finansportali.net

BAYİLİK

Coffeemania Bayilik – GÜNCEL FRANCHISE BİLGİLERİYLE!

Coffeemania bayilik

Kahve sektörü, tüm dünyada oldukça kazançlı bir sektör olarak büyümeye devam ediyor. Eğer kahve bayiliği almak istiyorsanız, Coffeemania bayilik alma şansı sayesinde iş sahibi olabilirsiniz.

Bunun için Coffeemania bayilik şartları ve kar marjı gibi konuları öğrenmek gerekiyor. Hepsini anlatacağım!

Coffeemania, ilk olarak 2009’da, İzmir’de kahve sever bir grup tarafından kuruldu. Bu yıl 12. yıllarını kutlayarak kahve sektöründe, hem ülkemizde hem de dünyada tanınmaya devam ediyorlar.

Advertisement
coffeemania

Sıfırdan bir kahve bayiliği açmak ne kadar zordur tahmin ediyorsunuz. Marka kurmak, reklam yapmak, konsept belirlemek, müşteri çekmek… 2023’te Coffeemania franchise alarak bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Örneğin Coffeemania’nın aylık 1 milyon sabit müşterisi var. Siz de sabit müşteri gibi birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Kahve sektöründe öncü firmalardan birisi haline gelen Coffeemania bayilik bilgilerini sizinle paylaşacağım. Coffeemania bayilik ücreti ve daha fazlası için hadi yazının devamına geçelim.

Coffeemania Bayilik Veriyor mu?

coffeemania bayilik

Bu başlığı size sunmamın sebebi, bazı başarılı kahve dükkanların kendi içerisinde bayilik açması. Yani bazı markalar bayilik için dışarıdan başvuru kabul etmiyor. Sizin de doğal olarak aklınıza takılan soru bu olacak.

Cafe Mania bayilik veriyor mu?

Coffeemania markasının, kısa süre içerisinde bu kadar büyümesine sebep olan en önemli şey, Franchise başvurularına açık olması. İzmir’de başlayan serüven önce Türkiye yayıldı, daha sonraysa tüm dünyaya… Siz de bu başarılı firmadan bayilik alarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bayilik veren marketler

Advertisement

Elbette firma ile çalışmak için bazı konularda bilgi sahibi olmalısınız. Coffeemania franchise bedeli, Coffeemania bayilik şartları gibi birçok bilmeniz gereken noktalar var. Tüm bunlar için gerekli açıklamaları sizlere aşağıda yaptım. Coffeemania markasının franchise verdiğine açıklık getirdikten sonra hadi bayilik için diğer bilmeniz gerekenleri öğrenelim.

Coffeemania kaç şubesi var?

İzmir’de kurularak franchise sistemiyle hızla büyüyen Coffemania firmasının günümüzde 70’den fazla şubesi bulunuyor. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da bayilikleri bulunuyor.

Coffeemania Bayilik Konseptleri

Coffeemania bayiliği almak için düşünceniz varsa ilk olarak mağaza konseptinizi belirlemeniz gerekiyor. Coffeemania bayilik için birçok mağaza konsepti sunuyor. Bunları her birinin bayilik bedeli farklı oluyor. Sebebiyse her birinin boyutunun, ürün çeşitliliğinin, konseptinin daha farklı olması. Coffeemania mağaza konsepti için temelde 3 konsept var.

1- Mazağa Konsepti

2- Bean Konsepti

Bean konsepti için markanın hazırladığı videoya göz atabilirsiniz:

Advertisement

Coffeemania bean konsept çeşitleriyse aşağıdaki gibidir.

1- Bean Kiosk

coffeemania bayilik

2- Bean Shop

coffeemania bean

3- Bean Shop in Shop

coffeemania

4- Bean Station

Coffeemania Bayilik
coffeemania mağaza konsepti

3- Coffeemania Next Konsepti

coffeemania next
coffeemania next konsepti

Coffeemania bayilik almak istiyorum diyorsanız, bu konsepti mutlaka ayrıca değerlendirin derim. Oldukça yeni bir konsept olmadıyla müşterilerinin ilgisini çekiyor.

 • Yükselen 3. nesil kahve akımı ile tercih edilme olasılığınız bu mağaza konsepti ile mümkün.
 • Nitelikli ürün gamı ile butik kafe tarzıyla yine tercih edilirliğiniz artar.
 • Az ve firesiz ürünleriyle minimum maliyetle, yüksek kazanç sağlanır.
 • Küçük m2’ye sahip dükkan ile düşük kira maliyeti şansı sunuyor.

Dünyaca ünlü kahve firması Starbuck bayilik fırsatı hakkında bilgi sahibi olun!

Coffeemania Bayilik Kazancı / Örnek Kazanç Tablosu

Coffeemania bayilik kazancı için firmanın sunduğu örnek kazanç tablosunu inceleyebilirsiniz!

coffeemania bayilik kazancı

Coffeemania Bayilik Avantajları

coffeemania bayilik avantajları

Coffeemania bayilik avantajları oldukça içinizi rahatlatacak. Neden Cafe Mania bayilik açmayı düşünmeliyim derseniz, avantajları gördükten sonra anlayacaksınız.. Coffeemania bayiliği almayı düşündüğünüz de karşınıza şu avantajlar çıkacak.

 • Öncelikle en büyük avantajınız, büyük bir firmayla çalışacak olmanız. Kahve sektöründe büyük bir firmayla çalışmak, sizi rakip ortamında ön plana çıkartır.
 • En çok büyüme gösteren firmalar, öncü firmalar oluyor çünkü kısa sürede Franchise sistemi ile genişliyorlar.
 • Coffeemania’nın sabit müşteri kitlesi vardır. Siz de bu müşteri kitlesinden rahatlıkla faydalanabileceksiniz.
 • 2019’dan beri faaliyet gösteren Coffeemania’nın büyük deneyimlerinden ve profesyonel bakış açısından faydalanabileceksiniz. Böylelikle kurumsallık içerisinde kahve dükkanınızı işte edebileceksiniz.

Daha farklı bir kahve dükkanı  markası için  – Kahve Dükkanı bayilik – yazısı ilginizi çekebilir!

 • Coffeemania firmasının çok düzenli bir sistemi var. Siz bayilik alırken de bayilik aldıktan sonra da size büyük destek oluyorlar. Doğru lokasyon seçiminden, mimari ye kadar. Personel eğitimleri, yönetimleri, mevsimsel menü oluşturma gibi her şeyi sizin için düşünüp uyguluyorlar.

Hatta markanın Buna göre bir sloganı bile var – Kafe işletmek “bilmeyene” zor. “Bize” çok kolay -diyorlar. Siz de işi bilene bırakıp, içiniz rahat olarak kahve dükkanınızı açıp, işletebilirsiniz.

Firma reklam konusunda da  daimi destek oluyor. Bütün reklam olaylarını kendileri hallediyor. Böylece siz tanıtım için ekstra bir şey için uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Advertisement

Coffeemania Bayilik Şartları 2023

coffeemania bayilik almak

Bu bol avantajlı markanın bayiliği almak için elbette bazı şartları yerine getiriyor olabilmelisiniz. Coffeemania bayilik şartları aşağıya sıraladım:

 • Coffeemania, bayilik vereceğini kişilerin kesinlikle “marka” bilincini benimsemesini istiyor.
 • Girişimci bir ruha sahip olmalı ve finansal açıdan uygunluğunuz olmalı.
 • Bayilik açmak istediğiniz İlin ve ilçelerin en az 100.000 nüfusu olması gerekiyor.
 • Başvuru sürecinde firmanın sizlere sunacağı koşullara uygunluk gösterebiliyor olmalısınız.
 • Lokasyon, mimari düzen gibi konularda firma sizlere yol gösterecektir. Bunları tek başınıza karar vermeyeceğinizi bilmelisiniz.
 • Bayilik başvurusunda bulunduktan sonra firma sizlere oldukça kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapacaktır.
 • Bu geri dönüşe hızla karşılık vermeli ve sürecin ilerlemesini sağlamalısınız. Çeşitli görüşmeler gerçekleştirilmeli ve olumlu, olumsuz sonuca ulaşılması gerekiyor.
 • Başarılı bir iş geçmişine sahipseniz, bayilik açma süreciniz sizin için daha olumlu geçebilir.

Evet, bu gibi şartlar söz konusu. Eğer şartlara uygunluk gösterebileceğinizi düşünüyorsanız, Coffeemania için bayilik başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Kahve sektöründe kendi dükkanınızı açmak istiyorsanız, diğer başarılı firmaların bayiliklerini değerlendirmelisiniz. Kahve Dünyası bayilik şartları hakkında yazmış olduğum yazıya göz atın!

Coffeemania Franchise Başvuru Nasıl Yapılır?

Artık Coffeemania franchise başvurusu nasıl yapılır? Anlatabilirim…

 1. Coffeemania bayilik başvurusu için – franchising başvuru formunu – doldurmalısınız. 
 2. Sonrasında firma sizlere sizlere geriş görüş sağlıyor. Franchising ekibi, siz bayi adaylarıyla ön görüşme yapıyorlar. Bu görüşmede sizlere bilmeniz gerekenleri anlatırlar ve sizi değerlendirirler.
 3. Olumlu gerçekleşen görüşmeler için sonrasında yüz yüze görüşme ayarlanır.
 4. Yüz yüze gerçekleşen görüşmede, ön protokol imzalanır.
 5. Ardından da bayi mağaza lokasyonu için beraber mekan seçilir. Bunlar gerçekleştikten sonra artık franchise sözleşmesi gerçekleşir.
 6. Sözleşmeden sonra resmi olarak projeye başlanır.
 7. Seçilen mekanın dönüşümü için mimari konuda firma destek sağlar. Kendi ekiplerince inşaat gerçekleştirilir.
 8. Sonrasında operasyon ekini, mağazaya personel alımları gerçekleştirir.
 9. Personellere teorik ve pratik eğitimler verir.
 10. En son olarak da her şey tamamlandıktan sonra şube açılışı gerçekleştirilir.

Coffeemania Franchise Bedeli

Coffeemania bayiliği alabilmek için belli bir sermayenizin olması gerekiyor.

Coffeemania bayilik maliyeti ne kadar?

Coffeemania franchise bedeli mağaza konseptinize göre değişecektir. Eğer bean konseptlerden birisi için bayilik düşünüyorsanız ortalama olarak 1.000.000 TL sermaye gerekir.  Büyük mağaza konsepti için ise ortalama 1.500.000 TL sermaye gereklidir.

Simit Sarayı bayilik ilginizi çekebilir!

Advertisement

Tabi Coffeemania bayilik maliyeti baya bir değişken. Lokasyon, dükkan büyüklüğü, konseptler gibi çeşitli değişkenler söz konusu. Sizlere ortalama olarak bir bedel açıkladım.

Franchise bedeli için en doğru cevabı, ön görüşme sırasında, franchising ekibi sizlere verecektir. Ayrıca belirtmemde fayda var ki bayilik aldıktan sonra 7 – 8 ay içerisinde sermayenizi rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Daha fazla bayilik bilgisi için bizi takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan 2023’te Tekel Bayi Açmak – Kar Marjı ve Maliyeti Ne Kadar? başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

2023’te Tekel Bayi Açmak – Kar Marjı ve Maliyeti Ne Kadar?

Tekel bayi açmak

Yakın gelecekte bir tekel bayi açmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Hemen hemen her mahallede, caddede tekel bayi bulunur. Siz de doğru stratejiler ile ilerleyerek, sermayenizi tekel bayi açmaya yatırabilirsiniz. Tekel bayi kar marjı, tekel bati açmak maliyeti ve daha fazlası hakkında sizlere detayları sunacağım. Kendi işinizin patronu olarak para kazanmak isteyenler için harika bir girişimcilik fikri! […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Joure Perfume Bayilik Şartları ve Bilgileri (%100 Kar Marjı)

Joure Perfume

Parfüm firmaları arasında en karlı bayilik veren markalardan olan Joure Perfume %100 kar marjı sağlıyor! Sermayenizi başarılı olacak bir iş fikriyle değerlendirebilirsiniz! Joure Perfume firmasından bayilik alarak, kendi işinizin patronu olabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik isim hakkı bedeli ve cirodan pay ödemenize gerek dahi yok! Evet, bu kadar karlı bir franchise için başvuruda […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.