finansportali.net

EVDE EK İŞ

Evde Para Kazandıran İşler – 40 EN KAZANÇLI İŞ FİKRİYLE!

evde para kazandıran işler

Evde boş vaktiniz mi var? Hadi bunu kazanca çevirelim ve evden kazanç sağlayalım. Evde para kazandıran işler sayesinde, gayet tatmin edici gelirler sağlayabilirsiniz. Bunun için kazançlı evde ek iş fikri neler, bulmanız gerekiyor.

Merak etmeyin, sizlere bu yazıda 40 bol kazançlı, yapabileceğiniz evde ek iş fikri sunacağım. Bu yazıda evde para kazanılacak işler bir sürü! Kendi yetkinliklerinize göre istediğinizi ya da istediklerinizi seçebilirsiniz. Evde yapılabilecek sermayesiz işler sayesinde gelir elde edeceksiniz.Evde Yapılabilecek Ek İşler 

Arada sırada insanların, evden yaptıkları çalışmalarla hayatlarını nasıl kökten değiştirdiğine dair hikayeler okuyorsunuz. Bunun mümkün olduğunu biliyorsunuz ama nasıl? Kendi mükemmel işinizi bulmanız gerekiyor. Böylece siz de hemen bugün evden para kazanmaya başlayabilirsiniz! Bayanlara evde para kazanma fikirleriyle kazançlı çıkmaya hazır olun.

Advertisement

Evden yarı zamanlı, serbest ve esnek işlerle hızlı ve kolay bir şekilde para kazanmak çok güzel! Hadi daha fazla lafı uzatmayalım. 2023 Evde yapılabilecek ek işler nelermiş? Görelim…

1- Yemek Şefi Olmak

yemek şefi olmak
evde para kazandıran işler

Evde para kazandıran işler için ilk başlığım yemek şefi olmak. Gerçekten bol kazançlı bir iş olduğunu söyleyebilirim. Mutfakla aranız iyiyse ve yemek pişirme konusunda bir hüneriniz varsa, tutkunuzu böyle bir yan işe dönüştürebilirsiniz…

Kendi mutfağınızdan bir catering işine başlayabilir veya kişisel bir şef olabilirsiniz. Doğum günü, nişan gibi çeşitli organizasyonların yemek hizmetini verebilirsiniz. Arkadaşlarınıza, komşularınıza, online olarak veya yerel gıda mağazalarına yemek satabilirsiniz.

Hatta bunun için hazırladığım mükemmel bir yazım bile var: Evde Yemek Yapıp Yemek Sepeti Üzerinden Satmak bence kesinlikle okumalısınız! Evde yapılabilecek işler çok seçenekli demiştim…

Kendi evinizin mutfağında vakit geçirirken şef olmanız ve para kazanmanız gayet mümkün. Küçük bir doğum günü organizasyonundan ortalama 4.000 TL kazanabilirsiniz. Organizasyonun büyüklüğü ne kadar artarsa, alacağınız ücret de buna bağlı olarak artacaktır.

Advertisement

2- Grafik Tasarımcısı Olmak

evde para kazandıran işler
evde para kazandıran işler

Evden kazanç sağlamak için grafik tasarımcı olmak harika bir iş. Birçok işletme, logolarını, web sitelerini veya görsel reklamlarını tasarlayacak birine ihtiyaç duyar. Bu alanda bir deneyiminiz veya sertifikanız varsa, düzenli olarak evden çalışarak, rahat bir maaş alabilirsiniz. Ne kadar portföyünüz genişse, o kadar çok müşteri elde edersiniz. Evde para kazanılacak işler için güzel bir seçenek.

Bu işe başlamanıza yardımcı olabilecek bazı siteler var. UzmanKirala, Bionluk gibi freelance çalışma platformlarından ilgili müşterilere ulaşabilirsiniz. Tasarım konusunda gözünüz varsa ve Adobe Creative Suite/Adobe Creative Cloud – InDesign, Illustrator veya Photoshop dahil olmak bu programlar üzerinde bilginiz varsa, sizin için karlı bir evde ek iş fırsatı var!

Düzenli olarak grafik tasarımcılığı yapan birisi ayda ortalama 10.000 TL kazanabiliyor.


Evden para kazandıran iş fikirleri için hazırladığımız videoyu şimdi izleyin!


3- Çevrimiçi Öğretmenlik Yapmak

online eğitmenlik
evde para kazandıran işler

Evde para kazanılacak işler için diğer başlıkta sıra… Daha esnek bir program arayan bir öğretmen misiniz? Online öğretmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Evde para kazandıran işler içerisinde en karlı olan işlerden birisi diyebilirim. Tamamen kendi istediğiniz saatlerde, insanlara bir şeyler öğreterek para kazanacaksınız.

Çeşitli çevrimiçi öğretmen sitelerine üye olabilirsiniz. Daha geniş kitlelere bir şeyler öğretmeyi düşünürseniz eğer Udemy gibi platformlar aracılığıyla da kurslar oluşturabilirsiniz. Evde yapılabilecek para kazandıran işler için gayet uygun bir başlık.

Advertisement

Türkiye’nin diğer bir ucundaki insanlara dahi eğitim vererek para kazanmanız mümkün olacak. Aklınıza gelebilecek her yetkinliğiniz için öğretmen olabilirsiniz. Öğretmenlik ücretinizi saatlik hesaplamanızı tavsiye edeceğim. 1 saatlik bir eğitimden ortalama olarak 150 – 200 TL arasında ücret alabilirsiniz.

4- Sosyal Medya Yöneticisi Olmak

sosyal medya yöneticisi olmak
evden para kazandıran işler

Sosyal medya hesaplarını yönetmek için birine ihtiyaç duyan birçok kuruluş var. Bazıları onlar için tamamen bir sosyal medya stratejisi geliştirmenizi bile isteyebilir. Yani bu iş, evde para kazandıran işler arasında en kazançlılardan birisi. Sosyal medyada aktifseniz işlerin nasıl yürüdüğü az çok kavramışsınızdır.

Çeşitli online kurslardan faydalanarak sosyal medya yönetimi üzerine sertifika alabilirsiniz. Farklı Sosyal Medya platformları hakkında bilgili olmak önemlidir. Harika organizasyon ve iletişim becerilerine sahipseniz, bu iş size göre!

Evden para kazanmak için yarı zamanlı sosyal medya yöneticiliği yaparak ayda ortalama 8.500 TL kazanabilirsiniz. En çok para kazandıran işler arasında yer alıyor. Ayrıca Mobil uygulamalar ile para kazanmak isterseniz, bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum! Evde para kazandıran işler için 5. başlığa geçelim.

5- Seslendirme Sanatçılığı Yapmak

seslendirme sanatçılığı
seslendirme sanatçılığı

Evde para kazandıran işler denildiğinde akla gelen önemli işlerden birine geldi sıra… Seslendirme sanatçısı olarak evden kazanç sağlayabilirsiniz. Ses tonunuz ve diksiyonunuz iyiyse, seslendirme işi yapmayı düşünebilirsiniz. Ancak belirtmem gereken bir nokta var. Seslendirme işini evden yapacağınız için ekipmanınızın olması önemlidir.

Mikrofon, kulaklık gibi ekipmanlara ve  bilgisayarınızda ses düzenleme programlarına ihtiyacınız olacak. Sesin kaliteli şekilde kaydedilmesi gerektiğini unutmayın. Size zahmetli gelebilir fakat evden seslendirme ve dublaj yaparak çok iyi paralar kazanan insanlar var. Bunu bir düşünün!

Advertisement

Kazancınız ne kadar büyük ve uzun projeler aldığınıza göre değişecektir. Evde yapılacak para kazandıran işler için tüm dünyada popüler olan bir iş.

Alakalı içerik: Seslendirme yaparak para kazanma

6- Evde Yapılabilecek Ek İşler Animatör Olmak

animatör olmak
evde para kazandıran işler

Filmler, video oyunları ve diğer medya türleri için animasyon, görsel efektler oluşturabilen, sanatsal ve yaratıcı bir birey misiniz? Evde serbest animatör olarak çalışabilirsiniz.

Çeşitli freelance çalışma fırsatı sunan platformlarda animatör olarak çalışan ve inanılmaz paralar kazanan insanlar var. Bu arada yazın para kazandıran işler başlığıma da bakmak isterseniz, üzerine tıklayabilirsiniz!

Eğer bu işte herhangi bir yetkinliğiniz yoksa alakalı eğitimler alabilirsiniz. Evde para kazandıran işler için en kazançlı başlıklardan birisi! Bir projeden 4.000 TL gibi yüksek ücretler almanız gayet mümkün. Evde yapılabilecek ek işler içerisinde uzmanlık gerektiren ama parası da o kadar iyi olan bir evde iş fırsatı…

Advertisement

7- Yazı Redaktörlüğü Yapmak

yazı redaktörlüğü
evde para kazandıran işler

Okurken kendinizi kolayca hataları yakalarken buluyor musunuz? Dilbilgisi hataları gördüğünüzde direkt gözünüze çarpıyor mu? Öyleyse, bir yazı redaktörü olmayı düşünmelisiniz. Birçok kurum, kişi, yayınevi bazı uzun yazıların düzeltimi için yardıma ihtiyaç duyuyor. Bunun için Bionluk gibi sitelerden ilan oluşturabilir ve yazı redaktörlüğü yapabilirsiniz.

Evden çıkmanıza gerek kalmadan, bilgisayarınızın başından bir şeyler okuyup, düzelterek para kazanabileceksiniz. Evde para kazandıran işler arıyorsanız, rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir iş. Ancak belirtmeliyim ki bazen yüzlerce sayfa okumanız gerekebilir. Evde boş vaktiniz varsa bu sizin için sorun olmayacaktır.

Neticesinde ne kadar iş yaparsanız o kadar evde kazanç elde edersiniz! 5.000 kelimelik bir yazıyı redakte ederek ortalama 700 TL kazanmanız gayet mümkün. Günlük para kazandiran işler için tercih de edebilirsiniz.

8- Blogger Olmak

Blogger olmak
Blogger olmak

Evde para kazandıran işler denildiğinde akla ilk gelen başlıklardan birisi. Blog yazmaya başlamak çok kolay ve maliyeti düşüktür. En sevdiğiniz müzik veya yemek hakkında yazılar yazabilirsiniz. Söylemesi kadar basit olabilir ve sonunda sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Blog sayesinde evden para kazanma söz konusu olduğunda sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Bir blog sayesinde para kazanmak için uzun dönemler o blogla ilgilenmek gerekiyor. Düzenli içerik girilmesi gerekiyor. Sabırlı olur ve bloğunuzu büyütürseniz, meyvelerini zamanla alabilirsiniz.

Düzenli ziyaretçisi bulunan bir blog, kişiye aylık olarak ortalama 8.000 TL –  10.000 TL  kazanç getiriyor.  Blog yazarak para kazanmak için daha fazla bilgi almak için yazıya davetlisiniz. Evde Yapılabilecek Ek İşler  için okumaya devam edin…

Advertisement

9- Sanal Muhasebeci Olmak

sanal muhasebeci olmak
evde para kazandıracak işler 2023

Muhasebeciler, küçük işletme sahipleri için finansal işlemleri kaydeder. Bunun sizin için doğru seçim olup olmadığını belirlemek için muhasebe işletmeleri hakkındaki bu ücretsiz eğitimlere göz atabilirsiniz. Neticesinde bu iş hakkında bilgili olmalısınız.

Birçok iş gibi muhasebe işi de uzaktan yani evden yürütülebilecek bir iş.  Muhasebecilikle ilgili bir deneyiminiz varsa, okulunu okuduysanız bu başlı bir düşünün derim. Sanal muhasebeci olarak evde para kazanmak mümkün. Tam zamanlı olarak sanal muhasebecilik yaparsanız eğer ortalama 8.000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Evden en çok para kazandıran işler arasında diyebilirim.

10- Serbest Yazarlık Yapmak

serbest yazarlık
2023 evde para kazandıran işler

Yazmayı sever misiniz? Peki ya araştırmayı? Bir yazar olarak evden çok para kazanabilirsiniz. Bir çok kurum, kişi, web siteleri ve daha farklı işleri için özgün yazarlara ihtiyaç duyuyor. Dijital dünyada özgün içerik üretiminin ne kadar önemli olduğu aşikâr.

Siz de Türkçenize ve dil bilginize güveniyorsanız serbest yazar olmayı aklınıza koyabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bilgisayar ve internet. Evde para kazanmak iste bu kadar kolay! Ortalama olarak 1.000 kelime yazacağınız bir yazıdan 100 TL – 200 TL alabilirsiniz.

Bence, bu tavsiyem öğrenci için para kazanma yolları kapsamında da yapılabilecek mükemmel bir seçenektir!

11- Sanal Asistan Olmak

sanal asistan olmak
evden para kazandıran işler 2023

Görev odaklı çalışabilen, titiz biriyseniz size harika bir evde ek iş tavsiyem olacak. Sanal asistan olmayı düşünebilirsiniz. Sosyal medya yönetimi, düzenlemeler, grafik tasarım, araştırma, yazma, idari görevler veya veri girişi alanlarında becerileriniz varsa eğer sanal asistan olabilirsiniz. Evde para kazandıran işler, sanal asistanlık özellikle kadınlar için daha tercih edilebilir bir iş.

İnternet üzerinden idare edilebilecek işleri yaptırmak için bilir kişilerin desteğine ihtiyaç duyuluyor. Kariyer.net, Indeed.com gibi sitelerdeki iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz. Yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak bu işi yapabilirsiniz. Düzenli olarak tam zamanlı sanal asistanlık yaparsanız, ayda ortalama olarak 8.000 – 9.000 TL kazanabilirsiniz.

Advertisement

12- Yaşam Koçu Olmak

yaşam koçu olmak
yaşam koçu olarak para kazanmak

Evde para kazandıran işler nelerdir ? Devam edelim! Kişisel gelişimi seviyor ve insanlara yardım etmekten hoşlanıyor musunuz? Kendi işinizin patronu olabilirsiniz! Yaşam koçluğu evde para kazandıran işler içerisinde donanım gerektiren bir iş.

Bu konuda kendinize gerekli eğitimleri aldırmış olmanız gerekir. Basite indirgenecek bir iş olmadığı için donanım kazandıktan sonra bu işi yapabilirsiniz.

Evde para kazandıran işler için yaşam koçu olmaya karar verdiyseniz eğer, daha önce deneyiminiz varsa çok şanslısınız. Evde yaşam koçluğu yaparak geçimini sağlayan ve çok iyi para kazanan insanlar var. 1 saatlik yapacağınız yaşam koçluğu görevinden 150 – 200 TL arasında kazanmanız mümkün.

Yaşam koçluğu dışında şunları da düşünebilirsiniz:

  • Sağlık Koçluğu
  • Kariyer Koçluğu
  • Beceri Koçluğu

Evde para kazanmanın yolları hakkındaki yazıya da göz atmak isteyebilirsiniz!

13- Çocuk Bakıcılığı Yapmak

çocuk bakıcılığı yapmak
evde para kazandıran işler

Evde para kazandıran işler arıyorsunuz ancak internet aracılığıyla iş yapmak istemiyor musunuz? Ebeveynler gün içerisinde çocuklarını bırakmak için güvenilir insanlar arıyor.

Siz de kendi evinizde çocuk bakıcılığı yaparak evde para kazanabilirsiniz. İllaki başkasının evine gitmenize gerek yok. Kendi evinizden de bakıcılık yapabilmeniz gayet mümkün.  Gün içerisinde yapmanız gerekenlerle uğraşırken bir yandan çocuklarla ilgilenebilirsiniz.

Advertisement

Tabi bunun için çocukları gerçekten seviyor ve onlarla ilgilenmeye meraklı olmanız gerekiyor. Çevrenizde küçük çocukları olan insanlar varsa, onlarla iletişime geçerek çocuk bakıcılığı yaptığınızı dile getirebilirsiniz. Çeşitli bakıcılık sitelerine de kayıt olabilirsiniz.

Gün içerisinde yapacağınız çocuk bakıcılığından, günlük 300 – 400 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz.

14- Danışmanlık Yapmak

danışmanlık yapmak
danışmanlık yapmak

Belirli bir alanda deneyim ve bilginiz varsa, bunu başkalarıyla paylaşmayı düşünün. Örneğin, bir muhasebeci, finans uzmanı veya avukatsanız, küçük işletmelere başarılı tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Rekabetin arttığı günümüz iş dünyasında insanlar profesyonel danışmanlık almak için ciddi paralar ödemeye hazırlar. Evde para kazanmak için danışmanlık yapmayı düşünebilirsiniz.

Ancak dediğim gibi belli bir alanda uzmanlığınızın olması ve insanların buna ikna olması gerekiyor. Aksi taktirde müşteri bulmanız sizin için zor olabilir.

Advertisement

Ortalama 1 saatlik vereceğiniz bir danışmanlık hizmetinden, ortalama 300 TL kazanç elde edebilirsiniz. Vereceğiniz danışmanlığa göre bu ücret değişebilir.

15- Etkinlik Planlayıcısı Olmak

etkinlik planlayıcısı olmak
evde ek iş fikirleri

Revaçta olan işler arasında etkinlik planlayıcısı olmak da var. İster bir düğün, ister doğum günü partisi veya kurumsal bir etkinlik planlıyor olun, insanlar etkinlik planlamasının çoğunu kendileri için yapacak organize bireyler arıyorlar.

Disiplinli ve bir şeyler organize etmekte gerçekten hoşlanan biriyseniz, etkinlik planlayıcılığı yapabilirsiniz.

Bunun için müşterilerin size ulaşması için reklamınızı iyi yapabilmeniz gerekiyor. Sosyal medya mecralarından faydalanabilirsiniz. Küçük bir etkinlik planlayarak 8.000 TL kazanabilirsiniz.

Özellikle ev hanımları için para kazanma yolları olarak bu işi kesinlikle düşünebilirsiniz!

Advertisement

16- Çevirmenlik Yapmak

çevirmenlik yapmak
çeviri yapmak

Para kazandıran ek işler için güzel bir başlık olacak. Başka bir dilde akıcı mısınız? Belgeleri çevirerek veya tercüman olarak bu beceriden geçiminizi sağlamaya başlayın. Üstelik evden çıkmanıza gerek yok! Bionluk, Fiverr gibi platformlar aracılığıyla  bir çevirmene ihtiyaç duyan insanlarla iletişime geçebilirsiniz. 1.000 kelimelik bir çeviri işinden ortalama 300 TL kazanmanız mümkün.

Elbette çevirmenlik yapabilmek için çok iyi dil bilginizin olması gerektiğini unutmayın. Birden fazla dil biliyorsanız çevirmenlik işinden inanılmaz paralar kazanabileceğinizin altını çizerim! Bir ay boyunca ne kadar çeviri işi yaparsanız, evde oturduğunuz yerden o kadar para kazanabilirsiniz.

17- Veri Giriş Memuru Olmak

veri girişi memuru olmak

Evde para kazandıran işler içerisinde en iyi işlerinden biri, veri giriş memuru olmak. Veri giriş memurlarının sahip olduğu bazı iş görevleri; bir bilgisayardaki belgelerden bilgi girmek ve bir müşterinin elektronik tablosunu güncellemektir.

Bunun için Excel programını iyi kullanabilmek gerekiyor!

Veri giriş memuru arayan şirketler, şahıslar arıyorsanız Kariyer.net, Jooble sitelerinden faydalanabilirsiniz. Aylık düzenli olarak veri giriş işi yaparsanız, ortalama 8.500 TL gelir elde edebilirsiniz.

18- Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olmak

müşteri hizmetleri temsilcisi olmak
evde para kazanmak

Evden tam zamanlı bir iş istiyorsanız, çağrı merkezine bağlı müşteri hizmetleri temsilcisi olabilirsiniz. Çoğu kurum, bu iş için lise diploması ve temel bilgisayar becerileri sizden talep eder.

Ayrıca şirketinizin politika ve prosedürlerine aşina olmanız gerekir. Bunun için sizlere kısa bir eğitim verir. Türkiye’nin bir ucundan İstanbul’daki çağrı merkezine müşteri hizmetleri temsilcisi olabilirsiniz. İhtiyacınız olan iyi bir internet bağlantısı ve bilgisayar.

Müşteri hizmetleri temsilcisi olmak genellikle tam zamanlı bir meslektir. Böylelikle ayda ortalama 8.500 TL kazanabilirsiniz. Çağrı merkezlerinin iş ilanlarını yine aynı şekilde kariyer.net gibi iş ilanı platformlarından takip edebilirsiniz.

Advertisement

İlginizi çekebilir: Penye Fason İş Veren Firmalar İletişim Bilgileri!

19- Video Düzenleyicisi Olmak

video düzenleyicisi
evde ek iş

Video pazarlamanın kullanımı arttıkça, evden çalışan iyi video editörleri de yüksek talep görmeye başladı. Videoları düzenlemek ürkütücü gelebilir, ancak video kurgu programlarını kullanmaya alıştığınızda, hızla uzman olabilirsiniz.

HitFilm Express harika bir ücretsiz video düzenleme yazılımıdır veya Premiere Pro’yu (ücretsiz değil) veya iMovie’yi (yalnızca Mac kullanıcıları için) deneyebilirsiniz. Kazancınız ne kadar uzunlukta videolar düzenlediğinize göre değişecektir. 5 dakikalık bir video için ortalama olarak 700 TL – 800 TL kazanabilmeniz mümkün.

Evde davetiye katlama işi ile para kazanmak ister misiniz? Bence bu yazıyı da okuyun ve para kazanmaya başlayın…

20- Evcil Hayvan Bakıcısı Olmak

evcil hayvan bakıcısı olmak
evde ek kazanç

Hayvanları seviyorsanız, bu iş sizin için mükemmel olabilir. İşi olan, tatile çıkacak olan insanlar evcil hayvanlarını bırakabilmek için güvenilir insanlar arar. Siz de bu durumdan faydalanabilirsiniz. Günübirlik ya da haftalık olarak evcil hayvanlara bakıp, para kazanabilirsiniz.

Hafta boyunca kendi saatlerinizi ayarlayabilirsiniz. Ne zaman bu işi yapıp yapmayacağınız sizin elinizde. Evden para kazandıran işler içerisinde en eğlencelilerden birisi!

Advertisement

Evcil Hayvan Bakıcısı olarak başlamanıza yardımcı olacak harika bir web sitesi arıyorsanız Petsurfer’a göz atın. Günlük hayvan bakıcılığından ortalama 330 TL evde kazanç elde edebilirsiniz.

Müşteri portföyünüzü oluşturmak için Instagram’ı deneyebilirsiniz. Hatta bununla ilgili süper bir yazım daha var: Instagram Takipçi ile Para Kazanma

21- El İşleri Satmak

el işleri satmak
evde para kazandıran işler

El işlerine, bir şeyler dikmeye ve tasarlamaya meraklı mısınız? El işleri evde para kazandıran işler arasında çok yaygın. İnsanlar yaptıkları el işlerinden ek gelir elde ediyorlar. Bir nevi boş vakitlerinde hobilerini gerçekleştirip para kazanıyorlar.

Peki, para kazandıran el işleri neler olabilir? Aklınıza gelen, ilgili olduğunuz, yapmaktan keyif aldığınız her el emeğinizi bu konuda değerlendirebilirsiniz.  El yapımı çanta, kıyafet, mum, tablo, çömlek gibi akla gelebilecek her şey…

Para kazandıran el beceriler baya bir var… Tasarımlarınız ve pazarlama stratejiniz ne kadar başarılı olursa, o kadar para kazanırsınız. İnsanların birçoğu el işlerini satmak için artık sosyal medya hesaplarından faydalanıyor. Evde para kazandıran hobiler ile para kazanabileceksiniz!

Örneğin, yaptığınız el işlerini Instagram hesabında paylaşarak, satışa sunabilirsiniz. Shopier ile bağlantılı olarak güvenli satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Kazancınız sattığınız ürünlere göre değişiklik gösterir.

Advertisement

Peki evde gelir getiren işler için bu başlığı seçtiyseniz, sizlere internetten ne satabilirsiniz? Seçeneklerle anlattığım yazıya göz atabilirsiniz.

22- Serbest İç Mimarlık Yapmak

serbest mimarlık
evde para kazan

İç Mimarlar, hayallerindeki evi yaratmak için müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini karşılar. Çoğu iç mimar, temaları bir ev içinde bir araya getirmek için harika bir göze sahiptir.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederler ve ardından müşterilerinin istediklerini karşılamak için bir zaman çerçevesi içinde plan oluştururlar. Mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve iç mimarlık hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Bir iç mimarın temel iş görevlerinden bazıları; müşterilerinin bir hedef belirlemesine yardımcı olmak, proje için ihtiyaç duyulan malzemeler için sipariş vermek ve tasarımı denetlemek olacak. Yürüttüğünüz proje göre kazancınız değişecektir.

23- Web Sitesi Tasarımcısı Olmak

web site tasarımcısı
web tasarımı yaparak para kazanmak

Dijital dünyada birçok işletmenin web sitesine ihtiyacı var. Web sitelerinin iyi bir tasarıma sahip olması da çok önemli bir husus. Haliyle işletmeler iyi bir web sitesi için web sitesi tasarımcılarından yardım alıyorlar.

Nasıl kod yazılacağını bilmiyorsanız, bir web sitesi tasarımcısı olarak çalışmak kulağa imkansız gelebilir ancak bu artık doğru değil. Web siteleri oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Advertisement

Squarespace ve Wix gibi sürükle ve bırak araçları çok basit ve alışması kolaydır. Bunlarda ustalaştıktan sonra, hızla web sitesi tasarımcısı olabilirsiniz. Evde para kazandıra işler arıyorsanız, web sitelerinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek son derece değerli bir beceridir.

Bir web sitesi tasarlayarak ortalama 5.000 TL kazanabilirsiniz. Ne kadar profesyonel bir site ortaya çıkardığınıza göre kazancınız elbette değişebilir.

24- Paketleme İşi Yapmak

paketleme işi
evde paketleme işi

Evde yapılabilecek sermayesiz işler mi arıyorsunuz? Hazır olun! Bazı firmalar bünyelerinde paketleme işçisi barındırmak yerine, evde paketleme yapabilecek insanlarla anlaşıyorlar. Özellikle son yıllarda evde paketleme işleri çok yaygınlaştı. Siz de bunu değerlendirebilir ve evdeki boş vakitlerinizde paketleme işi yapabilirsiniz.

Size paketleme işi için rehber olacak birçok yazı yazmıştık. Evde sabun paketleme yazısı gibi alakalı yazılara göz atarak nasıl paketleme işi yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ortalama olarak ayda 10.000 TL kazanabilmek mümkün. Tabi sizlerin ne kadar vakit ayırabileceğinize göre kazanç değişecektir.

Bu arada evde ek iş için tüm paketleme işleri neler, tıklayın görün ve başvurun!

Advertisement

25- Editörlük Yapmak

editörlük yapmak

Evde para kazandıran işler içerisinde bir diğer başlığım editörlük. Evde editörlük yaparak geçimini sağlayan insanlar var. Tabi editör olmak için gerekli donanımlara sahip olmak gerekiyor. Türkçeyi çok bilmek ve yazı için teknik konulara hakim olmak lazım.

Bunun için çeşitli online kurslara kayıt olabilirsiniz. Birçok ajans, işletme bünyelerinde editörler çalıştırıyorlar. Uzaktan yani evden çalışmaya çok uygun bir iş olduğu için siz de bu başlığı değerlendirebilirsiniz.

Düzenli olarak editörlük işi yapabilirseniz ayda ortalama 9.000 TL ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Evde yapılabilecek para kazandıran işler için editörlük gerçekten karlı bir iş!

26- Ev – Oda Kiralama

Evde Para Kazandıran İşler
Evde Para Kazanmanın Yolları

En kolay para kazandıran işler arayanlar! Boş eviniz, odanız varsa sıfır zahmet ile para kazanabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde belirli tarih aralıkları için ev, oda kiralamak isteyenler var. Günübirlik, haftalık ya da aylık olarak evinizi, kiralayabilirsiniz. Bunun için AirBnb uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kazancınız kiraladığınız alana göre farklılık gösterecek. Günlük, haftalık, aylık olarak kiralama yapabilirsiniz. Sizlere evde para kazandıran işler sıralarken, pasif yoldan para kazanmanın yollarını da sıralıyorum. En çok para kazandıran işler içinde pasif para kazanma yöntemleri yadsınamayacak kadar çok.

27- Borsayla Kazan!

borsa ile kazan
evde para kazanılacak işler

Evde para kazandıran işler yazının sonlarına doğru geliyorum. Borsa ile 2023 yılında da kazanmak mümkün. Eğer bu konulara meraklıysanız siz de kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Değerlenebilecek şirketlerin hisselerine ortak olarak, gelecekte çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Üstelik evinizden çıkmadan…  Evde para kazandıracak işler arayanlara bu yöntemi öneririm. Ancak iyi bir takipçi olmanız gerektiğini belirteyim. 😉

28- Kripto Para Ticareti

Kripto Para Ticareti
para kazanılacak işler

Kripto paralar geleceğin parası olarak görülüyor. Her ne kadar tartışılmaya devam etse de kazanan insanların olduğunu hala daha görüyoruz. İlginiz varsa ve iyi bir takipçi olacağınıza inanıyorsanız, al – sat yaparak kripto paradan her an para kazanabilirsiniz.

Ücretsiz kripto para veren siteler ile kripto para kazanıp, başlangıç yapmaya ne dersiniz?

29- Stok Fotoğrafçılık Yapmak

stok fotoğrafçılık
Evde Para Kazandıran İşler

Stok fotoğrafçılık daha önce duydunuz mu? Evde para kazandıran işler için çok uygun bir seçenek olacak. Eğer kadrajınıza güveniyor ve iyi fotoğraflar çekiyorsanız, stok fotoğrafçılık ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çeşitli fotoğrafları stok foto sitelerine yükleyerek lisanslayabilirsiniz. Fotoğraflarınız ne kadar indirilirse o kadar fazla kazanırsınız. Ben de fotoğraflarımı bu şekilde satarak dolar bazında para kazandım. Siz neden yapamayasınız? 🙂

Advertisement

30- Nikah Şekeri Yapıp Satmak

Nikah Şekeri Yapıp Satmak
Ev hanımları evde nasıl para kazanır?|

El becerilerinizle internet üzerinden nikah şekeri siparişi alabilirsiniz. Evde yapılacak iş fikirler arıyorsanız, bazı malzemeleri satın alarak bu işe başlayabilirsiniz. Yaptığınız nikah şekeri modellerinin fotoğraflarını paylaşarak, reklamınızı yapabilirsiniz.

Evde para kazanmanın yolları sizlerin yaratıcılığına bağlı! evde para kazandıran işler için nikah şekeri paketlemesi de yapabilirsiniz. Nasıl mı? Nikah şekeri paketleme yazısını okuyun. Paket başına 1 TL alacaksınız.

31- Ücretli Anketler

anket doldurarak para kazanmak
anket doldurarak para kazanmak

Evde para kazandıran işler için çok kolay bir yol önereceğim. Hemen hemen herkes internette anketlere (çevrimiçi anketler) katılmak için para alabileceğinizi bilir. Evden çalışmak gibi çevrimiçi para kazanmanıza izin veren düzinelerce ücretli anket sitesi var. Anket doldurdukça para kazanırsınız ödemelerin miktarı siteden siteye değişir.

Ancak, bazı siteler diğerlerinden daha karlı. Hem tüm ücretli anketler güvenilir değildir. Bunun için sizlere en kazançlı ve güvenilir anket doldurarak para kazanma sitelerini sıralamıştım. Okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

32- Süs Bitkisi Yetiştirip Satın

evde para kazandıran işler
evde para kazandıran işler

Evde para kazandıran işler için süs bitkisi yetiştirip, satmayı düşünmez misiniz? Evinizin bir köşesini buna ayırıp, bitki yetiştirebilirsiniz. Özellikle son yıllarsa canlı süs bitkiler ya da ev bitkileri hemen hemen herkesin vazgeçilmezi oldu. Dekoratif ev aksesuarları için dahi tercih ediyorlar.

Talep fazlayken, fırsattan yararlanmak istemez misiniz? Bitki yetiştirmek benden sorulur diyorsanız, para kazanmaya başlamanız an meselesi. Satışları nasıl yapacağım derseniz eğer, Instagram hesabı oluşturabilir ve Shopier kullanarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Malumunuz Instagram üzerinden satış yapmak çok yaygın.

Okumalısınız: Para kazandıran siteler

Advertisement

33- Magnet Yapıp Satın

evde para kazandıran işler
evde para kazandıran işler

El yapımı ürünlerin ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuz. Para kazandıran el becerileri işleri arıyorsanız, magnet yapıp satmayı düşünebilirsiniz. Burada kilit nokta, estetik bakış açısına sahip ve yaratıcı olmak.  Orjinal düşüncelerinizle magnet yapıp toptan olarak satabilirsiniz.

Dilerseniz internette satarsınız. Evde para kazandıran işler için el becerileri, el işleri çok karlı! Çok ucuza mal edeceğiniz bir ürünü iki katına satma şansınız bulunuyor. Benden demesi bu fırsatı kaçırmayın! Evde para kazandıran el işleri için son önerim buydu. Çok kazançlı çıkacağınız iki başlığı daha size sunacağım. Evde para kazandıran işler arayanlar okumaya devam edin.

34- Reklam İzle Para Kazan!

Evde para kazandıracak işler
Evde para kazandıracak işler

Şaşırdınız mı? Evet reklam izleyerek para kazanmak bir rivayet değil. Doğru ve güvenilir siteleri tercih ederseniz dolar bazında para kazanmanız dahi mümkün. Bu konuda sizlere rehber olma açısından reklam izleyerek para kazanma siteleri sizlere sıraladım.

Hepsi güvenilir siteler. Birden fazla siteye vakit ayırarak, gelir elde edin. Kısa sürede para kazandıran işler arasında en kolaylarından! Evde para kazandıran işler için sizlere hem kolay hem de emek isteyenleri sıralıyorum. Şimdi yazımın da sonuna yaklaştık. 🙂

35- İkinci El Eşya Satın

Bayanlara evde para kazanma fikirleri
Bayanlara evde para kazanma fikirleri

Evde ne iş yapabilirim diyenlere güzel bir önerim var. İkinci el eşya satmaya ne dersiniz? Bu bir kıyafet, kitap, masa, dolap, ayna, biblo ya da elektronik eşya olabilir. Hatta ucuza alacağınız bazı kusurlu ürünleri yenileyip, daha yüksek fiyata satmayı düşünebilirsiniz.

Evde para kazandıran işler için yaratıcı olmalısınız! Sizlere bu konuda elimden geleni yaptım. Belki okuduğunuz bir başlık size fikir vermiştir ve kendi işinizi bulmuşsunuzdur.

36- Müzik Dinle Kazan

Müzik Dinleyerek Para Kazanma
Sermayesiz para kazandiran işler

Evden çıkmadan sadece müzik dinleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor musunuz? Şahane değil mi? Müzik dinlemekten keyif alanlar için adeta bir ödül denilebilir. Bunun için müzik dinleyerek para kazanma sitelerini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Güvenilir ve kazançlı olanları öğrenmek için – Müzik Dinleyerek Para Kazanmak – yazısını ziyaret edebilirsiniz. Evden yapılacak işler için önerilere devam edelim.

Advertisement

37- Telefon Süsü Tasarlayın

Evde para kazandiran el işleri
Evde para kazandiran el işleri

Evde para kazandıran el işleri özellikle kadınların sık tercih ettiği seçenekler arasında bulunuyor. Son zamanlarda telefon süslerinin ne kadar popüler olduğuna şahit olduk. Sizde tasarımlarınıza güveniyorsanız, telefon süsleri tasarlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Birbirinden renkli ve çeşit çeşit telefon aksesuarlarıyla kazançlı çıkabilirsiniz. Hatta kendinize bir instagram sayfası açabilir ve shopier aracılığıyla güvenli satış yapabilirsiniz.

Daha fazla seçenek: Para Kazandıran Hobiler

38- Yayıncı Olun

Kısa sürede para kazandiran işler
Kısa sürede para kazandiran işler

Artık insanlar ellerindeki telefonlarla bilgisayarlarla insanları izliyor! Tiktok, Instagram bir sürü yayın platformu var. Buralarda yayıncı olabilirsiniz. Elbette büyük platformlar olduğu için rekabet çok fazla. Sizlere daha az rekabetin olduğu siteler önereceğin.

Örneğin Bigo Live para kazanma yazısını okuyabilirsiniz. Sizlere ayrıntılarıyla nasıl para kazanacağınızdan bahsettim. Evde yapılabilecek işler çok seçenekli…

39- Oyun Oynayarak Kazanın

Günlük para kazandiran işler
Sermayesiz para kazandiran işler

Evde yapılabilecek sermayesiz işler arıyorsanız çok eğlenceli bir seçeneğiniz var. 2023 yılında gerçek para kazandıran oyunlar sayesinde kolay para kazanma şansınız var.

Birbirinden farklı oyunlarla evde vakit geçirirken para kazanabileceksiniz. İster telefonla oynayın ister bilgisayar ile… Kısa sürede para kazandıran işler için de değerlendirilebilir.

Advertisement

40- Youtuber Olun

Evde yapılabilecek sermayesiz işler
Evde yapılabilecek sermayesiz işler

Youtube sayesinde binlerce dolar para kazanan insan olduğunu biliyorsunuzdur. Evde para kazandıran işler olarak bunu değerlendirebilirsiniz. Örneğin belli bir kitleye yönelik videolar çekebilirsiniz. Mesela amigurumi bebek tasarlama konusunda video çeken ev hanımları var.

Videoları inanılmaz tıklanıyor. Siz de kendi becerilerinize göre kanal açabilirsiniz. Bunun için geç değil. Ne kadar kazanacağınızı görmek isterseniz Youtube kazanç hesaplama yazısına girip kolayca hesaplama yapabilirsiniz.

SONUÇ:


Sizlere 2023 için evde para kazandıran işler hakkında 35 başlık sundum. Dilediğinizi seçip, üzerinde kendinizi geliştirip, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıda garanti para kazandıran işler de var.  Seçmek size kalıyor. Üstelik evden çıkmanıza gerek bile kalmadan! Daha fazla evden para kazanma fikri için bizi takipte kalın. 🙂 Umarım sizlere fikir verebilmişimdir!


Advertisement

Bir önceki yazımız olan İŞKUR Evde Paketleme İşi 2024 – BAŞVURU FORMU! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum

  1. Shahodat

    10 Şubat 2022 at 09:28

    Merhabalar İstanbul Ümraniye de oturuyorum bir yas bir oğlum var evde paketleme işi istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler acil dönüş yapabilir misiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

EVDE EK İŞ

İŞKUR Evde Paketleme İşi 2024 – BAŞVURU FORMU!

işkur evde paketleme işi

Evde ek iş yapmak isteyen kişiler için en güvenilir yol İŞKUR evde paketleme işi… Bu süreç ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi adım adım açıklıyorum. Evde iş imkanı ile siz de kazanın! 🙂 2024 yılında giderek popülerleşen evde paketleme işleri ile birlikte, bu işler üzerinden dolandırıcılık yapan kişilerin sayısı da maalesef ki arttı. Bu nedenle […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Kaporasız Evde Paketleme İşi 2023 | T.C’siz Evde Paketleme!

Kaporasız Evde Paketleme İşi

Evde çalışmak istiyorum diyenler! Kaporasız evde paketleme işi ile güvenilir bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Günümüzde gerçekten de güvenilir evde paketleme işi bulabilmek mümkün! Evlere paketleme işi veren firmalar nasıl bulunur? Detaylı olarak aktardık! Kaporasız paketleme işi veren firmaların telefon numaraları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapora istemeyen paketleme işini nasıl bulacağınızı açıkladık! Kaporasız evde paketleme […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.