finansportali.net

EVDE EK İŞ

Evde Mum Yaparak Para Kazanma – Mumlarınızı Buralarda Satın!

evde mum yaparak para kazanmak

Ev hanımları, öğrenciler, iş arayışında olanlar! Evde mum yaparak para kazanma fikrini bir ek gelir veya tam zamanlı bir iş olarak düşünebilirsiniz. Dijital pazarlamanın gücünü hafife alacak değilim! Şu sıralar evlerde bir şeyler üretip internette satmak oldukça revaçta.

Üstelik insanlar bu yöntem ile binlerce lira kazanarak ev masraflarını gideriyor hatta geçimlerini dahi sağlıyorlar. Evde ek iş olarak yapabileceğiniz bu işin en güzel yanı da zamanın ve mekanın hiçbir öneminin olmaması.

Eğer, evde mum yapabileceğiniz tüm malzemeler elinizde mevcutsa bir an önce satışlarınızı gerçekleştirerek siz de her başarılı girişimci gibi parmakla gösterilebilirsiniz! 

Hazırsanız, yazımın devamında evde nasıl mum yapabileceğinizi, nerelerde satabileceğinizi ve  bu işten ne kadar kazanç sağlayacağınızı anlatıyor olacağım. Kağıdınızı, kaleminizi, kahvenizi elinize alın ve 2023 yılında evde mum yaparak para kazanma fırsatını yakalayın.

Advertisement

Dekoratif Mum Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

dekoratif mum yapmak
Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Ev hanımları için para kazanma yolları arasından belki de en güzeli bu başlığım! Evde mum yaparak para kazanma düşüncesinde olanlar buraya! Şimdi sizlere, dekoratif mum yapmak için gerekli olan malzemelerin düzenli bir listesini vereceğim.

📝Evde Mum Yapıp Satmak İçin Notlar

 1. Evde mum yaparak para kazanmak istiyorsanız, acilinden bir kalıp edinmelisiniz.
 2. Bu kalıp evdeki bir bardak, fincan veya herhangi bir başka şekil de olabilir. Ya da biraz para harcamaktan çekinmiyorsanız, internetten özel mum kalıpları (ısıya dayanıklı) siparişi verebilirsiniz. Buradan
 3. Örgülü mum fitilleri veya saf pamuk
 4. Balmumu
 5. Mum boyası (gıda boyası, tekstil boyası veya pastel boya da kullanılabilir)
 6. Aromalı mum esansı (isteğe bağlı alınabilir ancak satış yapacaklar için alınması tavsiyedir.)
 7. Sıcak tutkal tabancası
 8. Fitil için kullanılacak olan metaller
 9. Mikrodalga fırına uygun bir kap
 10. Makas
 11. Termometre
 12. Ham parafin
 13. Stearin

Evde Nasıl Dekoratif Mum Yapabilirim?

Evde dekoratif mum nasıl yapılır
Evde dekoratif mum yapmak

Dekoratif mum yaparak para kazanma işi hem ucuz maliyetli hem de yüksek kazançlı bir gelir kapısıdır. Üstelik bu mumların kalıplarını da özel bir tasarım ile siz yapıyorsanız çok daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Ancak bu iş fikrini ayrı bir başlık olarak yazacağım.

Peki, nasıl dekoratif mum yapabilirim? sorunuzu sizlere en kısa ve en net bir şekilde madde madde anlatacağım. Hazırsanız başlıyorum!

Yukarıdaki başlıkta belirttiğim malzemeleri tedarik ettiyseniz;

 1. İlk olarak mum hammaddesini bir kaba alın ve boşaltın. Ardından eritin. (1 tencere ve kap yardımı ile buharda )
 2. Parafin yerine balmumu kullanacaksanız, eritme işlemi için mikro dalga fırını tercih edebilirsiniz. (Balmumları 85 dereceye ulaşana kadar ısıtılmalıdır.)
 3. Sıcak tutkal tabancasını prize takın.
 4. Metal tutucu ile fitili sabitleyin.
 5. Bardağınızın veya kalıbınızın ortasına sıcak tutkalı
 6. Ardından tutkalınızı, metal tutucuya doğru bastırın ve iyi bir şekilde sabitleyin.
 7. Kalıbınızın üzerinden 5 cm fitil çıkacak şekilde fitilinizi makas ile kesin.
 8. Mumunuza boya veya esans eklemek istiyorsanız bu aşamada ekleyebilirsiniz. Bizler mum esansı olarak gerçek çiçeklerden yapılan kokuları kullanmanızdan yanayız.
 9. Ardından eriyen balmumunu fitilin sabitlendiği bardağın üstünden 5 cm boşluk kalacak şekilde kalıbınıza dökünüz.
 10. Yaklaşık 1 saat boyunca kurumaya bırakınız.
Evde mum yapıp satmak
Evde mum yapıp satmak

📌 ÖNEMLİ UYARI! Evde mum yaparak para kazanma gibi bir düşünceniz varsa parafin kesinlikle direkt ocak üzerinde eritilmemeli, benmari usulü eritilmelidir. Parafin 270 dereceye ulaştığında alev alır. O yüzden eritme işlemi sırasında kontrollü davranmalı ve suyun kaynayıp bitmemesi için ara ara ekleme yapmalısınız.

Ayrıca kullanacağınız kalıplar mümkünse mum için özel üretilen çok yüksek ısılarda kendini koruyabilen kalıplar olmalıdır. Aksi halde parafinin kalıba dökülmesi sırasında ciddi yanıklara yol açabilme durumu vardır.

İlgili içerik: Sermayesiz Para Kazanma

Hangi Şekillerde Mumlar Yapabilirim?

hangi şekillerde mum yapabilirim
Evde mum yapmak istiyorum!

Evde mum yaparak para kazanma işi denilince akla ilk gelen şekilsiz mumlar olabilir. Ancak biz bunlardan bahsetmiyorum. Amaç sadece aydınlatma amacıyla mumlar yapıp satmak değildir.

Evde mum yapıp satmak için özel tasarım şekiller veya belirli figürler ile mumlar yapmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle vegan mumlar olarak bilinen mumları da yelpazenize ekleyebilirsiniz.  Evde yapabileceğiniz bazı  mum şekilleri olarak şunları örnek gösterebilirim:

Advertisement
 • İnsan ya da hayvan görünümünde hazırlanmış mumlar
 • Kişinin kendisinin, eşinin, çocuğunun ya da arkadaşlarının görünümünde hazırlanmış heykel mumlar
 • Ünlü kişilerin görünümünde heykel mumlar
 • Üzerine resim basılmış mumlar
 • Süsleme yaparak cam kavanoz veya benzeri nesneler içerisine konularak hazırlanmış dekoratif mumlar
 • Sivil toplum kuruluşunun işaretini simgeleyen mumlar
 • Yandığında koku yayan mumlar

Burada saydığımım mum çeşitleri ile yaptığınız mum satışlarından yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün! Peki, ama ne kadar?

Dekoratif Mum Yapıp Satmanın Kazancı Ne Kadar?

mum yapıp satma kazancı
Evde mum yaparak para kazanma

Evde para kazandıran işler, şu sıralar hepimizin ilgisini çekiyor, öyle değil mi? Evde mum yaparak para kazanma işi ile kârınız ne olacak, merak ediyorsunuz değil mi? Özellikle sanatsal yetenekleriniz varsa; yaptığınız mumları oldukça yüksek fiyatlara dahi satabilirsiniz.

Öncelikle satacağınız mumların fiyatlarını, kullandığınız malzemelere, kalitesine ve emeğine göre belirlemeniz gerekiyor.

Örneğin: Pahalı bir çiçek esansı eklediğiniz mum ile kokusuz bir mumun satış fiyatı elbette aynı olamaz. Ya da bir heykel tanrısı figürüne sahip mumunuz ile bardak mumun ücreti de aynı olamaz. Dediğim gibi satış fiyatlarını belirlemek tamamen size ve yaptığınız işin kalitesine bağlı olarak değişecektir.

Piyasada 30 TL’den 100 TL’ye kadar satılan mumlar görebilmeniz mümkün. Her şeyden önce; mum malzemeleri bereketli malzemelerdir. Mesela 10 mum yapmak için aldığınız malzemeden 15-20 mum da çıkartabilirsiniz. Bu tamamen size ve tasarım kabiliyetinize bağlı olarak değişecektir.

Kazancınızı düşünmeden önce; yapacağınız mumları ne kadar satacaksınız, bunu belirleyin. Evde dekoratif mum yapıp satmanın kazancı ne kadar diye merak ediyorsanız, sizler için ortalama bir fiyat vereceğim. Bu işten aylık ortalama kazancınız 7.000 – 9.000 TL arası değişecektir. Ancak dediğim bu rakam, tamamen ortalamadır.

Advertisement

Eğer siz ileride bir marka olur veya Instagram’da alanınızla ilgili tanınan bir sayfa olursanız aylık 9.000 – 10.000 TL de kazanmanız oldukça kolay olacaktır.

Candlebundle Mum Atölyesi’nin Instagram hesabını inceleyerek fikir edinebilirsiniz!

Evde Dekoratif Mum Yapımı İçin Ne Kadar Sermaye Gerekli?

Evde Mum Yaparak Para Kazanma
Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Her iş başlangıcında olduğu gibi, evde dekoratif mum yapmak için de belirli miktar sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Ancak size güzel bir haberim var. Bu sermaye oldukça düşük bir fiyatı içeriyor. Ortalama 250-300 TL gibi bir sermaye ile evde dekoratif mum yaparak ürünlerinizi, satışa koyabilirsiniz.

Zaten alacağınız çoğu ürün size uzun süre gidecektir. Ayrıca internette hobi malzemeleri satan bazı siteler sürekli olarak indirimler yapmaktadır. Bu indirim ve kampanyaları takip ederek sermayenizin boyutunu da ayarlayabilirsiniz.

Elbette, soya mumu, vegan mum veya çok farklı kokuların olduğu esansları ve belirli şekillerden oluşan mum kalıplarını satın almak isterseniz, bir bu kadar daha sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Advertisement

İlgili içerik: Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi 

Dekoratif Mumlarınızı Satabileceğiniz Yerler

evde yapılan mum nerelere satılır
Evde yaptığım mumları nerelerde satabilirim?

Evinizde mumunuzu ürettiniz. Mumlar artık satışa hazır haldeler. Peki, şimdi bunları nasıl ve nerede pazarlayacaksınız?

Mumlarınızı birkaç farklı platform üzerinden satışa sunabilirsiniz. İşte, dekoratif mumlarınızı satabileceğiniz yerler:

 • Sosyal medya hesapları,
 • E-ticaret siteleri,
 • Hediyelik eşya satan dükkanlar,
 • Büyük zincir marketler

Ancak, mumlarınızı en kolay şekilde satabileceğiniz yer Instagram olacaktır. Öncelikle kendinize güzel bir profil oluşturmalı ve sattığınız ürünler hakkında güzel bir motto oluşturmalısınız.

İlgileniyorsanız, Instagram Takipçi ile Para Kazanma başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz. Hesabınızda paylaşacağınız mumların görsellerini afili bir şekilde çekmeli ve açıklama kısmında mumu tüm detaylarıyla ayrıntılı bir şekilde belirtmelisiniz.

Müşteri potansiyelinizi daha da artırmak için dilerseniz bir Shopier ile Instagramdan satış yapmak isterseniz ilgili hesabı açarak işinizi daha da profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

Advertisement

Diğer bir seçenek olarak e-ticaret sitelerini düşünebilirsiniz. Şayet böyle bir düşünceniz varsa; komisyon oranları, satıcı başvurusu şartları ve kargo anlaşmalarını bilmeniz gerekiyor.  Şunu da belirtmeden geçmeyelim: e-ticaret sitesinde mum satışı yapmanız için vergi levhasına ihtiyacınız olacaktır.

Evde mum yaparak para kazanma işi için son olarak 2. el ve pazaryeri sitelerini de hesaba katın derim. Bu siteler, genelde Sahibinden, Letgo ve Dolap gibi sitelerden veya uygulamalardan oluşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar 15.000 TL KAZAN! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

7 Yorum

 1. Gulcin

  5 Mart 2023 at 14:22

  Adım Gülçin ben evde mum işi yapmak istiyorum satış sağlamak istiyorum bunun için gereken mazzemeri temin edip bana satış kazandiricak kişiler arıyorum nerelere satış yapabilirim

 2. Merve seyrek

  1 Mart 2023 at 21:42

  Merhaba,evde paketleme işi yapmak istiyorum tecrübeliyim devamlı çalışırım olumlu dönüş sağlamanızi dilerim teşekkürler 🙏

 3. Osamangazi

  5 Aralık 2022 at 00:13

  Yeşilova mahallesi taşkın sokak no 10 Kat 2 Osmangazi Bursa

 4. damla

  30 Haziran 2021 at 14:31

  adana cukurovada yaşıyorum ismim damla elim çok hızlı ve pratiktir.temiz titiz ve özenli çalışırım paketleme işi istiyorum lütfen bana dönüş sağlayın ayrıca bakınız evde 1 den fazla kişi çalıştığımız için sizin açınızdan daha iyi olucaktır .

 5. aynur

  26 Haziran 2021 at 23:25

  Acil is

 6. ilker

  25 Mart 2021 at 15:28

  seri ve temiz çalısırız ,
  işe ihtiyacımız var.
  lütfen ilgilenin

  • aynur

   26 Haziran 2021 at 23:26

   Ben cok iyi eli cabuk biriyim cok ihtiyacim var nolursa olsun hersekil altindam kalkarim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 yorum

EVDE EK İŞ

İŞKUR Evde Paketleme İşi 2024 – BAŞVURU FORMU!

işkur evde paketleme işi

Evde ek iş yapmak isteyen kişiler için en güvenilir yol İŞKUR evde paketleme işi… Bu süreç ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi adım adım açıklıyorum. Evde iş imkanı ile siz de kazanın! 🙂 2024 yılında giderek popülerleşen evde paketleme işleri ile birlikte, bu işler üzerinden dolandırıcılık yapan kişilerin sayısı da maalesef ki arttı. Bu nedenle […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Kaporasız Evde Paketleme İşi 2023 | T.C’siz Evde Paketleme!

Kaporasız Evde Paketleme İşi

Evde çalışmak istiyorum diyenler! Kaporasız evde paketleme işi ile güvenilir bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Günümüzde gerçekten de güvenilir evde paketleme işi bulabilmek mümkün! Evlere paketleme işi veren firmalar nasıl bulunur? Detaylı olarak aktardık! Kaporasız paketleme işi veren firmaların telefon numaraları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapora istemeyen paketleme işini nasıl bulacağınızı açıkladık! Kaporasız evde paketleme […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.