finansportali.net

PARA KAZANMA

Freelance Para Kazanma Yolları – 2023 GÜNCEL SİTELER!

freelance para kazanma

Freelance para kazanma yolları çok merak ediliyor! Son dönemde en yaygın çalışma biçimlerinden biri freelance çalışmak olduğunu biliyoruz. Bir çok insan evde iş yaparak nasıl para kazanabilirim? sorusunu sorarken, biz sizler için yanıtladık 🙂

Serbest, freelance çalışarak para kazanma oldukça yaygınlaştı. İnsanlar kendi çalışma saatlerini belirleyerek, özgür alanlarında, bir kaç işi birlikte yaparak çalışma fikrini çok sevdiler. Fakat nasıl freelance çalışılacağını tam olarak bilmeyen çok fazla insan var.

Sizlere freelance para kazanma yolları bağlamında freelance para kazanma siteleri, avantajlar, dezavantajlar gibi bir çok konuda detaylı bilgiler vereceğiz.

Advertisement

Freelance Para Kazanma Yöntemleri

Freelance para kazanmak artık eskiye göre çok daha kolay! Pandemi ile birlikte çok sayıda insan evden çıkmak istemiyor ve evden çalışarak para kazanmanın yollarını arıyor.

Tabi bu doğrultuda bir çok para kazanma yolu olduğunu söylememiz mümkün. Bu para kazanma yollarından hangisi size uygun buna yetenekleriniz ve yetkinlikleriniz doğrultusunda karar vermeniz gerekir.

Freelance olarak yapılan farklı iş kollarını sizlere sıraladık. Siz de bu işlerden birini seçerek istediğiniz zaman, istediğiniz yerden, istediğiniz şekilde para kazanabilirsiniz.

Grafik Tasarımcılık

Bedava dolar kazanma
Bedava dolar kazanma

İnternetten para kazanma yolları arasında en yaygın iş türü grafik tasarımcı olarak çalışma. Hali hazırda baktığımızda zaten grafik tasarımcıların çoğunun freelance olarak çalıştığını gözlemleyebiliriz.Hem belli sitelerde yer alarak hem de firmalarla anlaşarak para kazanabilirsiniz.

Siteler sizlere müşteri ağı yaratır ve siparişe göre işinizi yapabilirsiniz. Markalar ve firmalarla da daha düzenli gelir elde etme şansınız yüksek. Ajans, şirket ve şahısların grafik tasarımcı ihtiyacı artıyor ve sizden marka bilinirliğini arttıracak logo, infografik vb. tasarımlar isteyeceklerdir.

Advertisement

İlginizi çekebilir; Grafik tasarımcı maaşı

Online Eğitmenlik/ Danışmanlık

excel ile para kazanma
excel ile para kazanma

Pandeminin ardından en revaçta olan işlerden birisi online eğitmenlik ya da diğer bir deyişle online danışmanlık. Bu iş kolunu iki şekilde inceleyebiliriz. Online eğitmenlik okul öğretmenliğinden başlayarak, yoga, astroloji, dijital pazarlama vs. bir çok alanda, yetenekleriniz doğrultusunda eğitim verebileceğiniz bir iştir.

Online danışmanlık ise kişilerin yaşamlarında nasıl bir yol izleyeceğinden tutun ne yemesi gerektiğine kadar bir çok farklı kolda koçluk yapmanızı sağlamaktadır. Dijitale döndüğümüz şu sıralar önü açık işlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Bilgisayar Programcılığı

internetten para kazanma yolları
internetten para kazanma yolları

Bilgisayar programcılığı çok çeşitli yöntem ve yolları olan freelance yapabileceğiniz bir iştir. Hem TL olarak hem dolar olarak kazanç sağlayabileceğiniz de bir iş koludur. Firmaların ya da şahısların isteği üzerine yurt içi ya da yurt dışına iş yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Editörün Önerisi: Para kazandıran uygulamalar

Sosyal Medya Yöneticiliği

dolar üzerinden para kazanmak
dolar üzerinden para kazanmak

Geleceğin meslekleri arasında yerini hızla alan sosyal medya yöneticiliği, freelance para kazanma yollarının en başında gelmektedir. Ajanslar ve markaların dijital pazarlamaya döndüğü son dönemde sosyal medya yöneticilerine ihtiyaçları hızla artmaktadır.

Belirli sitelere üye olarak müşteriler kazanabilir ya da bir ajans bünyesinde çalışarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Çoğu ajans ve firma freelance sosyal medya yönetici alımı yapıyorlar. Bunun dışında direkt markalarla iletişime geçerek sosyal medya hesaplarına içerik üretimi ve yönetimi sağlayabilirsiniz.

Advertisement

UX/ UI Tasarımcı

dolar kazanma yolları
dolar kazanma yolları

Online para kazanma yollarından olan UX/ UI tasarımcılığı, diğer bir deyişle kullanıcı deneyimi sağlamak freelance olarak yapacağınız işlerden birisi. Freelance olarak para kazanmak için oldukça kazançlı bir yöntem olduğunu da belirtmek gerek.

Web site, kullanıcı deneyimi gün geçtikçe önemini arttıran ve talep gören bir alan. Siz de evden ya da istediğiniz herhangi bir yerden sadece bilgisayarınız ve bir kaç programla bu işi yapabilirsiniz.

Video Editörlük

Günlük 100 dolar kazanma
Günlük 100 dolar kazanma

Dijital pazarlamanın bir diğer önemli işi kaliteli video içeriği üretmektir. Fakat bu video içeriklerini ürettikten sonra video editörlüğünü kim yapacak? Burada işte siz devreye gireceksiniz.

Çoğu firma, ajans ya da şahıs video içeriği üretebiliyorlar. Fakat video editörleri freelance olarak istiyorlar. Siz de freelance video editörlüğü yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

internetten freelance para kazanma – Çevirmenlik

Günde 20 dolar kazanmak
Günde 20 dolar kazanmak

İnternetten freelance para kazanma yöntemlerinden biri de tüm dünya da tercih edilen çevirmenliktir. Eğer bir kaç dile sahipseniz freelance çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Hem yayınevleri ile anlaşabilir hem de direkt müşterilerle iletişim kurarak çevirmenlik yapmak mümkün. Peki ne çevirisi yapabilirsiniz?

 • Kitap çeviri
 • Reklam Çevirisi
 • Belge çevirisi
 • Makale Çevirisi

İlgili İçerik: Çeviri yaparak para kazanmak

Metin Yazarlığı

Evde para kazanmanın yolları
Evde para kazanmanın yolları

Freelance para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de metin yazarlığı yapmak. Yazı yazmayı seviyorsanız ve kreatif yönünüz kuvvetliyse freelance metin yazarlığı tam size göre! Evinizde ya da dışarıda istediğiniz zaman yapabileceğiniz bir iş.

Reklam metinleri, blog metinler, tanıtım yazıları gibi bir çok farklı alanda; ajanslara, şahıslara, firmalara satış ya da içerik metinleri yazabilirsiniz. Hatta yapay zeka ile bu işi daha da hızlandırabilirsiniz. Hemen Chat GPT para kazanma yollarını okuyun.

Stok Fotoğrafçılık

stok fotoğrafçılık
stok fotoğrafçılık

Stok fotoğrafçılık, fotoğraf çekmeyi sevenlerin oturduğu yerden para kazanabileceği bir iş. Siz de farklı zamanlardan, lisanslı fotoğraflarınızı ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz! Firmalar direkt olarak sizinle iletişime geçip fotoğraflarınızdan satın almak isteyebilirler.

Ya da farklı fotoğraflar yükleyerek para kazandıran sitelerde stok fotoğrafçılık yapmanız mümkün. Bu siteler aynı zamanda dolarla para kazanmak isteyenlere de hitap edebilir. Çünkü çoğu fotoğraf satış sitesi ödemeyi dolar üzerinden yapmakta. Bu siteler hangileri?

Advertisement
 • Shutterstock
 • Adobe Stock
 • I Stock
 • EyeEm
 • Twenty20

İlgili İçerik: Fotoğraf çekerek para kazanmak

Affiliate Marketing

online para kazanma
online para kazanma

Affiliate marketing, sosyal medyanın da hayatımıza girmesiyle oldukça sık tercih edilen iştir. Farklı mecralarda, satış kanallarında belirli bir kitleye sahipseniz link vererek pazarlama yapabilirsiniz.

Markalar ve firmalar sizden affiliate pazarlama yapmanızı isterler. Siz de onların ürünlerini kitlenizi tavsiye ederek direkt yönlendirme yaparsınız. Bu şekilde müşterilerinizin ürünlerini pazarlayabilirsiniz.

Freelance Para Kazanma Siteleri

freelance ücretli mi
freelance ücretli mi

Son dönemlerde freelance çalışanların bir çoğu freelance para kazanma sitelerinden müşteri alıyorlar. Bu şekilde geçimini sağlayan çok fazla freelance çalışan olduğu gibi ek gelir olarak kaydolanlarda var. Bu siteler aracılığıyla istediğiniz alanda iş yaptığını belirten profil açarak müşterilerle iletişime geçebilirsiniz.

En iyi freelance para kazanma siteleri:

Farklı para kazanma sitelerini detaylı öğrenmek için videoyu izleyin!

İlgili İçerik: Para kazandıran siteler

Freelance Çalışırken Verimliliği Artırmanın Yolları

internetten ek gelir elde etme
internetten ek gelir elde etme

İnternet üzerinden para kazanmak artık çok kolay! Freelance olarak sadece internet üzerinden para kazanmak istiyorsunuz fakat çalışırken verim alamıyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip edin…

 • Odaklanın
 • Kendinizi dinç tutacak oda ısısında bulunun
 • Planlı çalışın
 • Gelişime açık olun
 • Ekipmanlarınızın bütün olmasına dikkat edin

Editörün Önerisi: Makale yazarak para kazandıran siteler

Freelance Çalışmanın Avantajları

Freelance çalışmak son dönemlerde çok fazla arttı. Bu artışın büyük sebebi çok fazla avantajının olması. Bu avantajlar;

Advertisement
 • Özgür çalışma ortamı
 • Çalışma saatlerini kendine göre ayarlama
 • Farklı kişilerle ya da firmalarla aynı anda çalışma
 • Yurt dışı ile çalışarak dolar üzerinden para kazanma
 • Zaman yönetimini kendine göre ayarlama

Freelance Çalışmanın Dezavantajları

Freelance çalışmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Fakat bu dezavantajlara dikkat ederek rahat çalışmanın genel olarak avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dikkat etmeniz için bu dezavantajlar neler?

 • Sürekli disiplinli olmak
 • Sabit gelirin olmaması
 • Belirli çalışma saatlerine sahip olamama
 • Fiziki çalışma ortamında olan yan haklardan yararlanamama

Freelance para kazanma yollarını tüm detaylarıyla anlattık. Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan YouTube Kazanç Hesaplama – 2023 KAZANÇ SORGULA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

YouTube Kazanç Hesaplama – 2023 KAZANÇ SORGULA!

youtube kazanç hesaplama

YouTube’dan ne kadar para kazanılıyor? Birçok kişi tarafından merak edildiğinin farkındayım! Bu yazımda sizlere tüm ayrıntılarıyla YouTube kazanç hesaplama nasıl yapılır? Anlatacağım. Vereceğim bilgiler ışığında YouTube kanal kazanç hesaplama, video geliri hesaplama gibi konuları anlayacaksınız. YouTube para kazanmak için belli başlı kriterler var. Ayrıca tüm bunları anlattıktan sonra sizlere Youtube gelir hesaplama programı paylaşacağım. Youtube […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Dolar Kazandıran Uygulamalar | 15 Kazandıran Uygulama!

Dolar Kazandıran Uygulamalar

Dolar kazandıran uygulamalar ile günümüzde döviz kazancı elde edilebiliyor. Uygulamaları incelediğimizde para kazanma uygulamalarından çok fazla kazanç elde edilemediği görülüyor. Ancak döviz fiyatlarının yüksek olması, kazancınızın TL bazında iyi miktarda olmasını sağlıyor. Rahatlıkla ek gelir olarak düşünebilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar içerisinde sadece dolar kazanabileceğiniz seçenekleri sizler için listeledim. Dolar kazandiran uygulamalar incelemesinde freelance iş yapabileceğiniz […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.