finansportali.net

EVDE EK İŞ

Para Kazanırken Eğlenin! Evde Çam Kozalağı Boyama İşi

Sizlere bu sefer, hem eğlendiren hem de eğlenirken kazandıran bir yeni iş fikri ile geldik. Evde çam kozalağı boyama işi hakkında eminiz ki daha önce pek bir şey duymamıştınız…

Şehirlerin ilgili Orman Müdürlükleri, çam ağaçlarından düşen kozalakları işçilere toplatır; toplanan kozalaklar, fabrikaya giderek kullanım yerine göre boyanır, kesilir, birleştirilir; yani kısacası bir işlemden geçer. Fabrikada yapılan her kozalak işi evlere verilemese de; boyama aşaması evlerde yapılmaya uygundur.

Ancak bu işi hem bireysel olarak hem de bir firma ile anlaşarak yapabilmeniz mümkün. Şimdi sizlere, evde çam kozalağı boyama işi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları ve bu işe ulaşabileceğiniz fabrikaları en açık haliyle anlatıyor olacağız.

Advertisement

Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak

Kozalak Boyama ve Süsleme İşi

Oturduğu yerden para kazanmak isteyen ev hanımları ve öğrenciler, sizlere bu sefer paketleme işi değil; boyama işi ile geldik! Evde çam kozalağı boyama işi ile sıkılmadan, bir şeyler üretebilir ve karşılığında da iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Kozalak terimine yabancı olduğunuzu varsaymıyoruz, muhakkak bir piknik geçmişinizde yerde duran kozalaklar gözünüze çarpmıştır. Çoğunlukla çam ağacında yetişen kozalaklar, kısa süre içerisinde oluşur ve dalından düşer. Bir çam ağacının olduğu ortamda, çam kozalaklarına rastlamamanız mümkün değildir.

Gelelim, kozalak boyama ve süsleme işine… Bu işi isterseniz bireysel olarak isterseniz de bir firma ile anlaşarak yapabilirsiniz.

Advertisement

Nasıl mı?

Ev dekorasyonunda şu sıralar popülerliğini koruyan çam kozalakları, belki bir hediyeleşme ürünü, belki bir kapı veya duvar süsü gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Hatta bu örnekleri aşağıdaki görsellerle de çoğaltabiliriz.

Gördüğünüz gibi, çam kozalakları boyanınca ve biraz da yaratıcılık ile birleşince harika dekorasyon ürünleri haline gelebiliyor. Hediyeleşme kavramının önem verildiği ülkemizde, boyadığınız kozalakların alıcısının oldukça yüksek olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yazımızın devamında bu işten ne kadar ve nasıl para kazanacağınızı anlatıyor olacağız; ancak öncesinde size çam kozalağı nasıl boyanır? Kısa bir video ile izletmek istiyoruz.

Advertisement

İnternetten Ne Satabilirim

Nereden Çam Kozalağı Bulabilirim?

Çam kozalaklarına ulaşmak aslında çok kolay. Belki de birkaç tane çam ağacının bulunduğu bir bahçeniz var. Ya da yaşadığınız bölgedeki ormanlık alandan kozalakları toplamayı düşünüyorsunuz. Kozalak ediniminizi tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli olan ağaçlardan kozalak toplamak yerine, doğayı keşfe çıkıp yere düşen çam kozalaklarını toplamak olacaktır. Bunu yapmanın herhangi bir sakıncası veya yasak olan bir durumu yoktur.

Advertisement

Evde Çam Kozalağı Boyayarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Evde çam kozalağı boyama işi ile ayda 500 lira da kazanabilirsiniz, 5 bin lira da… El emeği ve yaratıcılık isteyen her işte ne kadar para kazanacağınız tamamen size bağlı bir durumdur.

 1. İşinizi severek mi yapıyorsunuz?
 2. Bireysel mi çalışıyorsunuz, yoksa bir firma ve fabrika mı size aracı oluyor?
 3. Kozalaklarınızı nerelerde, nasıl ve kimlere pazarlıyorsunuz?
 4. Yeterince reklam yapıyor musunuz?
 5. Kaliteli ürünler ortaya çıkartıp, belli bir kesime yüksek fiyata mı satıyorsunuz?
 6. Ya da kozalak işte ne olabilir ki diyerek, ucuza satıp sürümden mi kazanıyorsunuz?

Yukarıdaki soruların cevapları, size kozalak boyama işinden ne kadar para kazanacağınızı açıklayacaktır.

Bir firma aracılığı ile kozalak boyuyorsanız, sipariş başına ücret alırsınız. Bu sabit, ancak düşük bir gelire neden olabilir.

Örneğin: Bir organizasyon şirketi sizden ayda 1500 kozalak boyamanızı istedi. Sizin bu işten ortalama alacağınız ücret 1500-2000 TL civarında bir rakam olacaktır.

Fakat, bireysel olarak evde çam kozalağı boyama işi yapıyorsanız; müşteri kitlenize ve göre ayda 5000 TL‘ye kadar para kazanma şansınız vardır.

Advertisement

Bu işi, herhangi bir firmaya bağlı kalmadan yapmak istiyorsanız, bir miktar maliyet hesaplaması da yapmanız gerekiyor. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi, bir alt başlığımızda bulabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Ek İşler (KAZANÇLARI)

Evde Kozalak Boyamanın Maliyeti

Çam kozalaklarınızı; sulu boya, akrilik boya veya sprey boya ile boyayabilirsiniz. Ancak bunlardan en düşük maliyetlisi sulu boyalar olacaktır. Sprey boya kullanmak aslında işin en kolayıdır; fakat çabuk bitme ihtimali düşünülünce, maliyet kısmı sizi yoracaktır. Ancak piyasada kozalak boyama spreyi adında satılan ucuz sprey boyalar da bulmanız mümkün.

Advertisement

Evde kozalak boyamanın maliyeti için alacağınız boya ve fırçaların tutarı yeterli olacaktır. Bu işe ilk etapta boyama olarak girebilir; hoşunuza giderse süsleme ve tasarım yaratma ile de devam edebilirsiniz.

Evde çam kozalağı boyama işi için alacağınız boya ve fırçaları bu ve benzer e-ticaret sitelerinden toplu ve ucuz bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Evde Takı Yapıp Satmak

Boyadığım Çam Kozalaklarını Nerelere Satabilirim?

Kozalağı sıfır maliyetle edindiğinizi düşünelim. Az maliyetle de boyama işlemlerini gerçekleştirdiğinizi varsayalım. Peki şimdi bunları kime, nerelere, nasıl satacaksınız?

Advertisement
 • Hediyelik eşya satan dükkanlar
 • Büyük zincir marketler
 • Organizasyon şirketleri
 • Tanınmış hediyelik eşya üretimi yapan markalar

Yukarıda örneklerini vermiş olduğumuz yerlere boyadığınız çam kozalaklarını toplu bir şekilde pazarlayarak elinizden çıkartabilirsiniz.

Bunun yanı sıra;

 • E-ticaret sitelerinde
 • Sosyal medya hesaplarınız ile

shopier üzerinden satışa koyabilirsiniz.

Fabrikadan Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar ve Yerler

Evlere Çam Kozalağı İşi Veren Firmalar

Özellikle ormanlık alanlarının yoğun olduğu bölgelerde bulunan fabrikalar, evlere kozalak işi verirler. Kıyı Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde yaşayan hanımların fabrikalar kozalak boyama ve süsleme işine gittiğini biliyoruz. Ancak artık bu işler, evlere veriliyor ve evden para kazanmak isteyen kişiler tarafından yapılıyor.

Bu firmalara, internet üzerinden ulaşabilir ya da yaşadığınız bölgede bulunan orman sanayi ürünleri ile ilgili fabrikalara giderek başvuru da bulunabilirsiniz.

Advertisement

İstanbul, Balıkesir, İzmir, Çanakkale, Manisa, Muğla ve Antalya gibi şehirlerde evlere çam kozalağı işi veren firmalar; kozalak başına ücret öderken bu ücret genelde 1 veya 2 TL olarak verilir. Boya malzemeleri ise yine aracı fabrika veya firma tarafından karşılanır.

İstanbul’da Çam Kozalağı Alan Yerler

Kozalağın her türlü ticaretinde para vardır, diyebiliriz. Son olarak topladığınız kozalakları da satarak para kazanabileceğinizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Özellikle İstanbul’da çam kozalağı alan bazı yerler bulunuyor.

Bu yerlere internet ve Facebook grupları üzerinden ulaşım sağlayarak satışta bulunabilirsiniz. Endüstriyel ürün alım satımı yapan firmalar ile görüşerek elinizde bulunan tüm kozalakları yüksek fiyata satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Bu satıştan ne kadar para kazanacağınızı ise bir örnek ile açıklayalım. Toplamda 4 kozalak 1 Kg eder. Kozalakların kilosu 6 ile 7 TL arasında satılır. Elinizde 100 kilogram kozalak bulunuyorsa bunu 700 TL’den satabilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Evde Plastik Bardak Paketleme İşi – 2022 Adres Bilgileri! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

3 Yorum

 1. Zeynep

  29 Ekim 2021 at 22:37

  Çocuk gelisim mezunuyum boya işine elim yatkın evde ek gelir yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 2. Songül gökçe

  9 Eylül 2021 at 15:26

  Evden dikiş dikmek istiyorum

 3. Hülya akkapulu

  20 Mayıs 2021 at 21:10

  Cam kozalagı boyamak isterim 3yıl ahsap boyamaya gitim

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum

EVDE EK İŞ

Eve İş Veren Güvenilir Firmalar – 10 EN GÜVENİLİR Firmayla!

Eve iş veren güvenilir firmalar

Sizlere evde ek iş yapabilmeniz için bilgiler sunmaya devam ediyorum. Bu yazımda da tüm detaylarıyla eve iş veren güvenilir firmalar hangileri? 2022 için sizlerle paylaştım. Her geçtiğimiz gün evden çalışanların sayısı artıyor. Ev hanımları başta olmak üzere, öğrenciler, emekliler, ek kazanca ihtiyacı olan herkes eve iş veren firmalar sayesinde para kazanabiliyor.💸 Güvenilir evde paketleme işi […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Evde Para Kazandıran İşler – 40 EN KAZANÇLI İŞ FİKRİYLE!

evde para kazandıran işler

Evde boş vaktiniz mi var? Hadi bunu kazanca çevirelim ve evden kazanç sağlayalım. Evde para kazandıran işler sayesinde, gayet tatmin edici gelirler sağlayabilirsiniz. Bunun için kazançlı evde ek iş fikri neler, bulmanız gerekiyor. Merak etmeyin, sizlere bu yazıda 40 bol kazançlı, yapabileceğiniz evde ek iş fikri sunacağım. Bu yazıda evde para kazanılacak işler bir sürü! […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.