İşkur Evlere İş Veriyor mu? EV HANIMLARINA MÜJDE (11 FARKLI İŞ FIRSATI)

İşkur Evlere İş Veriyor mu? EV HANIMLARINA MÜJDE (11 FARKLI İŞ FIRSATI)
30.10.2020
A+
A-

İşkur evlere iş veriyor mu sorusunun cevabı için sizde buraya geldiyseniz, doğru yerdesiniz. Evde çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımları için en güvenilir iş bulma yöntemi İŞKUR ile evlere iş veren firmalardır. İşkur ile anlaşma yapan bazı firmalar, uygun koşullar sağlanması durumunda evde ek iş imkanı sağlayabilmektedir. İşkur evde paketleme iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR evde paketleme iş alanları ne kadar pazara kazanıyor ve iş alım şartlarının hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz.

İŞKUR Evde Paketleme İş Başvurusu

Birçok ev hanımları evde küçük zamanlar ayırarak az da olsa bir harçlık çıkarmak istemektedir. Ama özellikle son yıllarda artan paketleme işi dolandırıcıları yüzünden birçok bayan mağdur olmaktadır. Bu anlamda birçok kişi artık evde iş için güvenilir firmaları tercih etmektedir. Bu anlamada şu aralar birinci sırada tercih edilecek yer İş Kur Müdürlükleridir.

Bağlı olduğunuz İş Kur müdürlüğüne giderek evde ek iş için hem bilgi alabilir hem de varsa ek iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Her ilde bulunan İşkur Müdürlükleri hemen iş veremiyor. Çünkü, bulunduğunuz ilde evde paketleme işine uygun işler yoksa İŞKUR’da da herhangi bir iş bulunamaz. Bunu öğrenmek için şahsen İşkur Müdürlüğüne gidip bilgi almalısınız.

İlginizi Çekebilir: Fabrikadan Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar ve Yerler (GÜNCEL-2020)

İŞKUR Aracılığı İle Fabrikada Paketleme İşi Veriliyor

Birçok gıda ve tekstil firması işkur aracılığı ile paketleme işçisi alımı yapmaktadır. Bu alımlar genelde dönemlik olup aynı zamanda sigorta olarak devlet desteği de sağlanmaktadır. Evde paketleme işinin bulunamaması durumunda İşkur aracılığı ile fabrikada paketleme işçisi için başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için ya şahsen kendisiniz fabrikaya ya da İşkur müdürlüğüne gideceksiniz ya da İşkur sayfasından online iş başvurusu yapacaksınız.

İşkur Kendisi Direk Paketleme İşi Verir Mi?

İşkur evlere iş veriyor mu sorusunun cevabına geçmeden önce firmalar ya da evde iş yapmak isteyenler neden bu yola başvurmaktadır? Öncelikle düşük maliyetler ile iş yapan firmalar az personel çalıştırarak ve yol, yemek, sgk ödemelerinden kurtulmakta ve şirket maliyetlerini minimize etmektedir.

Dolayısı ile evlere iş vererek bu tür maliyetlerden kurtulmaktadırlar. Ev de iş yapmak isteyenler ise, ev ekonomisine katkıda bulunmak için bu tür iş arayışında olmaktadırlar. İşkur üzerinden başta paketleme ve katlama işleri olmak üzere bir çok iş imkanı sunan firmalar ile irtibata geçmek mümkün olmaktadır.

İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu?

İşkur devletin bir kurumu olmanın yanı sıra aynı zamanda denetlenen bir kurumdur. İşkur üzerinden firma ihtiyacı olan işçiyi istihdam etmekte, işsiz olan kişilerde iş imkânı bulmaktadır.

Ayrıca işsiz olan kişilerde vasıflı ya da vasıfsız olma özelliği aranmamaktadır. Ancak ülkemizde çalışmaya müsait olmayan bir grup var ki onlarda ev hanımları olmaktadır. İşkuru ev hanımları içinde sayfasında iş ilanları yayınlamakta, ancak ev hanımları asli görevleri olan evleri bırakamadıkları için bu ilanlardan faydalanmamaktadır.

Bunun için firmaların maliyetleri düşürmek adına yaptıkları, evlere servis edilen iş imkânları olarak gözükmektedir. Ek işe gereksinim duyanlar ya da ev hanımları için bu durum oldukça avantajlı bir seçenek olarak karşılarına çıkmaktadır. Bu durumda İşkur Bu olayın neresinde kalmaktadır? Yani İşkur Evlere iş veriyor mu sorusunun cevabı nedir? İşkur evlere iş vermemektedir. Ancak Evlere iş veren firmalarla irtibata geçilmesinde ön planda yer almaktadır.

İlgili İçerik: LC Waikiki Evlere İş Güncel 2020

İŞKUR Üzerinden Evlere İş Veren Firmalar

İşkur aracılığı ile evlere iş veren firmaların hangileri olduğu, telefon numaraları ve iletişim bilgileri bağlı olduğunuz İşkur müdürlüğünden alabilirsiniz. İnternet üzerindeki İşkur evde paketleme iş ilanları ve telefon numaraları gibi bilgilere itibar edip aramayınız. Tek başvuru noktası İŞKUR MÜDÜRLÜKLERİDİR.

Firmalardan İşkur vasıtasıyla iş almak mümkün olmaktadır. Ancak İşkur sayfasında firmalar evlere iş imkanı, evlere iş verilir gibi ibareler ile ilan yayınlayamamaktadır. Bunun nedeni ise firmalar sgk ve vergi ödemelerinden kaçtığı ve firma hakkında cezai işlemlere başlanılacağı anlamı taşımaktadır ve oldukça sakıncalı bir durum ortaya çıkmaktadır.

İŞKUR’un Evde Verdiği Ek İşler

İşkur üzerinden doğru firmaya erişim sağlandığında, evlere iş imkânı sağlamak mümkündür.

 • Kuru yemiş paketleme
 • Tuz, şeker, kuru bakliyat paketlenmesi,
 • Yorgan Katlaması,
 • Triko paketleme,
 • Parça ütüleme,
 • Davetiye zarflama,
 • Unlu mamüller paketleme,
 • Kağıt mendil, peçete katlama,
 • El İşlemeleri,
 • Boncuk dizme
 • Sabun paketleme işi

Bu iş imkânları İşkur üzerinden sadece önerilen iş imkânlarıdır. Daha fazla seçenek kurum üzerinden araştırılarak bulunabilmektedir.

iskur-evlere-is-veriyor-mu

Eve İş Almak İçin İŞKUR Üzerinden İzlenecek Yol Nasıl Olmaktadır?

İşkur Devlet tarafından kontrol edilen bir kurum olsa bile, bünyesindeki firmaları da kurum mercek altında incelemektedir. Dolayısı ile daha önce de bahsedildiği gibi, firmalar evlere iş verilir ibareli ilanlar ile iş kurda yayın yapamamaktadır.

Bu yüzden evlere işveren firmaları ihtiyacı olan iş arayanların bulup irtibata geçmesi şart olmaktadır. Bunun için ise ilk olarak sisteme dâhil olunması gerekmektedir. Sisteme dâhil olmak iki şekilde yapılmaktadır.

İlginizi Çekecek Kategori: Evde Ek İş Fırsatları

1- E-Devlet Üzerinden Erişim Yolu

PTT’den alınan e-devlet şifresi ile https://esube.iskur.gov.tr/ sayfasından iş arayanlar bölümüne giriş yapılarak ekranda çıkan görselde e-Devlet Giriş denmesi yeterli olmaktadır. E-Devlet girişi yapıldıktan sonra sistem otomatik olarak kullanıcıyı İşkur ilanlar sayfasına yönlendirmektedir.

2- İşkur Kaydı Oluşturarak Erişim Yolu

E- Devlet şifresi alamayanlar için siteme giriş İşkur kaydı oluşturmaktan geçmektedir. Bölgedeki İşkur Müdürlüğü ile irtibata geçilmesine gerek yoktur. İşkur internet sayfası üzerinden,

 • Yeni üye sözleşme formu
 • Başvuru formu

Doğru bilgiler girilerek doldurulmaktadır. Bu şekilde sistemden İşkur firmalarına ulaşmak mümkün olmaktadır.

Evlere İşveren Firmaların İşkur Üzerinden Bulunması

İster E-Devlet şifresi ile İsterse İşkur üye kaydı oluşturulması ile İşkur ana sayfasına girilmiş olsun, ekrana ana menü gelmektedir. Ana menüden iş ilanları kısmına giriş yapılmakta ve ekrana iş arama formu çıkmaktadır. Bu formun meslek bölümüne paketleme ya da katlama gibi evde yapılabilecek işlerden biri yazılmaktadır. Sonra sağ alt köşedeki butona basılmakta ve ekrana bu tür işleri yapan firmalar çıkmaktadır. Bundan sonra evde iş yapmak isteyenlerin bu firmalar ile iletişime geçmesine kalmaktadır.

Linke tıklayarak İŞKUR evlere paketleme işi veren firmalar ilanı >>> https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=22893

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan Evde Takı İşi Yapmak 2020 (EK GELİR FIRSATI) başlıklı makalemizde Evde Takı İşi ve Evde Takı İşi Yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Rahime Ak dedi ki:

  Ben Rahime ADANAda oturuyorum 3çocuk annesiyim 3de okuyor kirada oturuyorum eşime destek olmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim bu işe çok ihtiyacım var

 2. Gizem dedi ki:

  Denizli honz da oturyom evde boş oturuyom paketleme isi olursa yaparım elim pratik dönüş sağlarsınız memnun olurum

 3. Gizem dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

 4. Nejla ersoy dedi ki:

  Antalyadayım ben de evde paketleme işi yapmak istiyorum

 5. Hulya yılmaz dedi ki:

  Merhaba ankara akyurtta oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum uç çocuk annesiyim ve Çocuğumun biri çölyak hastası erzaklarını almakta zorlanıyorum onun için çalışmak istiyorum daha önceden deneyimliyim elim hızlıdır yardımcı olursanız sevinirim iletişim 05425065431

 6. Rahime Ak dedi ki:

  Ben Rahime ADANAdan 3çocuk annesiyim 3de okuyor kirada oturuyorum eşime destek olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen

 7. Yunus dedi ki:

  Ekibim var sultangazide

 8. Gulsen Gurbuz dedi ki:

  Gercekten evlere is veren varmi bircok yere baş vurdum ama hic geri donus yapan yok. İnsallah bu sefer geri donus yaparsiniz. Herkes gibi beni de ihtiyacim var. 05464134505

 9. Reyhan dedi ki:

  Merhaba bende evde paketleme işi yapmak istiyorum ev hanımıyım ihtiyacımvar 38 yaşında evliyim geri dönüş bekliyorum

 10. Saliha şare dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum lütfen çok ihtiyacım var çocuğumu okutmak için 05302456069

 11. Saliha şare dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum lütfen çok ihtiyacım var çocuğumu okutmak için

 12. Gülsün dedi ki:

  Ben gülsün temel Kayseri kocasinan çevresinde oturuyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen evde iş

 13. Elif BLN dedi ki:

  Iki çocuk annesiyim eşim çalışmıyor. Kiraciyim çok müşkül bi durumdayım.

 14. Fatma alkaya dedi ki:

  Mersin mezitli kuyuluk da oturuyorum işe ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz
  05413232259

 15. Zafer dedi ki:

  İşe ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim

 16. Fatma dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum lutfen yardimci olurmusunz

  1. Rahime Ak dedi ki:

   Ben ADANAdan Rahime evliyim 3çocuk annesiyim 3de okuyor kirada oturuyorum eşime destek olmak için evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 17. şenay dedi ki:

  istanbul gaziosmanpaşa 500 ikamet ediyorum7 kişiyiz ise ihtiyacımız var lütfen yardım edin

 18. Öznur çakır dedi ki:

  Evde iş yapmak istiyorum İstanbulda oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim

 19. Nazlı Baltacı dedi ki:

  Adana Seyhan da yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum

 20. Bekir dedi ki:

  Evimde Sabun paketleme işi ariyorum .Antalya ili ,manavgat ilçesinde ikamet ediyorum.

 21. Elif ytr dedi ki:

  Sivas merkezde oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum acil ihtiyacım var

 22. Mesut dedi ki:

  Evde paketleme isine ihtiyacim var ve isimi layikiyla yerine getirmeye gayret gostrririm ve bu ise gercekten cok ihtiyacim var ve 3 cocuk babasiyim kirami odeyemedim

 23. Dilek gokburun dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum

 24. Bahidenur dere dedi ki:

  Gerçekten çok ihtiyacım var bu paketleme işine