finansportali.net

BAYİLİK

Çiçek Sepeti Bayilik Şartları 2022 – BAYİLİK ÜCRETİ YOK!

Çiçek sepeti bayilik

Yatırım yapmak için uygun bir bayilik mi arıyorsunuz? İşte size hem karlı hem de maliyeti düşük bir bayilik fikri: Çiçeksepeti Bayilik…

Kurucuları Amazon ve Humming Bird olan Çiçek Sepeti 2011 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Çok uzun zamandır da bayilikleri mevcut. Eğer siz de karlı bir iş yapmayı düşünüyorsanız o zaman hiç vakit kaybetmeden bu yazıyı okumaya başlayın.

Çünkü Çiçeksepeti bayilik alma fikrini çok seveceksiniz!! Bunun için Çiçek Sepeti bayilik şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Konuyu aşağıda sizlere detaylandıracağım.

Advertisement

Çiçeksepeti aslında  ilk zamanlar sadece çiçek satışları üzerinden varlığını sürdürüyordu. Ancak şu sıralar Çiçek Sepetinde yok yok!  Bugün, girişimci ruhlu okuyucularım için e-ticaret firmaları arasında, son yıllarda marka bilinirliği ivmesini giderek artıran bir marka.

Çiçek Sepeti bayilik kazancı ve daha fazlasını burada bulacaksınız. Çiçek Sepeti franchise için yazımıza başlayalım.

Çiçek Sepeti Bayilik Hakkında

çiçek sepeti franchise
çiçek sepeti franchise

Hediyeleşme eyleminin son yıllarda daha da bir popüler olduğunun siz de farkında mısınız? Hediyeleşmenin modası tabi ki de geçmiyor.

Haliyle, her geçen yıl yükselişe geçen e-ticaret siteleri de bunu fırsat bilerek bu hediyeleşme ürünlerinin pazarlamasını yapıyorlar. Bu sitelerden biri de Çiçek Sepeti

Başlarda sadece çiçek ve çikolata (bonnyfood) olarak satış yapan şirket, hedef kitlesinden gördüğü rağbet üzerine ürün yelpazesini genişleterek giderek büyümeye başladı.

Advertisement

Kısa sürede gelişme sağlayan ve önde gelen elektronik mağazalar arasında yerini alan Çiçek Sepeti, birçok yatırımcının da dikkatini çekerek bayiliklerini artırdı. Büyüme süreciyle birlikte reklam bütçesi de genişleyen şirketin, şimdilerde tüm kitle iletişim araçları ve platformlarda reklamlarını görebiliyoruz.

Sıfırdan iş kurmak elbette zordur; ancak size Çiçek Sepeti, size bu konuda her açıdan yardımcı olmaya hazır. Bu arada Çiçek Sepetinin kısacık bir reklam videosunu, aşağıya bırakıyorum, incelemek isterseniz ↓

Çiçek Sepeti Ürün Yelpazesi

Şirketin genel olarak canlı-cansız çiçekler, hediyelik eşyalar, elektronik aletler, kek ve çikolata gibi sayısız tür ve özellikte ürünleri bulunuyor.  Çiçek sepeti üzerinden ulaşabileceğiniz bazı ürünler ise şu şekildedir;

 1. Nostaljik, hediyelik kutular
 2. Kek
 3. Çeşitli Şekerlemeler
 4. Çikolatalar
 5. Bahçe ürünleri
 6. Hediyelik eşyalar
 7. Ev aletleri
 8. Meyve
 9. Yapay çiçekler
 10. Canlı çiçekler
 11. Kişiye özel tasarım (anahtarlık, kupalar, çerçeveler) ürünler
 12. Kişisel bakım ürünleri
 13. Ev temizliği ürünleri

İlgili içerik:Tekel Bayi Açmak

Çiçek Sepeti Bayiliği Nasıl Alınır?

çiçek sepeti bayiliği nasıl alınır
Çiçek Sepeti bayilik şartları

Çiçek Sepeti bayilik şartları ve başvurusunu anlatmadan önce şunu da belirtmem gerekir ki marka, özel günlerde çok daha aktif bir şekilde faaliyet gösterir. Çünkü Çiçek Sepetinde aynı gün teslim edilen ürünlerin yanı sıra; birkaç gün içerisinde kargo aracılığıyla gönderilen ürünler de bulunur.

Türkiye’de aynı gün teslimat yapan benzer e-ticaret sitelerinin olmaması, Çiçek Sepetini ayrıcalıklı yapan bir diğer konu.

Advertisement

Genellikle hediyelik eşyalar ve kişiye özel tasarım ürünleri, kargo şirketleri vasıtasıyla alıcıya teslim edilir. Ürünleri satın alırken, alım sayfasında ne zaman teslim edileceği vb. bilgiler de yer alır.

Müşteri memnuniyeti ve güvenine son derece önem gösteren şirketin niçin bu kadar hızlı büyüdüğü aşikârdır.

Şimdi gelelim Çiçek Sepeti bayiliği nasıl alınır? İzlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. İlk adımda Çiçek Sepetinin resmi sitesine girin.
 2. Daha sonra “Satış Yap” sekmesi tıklayın. Hatta siz direkt şuraya tıklayın ve sayfaya ulaşın.
 3. Formda yer alan kısımlara istenen bilgiler doldurduktan sonra ”başvur” sekmesini seçerek işleminizi tamamlayın.
 4. Hatta karşınıza şöyle bir Çiçek Sepeti bayilik başvuru formu çıkacak. Böylece doğru yapıp yapmadığınızı kontrol edebilirsiniz:
çiçek sepeti bayilik başvuru formu
Çiçek Sepeti Bayilik Başvuru Formu

Çiçek Sepeti Başvuru Formunda Neler Var?

 1. Firma adı
 2. E-mail adresi
 3. Telefon numarası
 4. İkamet edilen yerin adresi
 5. Web sitesi linki
 6. Başvuruda bulunma nedeni
 7. Satış yapılacak kategori
 8. Başka e-ticaret sitelerinde satış yapıp yapmadığınıza ilişkin bilgi
 9. Firma adı
 10. İletmek istediğiniz mesaj
 11. Hangi bölgelerde dağıtım gerçekleştireceğiniz.

Çiçek Sepeti bayi başvurusu talebiniz onaylandıktan sonra mağazanızda; moda ürünler, doğal ve yapay çiçekler, saat, takı- aksesuar, parfüm, pasta, meyve ve çikolata sepeti, kişiye özel tasarım hediyeler, oyuncaklar, ev ve yaşam ürünleri gibi binlerce ürünü bulundurabilirsiniz.

Ayrıca, Çiçek Sepeti bayi girişi sayfasını görüntüleyebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Size verilen “kullanıcı adı – şifre” bilgisiyle buradan giriş yapabilirsiniz

Advertisement

İlgili içerik: Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları 

Çiçek Sepeti’nin Kaç Tane Bayisi Var?

Yukarıda belirttiğim gibi çok kısa bir zaman diliminde hızlı bir şekilde büyüyen Çiçek Sepetinin şu anda toplam 700’ün üzerinde bayisi bulunuyor. Bu arada, şunu da söyleyeyim: Bayilerin hepsi, başvuru yaparken belirttikleri bölgede satış yapar ve online bir şekilde hizmet verirler.

Çiçek Sepeti Bonnyfood Bayilik

çiçek sepeti bonnyfood bayilik
Çiçek Sepeti Bonnyfood Bayilik

Çiçek Sepeti markasının hem arz hem talep ilişkisinde belki de en çok rağbet gören, popülerliğini koruyan seçenek bonnyfood bayilikleri olabilir. Yine aynı şekilde Çiçek Sepeti bonnyfood bayilik almayı düşünüyorsanız, yukarıda verdiğim başvuru linki üzerinden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada bonnyfood nedir diye merak edenleri şöyle alayım: Bonnyfood, yenilebilir çiçek başlığı altında çikolata, kek, şekerleme, meyve, kurabiye ve drajelerden oluşan bir yenilebilir çiçek sepetidir. Tıpkı yukarıdaki görselde verdiğim gibi…

Çiçek Sepeti Bayilerinin Kazancı ve Kâr Oranı Nedir?

çiçek sepeti bayilik kazancı
Çiçek Sepeti bayileri ne kadar kazanıyor?

En az Çiçek Sepeti bayilik şartları kadar bayilerin kazanç miktarları da merak ediliyor. Açık bir şekilde ifade etmem gerekirse, Çiçek Sepeti bayilik kazancı ve kâr oranı sabit değildir. Bayiliğin bulunduğu şehir, lokasyon, mağazanın dizaynı, mevcut ürünler ve müşteri potansiyeli gibi faktörler kazanılacak parayı ciddi anlamda etkileyecektir.

 • Bunun dışında, dükkanınızda bulunan her üründen kazanacağınız komisyon oranı da farklıdır. Bir doğal çiçekten alacağınız komisyon ile elektronik aletten alacağınız komisyon aynı olmaz. Dolayısıyla kazancınız da değişir.
 • Bayilik alarak ne kadar kazanç sağlayacağınızı, bayilik başvuru formunu ilettikten sonra Çiçek Sepetinden öğrenebilirsiniz. Çünkü onlar size çok daha net bilgiler verebiliyor.

Çiçek Sepeti Bayilik kazancı ne kadar?

Çiçek Sepeti bayisi olarak, satışlarınızdan elde edeceğiniz ortalama aylık kazancı 50 bin TL ile 70 bin TL arasındadır.

Advertisement
 • Kar marjını yüzde 50’ye çıkarmak da tamamen sizin elinizde. Çiçeksepeti Bayilik açtıktan sonra ürün yelpazenizi tamamen geniş tutmalısınız. Ne kadar çok çeşitte ürün bulundurursanız o kadar fazla kar elde edersiniz.

Belli bir bütçe gerektiriyor olsa da Çiçekçi Dükkanı açmak ister miydiniz? Bu işte de oldukça iyi kazanç elde edebilirsiniz.

Çiçek Sepeti Franchise Bedeli Ne Kadar?

Aslında bu konu oldukça merak ediliyor. O yüzden sizi daha fazla merak ettirmeden hemen konuya giriyorum.

Marka bilinirliği yüksek, saygın firmaların hemen hemen hepsi bayilik açmak isteyen kişinin firma ismini kullanmasından ötürü açacağı bir mekân, dükkan veya mağazadan isim hakkı (Franchise) ücreti talep ediyor. Ama şimdi sıkı durun!!!

Çiçek Sepeti bayilik ücreti ne kadar?

Çiçek sepeti ise bayilik için herhangi bir ücret talep etmiyor. Evet, doğru okudunuz. Çiçeksepeti bayilik fiyatı YOK! Franchise sisteminde sadece satışlarınızdan belli bir komisyon ücreti ödersiniz.

Advertisement

ÇiçekSepeti yüzde kaç komisyon alıyor?

Açılan mağazaların komisyon oranları ise  yüzde 30 yüzde 40 arasında değişiklik göstermektedir.

Buna ek olarak, satacağınız ürünlerin teminatını sağlayabilmeniz için maliyete ihtiyacınız var. Onun için de en az 10.000- 20.000 TL ayırmanız yeterli.

Bu arada Franchise bedeli vermeden yeni işlere yatırım yapmak isterseniz Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar başlıklı yazımı muhakkak okumanızı tavsiye ederim! Burada da ilginizi çekecek birkaç firma önerisinde bulunuyorum.

Çiçek Sepeti Bayilik Şartları 2022

çiçek sepeti bayilik şartları
Çiçek Sepeti Bayilik Şartları 2022

Her firmanın bayilerine özel oluşturduğu şartlar ve kurallar bulunur. Özellikle marka bilinirliği yüksek olan firmaların bayiliğini almak biraz daha zor olabilir. Ancak Çiçek Sepeti bayilik koşulları bu konuda sizleri zorlamayacak. Çiçek Sepeti bayilik şartları şunlardır:

 1. Bonnyfood (yenilebilir çiçek, çikolata) ürünlerinin bayiliği için en az 5 metrekarelik bir alanınız olması gerekiyor.
 2. Dükkan ve mağazaların işlek ve kalabalık lokasyonlarda açılması önemli. Yoksa elde edeceğiniz kar oranı azalabilir.
 3. Gerekli hijyen, temizlik koşullarının sağlanması gerekiyor.
 4. Ürünlerin zamanında teslimatı yapılmalı
 5. Müşteri memnuniyeti ön planda tutularak bir çalışma düzeni oluşturmalısınız.

Bunlara ek olarak sizden istenen başka şart bulunmuyor. Ayrıca az önce başvuru formundan bahsederken doldurmanız gereken bir form olduğunu belirtmiştim. Çiçeksepetinin kendi resmi sitesi üzerinden de bayilik açtıktan sonra satış yapabiliyorsunuz.

Unutmayın  ki; internet üzeri satış her zaman size daha fazla kazandırır ve kitlenizi genişletir. 

Advertisement

Çiçek Sepeti Bayilerinin Çalışma Saatleri

çiçek sepeti bayilik çalışma şekli
Çiçek Sepeti bayilerin çalışma şekli ve saati

Aslında Çiçek Sepeti bayilik şartları çok da ağır değil; ama bayilerin çalışma saatleri birazcık zorludur.

Çiçek sepeti bayilik çalışma saatleri kaç?

Online Çiçek Sepeti bayileri 7/24 çalışırlar. Çiçek Sepeti internet sitesi üzerinden verilen siparişler günün her saatinde onaylanır. Akşam saat 22.00’ a kadar verilmiş olan siparişleri, imkanlar dahilinde ise aynı gün içerisinde teslimatı sağlanır. 22.00’dan sonra verilen siparişlerin teslimatı ise bir sonraki gün yapılır.

Aynı zamanda müşteriler sipariş vermeden önce teslimatın yapılmasını istediği günü ve saati belirleme hakkında sahiptir. Kargo ile teslimatı gerçekleşmesi planlanan ürünlerin teslimat süresi kargo yoğunluğuna göre 1 ile 5 gün arasında gerçekleşir. Ürünlerin tamamının Çiçek Sepeti markası adı altına teslimatı sağlanır.

İlgili içerik: Seç Market Bayilik Şartları18

Çiçeksepeti Kar Elde Etmeniz İçin İpucu!

Size çok güzel bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Yazının genelinde Çiçeksepeti bayilik almak hakkında birçok bilgiyi paylaştım fakat ek olarak bir şey daha paylaşmak istiyorum.

Advertisement

Eğer kar oranınızı artırmak istiyorsanız Çiçeksepeti ile çalışan kargo firmalarıyla anlaşma yapabilirsiniz. Böylece hem daha rahat bir çalışma ortamında hazırlıklarınız yapmış olursunuz hem de esnaf kurye modelinde çalışmak isteyen kuryelere iş fırsatı sunmuş olursunuz.

Belki ilk zamanlar için bu fikir size çok cazip gelmeyebilir ama ilerleyen zamanlarda karınız arttığında düşünebilirsiniz.!

Çiçek Sepeti Müşteri Hizmetleri İletişim

çiçeksepeti iletişim bilgileri
çiçeksepeti iletişim bilgileri

Çiçek Sepeti bayilik şartları konusu haricinde; olası bir durumda iletişime geçebileceğiniz ve şikayetinizi iletebileceğiniz Çiçek Sepeti müşteri hizmetleri telefon numarası;

0850 222 00 79

⇒ Çiçek Sepeti, Instagram hesabını incelemek isterseniz, BURAYA tıklayın.

Advertisement
 • Müşteri hizmetleri iletişim hattı sabah 07.00 ile gece 01.00 saatlerinde hizmet veriyor. Her türlü istek görüş ve öneriler ile siparişler konusunda yaşanan gecikmeler, oluşan sorun ya da aksaklıklar ile ilgili şikayetler iletilebilir.

Bu yazıda sizlere Çiçek Sepeti bayilik şartları hakkında en güncel bilgileri paylaştım. Pek çok firmanın bayilik açma şartları nelerdir sorusuna cevap vermek için Bayilik kategorimize bakabilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili aklınıza takılan bir şey varsa da YORUM kısmına ekleyerek bizlerle paylaşabilirsiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!) başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

4 Yorum

 1. METİN GÜL

  17 Şubat 2022 at 16:40

  BENDE İSTANBUL AVRUPA YAKSINDA BAYİLİK AÇMAK İSTİYORUM ORTAK OLARAKTA DENEYEBİLİRİZ mail wersace12345@gmail.com

 2. Suzan

  10 Eylül 2021 at 00:09

  Merhaba bayilik almak için gerekli şartlarınızı öğrebilirmiyim

 3. Ayse

  2 Eylül 2021 at 22:38

  Merhaba,boonyfood mağazası açmayı planlıyorum ama detay için kimseye ulaşamıyorum.Maillere geri dönüş yapılmıyor.Lutfen konuyla alakalı aydinlatirmisiniz ?? Teşekkürler.

 4. Hamdi

  28 Ağustos 2021 at 17:28

  Mağaza açmayı planlıyorum ama tedarikçi işi nasıl oluyor? Kendimiz mi ayarlacagiz yoksa Çiçek Sepeti yardımcı oluyor mu?

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum

BAYİLİK VEREN GIDA FİRMALARI

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022 – En Kârlı 15 Şirket!

dondurma bayiliği veren firmalar

Yaz aylarının en çok kazandıran işlerinden olan dondurmacı açma fikrini hiç düşündünüz mü? Sezonda aylık 40 bin TL gelire ulaşan bu sektörün artık kış aylarında da hayatımıza girmesiyle birçok girişimcinin ilgi odağı olmuştur. Eğer siz de marka bilinirliği yüksek bir firmadan dondurma dükkanı frachisingi alarak işinizi kurmak istiyorsanız en çok kazandıran 15 şirket önerim kaçırılmaz […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!)

Getir bayilik şartları

Getir markası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Getir bayilik şartları da son zamanlarda bayilik alarak kendi işini kurmak isteyenler tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Getir, bu başarısını kendi kulvarında tek olan iş modeline borçlu. Getir franchise alarak bu büyük aileye katılabilir ve günde ortalama 3.000 TL para kazanabilirsiniz! Bakın, günde diyorum; bu kazancı aya vurduğunuzda ortaya […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.