finansportali.net

PARA KAZANMA

Freelance Para Kazanma Yolları – 2023 GÜNCEL SİTELER!

freelance para kazanma

Freelance para kazanma yolları çok merak ediliyor! Son dönemlerde evde online para kazanma için en etkili yöntemin freelance çalışmak olduğunu biliyoruz. Bir çok insan evde iş yaparak nasıl para kazanabilirim? sorusunu sorarken, biz sizler için yanıtladık 🙂

Serbest, freelance çalışarak para kazanma oldukça yaygınlaştı. İnsanlar kendi çalışma saatlerini belirleyerek, özgür alanlarında, bir kaç işi birlikte yaparak çalışma fikrini çok sevdiler. Fakat nasıl freelance çalışılacağını tam olarak bilmeyen çok fazla insan var.

Sizlere freelance para kazanma yolları bağlamında freelance para kazanma siteleri, avantajlar, dezavantajlar gibi bir çok konuda detaylı bilgiler vereceğiz.

Advertisement

Freelance Para Kazanma Yöntemleri

Freelance para kazanmak artık eskiye göre çok daha kolay! Pandemi ile birlikte çok sayıda insan evden çıkmak istemiyor ve evden çalışarak para kazanmanın yollarını arıyor.

Tabi bu doğrultuda bir çok para kazanma yolu olduğunu söylememiz mümkün. Bu para kazanma yollarından hangisi size uygun buna yetenekleriniz ve yetkinlikleriniz doğrultusunda karar vermeniz gerekir.

Freelance olarak yapılan farklı iş kollarını sizlere sıraladık. Siz de bu işlerden birini seçerek istediğiniz zaman, istediğiniz yerden, istediğiniz şekilde para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki 10 freelanca para kazanma yollarından size en uygun olanı seçin!

1- Grafik Tasarımcılık

Bedava dolar kazanma
Bedava dolar kazanma

İnternetten para kazanma yolları arasında en yaygın iş türü grafik tasarımcı olarak çalışma. Hali hazırda baktığımızda zaten grafik tasarımcıların çoğunun freelance olarak çalıştığını gözlemleyebiliriz.Hem belli sitelerde yer alarak hem de firmalarla anlaşarak para kazanabilirsiniz.

Siteler sizlere müşteri ağı yaratır ve siparişe göre işinizi yapabilirsiniz. Markalar ve firmalarla da daha düzenli gelir elde etme şansınız yüksek. Ajans, şirket ve şahısların grafik tasarımcı ihtiyacı artıyor ve sizden marka bilinirliğini arttıracak logo, infografik vb. tasarımlar isteyeceklerdir.

Advertisement

İlginizi çekebilir; Grafik tasarımcı maaşı

2- Online Eğitmenlik/ Danışmanlık

excel ile para kazanma
excel ile para kazanma

Pandeminin ardından en revaçta olan işlerden birisi online eğitmenlik ya da diğer bir deyişle online danışmanlık. Bu iş kolunu iki şekilde inceleyebiliriz. Online eğitmenlik okul öğretmenliğinden başlayarak, yoga, astroloji, dijital pazarlama vs. bir çok alanda, yetenekleriniz doğrultusunda eğitim verebileceğiniz bir iştir.

Online danışmanlık ise kişilerin yaşamlarında nasıl bir yol izleyeceğinden tutun ne yemesi gerektiğine kadar bir çok farklı kolda koçluk yapmanızı sağlamaktadır. Dijitale döndüğümüz şu sıralar önü açık işlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

3- Bilgisayar Programcılığı

internetten para kazanma yolları
internetten para kazanma yolları

Bilgisayar programcılığı çok çeşitli yöntem ve yolları olan freelance yapabileceğiniz bir iştir. Hem TL olarak hem dolar olarak kazanç sağlayabileceğiniz de bir iş koludur. Firmaların ya da şahısların isteği üzerine yurt içi ya da yurt dışına iş yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Editörün Önerisi: Para kazandıran uygulamalar

4- Sosyal Medya Yöneticiliği

dolar üzerinden para kazanmak
dolar üzerinden para kazanmak

Geleceğin meslekleri arasında yerini hızla alan sosyal medya yöneticiliği, freelance para kazanma yollarının en başında gelmektedir. Ajanslar ve markaların dijital pazarlamaya döndüğü son dönemde sosyal medya yöneticilerine ihtiyaçları hızla artmaktadır.

Belirli sitelere üye olarak müşteriler kazanabilir ya da bir ajans bünyesinde çalışarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Çoğu ajans ve firma freelance sosyal medya yönetici alımı yapıyorlar. Bunun dışında direkt markalarla iletişime geçerek sosyal medya hesaplarına içerik üretimi ve yönetimi sağlayabilirsiniz.

Advertisement

5- UX/ UI Tasarımcı

dolar kazanma yolları
dolar kazanma yolları

Online para kazanma yollarından olan UX/ UI tasarımcılığı, diğer bir deyişle kullanıcı deneyimi sağlamak freelance olarak yapacağınız işlerden birisi. Freelance olarak para kazanmak için oldukça kazançlı bir yöntem olduğunu da belirtmek gerek.

Web site, kullanıcı deneyimi gün geçtikçe önemini arttıran ve talep gören bir alan. Siz de evden ya da istediğiniz herhangi bir yerden sadece bilgisayarınız ve bir kaç programla bu işi yapabilirsiniz.

6- Video Editörlük

Günlük 100 dolar kazanma
Günlük 100 dolar kazanma

Dijital pazarlamanın bir diğer önemli işi kaliteli video içeriği üretmektir. Fakat bu video içeriklerini ürettikten sonra video editörlüğünü kim yapacak? Burada işte siz devreye gireceksiniz.

Çoğu firma, ajans ya da şahıs video içeriği üretebiliyorlar. Fakat video editörleri freelance olarak istiyorlar. Siz de freelance video editörlüğü yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

7- İnternetten freelance para kazanma – Çevirmenlik

Günde 20 dolar kazanmak
Günde 20 dolar kazanmak

İnternetten freelance para kazanma yöntemlerinden biri de tüm dünya da tercih edilen çevirmenliktir. Eğer bir kaç dile sahipseniz freelance çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Hem yayınevleri ile anlaşabilir hem de direkt müşterilerle iletişim kurarak çevirmenlik yapmak mümkün. Peki ne çevirisi yapabilirsiniz?

 • Kitap çeviri
 • Reklam Çevirisi
 • Belge çevirisi
 • Makale Çevirisi

İlgili İçerik: Çeviri yaparak para kazanmak

8- Freelance Yazarlık İle Para Kazanma

Evde para kazanmanın yolları
Evde para kazanmanın yolları

Freelance para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de metin yazarlığı yapmak. Yazı yazmayı seviyorsanız ve kreatif yönünüz kuvvetliyse freelance yazarlık ile para kazanma tam size göre! Evinizde ya da dışarıda istediğiniz zaman yapabileceğiniz bir iş.

Reklam metinleri, blog metinler, tanıtım yazıları gibi bir çok farklı alanda; ajanslara, şahıslara, firmalara satış ya da içerik metinleri yazabilirsiniz. Hatta yapay zeka ile bu işi daha da hızlandırabilirsiniz. Hemen Chat GPT para kazanma yollarını okuyun.

9- Stok Fotoğrafçılık

stok fotoğrafçılık
stok fotoğrafçılık

Stok fotoğrafçılık, fotoğraf çekmeyi sevenlerin oturduğu yerden para kazanabileceği bir iş. Siz de farklı zamanlardan, lisanslı fotoğraflarınızı ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz! Firmalar direkt olarak sizinle iletişime geçip fotoğraflarınızdan satın almak isteyebilirler.

Ya da farklı fotoğraflar yükleyerek para kazandıran sitelerde stok fotoğrafçılık yapmanız mümkün. Bu siteler aynı zamanda dolarla para kazanmak isteyenlere de hitap edebilir. Çünkü çoğu fotoğraf satış sitesi ödemeyi dolar üzerinden yapmakta. Bu siteler hangileri?

Advertisement
 • Shutterstock
 • Adobe Stock
 • I Stock
 • EyeEm
 • Twenty20

İlgili İçerik: Fotoğraf çekerek para kazanmak

10- Affiliate Marketing

online para kazanma
online para kazanma

Affiliate marketing, sosyal medyanın da hayatımıza girmesiyle oldukça sık tercih edilen iştir. Farklı mecralarda, satış kanallarında belirli bir kitleye sahipseniz link vererek pazarlama yapabilirsiniz.

Markalar ve firmalar sizden affiliate pazarlama yapmanızı isterler. Siz de onların ürünlerini kitlenizi tavsiye ederek direkt yönlendirme yaparsınız. Bu şekilde müşterilerinizin ürünlerini pazarlayabilirsiniz.

Freelance Para Kazanma Siteleri

freelance ücretli mi
freelance ücretli mi

Son dönemlerde freelance çalışanların bir çoğu freelance para kazanma sitelerinden müşteri alıyorlar. Bu şekilde geçimini sağlayan çok fazla freelance çalışan olduğu gibi ek gelir olarak kaydolanlarda var. En iyi freelance para kazanma siteleri:

 • Bionluk
 • R10
 • Toptal
 • Freelancer
 • Fiverr
 • Up Work
 • Guru.
 • I Stock
 • PeoplePerHour
 • Toogit
 • Shutterstock

Bu siteler aracılığıyla istediğiniz alanda iş yaptığını belirten profil açarak müşterilerle iletişime geçebilirsiniz. Bu sitelerden birini ya da birden fazlasını seçerek işler almaya başlayabilirsiniz.

Farklı para kazanma sitelerini detaylı öğrenmek için videoyu izleyin!

İlgili İçerik: Para kazandıran siteler

Freelance Çalışırken Verimliliği Artırmanın Yolları

internetten ek gelir elde etme
internetten ek gelir elde etme

İnternet üzerinden para kazanmak artık çok kolay! Freelance olarak sadece internet üzerinden para kazanmak istiyorsunuz fakat çalışırken verim alamıyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip edin…

 • Odaklanın
 • Kendinizi dinç tutacak oda ısısında bulunun
 • Planlı çalışın
 • Gelişime açık olun
 • Ekipmanlarınızın bütün olmasına dikkat edin

Editörün Önerisi: Makale yazarak para kazandıran siteler

Freelance Çalışmanın Avantajları

Freelance çalışmak son dönemlerde çok fazla arttı. Bu artışın büyük sebebi çok fazla avantajının olması. Bu avantajlar;

 • Özgür çalışma ortamı
 • Çalışma saatlerini kendine göre ayarlama
 • Farklı kişilerle ya da firmalarla aynı anda çalışma
 • Yurt dışı ile çalışarak dolar üzerinden para kazanma
 • Zaman yönetimini kendine göre ayarlama
 • Başarılı bir şekilde müşteri tabanınızı genişlettikçe, daha fazla gelir elde etme şansınız artar.

Freelance Çalışmanın Dezavantajları

Freelance çalışmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Fakat bu dezavantajlara dikkat ederek rahat çalışmanın genel olarak avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dikkat etmeniz için bu dezavantajlar neler?

 • Sürekli disiplinli olmak
 • Sabit gelirin olmaması
 • Belirli çalışma saatlerine sahip olamama
 • Kendi işinizi yönetmek, zaman zaman iş-özel yaşam dengesini bozabilir.
 • Fiziki çalışma ortamında olan yan haklardan yararlanamama
 • Freelance çalışma, genellikle yoğun rekabetin olduğu bir alandır.

Sıkça Sorulan Sorular

Freelancer para kazanmak hakkında araştırma yapanların en sık sorduğu soruları derleyip, sizler için yanıtladım:

Freelance Nasıl Para Kazanılır?

Freelance para kazanmak için uzmanlık alanınızı belirlemeli, portföyünüzü oluşturmalı, freelance çalışma platformlarına kayıt olmalı ve iş başvuruları yapmak gerekmektedir.

Advertisement

Freelance Ne Kadar Kazanır?

Freelance çalışarak kaznaılan parayı etkileyen birçok faktör vardır. Uzmanlık alanı, tecrübe, proje türü, müşteri bütçesi gibi konular freelancerın kazancını etkiler.

Freelance İş Bulmanın Yolları Nelerdir?

Freelance olarak çalışmak için ilk yapılması gereken freelance çalışma platformlarına üye olmak ve portföylerini müşterilere sunmaktır.

En İyi Freelance Çalışma Platformu Hangisidir?

En iyi platform, kişisel tercihlerinize, uzmanlık alanınıza göre değişiklik gösterebilir. En çok Upwork, Fiverr, Freelancer, Bionluk şu an en rağbet gören freelance çalışma platformlarındandır.

Freelance para kazanma yollarını tüm detaylarıyla anlattık. Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz!

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.