finansportali.net

PARA KAZANMA

Dolarla Para Kazanmak – 14 EN Etkili Yöntemle Kazan!

dolarla para kazanmak

Dolarla para kazanmak istiyorsanız, sizlere bol kazançlı bir yazı hazırladım! Dolar kurunun ne kadar arttığını bilmeyen yoktur. Son dönemlerde bu artışla birlikte çoğu insan dolarla nasıl para kazanılır? Öğrenmek istiyor.

Aslında cevap çok basit… Çağımız internet çağı ve her geçen gün internetten dolarla para kazanmak için şanslar artıyor. Böyle bir nimetten faydalanarak sizde 2022 yılında dolarla para kazanabilirsiniz. Doğru ve güvenilir siteler aracılığıyla yetkinliklerinizi satabilir ve günde 100 dolar kazanmak bile mümkün olabilir!

Evet yanlış duymadınız. Belli bir alanda yetkinliğiniz varsa, bunu dolar bazında para kazanan ülkelere sunabilirsiniz. Eğer yetkinliğiniz yoksa da üzülmenize gerek yok. Sunduğum başlıkların hepsi uzmanlık gerektirmiyor ve öğrenebileceğiniz şeyler.

Advertisement

Sunduğum başlıkların altında yer alan, dolar kazanma siteleri için gözünüzü dört açın! Lafı daha fazla uzatmayalım ve dolarla para kazanma yolları için başlıklara geçelim..

1- El Sanatlarınızı Satın!

El Sanatlarınızı Satın
para kazandıran site

Yaratıcı bir insansanız, el sanatlarınızı Etsy gibi yabancı web sitelerinde satmayı hiç düşündünüz mü? Dolarla para kazanma yöntemleri içerinde en çok tercih edilen sitelerden bir tanesi!

El işlerinizi yapıp satarak saatlerinizi kendiniz belirleyebilir, günlerinizi yapmaktan keyif aldığınız ürünleri üreterek geçirebilir ve bu süreçte dolar kazanabilirsiniz!

Burada dikkat etmeniz gereken şey, gerçekten satılabiliir ürünler yaptığınızdan emin olmaktır. Çok fazla satış yapan insan var ve rekabetli bir ortamda gerçekten orijinal ve güzel şeyler üretebilmelisiniz…

İnternetten ne satabilirim? diyorsanız, ilgili yazdığım yazıyı şimdi okuyun! Dolarla para kazanmak için son dönemlerde çok etkili bir yöntem.

Advertisement

2- Stok Fotoğrafçılık

Stok Fotoğrafçılık
dolarla para kazanmak

İnternetten dolar kazanmak istiyorum diyorsanız, bu başlık ilginizi çekebilir. Eğer fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız veya yapabileceğinizi düşünüyorsanız stok fotoğrafçılığı yapmayı mutlaka bir düşünmelisiniz.

Belli bir konuyu konsept olarak seçerek stok fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Ayrıca önünüze çıkan herhangi bir şeyin dahi fotoğrafını çekerek dolar kazanmak mümkün. Çeşitli reklam ajansları ve şirketler orijinal fotoğrafları internette ararlar. Bunun için de çeşitli sitelerden yararlanılır.

iStockphoto ve Adobe Stock sitelerine çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek dolar kazanabilirsiniz. Ancak fotoğraflarınızın gerçekten kaliteli olması çok önemli. Fotoğraflarınız ne kadar indirilirse o kadar çok dolar kazanırsınız.

Fotoğraflarınızın indirilebilmesi için çözünürlüğü yüksek kalitede olmalıdır. Stok fotoğrafçılığı yaparak aylık düzenli gelir elde eden birçok insan var. Ayda 400 – 500 Dolar kazanan fotoğrafçılar mevcut.

Para kazandıran siteler neler öğrenmek için tıklayın!

Advertisement

3- Stok Video Satın!

Dolarla para kazanma yöntemleri Stok Video Satın
Dolarla para kazanma yöntemleri

Dolar kazanılan işler için diğer bir başlık… Yukarıda stok fotoğrafçılık için anlattıklarıma benzer bir iş. Dolarla para kazanmaya başlamak için stok videolar satabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı araştırmalar yaparak, 10 – 20 saniye arasında çekeceğiniz çeşitli videolar sayesinde dolar kazanabilirsiniz.

Yine aynı mantıkta akla gelebilecek çeşitli konseptlerde videolar çekebilirsiniz. Videolarınızın net ve sarsıntısız olması için profesyonel kamera gibi bazı ekipmanlara ihtiyaç duyacağınızı belirtmem gerekiyor.

Ancak bu iş dolar kazanmak için çok etkili bir fikir. Bu nedenle tam zamanlı bir iş gibi düşünebilirsiniz. Videolarınız ne kadar indirilirse o kadar para kazanırsınız. Aşağıdaki sitelere videolarınızı yükleyebilirsiniz.

 1. ShutterStock
 2. Dreamstime
 3. BigStock

4- Anket Doldurun!

Anket Doldurun!
internetten dolarla para kazanmak

Evet yanlış duymadınız! Dolar kazanma yöntemleri içerisinde anket doldurmak çok popüler. Bazı yabancı araştırma siteleri, anket dolduran katılımcılara dolar ile ödeme gerçekleştirebiliyor. Burada önemli olan dolar kazanmak için güvenilir siteleri kullanmanız.

Çok kolay şekilde günde 5 dolar kazanmak mümkün. Herhangi bir yetkinliğe dahi sahip olmanız gerekmiyor. İhtiyacınız olan tek şey internet ve bilgisayar! Dolar üzerinden para kazanmak işte bu kadar basit… İşte size önerebileceğim güvenli birkaç anket sitesi…

 1. Marketagent
 2. Panel Station
 3. Toluna
 4. Swagbucks

Benzeri yazı: Mail Okuyarak Para Kazanma

5- Dolarla Para Kazanmak için Çeviri Yapın!

Çeviri Yapın!
dolar üzerinden para kazanmak

Dolarla para kazandıran işler arıyorsanız çevirmenliği düşünebilirsiniz. Eğer iki ya da daha fazla dil biliyorsanız, dolarla para kazanmak sizin için çok mümkün! Birçok yabancı site aracılığı ile çeşitli çeviri işleri alabilir ve dolar bazında para kazanabilirsiniz…

Çeviri işi yapacaksanız bir portföyünüzün olması daha çok iş almanıza yarar sağlayacak. Yaptığınız çevirileri, iş aldığınız insanlar görmek isteyecektir.

Advertisement

Evde para kazanmanın yolları için hemen yazıya tıklayın! Evde yapabileceğiniz bir sürü iş fikri bulunuyor!

Yani bir nevi kendinizi kanıtlayabilmelisiniz. Yapacağınız çeviri uzunluğuna ve zorluğuna göre alacağınız kazanç değişir. Ortalama olarak günlük 50 dolar kazanmak mümkün.

Çeviri yapacaksanız Upwork gibi freelance çalışma platformlarına üye olabilirsiniz. Bunun dışında çeviri için oluşturulmuş platformlara üye olabilirsiniz. Örneğin:

 • One Hour Translation
 • Gengo
 • ProTransclating

6- Grafik Tasarım

Grafik Tasarım
Dolarla para kazandıran işler

Dolarla para kazandıran işler içerisinde belkide en önü açık işlerden birisi! Dünyada birçok ajans, şirket, birey grafik tasarımı yapan insanlara ihtiyaç duyuyor. İnternet dünyasının genişlemesiyle birlikte, grafik alanında uzmanlaşan isimler bol kazançlı çıkıyor.

Öyle ki, yabancı freelance çalışma platformlarında yapacağınız grafik tasarım işleri sayesinde dolarla para kazanabileceksiniz! Hem de oldukça tatmin edici ücretlerle…

Advertisement

Aşağıda listelediğim siteler sayesinde dolarla yaptığınız grafik tasarım çalışmaları sayesinde dolarla para kazanmak mümkün! Bence sadece birine üye olmakla kalmayın. Rakip sayınız fazla olduğu için çoğunu değerlendirmeniz faydalı olacak!

 1. Fiverr
 2. Toptal
 3. Simply Hired
 4. PeoplePerHour
 5. Aquent
 6. Crowded
 7. The Creative Group
 8. Upwork
 9. Freelancer

7- Metin Yazarlığı

Metin Yazarlığı
Dolarla para kazanma

İnternetten dolarla para kazanmak istiyorsanız, birden fazla diliniz varsa, metin yazarlığı yaparak yapabilirsiniz. Çevrimiçi gelir elde etmenin etkili bir yoludur. Çeşitli freelancer çalışma platformlarından müşteri bulabilirsiniz. Yazının uzunluğuna göre alacağınız ücret değişmektedir.

Ortalama olarak bir yazıdan 40 – 50 dolar kazanabilirsiniz. Bir süre sonra düzenli işler dahi edinebilirsiniz. Metin yazarlığı yaparak dolar kazanma düşünceniz varsa, öncelikle kendinize bir portföy oluşturmanız yararlı olacak. Örnek işlerinizi sergilemeniz gerekebilir. Evden çıkmanıza gerek kalmadan, dolar üzerinden para kazanmak için iyi bir yöntem!

Müzik dinleyerek para kazanmak için yazıya bir göz atın! Para kazanmanın en eğlenceli yollarından birisi.

8- Web sitesi – Uygulama İnceleyin!

Web sitesi – Uygulama İnceleyin!
internetten dolarla para kazanma

İnternetten dolarla para kazanmak için diğer bir başlığa geldi sıra… Bazı siteler, web siteleri, yazılımları veya uygulamaları incelemeleri için başka insanlara para öderler. User Testing sitesi de onlardan birisi. Her inceleme üzerinden 10 dolar kazanırsınız. Markaların, dünyanın her yerindeki insanlar için daha iyi ürünler ve deneyimler oluşturmasına yardımcı olarak, boş zamanlarınızda dolar kazanabilirsiniz.

Her 5 dakikalık test için 4 Dolar, 20 dakikalık her test için 10 Dolar kazanırsınız. Canlı görüşmeler içinse 30 Dolar ile 120 Dolar arasında kazanma fırsatınız bulunuyor. Siteye üye olun ve yayınlanan testlere katılın!

Advertisement

Eşleştiğiniz testler aracılığıyla bakış açılarınızı paylaşın ve sınıfının en iyisi markalarının ürün ve hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olun.

Bunu da okuyun: Ödev Yaparak Para Kazanmak

9- Drop Shipping

Drop Shipping
drop shipping

Dolarla para kazanmak için diğer bir yöntem, drop shipping yapmak. Drop shipping alıcı ve satıcı arasında köprü olmak gibi açıklanabilir. Bir satıcının ürünlerini çevrimiçi olarak satıyorsunuz ancak sizin herhangi bir stok yapmanıza gerek yok.

Telefonunuzdan para kazanmak çok basit! Para kazandıran mobil uygulamalar ile para kazanmaya başlayın!

Siz satış yaptığınızda üretici firma kendi envanterinden ürünü müşteriye gönderir. Ürünü sizin sitenizden alan müşteriler üzerinden siz de para kazanmış olursunuz… Diyelim 40 dolarlık ürünü 45 dolara sattınız, bundan belli bir miktar kar elde edersiniz.

Advertisement

Tedarikçiniz ile yapacağınız anlaşmaya göre değişir. Drop shipping yapmak için bir E – ticaret sitenizin olması gerekiyor ve sitenizde satmak için ürünleri listelemelisiniz. Dolarla para kazanmak için bu yöntemi bence es geçmeyin!

10- İngilizce Blog Başlatın

Dolarla Para Kazanmak
blogger olmak

İnternetten dolar kazanmak için en popüler başlıklardan birisi olduğunu söyleyebilirim. Blog yazarak para kazanmak, eski yıllardan beri fazlasıyla popüler. Siz de dolar kazanmak istiyorum diyorsanız, bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Dolarla para kazanma yöntemleri içerisinden bu başlığı seçecekseniz, tabi ki İngilizcenizin olması gerekiyor. Çeşitli konularda yazılar yazarak, zamanla büyüyeceksiniz. Sonrasında sponsorlu tanıtımlar, reklamlar yaparak para kazanabilirsiniz. Affiliate pazarlaması da yapabilirsiniz.

Yazı dilinizin gerçekten iyi olması gerekiyor. Yazmaktan keyif alıyorsanız hemen şimdi ingilizce bir blog başlatabilirsiniz!

11- Domain Satmak

domain alıp satmak
dolarla nasıl para kazanılır

Domain alıp satarak dolarla para kazanan birçok kişi olduğunu biliyor musunuz? Hatta iyi bir domainin binlerce dolar ettiğine defalarca şahit oldum! Siz de iyi bir domain avcısı olabilir ve yüksek kazançlar elde eddebilirsiniz.

Domain alıp satarak para kazanmak için detaylar yazıda yer alıyor… Hemen şimdi okuyun ve dolarla para kazanmak için işe koyulun!

Advertisement

12- Redbubble’da Satış Yapmak

dolarla para kazan
dolarla para kazanmak

Redbubble sitesinde aklınıza gelebilecek birçok tasarımdan dolar kazanan kişi mevcut. Dolarla para kazanma yöntemleri arıyorsanız, bu siteyi not almayı unutmayın.

Örneğin tişört tasarımı ya da çanta, telefon kılıfı hatta ve hatta duvar kağıdı bile tasarlayabilirsiniz. Tamamen sizin yeteneklerinize kalıyor. Dolarla para kazamak isteyenlerin oldukça uğrak bir noktası. 😉

13- YouTube’da İngilizce İçerik Üretmek

dolar kazanmak
ayda 1000 dolar kazanmak

YouTube’da yabancı içerikler üreteler binlerce kişi dolar bazında para kazanabiliyor. Youtube hangi ülkelerde izleniyorsanız, ödemenizi ona göre yapıyor. Yani ingilizce içerikler üreterek dolarla para kazanabilirsiniz.

Youtube kazanç hesaplama hakkında yazmış olduğum yazıyı görüntüleyerek kaç izlenmeye ne kadar para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Dolarla para kazanmak için okumaya devam edin. 🙂

14- Kurs Oluşturun

dolarla para kazanılan işler
dolarla para kazanılan işler

İngilizce biliyor ve bir yetkinliğe sahipseniz, bunu insanlara sunarak para kazanabilirsiniz. Udemy birçok ülkede oluşturulan kurslar için insanlara ödeme yapıyor. Elbette bunun için kursunuzun kaliteli olması gerekiyor.

Gerçekten bir konu hakkında uzmansanız insanlar sizin kursunuzu satın alacaktır. Ne kadar fazla insan kursunuzu tercih ederse, o kadar fazla kazanç sağlamış olursunuz. Dolarla para kazanmanın yolları görüldüğü üzere çok seçenekli!

Popüler İçerik: Hızlı Para Kazanma Yolları

Advertisement

Dolarla Para Kazanma Siteleri

dolarla para kazanmanın yolları
dolarla para kazanmanın yolları

Yukarıda sizlere dolanla nasıl para kazanılır? Çeşitli yöntemlerle anlattım. Bu yöntemleri anlatırken aslında birçok siteden bahsetmiş oldum.

Yine de kolaylık olması açısından ve bahsetmediklerimi de sunmak için madde madde ayırmış olayım. Dolarla para kazanma siteleri şu şekilde:

 • Upwork
 • Fiverr
 • Etsy
 • iStockPhoto
 • Redbubble
 • Tindie
 • Freelancer
 • Aliexpress

Evet, sizlere dolar üzerinden para kazanmak için 10 en etkili yöntemi sundum. Aralarında yetkinlik sahibi olmanız gereken işler de var, sadece internet gerektiren işler de… Kendinize en uygun olanını seçerek dolarla para kazanmak mümkün! daha fazla nasıl para kazanırım diyorsanız bizi takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.