finansportali.net

PARA KAZANMA

2023 Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Siteleri ve Uygulamaları

fotoğraf çekerek para kazanma

Fotoğraf çekerek para kazanma son dönemlerde çok merak ediliyor! Sizde hobinizi kazanca dönüştürmek ister misiniz? Çektiğiniz fotoğrafları bir kaç hamleyle kazanca dönüştürmeniz artık çok kolay! Fotoğraf satarak para kazanmanın tüm detaylarını sizler için araştırdık…

Fotoğraf çekerek para kazanma siteleri olduğunu biliyor muydunuz? Biz de böyle tahmin etmiştik 🙂 Sizlere fotoğraf çekerek para kazanma uygulamalarından başlayarak, kazancınızın ne kadar olacağı, profesyonel olarak nasıl fotoğraf çekeceğinize dair tüm ayrıntıları yazımızda ele aldık…

Hadi siz de fotoğrafçılıktan para kazanın!

Advertisement

Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanılır?

Fotoğraf çekerek para kazanmak hem çok zevkli hem de kazançlı. Hobi olarak fotoğraf çekmenin keyfi bir başka. Para kazanmak için bununla ilgili siteler olduğunu öğrendiğimiz an sizler için araştırdık.

Genellikle ajanslar ve şirketler kullanmak istedikleri fotoğrafları satın alıyorlar. Bu satın alma işlemini de bazı sitelerden, fotoğraf çekerek para kazanma uygulamalarından yapıyorlar. Ya da en çok kazandıran fotoğrafçılık türlerini yaparak da kazanabilirsiniz. Ürün fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı gibi… Detayları yazının devamında bulabileceksiniz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Kazancı

fotoğrafçılık maaşı
fotoğrafçılık maaşı

Fotoğraf çekerek para kazanma ile ilgili tüm detayları anlatmadan önce en merak edilen konuyu aydınlatmamız gerekiyor. Fotoğraf çekerek ne kadar kazanç elde edebilirim?

Eğer hobi olarak fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve sadece fotoğraf çekerek para kazanma sitelerine yükleyecekseniz kazancınız farklı olacaktır. Sonrasında kendinizi geliştirip profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmaya başladığınız kazancınız tabi daha fazla olur.

Peki bu fark ne kadar olur? Profesyonel olarak mı fotoğraf çekmek daha kazançlı yoksa fotoğraf çekip yüklemek mi? Tabloda analiz edelim…

Advertisement
FotoğrafçılıkPaketFiyat
Profesyonel Fotoğrafçılık1 Toplu Çekim5.000- 8.000 TL arası
Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Sitelerine Yüklemek1 Adet Fotoğraf İndirme0,50 Dolar
fotoğrafçılar ne kadar kazanıyor

İlgili İçerik: Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Siteleri

fotoğraf çekerek para kazanma siteleri
fotoğraf çekerek para kazanma siteleri

Hobilerinizden para kazanmak istemez misiniz? İşte çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek para kazanacağınız siteleri sizler için listeledik. Hadi okumaya başlayalım! İşte 2023’te popüler olarak kullanılan, fotoğraf çekerek para kazandıran siteler

Shutterstock

shutterstock
shutterstock

Shutterstock’ta kişiler belirli fotoğrafları arıyorlar ve bu fotoğrafları kullanmak için belirli bir ücret ödüyorlar. Yalnız dikkat! Yüksek kaliteye ve çözünürlüğe sahip fotoğrafları yüklemeniz önemli.

Fotoğrafınızı indiren kişiler Shutterstock’a para ödeyeceği için platform da bize ödeme yapacaktır. Peki nasıl fotoğrafları yüklüyoruz? Fotoğrafları Shutterstock linkinden değil “submit shutterstock” linkinden yükleyebiliyoruz.

Bu platform yayıncıların giriş yaptığı kısımdır. Buraya üye olurken sizden bazı bilgiler ister. Bu bilgileri doldurduktan sonra katılımcı paneline giriş yapmış oluyorsunuz. İçerik yükle kısmından galerinizdeki fotoğrafı seçip yükleyebilirsiniz.

Fotoğrafı yükledikten sonra bir açıklama yapmanızı isteyecektir. Bu açıklama yapılan aramalarda fotoğrafınızı görünür kılmak için önemlidir. Shutterstock para kazanma detayları için okuyabilirsiniz!

Advertisement

Fotoğrafları yüklerken açıklamayı İngilizce girmeniz, fotoğrafınızın tüm dünyada bulunur ve görünür olmasını sağlayacaktır!

Adobe Stock

adobe stock
adobe stock

Adobe stock fotoğraf, video ve illüstrasyon ekleyerek para kazandığınız bir platformdur. Adobe stock ile diğer platformlar gibi dolar üzerinden para kazanmak mümkün.

Adobe stockta ki en önemli fark vergilendirme kısmının bulunması. Bunun nedeni kişisel hesap ya da ortaklı şirket hesabı da açmak mümkün. Bu gibi durumlar sitenin güvenirliğini kullanıcılara daha iyi aktarıyor.

İlginizi çekebilir; Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

EyeEm

EyEm
EyEm

EyeEm diğer fotoğraf satarak para kazandıran siteler arasında çok tercih edilenlerden bir tanesi. Peki EyeEm nasıl kullanıyoruz? EyEm kayıt olup giriş yaptıktan sonra diğer sitelerde ki gibi fotoğraf yükleme ve açıklama gibi kısımlar çıkmaktadır. Fakat EyEm’in diğer sitelerden farkı market ve partner kısımlarına sahip olması.

Fotoğraflarınızı yüklediğiniz an EyEm fotoğrafınızı satışa direkt olarak almaz. Önce bir filtreden geçirerek çözünürlük ve kalite kontrolüne sokar. Sonrasında bu kontrolden geçen fotoğrafları market kısmında satışa koyar.

Partner kısmına aldığı fotoğraflar içinse durum biraz farklı. Partner, EyEm’de fotoğrafı hem satışa alır hem de iş ortaklığı yapılan diğer sitelerde de satılmasını sağlar. Bu fotoğrafların satış fiyatının %50’sini alma hakkına sahipsiniz. Aynı zamanda fotoğrafın telif hakları sizde saklı kalmaktadır.

Advertisement

EyEm, Gettyimages ve diğer farklı iş ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır.

Bu gibi sitelerde ön plana çıkmak için görevler kısmı da mevcut bulunuyor. Bu görevleri yerine getirerek EyEm’in dergisinde yer alma ve görünürlüğünüzü arttırma imkanına sahipsiniz.

İlgili İçerik: Blog Yazarak Para Kazanmak

Diğer Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Uygulamaları

fotoğraf çekerek para kazanmak
fotoğraf çekerek para kazanmak

İnternet üzerinden fotoğraf çekerek para kazanmak için kullanabileceğiniz site ve uygulamalar oldukça fazla. Diğer fotoğraf çekerek para kazanma uygulamaları şöyle:

 • iStock Photo
 • Big Stock Photo
 • 123rf
 • Dollar Photo Club
 • Think Stock Photos
 • Foap
 • ClasHot
 • SnapWi
 • Stockimo

Bu siteler ve uygulamalar aracılığıyla telefondan fotoğraf çekerek para kazanmak bile mümkün. Sende buralara fotoğraf yükle para kazan!

En Çok Kazandıran Fotoğrafçılık Türleri

fotoğraf satma siteleri
fotoğraf satma siteleri

Fotoğraf çekerek para kazanmak için belli siteler ve uygulamalar kullanmak bu işin basit ve rahat yolu. Fakat profesyonelleşmek için fiziki olarak insanlarla iletişime geçip fotoğrafçılık yapmanız da mümkün.

İnternete fotoğraf koyarak para kazanmaya başladıkça hobinizi mesleğe dönüştürmek isteyebilirsiniz. Fakat her meslek alanında olduğu gibi fotoğrafçılıkta da daha çok kazandıran fotoğraf tarzları olabiliyor.

Advertisement

Sizlere en çok kazandıran fotoğrafçılık tarzlarını aşağıda listeledik 🙂

Editörün Önerisi: Amazondan Para Kazanmak

1- Düğün Fotoğrafçılığı

cep telefonu ile fotoğraf çekerek para kazanma
cep telefonu ile fotoğraf çekerek para kazanma

Son dönemde çok fazla talep gören iş kollarından biri düğün fotoğrafçılığı oluyor. İlk başta yapamayacağım, kazanç elde edemeyeceğim gibi düşünseniz de korkmayın… Sabredip belli müşteri kitlesine ve çevreye ulaştıktan sonra kazancınız da bir o kadar yüksek olacaktır.

Düğün fotoğrafçılığı hem çok keyifli hem de kazancı oldukça yüksek bir iş. Mutlu çiftlerin en mutlu gününde ki anıları kalıcı hale getirmenin keyfi bir başka. Siz de yeterli ekipmanla bu işi keyifle yapıp, yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Ekipmanlar;

 • Profesyonel fotoğraf makinesi
 • Tripod
 • Bilgisayar

Bu ekipmanlar başlangıç için oldukça yeterli. Tabi sonrasında zaman geçtikçe ve kendinizi geliştirdikçe stüdyo da, çekim platosunda ve daha farklı mekanlarda, gelişmiş ekipmanlarla çekim yapmanız mümkün.

Editörün Önerisi: Para Kazandıran Uygulamalar

2- Doğum Fotoğrafçılığı

fotoğraf yükle para kazan
fotoğraf yükle para kazan

Doğum fotoğrafçılığı bir mucizeye şahit olurken para kazanmanın adı diyebiliriz 🙂 Anne ve babalar bebeklerini ilk kavuşma anlarının ölümsüzleştirmek isterler. Doğum fotoğrafçısı olarak bu eşsiz anı bir belgesel gibi düşünebilirsiniz.

Annenin doğuma gidişinden itibaren, hazırlık süreci, doğum anı, bebekle ilk buluşma, bebeğin fotoğrafları ve sonraki aşamaları çekmeniz beklenmektedir.

Advertisement

3- Ürün Fotoğrafçılığı

fotoğrafçılıktan para kazanın
fotoğrafçılıktan para kazanın

Son yıllarda fotoğraf satarak para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği fotoğrafçılıklardan birisidir. Bu fotoğrafçılıkta sunulan ürünlerin en iyi fotoğraflarını çekmek gerekir. Yani satılacak ürünün en iyi temsil şeklidir.

Bu nedenle iyi bir bakış açınız olması gerekir ve çektiğiniz fotoğrafları iyi bir şekilde düzenlemelisiniz. Bir lokantanın menüsünü çekebilir ya da bir kozmetik mağazasının ürünlerini çekebilirsiniz. Seçenek çok fazla… İnsanların sizi tercih etmesi için ise

4- Stok Fotoğrafçılık

fotoğraf yükleyerek para kazanmak
fotoğraf yükleyerek para kazanmak

Stok fotoğrafçılıkta, fotoğraflarınızı telefondan ya da kameradan çekmenizin pek bir önemi yok. Önemli olan fotoğraflarınızı farklı bakış açılarıyla, yaratıcı bir şekilde sunmak. Stok fotoğraf satmak hem çok basit hem de ek gelir olarak oldukça makul.

Evde, iş yerinde, yürürken kısaca her yerde çektiğiniz fotoğrafları fotoğraf öekerek para kazanma uygulamalarına koyarak siz de stok fotoğrafçılıktan gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey çektiğiniz tüm fotoğrafları siteye yüklemek.

Stok sitelerinden para kazanmak için sık sık fotoğraf yüklemeniz ve aktif olmanız gerekmektedir. Stok fotoğraf satma sitelerinden en çok tercih edilenleri sizlere yazımızda detaylıca anlattık. Diğer sitelerle birlikte sitelerin tamamı;

 • Shutterstock
 • Adobe Stock
 • Istock
 • Twent20
 • EyEm
 • Getty Images
 • Bigstockphoto
 • Crestock
 • Deposit Photos

Stok fotoğrafçılıkla ilgili diğer tüm detaylar için videoyu izleyebilirsiniz 🙂

İlginizi Çekebilir; Kazançlı İş Fikirleri

Advertisement

5- Portre Fotoğrafçılık

parayla fotoğraf çektirmek
parayla fotoğraf çektirmek

Portre fotoğrafçılığını şipşak vesikalık gibi düşünebiliriz. Portre fotoğrafçılıkta, kişilerin yüz portrelerini farklı ifadelerle çekmek. Kazancınızı arttırmanın en önemli yolu ise tanınmış isimlerle çalışmanız.

Portre fotoğrafçılığı yaparak ünlülerin, modellerin, devlet adamlarının bile fotoğrafını çekmeniz mümkün. Tabi bu çok ileri aşamalarda olacak şeyler. Başlangıçta sokakta ifadesini farklı bulduğunuz kişilerin portrelerini çekmekle bile başlamanız yeterli olacaktır.

İyi çekimlerle adınızı duyurduktan sonra farklı isimlerin de fotoğraflarını çekebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz.

6- Spor Fotoğrafçılığı

instagram'da fotoğraf çekerek para kazanma
instagram’da fotoğraf çekerek para kazanma

Spor fotoğrafçılığı genellikle erkek fotoğrafçıların tercih ettiği bir alan. Maçlar, takımlar, sporcular, spor toplantıları, müsabakalar gibi pek çok farklı alanda fotoğraf çekebilirsiniz. Spor fotoğrafçılığı bu alanı seven ve fotoğrafa yeteneği olan insanlar için hem çok keyifli hem de çok kazançlı.

7- Moda/Dergi Fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılar Nasıl para kazanır
Fotoğrafçılar Nasıl para kazanır

Eğer modaya ilginiz varsa ve dergilerde çalışmak istiyorsanız tam size göre bir fotoğrafçılık türü. Hem yaratıcılığınızı geliştirip hem de aktif çalışma alanına sahip olabilirsiniz.

Renkli moda dünyasında yaratıcı işler yapmak için biraz girişken olmanız gerekebilir. Çünkü herkes moda fotoğrafçılığı yapamaz. Fakat yapmaya başladıktan sonra kazancı oldukça yüksek.

Cep Telefonu ile Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

fotoğraftan para kazanma
fotoğraftan para kazanma

Sizlere fotoğraf satarak para kazanmak için birçok seçenek sundum. Fotoğrafçılıktan para kazanın diyebilmek için iyi fotoğraflar çekmek gerektiğini zaten siz de biliyorsunuz. Bu noktada akla takılan bir soru oluyor. “Fotoğraftan para kazanma için profesyonel fotoğraf makinesi şart mı?”

Hayır, şart değil. Elbette profesyonel makineler ile kaliteli çekimler yapmak daha kolaydır. Ancak iyi bir kameraya sahip telefonunuz da varsa, cep telefonu ile fotoğraf çekerek para kazanma mümkündür. Bunun için iyi ışık, açı ve bakış açısı gerekir.

Advertisement

Ayrıca uzun süreli olarak bu işe emek verecekseniz profesyonel fotoğraf makinesi almayı düşünebilirsiniz.

Fotoğraf çekerek para kazanmanın püf noktalarını sizlere aktardık. Konu ile ilgili diğer merak ettiklerinizi YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

1 Yorum

 1. Adnan

  16 Şubat 2023 at 14:24

  Para kazanmak istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.