son derece iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekiyor.
 • Başarı ve sonuç odaklı çalışan biri olmalısınız.

Ben Burger King bayilik almak istiyorum diyorsanız ve Burger King bayilik şartları da uygunsa o zaman nasıl başvuru yapabileceğinize bir bakalım…

Ayrıca benzer olarak size bir yazı daha hazırladım. McDonald’s bayiliği nasıl alınır? Hemen okuyup, bilgi sahibi olun.

Burger King Bayilik Ücreti 2023

Burger King Bayilik Ücreti
Burger King Bayilik Ücreti

Yazının başından beri aslında en çok merak edilen konu Burger King bayilik ücreti. Şimdi size bütün detaylarıyla Burger King franchise bedeli ne kadar bundan bahsedeceğim..

Burger King başvuru şartlarında yeterli bir sermayeye sahip olmalısınız demiştim. Peki yeterli sermaye derken ne kadar bir ücretten bahsediyorum?

Burger King bayilik fiyatı ne kadar?

Burger King bayilik fiyatı 2023 yılı için, 500.00 Dolar – 600.000 Dolar arasında değişmektedir.

Advertisement

Peki neden bu kadar yüksek maliyet isteniyor? Çünkü Burger King isim hakkı oldukça yüksek. Burger King adı altında açılan bir restoranın batiş ihtimali yok diyebiliriz. Bu yüzden işletmede bir- iki yıl içerisinde yatırımınızdan daha fazla kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca Burger King, reklam harcamasını en çok yapan ilk 100 firmadan biridir. Bu yüzden sürekli göz önünde olabilirsiniz ve müşterilerinizi artırabilirsiniz.

 • Burger King bayilik ücreti içerisine ne giriyor? Her işletme yaptığı ciro üzerinden yüzde 13 oranında telif bedeli ödemek zorunda. Örneğin yılda 10 milyon ciro yapan bir Burger King bayilik, en az 1.3 milyon telif bedeli ödemeli.

Burger King Bayilik Kar Marjı Nedir?

burger king bayilik fiyatını öğrendiğimize göre kazançtan bahsedebiliriz. Burger King bayilik ücreti fazla olmasına rağmen yeni açıldığınızda bile kar marjı yüzde 40 – yüzde 50 oranında oluyor.

Çünkü Burger King oldukça tanınan bir marka. Bu yüzden Burger King bayilik bedeli, gözünüzü korkutmasın.

Burger King aylık kazanç ne kadar?

Advertisement

Bir ayda elde edeceğiniz ciro en az 200.000 TL olacaktır. Giderlerinizin yüzde 25’i kira ve genel giderlere, yüzde 25- yüzde 30’u çalışan giderlerine ve yüzde 40’ı da gıda ve sarf malzeme için ayrılsa bile elinizde net 50.000 – 100.000 TL arasında para kalacaktır.

Bu ciro her ay artacağı gibi bir yıl içinde Burger King bayilik ücretinizin iki katı kazanmanız bile mümkün olacaktır. Tabi bu tamamen bulunduğunuz yere, personellerinize ve sizin işletme şeklinize bağlı olarak artabilir de azalabilir de…

Bu arada eğer Burger King bayilik aldıktan sonra çalışanlarınızın ne kadar maaş alması gerektiğini merak ediyorsanız Burger King çalışan maaşları yazımı okuyabilirsiniz. 

Burger King Bayilik Başvurusu

Burger King Bayilik Başvurusu
Burger King Bayilik Başvurusu

Burger King bayilik ücreti ne kadar sorusuna geçmeden önce daha önemli bir konudan bahsetmem gerekiyor.

Burger King bayilik alma kararı verdiniz ve Burger King açmak için gerekenler hakkında bilgi sahibi oldunuz. O zaman şimdi Burger King bayilik başvurusu yapmanız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Burger King franchise nasıl alınır?

Burger King franchise almak için yapmanız gereken ilk şey, resmi sitesine girin.
Burger King Franchise yazan yere tıklayın ve Başvuru Formuna ulaşın.

Advertisement
 • Burger King Franchising Formu“nda sizden kişisel bilgileriniz, iletişim adresleriniz isteniyor. Ayrıca TAB Gıda firmaları arasından hangisinin bayiliğini almak istiyorsunuz, bunu seçmeniz gerekiyor.
 • Başvuru formunu gönderdikten sonra TAB Gıda yetkililerinin size geri dönüş yapmasını bekliyorsunuz.
 • Eğer şartlara uygunsanız zaten en geç bir hafta içerisinde size geri dönüş sağlıyorlar.
 • Olumlu olduğunda görüşmeye çağırılıyorsunuz. Ekipler size gerekli koşulları, ne yapmanız gerektiğini ve bilmeniz gereken bütün bilgileri aktarıyorlar.
 • Bütün bunların sonunda eğer her şey olumluysa “Burger King franchise sözleşmesi” imzalanıyor. Franchising süresi ise 20 yıl oluyor.
 • Ayrıca Burger King bayilik ücreti hakkında da tam bilgiyi yine yetkililerden öğrenebiliyorsunuz. Aşağıda iletişim bilgilerini paylaştım.

Burger king bayilik nasıl alınır? Artık biliyorsunuz! Şimdi diğer önemli konulara değinelim.

Burger King Bayilik Avantajları Neler?

Burger King Bayilik Avantajları
Burger King Bayilik Avantajları

Peki, Burger King bayilik ücretini ödedikten sonra, Burger King size kar sağlayacak mı? Burger King bayilik avantajları neler ve neden Burger King’i seçmelisiniz?

Size öncelikle şunu söyleyeyim: Eğer franchising sistemi ile girişimciliğe adım atmak istiyorsanız, marka bilinirliği yüksek, hedef kitlesi belirgin, sistemi aksamadan çalışan bir marka seçmek her zaman avantajlıdır.

Bu yüzden dünyada tanınan marka olan Burger King, başlangıç için iyi olacaktır. Hangi restorana giderseniz gidin yüksek ihtimalle Burger Kinglerin önü hep doludur. Çünkü bilinirliği oldukça yüksek.

Burger King franchise ortaklığı ile işe başladığınız için işletme açısından bir risk bulunmuyor. Çünkü her şey sistemli ilerleyebiliyor. Bu da zarar etmenizi engelliyor.

Pizza House Bayilik ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.

Burger King Bayilik ile Büyümeniz Kolay mı?

Burger King Bayilik ile Büyümeniz Kolay mı
Burger King Bayilik ile Büyümeniz Kolay mı

Evet, Burger King bayilik ile büyümeniz kolay. Bunun sebeplerini yukarıda detaylı bir şekilde açıkladım.

Burger King franchise alarak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin, beklediğiniz kara ulaşamadınız. 6 ay boyunca cironuz belli bir miktarı geçemediyse, bu konuda TAB Gıda size çeşitli destekler sağlıyor.  Bu desteklerin başında reklam, ek avantajlar yer alıyor.

Advertisement

Bazen de bulunduğunuz yer aşırı kalabalık ve tam da ihtiyaç duyulan bir yerde olabilir. Bu gibi durumlarda bir aylık cironuz 1 milyonu bile geçebilir. Böyle kazançlarla bir yılda bile ne kadar çok kazanacağınızı bir düşünsenize?? Çok cazip bir iş değil mi?

Burger King Franchise Verilen Şehirler Hangileri?

Burger King Franchise Verilen Şehirler
Burger King Franchise Verilen Şehirler

TAB Gıda franchise alacak girişimcilere oldukça fazla avantaj sunuyor. Burger King bayilik ücretini karşılayabilecek ve işletme açmak isteyen bir girişimci şu soruyu merak ediyor olabilir:

Burger King franchise verilen şehirler hangisi?

şu anda Türkiye’de 81 ilde de Burger King görüyoruz. Bunların yüzde 60’ı kendi şubesi olsa da kalan Burger King bayilikleri franchise sistemi ile açılıyor.

Burger King bayilik İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Bursa, Adana gibi büyük şehirlerde kar marjı yüksek restoran yatırımcılığı fırsatları sunuyor. Bu iller haricinde de ihtiyaç duyulan yerlere Burger King bayilik açma şartları karşılandığı sürece bayilik veriliyor. 

Ayrıca okuyabilirsiniz: Köfteci Yusuf Bayilik Şartları ve Tavuk Dünyası Bayilik

Burger King İletişim

Burger King telefon numaraları ya da diğer önemli iletişim adreslerini de buraya ekliyorum. İhtiyacınız olduğunda sürekli cevap alabileceğiniz Burger King iletişim bilgileri:

Advertisement
 • Burger King resmi web sitesi: www.burgerking.com.tr
 • Burger King franchise sistemi için mail gönderebileceğiniz e-posta adresi: franchise@tabgida.com.tr
 • Burger King müşteri hizmetlerine ise 0212 310 66 00 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

EK BİLGİ!

Burger King bayilik almak haricinde Burger King sizden kiralık dükkan da alabiliyor. Gerekli Burger King açma şartlarında açacağınız dükkanın özelliklerinden bahsetmiştim. Eğer böyle uygun bir dükkanınız varsa Burger King yetkilileriyle iletişime geçerek onlara dükkan kiralayabilirsiniz.

Böylece Burger King bayilik almak isteyenlere de önerilebilecek uygun dükkan sayıları artmış olur. Bunun için de yukarıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Yazıyı okuduktan sonra alternatif olarak diğer TAB Gıda bayiliğine bakabilirsiniz: Popeyes Bayilik

Bir önceki yazımız olan Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.