finansportali.net

BANKACILIK

Garanti American Express Kart Nedir? Ücreti ve Avantajları

Garanti American Express Kart Nedir

American Express, kısaca Amex adıyla bilinen ve dünya çapında kredi kartı şirketidir. American Express kredi kartları, Türkiye’de 2006’dan günümüze kadar Garanti BBVA tarafından veriliyor. Garanti American Express kart nedir sorusu, günümüzde de sıkça merak ediliyor.

American Express, turizm seyahat çekleri ve kredi kartlarıyla ünlüdür. Aynı zamanda alışveriş işlemlerinde de birçok kampanya yer alabiliyor.

2006’dan beri Garanti BBVA tarafından verilen American Express kredi kartlarıyla avantajlı fırsatlardan yararlanabilmek mümkün. Garanti American Express kart nedir? Başvurusu nasıl yapılır? Ücreti nedir? gibi soruları sizler için yanıtladım.

Advertisement

Garanti American Express Kart Nedir?

Garanti American Express kart, çeşitli kampanyalar yoluyla avantajlı alışveriş imkânı sağlayan kredi kartıdır. American Express kartlar Türkiye’de Garanti BBVA tarafından verilmektedir. Kartlara özel ödül programı vardır. Ödül programı Membership Rewards (MR) şeklinde isimlendiriliyor. Garanti American Express kart nedir sorusuna kısaca bu şekilde yanıt verebiliriz.

Membership Rewards ödül programı kapsamında yapacağınız harcamalardan puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanları ise daha sonra çeşitli ürün ya da hizmet satın alımında kullanabiliyorsunuz. Garanti American Express kredi kartları, finansal anlamda birçok avantaj sunabiliyor.

Garanti American Express Kart Çeşitleri

Garanti American Express kart nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra kart çeşitlerine geçebiliriz. American Express kartları kapsamında Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu üç adet kart çeşidi bulunuyor. Bunlar;

 1. American Express Card
 2. American Express Gold Card
 3. The Platinum Card

1- American Express Card

Garanti American Express Card
Garanti American Express Card
 • Yurtiçi seyahatlerinizi American Express Seyahat ile planlayabilirsiniz. Ayrıca yurtiçindeki yakın tarihli futbol maçlarına, konserlere bilet aldırabilirsiniz. 0212 310 23 15 üzerinden Seyahat ve Concierge hattına ulaşabilmek mümkün.
 • American Express Card ile Select üyesi olan restoranlarda yapacağınız harcamalardan %10 indirim avantajı yer alır.
 • Yurtiçi – yurtdışı restoran harcamalarınızdan %3, otel harcamalarından %5’e varan indirim oranlarından faydalanabilirsiniz.
 • Selects Türkiye üyeliği bulunan spa, otel, yat ve araç kiralama işletmelerinde %20’ye varan indirim fırsatı sağlanır.
 • American Express Card ile Selects üyeliği bulunmayan işyerlerinde de Garanti BBVA POS yardımıyla yapacağınız harcamalarda MR kazanabilirsiniz. Kazanılan MR puanları, Seyahat ve Concierge hattı aracılığıyla yapacağınız harcamalarda kullanılabilir.

2- American Express Gold Card

Garanti American Express Gold Card
Garanti American Express Gold Card

American Express Card ile tanımlanan avantajların tamamı bu kartta da geçerlidir. Sadece Select üyesi restoranlarda %10 indirim oranı Gold Card kapsamında %15 olarak uygulanıyor.

3- The Platinum Card

Garanti American Express The Platinum Card
Garanti American Express The Platinum Card
 • Select üyesi restoranlarda %20 indirim uygulanır.
 • Dünya’da yer alan 700’den fazla havaalanında VIP lounge ve salondan ayda 2 defa (Metal The Platinum Card sahiplerine 3 defa) kendiniz için ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Sizinle seyahat edecek ilk misafiriniz için 95 TL, diğer misafirleriniz için 190 TL ödeyerek faydalanabilirsiniz.
 • Seyahat ve Concierge hattı üzerinden size özel Afrika safari seyahatinizi planlayabilirsiniz. Ayrıca uçak bileti almanız da mümkün. Transfer hizmeti talebinde de bulunabilirsiniz.
 • Curated dergisi ile yaşama dair tüm trendleri takip edebilirsiniz.
 • Diğer kartlarda yer alan avantajlar, Platinum Card’a da sağlanmıştır.

Garanti American Express Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti American Express kart nedir sorusunun yanıtını ve kart çeşitlerini öğrendikten sonra kart başvurusunun nasıl yapılacağına değinebiliriz. Garanti American Express kart başvurusu yapmak için birçok yol mevcut.

Garanti BBVA Mobil üzerinden ve internet bankacılığından başvuru yapabiliyorsunuz. Ayrıca 444 0 700 hattını arayarak ya da Garanti BBVA şubelerine giderek de başvuru yapabilmeniz mümkün.

Garanti American Express Kart Özellikleri Nelerdir?

Garanti American Express Kart Özellikleri
Garanti American Express Kart Özellikleri

Garanti American Express kart özelliklerini incelediğimizde oldukça geniş kapsamlı olduğunu görüyoruz. Özellikler, kart çeşitlerine göre sağlanmış durumda. Buna göre American Express Card özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Selects üyesi otel, restoran, araç – yat kiralama işletmelerinde %10 – %20 arasında indirim tanımlanmıştır.
 • Restoran ve otel harcamalarında %3 ile %5 indirim fırsatı özelliği vardır.
 • Membership Rewards ödül programı sadece American Express Kart seçeneklerinde mevcuttur.
 • Seyahat ve Concierge hattını arayarak seyahatinizi planlayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli kampanyalardan da faydalanabilmek mümkün.
 • Tüm kart çeşitlerine özel olarak restoran ve otel harcamalarında indirimler mevcuttur. İlgili indirim tutarları American Express Card için 150 TL, Gold Card için 200 TL, The Platinum Card için 250 TL’yi geçemez. Tutarlar hesap kesimi dönemleri için geçerlidir.

Garanti American Express Kart Ücreti

Garanti American Express kart ücreti, kredi kartı çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. Kart ücretleri her yıl değişkenlik gösterebilir. Garanti American Express Kart ücretleri güncel haliyle şu şekilde;

 • American Express Card; yıllık 680 TL’dir. Ek kart için yıllık 223 TL ücret alınır.
 • American Express Gold Card; yıllık 1.350 TL’dir. Ek kart için yıllık 675 TL ücret alınır.
 • The Platinum Card; yıllık 2.700 TL’dir. Ek kart için yıllık 1.350 TL ücret alınır.
 • The Platinum Card (Metal); yıllık 4.000 TL’dir. Ek kart için yıllık 2.000 TL ücret alınır.

Garanti American Express Kart Faiz Oranları

Garanti American Express kart faiz oranları, finansal işlemin niteliğine göre aynı şekilde belirlenmiştir. Buna göre alışveriş faizi, gecikme faizi ve limit aşım faizi %1,63 oranında uygulanır. Gecikme faizi oranı ise %1,93 olarak belirlenmiştir.

Kart işlemleri kapsamında %15 KKDF (Kaynak Kullanımı Destek Fonu) ve %5 BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) uygulanır.

Advertisement

Garanti American Express Kart Avantajları Nelerdir?

American Express kredi kartları aracılığıyla birçok avantaj elde edebilmek mümkün. İlgili avantajlar şu şekilde listelenebilir;

 • Garanti American Express Kart’a sahip olanlar MR puan sistemiyle çeşitli avantajlara sahip olabiliyor. MR puanlarıyla ürün ve hizmet alışverişi yapılabilir. Bu da ilgili kredi kartlarının en büyük avantajı konumundadır.  
 • Selects üyesi işyerlerinde yapılacak alışverişlerde indirim avantajı bulunur.
 • Selects üyesi olmayan restoran ve otellerde de indirim avantajı bulunmaktadır.
 • İlgili kartlarda seyahat planlaması yapma avantajı yer alıyor. Ayrıca Afrika safari etkinliğine katılabilir; müzikal, maç, Formula 1 vb. biletleri ayırtabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Siteleri

Garanti American Express Kart Nerelerde Geçiyor?

Garanti American Express kartlarının yurtiçi ve yurtdışında geçerliliği vardır. Özellikle Bonus American Express kartını kullanarak Garanti BBVA’ya ek olarak İş Bankası, Denizbank, TEB, Vakıfbank dâhil dünya çapında birçok noktada işlem yapabilirsiniz.

Garanti American Express Kart Nedir başlığında yer alan soruları yanıtladık. American Express kredi kartı, birçok avantaja sahip. Gold ve Platinum kartlarda yıllık ücretler yüksek olsa da sağladığı avantajlarla bu, göz ardı edilebilir.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan En Güvenilir Borsa Uygulamaları 2023 – En Kolay 10 Program! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

En Güvenilir Borsa Uygulamaları 2023 – En Kolay 10 Program!

en güvenilir borsa uygulamaları

Borsa denilince akla artık sadece hisse senetleri piyasası gelmemekte. Dijital dünyada dövizlerden emtialara, senetlerden kripto paralara kadar uzanan geniş bir yatırım araçları listesi yer almakta. Siz de en güncel borsa takibi ve analizlerini öğrenmek için çeşitli platformlara başvurmak zorundasınız. İşte tam bu nedenle sizler için en güvenilir borsa uygulamaları listesini detaylarıyla ve indirme linkleriyle birlikte […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, MaxiPuan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. En […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.