finansportali.net

PARA KAZANMA

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – 10 Çeviri İşi Siteleri!

çeviri yaparak para kazanmak

“Çeviri işi yapmak istiyorum” diyenlere rehber olacak bir yazı hazırladım! İkinci bir diliniz varsa çeviri yaparak para kazanmak sizin için çok olası… Boş vakitlerinizi gelire dönüştürmek için bol kazançlı bir fırsat diyebilirim.

Size önereceğim siteler aracılığıyla evden çıkmanıza bile gerek kalmadan çeviri işi alabilirsiniz. Freelance çeviri yapmak istiyorum diyenler için de iyi bir fırsat olacaktır.

Özellikle İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça, İspanyolca, Çince dillerinde çeviri yapacak insanlara ihtiyaç çok fazla. Siz de çeviri işinden para kazanmak için okumaya devam edin!

Advertisement
çeviri yaparak para kazanma
çeviri yaparak para kazanma

Zorluk derecesi nasıl oluyor? Diye sorabilirsiniz. Şöyle ki çeviri yaparak para kazanmak çevireceğiniz her metin çok kolay olmayacaktır. Bazen ciddi makaleler çevirmeniz gerekebilir. O nedenle eğer online çeviri yaparak yaparak para kazanmak niyetindeyseniz fiyatlandırmalarınızı bu noktalara dikkat ederek yapmanız gerek.

Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Çevireceğiniz metne göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 1.000 kelime için 150 TL kazanç sağlayabilirsiniz. Zor makaleler için bu kazancı daha da artırmak mümkün.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak

online çeviri yaparak para kazanmak
online çeviri yaparak para kazanmak

Artık internetten para kazanmak oldukça mümkün. Özellikle freelance işler yaparak geçimini sağlayan birçok insan var. Eğer çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız bu fırsatı kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Sizlere hemen aşağıda çeviri ile para kazanma için hangi siteleri kullanabileceğinizden detaylıca bahsedeceğim. Böylece yazının sonunda artık ücretli çeviri yaparak para kazanmaya başlayacaksınız.

Mutlaka Okuyun: Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Advertisement

Çeviri İşi Siteleri

çeviri yap para kazan
çeviri yap para kazan

“Evden çeviri işi yapmak istiyorum” diyenlere harika siteler önereceğim. Çeviri işi siteleri sayesinde bilgisayarınızın başında kazanç sağlayacaksınız. Dilerseniz ek gelir elde etmek için bu işi yapın, dilerseniz de tam zamanlı olarak çalışarak yüksek gelir elde edin. Seçim sizin! Sitelere göz atalım.

1- Bionluk

Bionluk çeviri yaparak para kazanmak için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir site. Siteye üye olduktan sonra ilan oluşturmak için küçük bir ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında “ilanlarım” kısmından “yeni ilan oluştur” butonuna tıklamanız gerek.

Çeviri hizmeti için 5 dakika içerisinde ilan oluşturmuş ve yayınlamış olacaksınız! Fiyatlandırmalarınızı yaparken diğer çeviri ilanlarını incelemenizi öneririm.

2- Çevirihavuzu

Çevişi işi siteleri için diğer bir önerim de Çevirihavuzu… Güvenli şekilde çeviri işinden para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken siteye üye olmak. Burada mevcut teklif bekleyen işlere teklif verebilirsiniz.

Ya da size gelen iş tekliflerine yanıt verebilirsiniz. İşi verecek kişi ile doğrudan iletişim kurma şansınız var. Yaptığınız iş için puanlar alacaksınız. Böylece daha çok insanın sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Advertisement

3- Tercümanbul

Online çeviri yaparak para kazanmak için Türkçe sitelerden devam edelim. Tercümanbul sitesi alanında uzman tercümanları bünyesinde bulunduruyor. A

kademik çeviri, hukuki çeviri, bilirkişi tercüman gibi alanlara ayrılarak tercüme hizmeti veriyor. Hemen siteye üye olabilir ve yayınlanan ilanlara teklif vererek işe başlayın!

4- Çevirimvar

Evden çeviri işi yapmak istiyorum diyenlere tam zamanlı çevirmen olma şansı sunan bir site… Ancak en başta belirtmem gerekiyor ki bu sitede tercüman olmak için gerçekten profesyonel olmanız gerekiyor.

Zira aranan niteliklerde ilgili bölümlerden mezun ve 3 yıllık deneyim olmak yer alıyor. Tam zamanlı olarak çevirmenlik yaparak para kazanmak isteyenlere de tavsiye vermiş olayım.

Advertisement

5- Freelancer

Freelancer dünyanın en büyük serbest çalışma platformlarından birisidir. İçerisinde birçok iş seçeneği bulunuyor. Çeviri yaparak para kazanmak isteyenler için de iyi bir fırsat. Üstelik dolar kazanmak isteyenler için harika bir seçenek olacak. Sisteme üye olup açılan projelere teklif verebiliyorsunuz.

ücretli çeviri yap
ücretli çeviri yap

6- Çeviri Yaparak Dolar Kazanmak – Guru

Yabancı freelance çalışma platformlarından devam etmek istiyorum. Malum ekonomik durumlar belli. Çeviri yaparak dolar kazanmak kim istemez?

Guru bu noktada güvenle tercih edebileceğiniz bir site. Birçok ülkede kullanılıyor ve milyonlarca freelancer iş yapıyor. Siteye üye olabilir ve iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

7- Getblend

Getblend ile çeviri yaparak dolar kazanmak mümkün. Bunun için siteye üye olup, sistemin vereceği çevrimiçi sınavı başarıyla geçmeniz gerek. Sebebi ise gerçekten işi bilen kişilerle çalışmak istemeleridir.

Sınavdan başarıyla geçtiğinizde sertifika almış oluyorsunuz ve çalışmaya başlıyorsunuz. İş yaptıkça puanlar alacaksınız. Profil puanınız ne kadar yüksek olursa o kadar çok iş alma şansınız bulunuyor.

Advertisement

8- Upwork

Çeviri işinden para kazanmak isteyenlerin tüm dünyada tercih ettiği bir site. Upwork sitesine ücretsiz üye olarak becerilerinizi, fotoğrafınızı ekleyin.

İşler için teklif verin ve size en uygun müşterilerle çalışmaya başlayın. Upwork sayesinde güvenli şekilde yaptığınız işlerden ödemelerinizi alabileceksiniz.

9- Fiverr

Fiverr çeviri yaparak para kazanmak için mutlaka tercih etmeniz gereken bir site. Çok uzun zamandır freelancerların güvenle ve keyifle kullandığı bu sitede dolarla para kazanmak gayet mümkün.

10 dakika gibi kısa bir sürede profilinizi oluşturabilir ve çeviri taleplerine göz atabilirsiniz.

Advertisement

10- Peapleperhour

PeoplePerHour serbest çalışan topluluğuna katılmak için çevrimiçi bir başvuru yapın. Her başvuru, denetleme ekibi tarafından incelenip onaylanarak, yalnızca en iyi serbest çalışanların müşteri projeleriyle eşleşmesi sağlanır.

Onaylandıktan sonra, uluslararası müşteri topluluğumuzdan bir dizi projeye erişim kazanacaksınız. Artık binlerce işletmeye çeviri yapmaya hazırsınız!

Freelance Çeviri Platformları Güvenilir mi?

Adı bilinen ve birçok insanın kazanç sağladığı freelance çalışma platformları oldukça güvenlidir. Bunun için ünlü ve tercih edilen sitelerden faydalanmanız önemli bir konudur.

Yukarıda sizlere sıraladığım sitelerin hepsi kesinlikle güvenlidir ve birçok kişinin para kazandığı sitelerdir.

Advertisement

Hangi Çeviri İşlerini Yapabilirsiniz?

çeviri yap para kazan
çeviri yap para kazan

Çeviri yapmak sadece bir makale çevirmek değildir. Eğer ikinci veya daha fazla dil bilginiz varsa çeşitli çeviri işleri yapabilirsiniz:

 • Altyazı çevirmenliği
 • E-kitap ya da kitap çevirmenliği
 • Oyun çevirmenliği
 • Uygulama çevirmenliği
 • Sosyal medya hesap çevirmenliği
 • Resmi belge çevirmenliği

Gibi seçenekler mevcut. Bu listeyi daha da uzatmak mümkün. Çeviri yaparak para kazanmak için çok fazla fırsatınız var. Yeter ki işi bulmayı bilin.

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

evden çeviri işi yapmak istiyorum
evden çeviri işi yapmak istiyorum

Yukarıda sizlere freelance çeviri yaparak para kazanmak isteyenler için çeviri siteleri sundum. Bu sitelerden rahatlıkla işler alabilirsiniz. İş veren ile anlaşmak, hangi işi alıp yapacağınız tamamen size kalıyor. Çeviri işinden gelir elde etmek için başka seçeneklerde mevcut.

Örneğin altyazı çevirisi yaparak para kazanmak da mümkün. Özellikle filmlerle, dizilerle arası iyi olanlar için daha cazip bir seçenek diyebiliriz. Altyazı çevirisi yapıp para kazanmak için genellikle film sitelerindeki “çevirmen olun” kısmından başvuru yapıyorlar.

Filmin uzunluğuna ve zorluğuna göre kazancınız farklılık gösterebilmektedir. Bu fırsatı da değerlendirebilirsiniz!

Çeviri İşi Yaparken Bunlara Dikkat

Çeviri işinden para kazanmak istiyorsanız aşağıda sıralayacaklarıma dikkat etmeniz sizi bir sıfır ön plana çıkartacaktır.

 • Birden fazla çeviri işi sitelerine kayıt olun. Tek bir siteyle yetinmeyin.
 • Yabancı siteleri de tercih ederek dolar kazanabilirsiniz.
 • Müşteri memnuniyetine özen gösterin. Müşteri sizden memnun kaldığı sürece düzenli olarak çalışmak isteyebilir.
 • Fiyatlandırma biçiminiz mantıklı olmalı. Piyasayı bu noktada araştırmalısınız.
 • Siteler haricinde bürolarla da çalışabilirsiniz.
 • Yaptığınız işleri portföy olması açısından saklayın.

Bir önceki yazımız olan Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.