finansportali.net

EVDE EK İŞ

Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak (2023 MALİYETİ VE KAZANCI)

Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak

El becerilerinizi kullanarak fazla maliyet gerektirmeyen ve yüksek fiyatlara satabileceğiniz yeni bir iş fikri ile karşınızdayız! Bu yazımızda sizlerle, evde kapı süsü yapıp satmak hakkında detaylı bir paylaşımda bulunacağız.

İsterseniz evde, serbest bir şekilde hiç bir yere bağlı kalmadan bu işi yapabilirsiniz; isterseniz de bir iş veren ile anlaşarak evlere kapı süsü işi veren firmalar ile ortaklaşa çalışabilirsiniz. Bu iki seçenek hakkında yeterli bilgi paylaşımını aşağıda açıklıyor olacağız.

Şu sıralar, ev dekorasyonu ürünlerine fazlaca talep var. Bunlardan biri de farklı tasarımlarda oluşturulmuş kapı süsleri. Evde kapı süsü yapıp satarak tek başınıza ayda 9.000 TL‘ye kadar para kazanabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Detaylar yazımızın devamında…

Advertisement

Kapı Süsleri Yaparak Para Kazanmak

Evde ek iş seçenekleri olarak önerebileceğimiz kapı süslerini muhakkak görmüşsünüzdür. Bazı dairelerin veya iş yerlerinin kapılarında ya da hastane odalarının girişlerinde farklı temalarda hazırlanmış kapı süsleri asılı durur.

Örneğin: Evde keçeden kapı süsü yapımı, yılbaşı, bebek doğumu, hasır kapı süsü yapımı, hoş geldiniz yazılı, daire sahiplerinin isimlerinin baş harflerinin olduğu ve bunun gibi onlarca farklı konseptte yapılmış kapı süsleri vardır.

evde kapı süsü yapıp satmak
Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak

Pandemi süreci ile sosyal hayatımızın kısıtlandığı 1 yılı geride bıraktık… Bu süreç bizlere pek çok farklı alışkanlık da getirdi. Bunlardan biri de; artık dışarı çıkamadığımız için üstümüze başımıza bir şey almak yerine yaşadığımız yerleri süslemek ve yeni eşyalar almak oldu. İşte bunlardan biri de kapı süsleri. E madem dışarı çıkamıyoruz, bari evimizin kapısı güzel dursun değil mi?

Kapı süslerinin satın alınmasında yaşanan artış ile siz de evde kapı süsü yapıp satmak fikrine sıcak bakabilirsiniz. Peki, evde kapı süsü yapımı nasıl olur? Bir sonraki başlığımızda bulabilirsiniz. Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak için devam edelim!

→ Benzer işler: Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Advertisement

Evde Dış Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapıp satmak istiyorsanız öncesinde bu süsleri nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. İlk olarak yapacağınız süslerin ana materyallerine karar vermelisiniz. Mesela; çiçeklerden yoksa hasırdan mı yapacaksınız? Ya da telleri birleştirip üzerine boncuklar da yapıştırabilirsiniz… Karar size ait.

Youtube‘da kapı süsü yapımı ile ilgili onlarca video bulunuyor; ancak biz basit bir şekilde aşağıda anlatalım.

Kapı Süsü Yapmak İçin Gereken Malzemeler

 • Halat
 • Yapay çiçek
 • Kurdele
 • Kozalak
 • Silikon ve tabancası
 • Kalıp olarak kullanabileceğiniz istediğiniz boyutta bir tabak
 • Keçe

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri tamamen örnek olarak verdik; burada zorunlu olarak ihtiyacınız olacak tek şey silikon ve tabancası olacaktır. Geri kalan ürünlerin seçimi sizin zevkinize ve hayalinizdeki süse göre değişebilir.

→ İlgilinizi çekebilir: Evde Çorap Paketleme

evde kapı süsü yapıp satmak

İlk olarak, halatı tabağın çevresinde her bir katına silikon sıkarak birkaç defa dolayın. Eğer süsünüzde çok fazla malzeme kullanacaksanız; taşıması için halatın kalın olmasını öneriyoruz.

Silikon işlemi bitince, tabağı halattan ayırın ve süsleme işine geçin. Elinizde bulunan kozalakları, çiçekleri ve kurdeleyi istediğiniz gibi halatın içine ve etrafına yerleştirin. Son olarak isterseniz gerçek bir kanca kullanarak iterseniz de halattan bir parça kopararak, kapı süsünün üst kısmına küçük bir kanca yapın. İşte, kapı süsünüz hazır!

Advertisement

 Şuraya da örnek bir video bırakalım

Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak

Evlere Kapı Süsü İşi Veren Firmalar

Evde kapı süsü yapıp satmak istiyor ve pazarlama süreci ile uğraşmak istemiyorsanız; dilerseniz bu işi evlere veren firmalar ile de görüşebilirsiniz. Yani şunu söylemek istiyoruz. Hemen her şehirde evlere kapı süsü işi veren yerler bulunur. Bunlar; hediyelik eşya dükkanları, organizasyon şirketleri, süsleme yapan atölyeler gibi yerlerdir.

İsterseniz bölgenizde yer alan bu dükkanlar ile görüşerek tüm malzemeleri evinize temin edebilir ve sipariş başına ücret alabilirsiniz. Bu işi firmalar aracılığıyla yapmak size biraz daha düşük kazanç getirecektir. Ancak yaptığınız kapı süslerini pazarlama ve malzeme alma işleri ile uğraşmamış da olursunuz.

Elbette seçim sizin. Düşük kazançlı ama sabit gelirli bir seçenek olarak evlere kapı süsü işi veren firmaları da değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Advertisement

Bu şekilde çalışmaların kazancı, kapı süsü başına tanesi ortalama 10 TL olacak şekilde ücretlendirilecektir.

→ Okumak isteyebilirsiniz: Evde Takı İşi Yapmak 

Dış Kapı Süsü Yapıp Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde kapı süsü yapıp satmak isteyen kişiler için en önemli konulardan biri de bu işten edilecek kazanç miktarıdır. Bu konuya açıklık getirecek olursak; bu işten ne kadar çok para kazanacağınız 2 farklı etkene bağlı değişecektir.

 • Kullanacağınız malzemelerin kalitesi
 • Pazarlama süreciniz ve satış oranlarınız

Yani şöyle: Kapı süslerinde kullanacağınız malzemeler kaliteli, ürün çeşitliliği yoğun, sağlamlığı yüksek ve farklı dekoratif ürünler ile çeşitlendirilmiş maddi kalite ve estetik görünüm açısından tatmin edici olabilir. Bu gibi süslerde maliyet yüksek olacağından, ürünün satış fiyatı da yüksek olacaktır.

Örnek: Ortalama bir kapı süsü için gereken maliyet 30 TL olup siz bunu 100 TL’ye satabilirsiniz.

Advertisement

Ancak piyasada satılan kapı süslerinin en ucuzu zaten 100 TL’den gidiyor. Yani siz kaliteli ve gösterişli malzemeler kullanmayı tercih ederseniz evde yaptığınız kapı süslerini ortalama 150 TL’den satabilirsiniz.

evde kapı süsü yapıp satmak
Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak

Günde 2 kapı süsü siparişiniz olsa ayda 9.000 TL civarında para kazanabilirsiniz. Özellikle siparişlerinizin artması ve devamlılığı kesinleştiğinde; gereken tüm ürünleri toptan bir şekilde satın alarak maliyeti genel itibariyle de düşürebilirsiniz.

Bunun yanı sıra; bu işi bir ekip işi olarak büyütebilir ve günde 5-10 adet kapı süsü yaparak satabilirsiniz. Bu konuyla ilgili merak ettiklerinizi, bir sonraki başlığımızda açıklıyor olacağız.

→ Bunu da bırakalım: Evde Para Kazandıran İşler

Evde Kapı Süsü Yapıp Nerelere Satabilirim?

Evde kendiniz kapı süsü yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız; bu işte pazarlama sürecinin oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Eğer bu işi bir ekip halinde yaparım, günde 5-10 adet kapı süsü çıkartırım diyorsanız; hediyelik eşya satan dükkanlara toplu pazarlamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

Ayrıca, bölgenizde bulunan organizasyon şirketlerinin de kapı süs gibi dekoratif ürünlere sıklıkla ihtiyacı olur. Yaptığınız işe güveniyorsanız, yaşadığınız yerde bulunan düğün, kına, doğum günü, doğum, sünnet vs. gibi etkinlikleri planlayan organizasyon şirketlerine giderek, yaptığınız bir kaç örneği gösterin ve toplu bir şekilde satış yapmaya başlayın.

evde kapı süsü yapıp satmak
Evde Kapı Süsü Yapıp Satmak

Bunun dışında; iyi bir sosyal medya kullanıcısı olduğunuzu düşünüyor ve çağın gerektirdiği teknolojiden yararlanabiliyorsanız bir Facebook ve Instagram hesabı açarak yaptığınız ürünleri buralarda shopier sistemi ile de satışa koyabilirsiniz.

Eş, dost, çevre konusunu uzun uzun yazmak istemiyoruz; elbette ama para dosttan kazanılır. İlk etapta reklamınızı yaparak yaptığınız işi tanıtabilir ve hedef kitlenize yavaş yavaş ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar 15.000 TL KAZAN! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

1 Yorum

 1. Gülgün

  29 Eylül 2021 at 19:39

  Ankara’da yaşayan emekli ingilizce öğretmeniyim. Kapı süsleri yapıyorum ve satmak istiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

EVDE EK İŞ

İŞKUR Evde Paketleme İşi 2024 – BAŞVURU FORMU!

işkur evde paketleme işi

Evde ek iş yapmak isteyen kişiler için en güvenilir yol İŞKUR evde paketleme işi… Bu süreç ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi adım adım açıklıyorum. Evde iş imkanı ile siz de kazanın! 🙂 2024 yılında giderek popülerleşen evde paketleme işleri ile birlikte, bu işler üzerinden dolandırıcılık yapan kişilerin sayısı da maalesef ki arttı. Bu nedenle […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Kaporasız Evde Paketleme İşi 2023 | T.C’siz Evde Paketleme!

Kaporasız Evde Paketleme İşi

Evde çalışmak istiyorum diyenler! Kaporasız evde paketleme işi ile güvenilir bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Günümüzde gerçekten de güvenilir evde paketleme işi bulabilmek mümkün! Evlere paketleme işi veren firmalar nasıl bulunur? Detaylı olarak aktardık! Kaporasız paketleme işi veren firmaların telefon numaraları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapora istemeyen paketleme işini nasıl bulacağınızı açıkladık! Kaporasız evde paketleme […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.