finansportali.net

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

İsveç Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar? SAATLİK ÜCRETLER

isveç asgari ücret

İsveç’te çalışarak yaşamını sürdüren birçok göçmen var. Birçoğu asgari ücretle çalışıyor. Sizin de aklınızda İsveç’te çalışmak gibi bir düşünce varsa, bu yazıyı değerlendirebilirsiniz. 2023 İsveç asgari ücret hakkında gerekli tüm bilgilere erişeceksiniz.

Bunun yanında İsveç meslek maaşlarını da ele aldım. Böylelikle ücretler hakkında net bir bilgiye sahip olacaksınız. İsveç te asgari ücret ile geçinebilmek mümkün mü? Masrafları da beraber hesaplayacağız. Hadi detayları Öğrenelim.

İsveç Asgari Ücret 2023 Ne Kadar?

isveç asgari ücret
isveç asgari ücret 2023

İsveç’te devlet tarafından resmi olarak belirlenen bir asgari ücret bulunmuyor. Ancak ülkenin ekonomik koşulları ve oturmuş sistemiyle birlikte ortalama olarak insanların asgari düzeyde ne kadar ücret aldığı biliniyor.

Buna göre İsveç asgari ücret 25.000 İsveç Kronu‘dur. Ülke nüfusunun büyük çoğunluğu asgari ücretten yüksek kazanmaktadır.

Advertisement

İsveç Asgari Ücret 2023 Kaç Dolar?

İsveç asgari ücret 25.000 İsveç kronudur. 25.000 İsveç kronu da 2.395 dolara tekabül etmekte. Kur değişimlerinin olduğunu unutmayın.

İsveç Asgari Ücret 2023 Kaç Euro?

25.000 İsveç Kronu olan asgari ücret, 2.195 euroya denk gelmektedir. Kur değişimlerine göre euro karşılığının ufak değişiklikler yaşayabileceğini belirtmiş olayım.

Sizlere farklı ülkelerin asgari ücretleri hakkında bilgi veriyorum! Kanada asgari ücret ne kadar? Öğrenmek için bir önceki yazmış olduğum yazıyı okuyabilirsiniz.

İsveç’te Saatlik Asgari Ücret

İsveç'te Saatlik Asgari Ücret
İsveç’te Saatlik Asgari Ücret

İsveç asgari ücret aylık olarak ne kadar? Öğrendiniz. Birçok işin saatlik asgari ücretten hesaplandığını söylemiş olayım. İsveç saatlik asgari ücret uzun yıllardır aynı seviyede oynamakta. Ülkede enflasyon değerinin sürekli değişmiyor oluşu, asgari ücretin de sabit kalmasına neden oluyor. Ortalama olarak İsveç’te saatlik asgari ücret şöyle:

Saatlik ücretTarih
188 İsveç Kronu04.03.2023
188 İsveç Kronu30.01.2023
187 İsveç Kronu24.12.2022
184 İsveç Kronu03.12.2022
182 İsveç Kronu05.11.2022
186 İsveç Kronu01.10.2022
188 İsveç Kronu03.09.2022
isveç saatlik asgari ücret

Norveç asgari ücret için güncel bilgileri verdiğimiz yazıyı okuyabilirsiniz.

İsveç Meslek Maaşları

isveç ortalama maaşlar
isveç ortalama maaşlar

İsveç asgari ücret hakkında artık bilgi sahibisiniz. Asgari ücretle çalışan sayısı İsveç’te çok az çünkü İsveç’te mesleklere göre, kişinin deneyim ve tecrübelerine, çalıştığı yere göre ücretler değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle sizlere meslek maaşları konusunda da bilgi vermek istiyorum. Ortalama olarak İsveç meslek maaşları şöyledir:

MesleklerMaaşları
Doktor7.500 dolar
Hemşire3.300 dolar
Mimar3.500 dolar
Yazılım Mühendisi4.500 dolar
Garson2.500 dolar
İşçi2.500 dolar
Polis4.000 dolar
Dişçi5.200 dolar
Aşçı3.500 dolar
Kasiyer2.500 dolar
Ofis elemanı2.700 dolar
İsveç maaşları 2023

Öneri: İngiltere İş İmkanları

Advertisement

İsveç’te Asgari Ücret İle Geçinmek

İsveç'te Asgari Ücret İle Geçinmek
İsveç’te Asgari Ücret İle Geçinmek

İsveç asgari ücret hakkında artık bilgi sahibisiniz. Dolarla para kazanmak açısından yüksek bir meblağ gibi görünebilir. Ancak ülkenin alım gücü, ekonomik koşulları gibi durumları göz önünde bulundurmanız gerek. Asgari ücret ile geçim sağlayabiliyor musunuz? Bunu bilmeniz gerek.

İsveç’te asgari ücret ile geçinmek tek kişi için mümkün. Ancak 2 – 3 kişinin tek bir asgari ücret ile geçinmesi mümkün değildir. Ayrıca İsveç asgari ücret ile geçinip, geçinmeme konusuna karar vermek için önemli masrafları hesaplamanız lazım. Bu konuda size yardımcı olacağım.

İsviçre işçi alımı yapıyor! Detaylar için okuyun…

İsveç’te asgari ücret ile geçinmek hakkında aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz. Güncel fiyatları görebilirsiniz.

İsveç Market Fiyatları

İsveç Market Fiyatları

İsveç’te en çok harcama yapacağınız market alışverişi için bir araştırma yaptım. Fiyatlar markete, markaya göre farklılık gösterebilse de ortalama olarak yakındır. İsveç market fiyatları şöyle:

 • 1 L süt: 2.50 dolar
 • Ekmek: 2 dolar
 • 1 kg pirinç: 4 dolar
 • 12’li yumurta: 3 dolar
 • 1 kg tavuk: 12 dolar
 • 1 kg kırmızı et: 16 dolar
 • 1 kg muz: 2,60 dolar
 • 1 kg patates: 2,20 dolar
 • 1 kg soğan: 2.10 dolar
 • 1 kg peynir: 6 dolar
 • Sigara: 7 dolar – 10 dolar
 • Bira: 1,65 – 3 dolar
 • Şarap: 9 – 15 dolar
isveç yaşam giderleri
isveç yaşam giderleri

İsveç’te Ev Kiraları

İsveç’te paranızı harcayacağınız diğer en önemli gider ise ev kirasıdır. İsveç’te ev kiraları şehir merkezlerinde bir hayli yüksek bu nedenle değerlendirirken şehir merkezinden uzak yerleri de tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra evin genişliği, yeniliği gibi durumlar da kirada etkilidir. İsveç’te ev kiraları ortalama olarak şöyle:

Kiralık evKira
Şehir merkezinde 1+0 odalı daire800 dolar
Şehir merkezinden uzak 1+0 daire600 dolar
Şehir merkezinde 2+1 daire1.300 dolar
Şehir merkezinden uzak 2+1 daire1.000 dolar
isveç ev kiraları

İsveç ev kiraları hakkında da artık bilgi sahibisiniz. Kiralar ortalama fiyatlardır. Zira şehirden şehre de büyük farklılıklar olabilir. Özellikle Stockholm, Malmö şehirlerinde merkezde bulunan evlerin kiraları bir hayli yüksek.

Advertisement

İsveç Ulaşım Ücretleri

İsveç’te çalışmak ve yaşamak düşüncesindeyseniz, paranızın bir kısmında yola gideceğini biliyorsunuzdur. Peki, ulaşım ücretleri ne kadar? İsveç’te toplu taşımada kullanmanız için tek yönlü biletleri ya da aylık biletleri tercih edebilirsiniz.

Tek yönlü biletin fiyatı 3,30 dolardır. Aylık pass fiyatı ise 87 dolardır. Böylelikle aylık istediğiniz toplu taşımayı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Aylık passlar düzenli olarak toplu taşıma kullananlar için çok avantajlı. Aylık 87 dolara ulaşım masrafınızdan kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Almanya İşçi Alımı 2023 | Güncel Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

1 Yorum

 1. ahmet

  5 Ocak 2023 at 03:26

  isveçe gidip çalışsak daha temiz para kazanılır da oraya gitmek için de para lazım iki ucu şey

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

İsviçre Asgari Ücret 2023 – İsviçre’de Maaşlar!

İsviçre Asgari Ücret

İsviçre’de yaşamak isteyenlerin en merak ettiği konulardan birisi İsviçre asgari ücret. Yurt dışında çalışmak isteyenlerin ekonomik koşulları iyi ülkeleri tercih ettiğini biliyoruz. İsviçre’de onlardan birisi… Durum böyleyken insanlar en düşük ücretleri de sorguluyorlar. İsviçre dünyadaki en yüksek asgari ücretlerden birisine sahip… İsviçre’de asgari ücret için en güncel bilgiyi burada bulabileceksiniz. Ayrıca ücretlerin meslekten mesleğe fazlaca […]

Okumaya devam et

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

Almanya İşçi Alımı 2023 | Güncel Bilgiler

Almanya İşçi Alımı

Yurt dışında çalışmak istiyorum diyorsanız şüphesiz en uygun seçeneklerden birisi Almanya’dır. Çünkü Almanya işçi alımı yılın her döneminde yoğun bir şekilde gerçekleştiriliyor. Almanya iş başvurusu hakkında ise bilgi karmaşası hâkim. Ben sizler için konuyu araştırdım ve derledim. Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Neler gerekli? Tüm hepsini yazı içerisinde aktardım. İş bulamasanız da fırsat kartı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.