finansportali.net

EVDE EK İŞ

Evde Yemek Yapıp Satmak – 2023’te Yemek Sepeti ile KAZANIN!

evde yemek yapıp satmak

Marifetli ellerinizden ya da çok sevdiğiniz yemeklerden para kazanmanın bir yolu var desem? Kulağa inanılmaz gelebilir fakat, evden yemek satmak size ayda 15 bin Türk Lirasına varan para kazanabilirsiniz. Nasıl olacağını anlatacağım heyecan yapmayın!

Üzerine bir de evde yemek yapıp yemek sepeti üzerinden satmak işine girerseniz, değmesinler keyfinize!

Şimdi sizlere “evde yemek yapıp satmak yasal mı, internetten yemek satmak istiyorum, kazancı nedir” gibi sorularınızın cevabını vereceğim.

El lezzetinize, gurmeliğinize güveniyorsanız evde yemek yapıp satarak para kazanmak işi için bu yazıyı sonuna kadar okuyun ve akabinde kolları sıvayın! Öyleyse, başlıyorum…

Advertisement

Evde Yemek Yapıp Satmak 2023

evde yemek yapıp satmak
evde yemek yapıp satmak

Evde para kazandıran işler mi arıyorsunuz? Evde yemek yapıp nereye satabilirim diyenler hemen buraya.

Evde yemek yapıp satmak, güzel yemek yapabilen herkese para kazandırıyor! Yani ev hanımı olmak zorunda değilsiniz. Leziz yemekler yapabilen herkes evde yemek yapıp satarak para kazanabilir.

Bunun için ilk ihtiyacınız olan şey; uygun bir alan. Yani tam teçhizatlı bir mutfak! İçinde size lazım olan tüm alet ve edevatların olduğu geniş bir mutfağınız var mı? O zaman tamam, haydi bu anlattıklarımı uygulayarak para kazanın!

Fakat bunun için gerekli koşulları yerine getirmiş olmanız şart. Ancak konunun detaylarını anlayabilmek için sırayla gitmelisiniz.

Evde Yemek Yapma İşini Kimler Yapabilir?

Evde yemek yapıp satmak
Evde yemek yapıp satmak

Bir evde ek iş fikri ve ev hanımları için para kazanma yolları arasında yer alan evde yemek yapma ve bu yemekler üzerinden para kazanma fikri oldukça cazip; ancak bu konuda birçok insanın aklında çeşitli sorular da geliyor. Mesela evde yemek yapma işini kimler yapabilir?

 • Yemek yapma konusunda bilgi veren kaynaklar temin edilebilir.
 • Yemek yapma videoları izleyerek bu alanda ilk profesyonel adımlar atılabilir.

Bunu neden mi söylüyorum? Çünkü yemek yapma konusunda bilgisi olmayan bir kişi, bu kaynaklardan yararlanarak evde yemek yapıp satmak konusunda çok fazla şey öğrenebilir.

Hangi Niteliklere İhtiyaç Var?

Evde yemek yapma işini kimler yapabilir sorusunun yanı sıra hangi niteliklere sahip olmanız gerekir?

Advertisement
 • Azim
 • Öğrenme isteği
 • Beceri
 • Çalışkanlık
 • Devamlılık
 • Eleştiriye açık olmak
 • Temizlik ve hijyen
 • Kalite kontrol

Bu niteliklerden her biri, sizlere evde yemek yapıp satma konusunda yardımcı olacak maddelerdir.

Evde Yemek Yapıp Satarak Ne Kadar Kazanabilirim?

evde yemek yapıp satma kazancı
Evde yemek yapıp satmanın kazancı

Evde yemek yapıp satmak ve para kazanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu işin duygusal boyutu! Yani, para!

Konuyla ilgili sizlere kesin rakamlar vermem bence hiç doğru olmaz. İlk zamanlar satışlarınız düşükken sevildikçe tanındıkça kazancınız da gün be gün artış gösterecektir.Evde yemek yapıp internetten satmak isteyenler için;

 • Minimum günlük kazancınız 200 TL -1.000 TL arasında oluyor.
 • Aylık olarak ortalama kazancınız da 10.000 TL civarında olacak.

Ancak bu işi tek başınızda mı yapıyorsunuz? Sattığınız yemekler neler? İşte bunlar da bu işten ne kadar kazanacağınızı gösteren diğer faktörler!

İlgili içerik: Evde Yapılabilecek Ek İşler 

Ayrıca Bunları da Bilmeniz Gerekiyor…

Evde yemek yapıp satma işi
Evde yemek yapıp satma işi

Evden yapılacak işlerden bir tanesi olan “evde yemek yapma”, bilhassa yemek yapmayı seven ve bu işten sıkılmayacak kişileri ilgilendiren bir iş alanı. Çünkü yemek yapmak kolay gibi görünse de her yemeğin ölçüsünü tutturmak ve lezzetini oluşturmak oldukça zordur.

 • Yemek yaparak para kazanmak isteyen kişinin sabırlı ve istekli olması gerektiğinin altını çizmeliyim...
 • Öte yandan bence tam bir gurme olmalısınız. Yeni tariflere, burun kıvırmak yok!

Evde yemek yapıp satmak konusunda dikkat edilmesi gereken birçok konu olsa da evde yemek yapıp bu yemekleri satarak para kazanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gerekenleri baştan planlamalı ve daha sonra bu plana uygun bir şekilde hareket etmelisiniz.

İlgili içerik: Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Evden Yemek Satışı Yapılabilmek için Gerekli Belgeler

Ev yemekleri yapıp satmak istiyorum diyenler, bazı belgelere ve izinlere ihtiyacınız var. Aslında işe başlamadan önce araştırma yapılması oldukça önemlidir ve bu gerekli bir husustur. Evde yemek yapıp satmak için gerekli belgeler nelerdir?

Advertisement
 • Esnaf Muafiyet Belgesi ve Gıda Üretim İzni
 • Aşçılık Belgesi

Bu izin ve belge, evden yemek yapıp satmak için şart! Aşçılık belgesini de yanınızda çalışanlar olacaksa almak zorundasınız.

Evde Yemek Yapıp Nereye Satabilirim?

Ev yemekleri yapıp satmak konusunda kararlıysanız, başta belirlemeniz gereken en önemli konulardan birisi de yemeklerinizi satabileceğiniz yerleri bulmak. Peki, evde yemek yapıp nereye satabilirsiniz? Bunun için birçok alternatifiniz bulunuyor. Sizler için maddeledim.

 • Yemek fuarları
 • Mezeciler
 • Ev yemekçileri
 • Büfeler
 • İş yerleri
 • Çeşitli organizasyonlar

Listeyi daha da uzatmak mümkün. Yukarıdaki saydıklarımla ve daha fazlasıyla anlaşma sağlayabilirsiniz. Bunun çeşit çeşit yemek yapmanıza dahi gerek yok. Örneğin yaprak sarması yapıp bu yerlere satabilirsiniz. Belli bir komisyon karşılığında yemeklerinizi satmayı kabul edecek birçok işletme bulunuyor.

Bunlar dışında kendi tanıtımınızı yaparak, insanların sizde taleple gelmesini de sağlayabilirsiniz. Örneğin sosyal medyayı bunun için etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Instagramdan kendinize bir sayfa oluşturabilir ve yaptığınız yemekleri oraya güzelce yükleyerek reklamınızı yapabilirsiniz.

Evde yemek yapıp satmak için diğer kullanabileceğiniz yol ise Yemek Sepeti üzerinden satmak. Nasıl mı? Detayları anlatıyorum.

Evde Yemek Yapıp Yemek Sepeti Üzerinden Satmak

Peki, evde yemek yapıp Yemek Sepeti üzerinden satmak süreci ile ilgili neler söyleyebilirim? Hemen yukarıya bir video bıraktım. Buradan detayları görebilirsiniz isterseniz yazımın devamında da bunları anlatıyorum. 🙂 Okumaya hız kesmeden devam edin.

Advertisement

Peki evde yemek yapıp Yemek Sepeti firmasıyla satmak nasıl gerçekleştiriliyor?

 • Vergi kaydı oluşturun.
 • İnternet üzerinden satış yapmak için gerekli izinleri alın
 • Evde yemek yapıp satmak için Yemeksepeti Portakal sayfasını kullanın.
 • Firmanın beklentilerinden bazıları ise temizlik, lezzet gibi aslında olması gereken unsurlar.
 • Üyeliğinizi yaptıktan sonra yemek satışı yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Yemek Sepeti sizinle çalışırken çeşitli faturalar düzenleniyor.

Gerekli işlemleri yapmanız halinde evden yemek yapıp Yemek Sepeti üzerinden yemek satışı yapabilirsiniz. Böylelikle hem Yemek Sepeti gelir elde eder hem de siz aile bütçesine katkıda bulunursunuz.

İlgili içerik: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

evde yemek yapıp satmak
evde yemek yapıp satmak

Evde Yemek Yapıp Satma Uygulaması

Sizlere evde yemek yapıp satmak ile ilgili kullanabileceğiniz siteler var. Evde yemek yapıp satma uygulaması için şunları da kullanabilirsiniz:

1- Evdepismis.com

2- Armut.com

Advertisement

Yukarıda bıraktığım 2 linki de incelemenizi tavsiye ediyorum. Bu sitelerde güzel bir profil oluşturarak kendinizi tanıtabilirsiniz. Evde yemek yapıp satma uygulaması olarak bu siteler size öncü olacaktır.

En Çok Satılan Ev Yemekleri

Evde yemek yapıp satmak ve başarılı olmak istiyorsanız, en çok rağbet gören ev yemekleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Rağbet gören ev yemeklerine yönelirseniz, satış yapma olasılığınız çok daha artacaktır. Genel olarak en çok satılan ev yemekleri şöyledir:

Evde Yemek Yapma İpuçları!

yemek yapıp satma bilinmesi gerekenler
Evde Yemek Yapma Konusunda Bilinmesi Gerekenler
 • Evde yemek yapıp satma konusunda sürecin planlamasını yapın.
 • Nasıl menüler hazırlayacaksınız, elinizde tarifler var mı gibi sorulara cevap vermelisiniz.
 • Bu, işinizin bir sistem içerisini oturmasını sağlayacaktır. Sistemlilik oldukça önemli.
 • Evde yemek yapmak için gerekli ekipmanların evinizde bulunması gerekiyor.
 • Yapımı zor olan ama insanlar tarafından beğenilen yemeklerin planlamasını da yapmalısınız.

Örneğin mantı, yapımı vakit alsa da pek çok kimse tarafından beğenilen bir yemektir. Bu ve buna benzer yemekler, sizin sadık müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 • Evde yemek yapıp Yemek Sepeti üzerinden satış gerçekleştirmek istediğiniz için reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

Evde yemek yapıp satmanın cezası bulunmuyor. Tabi ki bunları yasal olarak firmalaştırdığınız zaman dikkat ederseniz….

Bu hususlara dikkat etmeniz halinde, giriştiğiniz işte başarıyı kısa sürede yakalayabilmeniz mümkün.

İlgili içerik: Börekçi Dükkanı Açmak 

Advertisement

Türkiye’deki Yemek Kursları Nelerdir?

Türkiye’deki Yemek Kursları
Türkiye’deki Yemek Kursları

Evde yemek yapıp satmak istiyorsanız, başarılı eğitimcilerin ve aşçıların yer aldığı gastronomi ve aşçılık kurslarına katılarak gereken sertifikaları almanızı şiddetle tavsiye ederim!

Özellikle yemek yapma konusunda herhangi bir bilginiz yoksa ilgili kurslara gidebilir ve bu kurslardan yemek yapma konusunda gerekli teorik ve pratik bilgileri çok kısa bir sürede edinebilirsiniz. Peki Türkiye’deki yemek kursları nelerdir?

Evde Yemek Yapma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Evde yemek yapıp satmak

Evde yemek yapıp satmak konusunda birçok insanın aklında çeşitli soru işaretleri bulunuyor. Bu soruların cevapları ışığında hareket etmek isteyen kişiler için bazı soruları derledim. Peki evde yemek yapma konusunda ön plana çıkan sorular nelerdir?

Evde Yemek Yapmak Ne Kadar Vaktimi Alır?

Evde yemek yapıp satmak istiyorum diyenlere cevabımız: Yapılmak istenen her bir yemeğin hazırlanma süresi birbirinden farklı. Dolayısıyla yemek yapmanın ne kadar vakit alacağı, yapılan yemeğe göre değişecektir. Yemek yapma konusunda deneyimliyseniz, evde yemek yapmak çok fazla vaktinizi almayacak.

Yemek Yapıp Satış Gerçekleştirmek için Firma Olmaya Gerek Var mı?

Yemek Sepeti üzerinden yanıtlayacak olursak satış yapabilmeniz için bir firma olmanız gerekiyor. Firma olabilmek için de gerekli izinler alınmalı. Bu konuda ilgili belediyelerden detaylı bilgileri alabilirsiniz. Yukarıda belirtilmiş olan hususlara dikkat ettiğiniz takdirde Yemek Sepeti üzerinden ev yemekleri satışı yapmanız mümkündür.

Siz de yemek yapmayı seviyorsanız konu ile ilgili detaylı bir planlama yapabilir ve gerekli ekipmanlara sahip olarak evde yemek yapabilirsiniz. Ardından yaptığınız yemekleri Yemek Sepeti üzerinden satabilir ve gelir elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Advertisement

Evden yemek yap sat hakkında sizlere sunabileceklerim bunlar. Daha fazla merak ettiğiniz konu varsa, yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar 15.000 TL KAZAN! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 Yorum

 1. esra

  10 Mart 2023 at 08:50

  baştan bir daha oku verdi zaten …

 2. Ayşegül Aydın

  11 Kasım 2022 at 08:26

  Evden yemek yapıp satmak için bana bilgi verebilirmiainiz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum

EVDE EK İŞ

İŞKUR Evde Paketleme İşi 2024 – BAŞVURU FORMU!

işkur evde paketleme işi

Evde ek iş yapmak isteyen kişiler için en güvenilir yol İŞKUR evde paketleme işi… Bu süreç ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi adım adım açıklıyorum. Evde iş imkanı ile siz de kazanın! 🙂 2024 yılında giderek popülerleşen evde paketleme işleri ile birlikte, bu işler üzerinden dolandırıcılık yapan kişilerin sayısı da maalesef ki arttı. Bu nedenle […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Kaporasız Evde Paketleme İşi 2023 | T.C’siz Evde Paketleme!

Kaporasız Evde Paketleme İşi

Evde çalışmak istiyorum diyenler! Kaporasız evde paketleme işi ile güvenilir bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Günümüzde gerçekten de güvenilir evde paketleme işi bulabilmek mümkün! Evlere paketleme işi veren firmalar nasıl bulunur? Detaylı olarak aktardık! Kaporasız paketleme işi veren firmaların telefon numaraları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapora istemeyen paketleme işini nasıl bulacağınızı açıkladık! Kaporasız evde paketleme […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.