finansportali.net

EVDE EK İŞ

Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak (MALİYETİ VE KAZANCI)

El becerilerinizi kullanarak fazla maliyet gerektirmeyen ve yüksek fiyatlara satabileceğiniz yeni bir iş fikri ile karşınızdayız! Bu yazımızda sizlerle, evde kapı süsü yapıp satmak hakkında detaylı bir paylaşımda bulunacağız.

İsterseniz evde, serbest bir şekilde hiç bir yere bağlı kalmadan bu işi yapabilirsiniz; isterseniz de bir iş veren ile anlaşarak evlere kapı süsü işi veren firmalar ile ortaklaşa çalışabilirsiniz. Bu iki seçenek hakkında yeterli bilgi paylaşımını aşağıda açıklıyor olacağız.

Şu sıralar, ev dekorasyonu ürünlerine fazlaca talep var. Bunlardan biri de farklı tasarımlarda oluşturulmuş kapı süsleri. Evde kapı süsü yapıp satarak tek başınıza ayda 3000 TL‘ye kadar para kazanabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Detaylar yazımızın devamında…

Advertisement

Kapı Süsleri Yaparak Para Kazanmak

Evde ek iş seçenekleri olarak önerebileceğimiz kapı süslerini muhakkak görmüşsünüzdür. Bazı dairelerin veya iş yerlerinin kapılarında ya da hastane odalarının girişlerinde farklı temalarda hazırlanmış kapı süsleri asılı durur.

Örneğin: Evde keçeden kapı süsü yapımı, yılbaşı, bebek doğumu, hasır kapı süsü yapımı, hoş geldiniz yazılı, daire sahiplerinin isimlerinin baş harflerinin olduğu ve bunun gibi onlarca farklı konseptte yapılmış kapı süsleri vardır.

 

Pandemi süreci ile sosyal hayatımızın kısıtlandığı 1 yılı geride bıraktık… Bu süreç bizlere pek çok farklı alışkanlık da getirdi. Bunlardan biri de; artık dışarı çıkamadığımız için üstümüze başımıza bir şey almak yerine yaşadığımız yerleri süslemek ve yeni eşyalar almak oldu. İşte bunlardan biri de kapı süsleri. E madem dışarı çıkamıyoruz, bari evimizin kapısı güzel dursun değil mi?

Advertisement

Kapı süslerinin satın alınmasında yaşanan artış ile siz de evde kapı süsü yapıp satmak fikrine sıcak bakabilirsiniz. Peki, evde kapı süsü yapımı nasıl olur? Bir sonraki başlığımızda bulabilirsiniz.

→ Benzer işler: Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Evde Dış Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapıp satmak istiyorsanız öncesinde bu süsleri nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. İlk olarak yapacağınız süslerin ana materyallerine karar vermelisiniz. Mesela; çiçeklerden yoksa hasırdan mı yapacaksınız? Ya da telleri birleştirip üzerine boncuklar da yapıştırabilirsiniz… Karar size ait.

Youtube‘da kapı süsü yapımı ile ilgili onlarca video bulunuyor; ancak biz basit bir şekilde aşağıda anlatalım.

Advertisement

Kapı Süsü Yapmak İçin Gereken Malzemeler

 • Halat
 • Yapay çiçek
 • Kurdele
 • Kozalak
 • Silikon ve tabancası
 • Kalıp olarak kullanabileceğiniz istediğiniz boyutta bir tabak
 • Keçe

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri tamamen örnek olarak verdik; burada zorunlu olarak ihtiyacınız olacak tek şey silikon ve tabancası olacaktır. Geri kalan ürünlerin seçimi sizin zevkinize ve hayalinizdeki süse göre değişebilir.

→ İlgilinizi çekebilir: Evde Çorap Paketleme

İlk olarak, halatı tabağın çevresinde her bir katına silikon sıkarak birkaç defa dolayın. Eğer süsünüzde çok fazla malzeme kullanacaksanız; taşıması için halatın kalın olmasını öneriyoruz.

Silikon işlemi bitince, tabağı halattan ayırın ve süsleme işine geçin. Elinizde bulunan kozalakları, çiçekleri ve kurdeleyi istediğiniz gibi halatın içine ve etrafına yerleştirin. Son olarak isterseniz gerçek bir kanca kullanarak iterseniz de halattan bir parça kopararak, kapı süsünün üst kısmına küçük bir kanca yapın. İşte, kapı süsünüz hazır!

 Şuraya da örnek bir video bırakalım

Advertisement


Evlere Kapı Süsü İşi Veren Firmalar

Evde kapı süsü yapıp satmak istiyor ve pazarlama süreci ile uğraşmak istemiyorsanız; dilerseniz bu işi evlere veren firmalar ile de görüşebilirsiniz. Yani şunu söylemek istiyoruz. Hemen her şehirde evlere kapı süsü işi veren yerler bulunur. Bunlar; hediyelik eşya dükkanları, organizasyon şirketleri, süsleme yapan atölyeler gibi yerlerdir.

İsterseniz bölgenizde yer alan bu dükkanlar ile görüşerek tüm malzemeleri evinize temin edebilir ve sipariş başına ücret alabilirsiniz. Bu işi firmalar aracılığıyla yapmak size biraz daha düşük kazanç getirecektir. Ancak yaptığınız kapı süslerini pazarlama ve malzeme alma işleri ile uğraşmamış da olursunuz.

Elbette seçim sizin. Düşük kazançlı ama sabit gelirli bir seçenek olarak evlere kapı süsü işi veren firmaları da değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Advertisement

Bu şekilde çalışmaların kazancı, kapı süsü başına tanesi ortalama 5 TL olacak şekilde ücretlendirilecektir.

→ Okumak isteyebilirsiniz: Evde Takı İşi Yapmak 

Dış Kapı Süsü Yapıp Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde kapı süsü yapıp satmak isteyen kişiler için en önemli konulardan biri de bu işten edilecek kazanç miktarıdır. Bu konuya açıklık getirecek olursak; bu işten ne kadar çok para kazanacağınız 2 farklı etkene bağlı değişecektir.

 • Kullanacağınız malzemelerin kalitesi
 • Pazarlama süreciniz ve satış oranlarınız

Yani şöyle: Kapı süslerinde kullanacağınız malzemeler kaliteli, ürün çeşitliliği yoğun, sağlamlığı yüksek ve farklı dekoratif ürünler ile çeşitlendirilmiş maddi kalite ve estetik görünüm açısından tatmin edici olabilir. Bu gibi süslerde maliyet yüksek olacağından, ürünün satış fiyatı da yüksek olacaktır.

Örnek: Ortalama bir kapı süsü için gereken maliyet 15 TL olup siz bunu 50 TL’ye satabilirsiniz.

Advertisement

Ancak piyasada satılan kapı süslerinin en ucuzu zaten 50 TL’den gidiyor. Yani siz kaliteli ve gösterişli malzemeler kullanmayı tercih ederseniz evde yaptığınız kapı süslerini ortalama 100 TL’den satabilirsiniz.

Günde 1 kapı süsü siparişiniz olsa ayda 3000 TL civarında para kazanabilir ve maliyetleri düştüğünüzde bu işten 2500 TL civarında kâr elde edebilirsiniz.

Özellikle siparişlerinizin artması ve devamlılığı kesinleştiğinde; gereken tüm ürünleri toptan bir şekilde satın alarak maliyeti genel itibariyle de düşürebilirsiniz.

Bunun yanı sıra; bu işi bir ekip işi olarak büyütebilir ve günde 5-10 adet kapı süsü yaparak satabilirsiniz. Bu konuyla ilgili merak ettiklerinizi, bir sonraki başlığımızda açıklıyor olacağız.

Advertisement

→ Bunu da bırakalım: Evde Para Kazandıran İşler

Evde Kapı Süsü Yapıp Nerelere Satabilirim?

Evde kendiniz kapı süsü yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız; bu işte pazarlama sürecinin oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Eğer bu işi bir ekip halinde yaparım, günde 5-10 adet kapı süsü çıkartırım diyorsanız; hediyelik eşya satan dükkanlara toplu pazarlamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, bölgenizde bulunan organizasyon şirketlerinin de kapı süs gibi dekoratif ürünlere sıklıkla ihtiyacı olur. Yaptığınız işe güveniyorsanız, yaşadığınız yerde bulunan düğün, kına, doğum günü, doğum, sünnet vs. gibi etkinlikleri planlayan organizasyon şirketlerine giderek, yaptığınız bir kaç örneği gösterin ve toplu bir şekilde satış yapmaya başlayın.

Örnek Olarak Bu Hesabı İnceleyebilirsiniz

Bunun dışında; iyi bir sosyal medya kullanıcısı olduğunuzu düşünüyor ve çağın gerektirdiği teknolojiden yararlanabiliyorsanız bir Facebook ve Instagram hesabı açarak yaptığınız ürünleri buralarda shopier sistemi ile de satışa koyabilirsiniz.

Eş, dost, çevre konusunu uzun uzun yazmak istemiyoruz; elbette ama para dosttan kazanılır. İlk etapta reklamınızı yaparak yaptığınız işi tanıtabilir ve hedef kitlenize yavaş yavaş ulaşım sağlayabilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Evde Plastik Bardak Paketleme İşi – 2022 Adres Bilgileri! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

 1. Gülgün

  29 Eylül 2021 at 19:39

  Ankara’da yaşayan emekli ingilizce öğretmeniyim. Kapı süsleri yapıyorum ve satmak istiyorum.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

EVDE EK İŞ

Eve İş Veren Güvenilir Firmalar – 10 EN GÜVENİLİR Firmayla!

Eve iş veren güvenilir firmalar

Sizlere evde ek iş yapabilmeniz için bilgiler sunmaya devam ediyorum. Bu yazımda da tüm detaylarıyla eve iş veren güvenilir firmalar hangileri? 2022 için sizlerle paylaştım. Her geçtiğimiz gün evden çalışanların sayısı artıyor. Ev hanımları başta olmak üzere, öğrenciler, emekliler, ek kazanca ihtiyacı olan herkes eve iş veren firmalar sayesinde para kazanabiliyor.💸 Güvenilir evde paketleme işi […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Evde Para Kazandıran İşler – 40 EN KAZANÇLI İŞ FİKRİYLE!

evde para kazandıran işler

Evde boş vaktiniz mi var? Hadi bunu kazanca çevirelim ve evden kazanç sağlayalım. Evde para kazandıran işler sayesinde, gayet tatmin edici gelirler sağlayabilirsiniz. Bunun için kazançlı evde ek iş fikri neler, bulmanız gerekiyor. Merak etmeyin, sizlere bu yazıda 40 bol kazançlı, yapabileceğiniz evde ek iş fikri sunacağım. Bu yazıda evde para kazanılacak işler bir sürü! […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.