Evde Kına Paketleme İşi ile Para Kazanmak

Evde Kına Paketleme İşi ile Para Kazanmak
09.06.2020
A+
A-

Pek çok kişi gerek ekonomik zorluklar gerekse ev ekonomisine katkıda bulunmak için evde ek iş yapmayı tercih ediyor. Evde ek iş modelleri arasında pek çok iş alternatifi olduğu gibi evde kına paketleme işi ile para kazanmak bir hayli rağbet görüyor. Aynı zamanda yüksek ücretler alınabildiği gibi evde kolayca yapılabilecek olan evde kına paketleme işi özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından en çok tercih edilen iş modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazımızda evde kına paketleme işi veren firmalara nasıl başvuru yapılacağını belirttik. Başvuru öncesi ortalama olarak aylık kazanç miktarını yazdık. Birçok sektörde olduğu gibi evde kına yapma işinde de dolandırıcılar bazı bayanlardan ön ödeme alarak onları mağdur etmektedir. Bu dolandırıcılara dikkat etmek için kına paketleme işi veren kişilerin varsa gerçek adreslerini, kına paketleme işi veren firmalar iletişim bilgilerini ve yine telefon numarası gibi direk ulaşabileceğiniz bilgileri sizin için paylaştık.

Kına Paketleme İşi Veren Yerlerin Telefon Numarası Var Mı?

Binlerce bayanın en çok merak ettiği nokta aslında tam da burasıdır. Evde kına paketleme işi veren yerlerin ya da firmaların telefon numarası var mıdır sorusunun yanıtıdır. Öncelikle şu önemli bilgiyi verelim: firmmalar iş verirken asla kendi telefon numaralarını internetten direk paylaşmazlar. Çünkü, bu telefon numarasını arayan binlerce bayan olduğunu biliyoruz.

Hiçbir firma da bilmediği bir bayana mallarını gönderip kına paketleme işi yapmasını istemez. Bu nedenle iletişim bilgilerini paylaşmak yerine daha çok şartlar yazılır. Zaten şu aralar en çok şahsen dükkanlara yapılan başvurularda iş siparişi verilmektedir. Yani siz de ev kına paketleme işi istiyorum diyorsanız kına ürünleri satan dükkanlara başvuru yapmalısınız.

Kına Paketleme İşi Veren Yerler Nerede Bulunur?

Bu işe gerçekten talipseniz aslında bu yerlere şahsen gidip başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Bilmediğiniz görmediğiniz kişileri telefronla arayıp da gereksiz zaman kaybını önlemenin en güzel yolu gidip yüzyüze görüşme yapmaktır. Sizin için en çok iş alabileceğiniz yerleri yazalım:

İzmir Kemeraltında bulunan nikah ürünleri satan yerlerin hepsi

Bursa Kapalışçarşıda kına ürünleri satanlar

İstanbul kapalıçarşıda kına ve düğün ürünleri satan hediyelik eşya dükkanları ve nikah grubu ürünleri satan dükkanlar

Ankara genelinde faaliyet gösteren ve düğün malzemeleri satan iş yerleri

özet geçmek gerekirse; bulunduğunuz il ya da ilçede faaliyet gösteren tüm düğüncü iş yerlerine şahsen başvuru yaparak kına paketleme ve kutulama işi alabilirsiniz.

Evde Kına Paketleme İşi Nedir?

Evde ek iş seçeneklerinden biri olan kına paketleme işi en yaygın paketleme işleri arasındadır. Evde kına paketleme işi yüksek kazanç getiren bir iş olduğu gibi aynı zamanda kolay bir iş modelidir.

Kına paketleme işi kınanın belirli ölçülerdeki paketlere konulması ile yapılıyor. Evde kına paketleme işi veren firmalar gerekli malzemeleri koliler halinde getirir ve sizden ambalajlama ve paketleme işlemini yapmanızı istiyor.

Evde Kına Paketleme Malzemeleri

Evde ek iş imkânı sunan ve gerekli malzemeleri temin ederek size ulaştıran firmalar, iş için gerekli tüm malzemeleri verir. Kına paketleme işi için gerekli olan malzemeler ise;

 • Kına kutusu,
 • Kına ambalajı veya şeffaf poşet,
 • Ölçek veya kına ölçüm bardağı,
 • Koli bandı,
 • Maket bıçağı,
 • Yapıştırıcı bant
 • Koli şeklindedir.

Malzemeler yapılacak olan paketleme işinin türüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak işin türü farklı olsa dahi firmalar, paketleme işi için gerekli olan tüm malzemeleri gönderir. Evde kına paketleme işi için yapılması gereken tek şey istenilen paketi oluşturmak ve beklenilen sürede işi teslim etmektir.

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde kına paketleme işi hem boş zamanı değerlendirmek hem de ev ekonomisine katkıda bulunmak için iyi bir iş fırsatıdır. Kına paketleme işi üstün bir beceri istemediği gibi yapılması gereken tek işlem istenilen şekilde paketlemek ve zamanında teslim etmektir. Peki, evde kına paketleme işi nasıl yapılır?

 • Kına paketleme işi veren firma, toz kınaları koliler halinde gönderir ve belirli boyut ve ölçeklerde kınaları paketlemenizi ister.
 • Kınalar ufak ölçekli bardaklara firmanın istediği ölçüde doldurularak ambalajlanır.
 • Ambalajlama işlemi biten kınalar ufak karton paketlere yerleştirildikten sonra kolilere düzenli bir biçimde dizilir.
 • Paketleme işlemi bittikten sonra ise koliler iş veren firmaya kargolanarak teslim edilir.

Tüm bu iş süreçleri, işi teslim edecek olan firma yetkilisi tarafından anlatılır, gerekli işlemler uygulamalı olarak gösterilir.

Evde Kına Paketleme İşine Nasıl Başvurulur?

Evde kına paketleme işi nasıl yapılır, kına paketleme işine nasıl başvurulur gibi sorular evde kına paketleme işi yaparak para kazanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Evde kına paketleme işine başvurmak için ilan sitelerine göz gezdirebilir, kına üreten veya satan iş yerleriyle iletişime geçebilirsiniz. Bir diğer başvuru yöntemi ise aynı şekilde kına paketi satan firmalara paketleme işi verip vermediklerini, veren firmalara nasıl ulaşabileceğinizi sormaktır.

Evde Kına Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde ek iş kapsamında evde kına paketleme işi işveren firmanın ücret kriterlerine göre değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar paket başına ücret taksimi yaparken bazı firmalar koli başına veya haftalık olarak ödeme yapabiliyor.

Ancak kına paketleme işinde ücret hesaplaması genellikle paket başına düşen ücret toplamasıyla yapılıyor. Paket başına 50 kuruş ila 1 TL arasında ücret verilirken, günlük en az 100 paket hazırlanması durumunda minimum 50 maksimum 100 TL tutarında kazanç sağlanabilir. Ay bazında ise toplam alınan ücret 1.500 TL ile 3000 TL arasında olur.

Evde Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Kolay ve kazançlı evde ek iş modelleri arasında en çok tercih edilen evde kına paketleme işi ülkemizde rağbet gören ve firmaların hızlı bir şekilde teslim almak için verdiği işler arasında yer alıyor. Evde kına paketleme işi veren firmalar genellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde bulunsa da her ilde kına paketleme işi veren firma bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Şans Oyunları İle Para Kazandıran Kişiler Güvenilir Mi?   başlıklı makalemizde facebbok idda tahmin, şans oyunları danışmanları ve şans oyunu dolandırıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Elif dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz ankara keçiörendeyim 2 kişi yapıcaz