finansportali.net

PARA KAZANMA

Kadınlar İçin Meslekler – 15 EN Kazançlı ve Güzel İş Fikri!

14Kadınlar için en iyi meslekler için bir araştırma yapıyorsanız, doğru yerdesiniz! Sizlere kadınlar için meslekler listesi hazırladım… Son yüz yılda, toplumun basmakalıp prangalarını kıran kadınlar için iş ayırt etmek elbette yok.

Ancak kadınların en çok para kazandığı meslekler sayesinde kariyer basamaklarını ikişer ikişer çıkabilirsiniz.  Çeşitli nedenlerle birçok kadın, genellikle kadınlar için en iyi meslekler hangileri bilmek ister.

Ben de bu soru işaretlerini gidereceğim ve bayanlar için meslek seçimi için rehber bir yazı yazdım. Lafı uzatmayayım ve hadi hangi meslekler kadınlar için en güzel meslekler görelim! Dikkat en havalı kadın meslekleri de bu yazıda. 😉

Advertisement

Bazı başlıkları direkt sektör olarak ele aldım. Başlıkların altında birçok meslek olduğunu belirtmem gerek…

1- Sağlık / Tıp

kadınlar için en güzel meslekler

Kadınlar için meslekler için büyük bir sektörden başlayacağım. Kadınların en çok para kazandığı meslekler arasında sağlık ve tıp sektöründeki mesleklerin olduğunu söyleyebilirim.  Kadınların sağlık ve tıp sektörünce büyük rol oynuyorlar.

Yüzyılı aşkın bir süredir, sağlık sektöründeki bazı iş rollerinde kadınlar oldukça talep görüyor ve sadece kadınlara yönelik bazı işler var. Örneğin, personel hemşireler ve hemşire asistanları gibi işlerde kadınların daha fazla fırsatı var. Sağlık sektörü kadınlar için en iyi meslekler sunmakta. Eğitim niteliklerinize bağlı olarak çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu alandaki kadınlar için en iyi kariyerlerden bazıları şunlardır:

 • Doktorlar / Kadın Hastalıkları ve Doğum gibi alanlarda Danışman Doktorlar
 • Hemşirelik
 • Tıbbi Laboratuvar Teknolojisi çalışanları
 • Tıbbi Görüntüleme Teknolojisi
 • Acil ve Yoğun Bakım Çalışanları
 • Eczanecilik

Okumak İsteyebilirsiniz: Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler

2- Kariyer Danışmanlığı

Kariyer Danışmanlığı

Öğrencilere başarı yolunda rehberlik etmek ve yollarını bulmalarına yardımcı olmak, kadınlar için en iyi işlerden biri olarak oldukça tatmin edicidir. Kadınlar için meslekler arasında en kazançlılardan birisi.

Okullarda, kariyer danışmanlığı organizasyonlarında ve çeşitli sosyal kurumlarda danışman olarak rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Dilerseniz bağımsız olarak da danışmanlık yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Kadınlar için en uygun meslekler için başlarda verebileceğim bir başlık.

Bir kariyer danışmanı olarak kariyerlerine odaklananları; yeteneklerine, ilgi alanlarına, kişiliğine ve diğer çeşitli davranış özelliklerini değerlendiriyor olacaksınız. Öğrencilerin hangi konuda iyi olduklarını ve hangi eğitim ve kariyer seçeneklerinin onlar için en uygun olduğunu anlamalarına yardımcı olmalısınız.

Advertisement

Başarılı olduğunuz taktirde iyi kazançlar elde edebileceksiniz. Güçlü kadın meslekleri arıyorsanız, bence bunu bir düşünün!

3- Öğretmenlik

Kadınlar için meslekler

Kadınlar için meslekler

Kadınlar için meslekler arasında öğretmenlik her zaman zirve olmuştur. Kadınlar için en iyi meslekler için her zaman kabul edilmiştir. Son derece asil ve ödüllendirici bir meslek. Üstelik kadınlar için garanti bir meslektir. Devlet okullarında, kolejlerde, kurs merkezlerinde çalışabilirsiniz. Maaş olarak da tatmin edici bir meslek.

En çok para kazandıran meslekler hangileri? Hemen yazıyı okuyarak öğrenin!

Düzenli bir yaşam isteyen bayanlar için meslek seçimi özellikle zordur. Düzenli yaşam istiyorsanız, bahsi geçen başlıkların içerisinde öğretmenlik tam size göre biçilmiş kaftan olabilir. Öğretmen olmak için birçok branş var. Bunlardan hangisini istediğinize karar vermelisiniz. Kadınlar için en güzel meslekler arasında olan öğretmenlikten sonra diğer başlığa geçebilirim!

4- İnsan Kaynakları

Kadınlar için en iyi meslekler

Kadınlar için meslekler arıyorsanız, insan kaynakları alanında çalışabilirsiniz. Bu alan, kurumsal işlerde çalışmayı seven ve insanların çözmelerine yardımcı olma becerisine sahip olanlar için harika bir seçim.

İnsan kaynakları yönetimi, kadınlar için hızla gelişen kariyer seçeneklerinden birisi olmaya devam ediyor.

İnsan Kaynakları personelinin temel görevleri; adayları listeye almak ve mülakata almak, onları işe almak ve eğitmek, ücretlerini belirlemek, değerlendirme sistemleri ve ikramiyeler tasarlamak, politikalar ve işten ayrılma yapıları oluşturmak, çalışanların refahına bakmak ve anlaşmazlıkları çözmek.

Siz de ben bu işi yaparım diyorsanız, mutlaka bir düşünün.

5- Finans ve Bankacılık

kadınlar için meslekler

Finans ve bankacılık sektörü, kadınlar için en iyi meslekler  sunuyor. Çünkü bu alan çok sabır ve insan yönetimi becerileri gerektiriyor. Kadın veya erkek lehine bir ayrımcılık yok gibi ama Müşteri Hizmetleri Yöneticileri gibi bazı rollerde kadınlar genellikle daha iyi performans gösteriyor. Kadınlar için meslekler arıyorsanız, bu sektörü göz ardı etmeyin.

Bu alandaki kadınlar için en iyi meslekler şunlardır:

Advertisement
 • Muhasebeci
 • Müşteri Hizmetleri Yöneticisi
 • Finans Analisti
 • İlişki yöneticisi
 • Broker

Bunu da okuyabilirsiniz: Öğrenci için para kazanma yolları

6- Moda Tasarımcısı ve Mağazacı

kadınlar için en güzel meslekler

Kadınlar için meslekler için bu sektör kaçmaz! Stil, moda, zeka ve yaratıcılık duygusu, kadınların ikinci doğası gibidir. Moda endüstrisi, kadınlar için en iyi işlerden bazılarını sunuyor. Eğer ilginiz varsa ve kariyer olarak ilerletmek isteğiniz bir alansa, düşünebilirsiniz.

Kadınlara yakışan meslekler içerisinde çok kazançlı bir alan. Moda tasarımcıları başarılı olduklarında tasarımlarından ciddi paralar kazanabiliyorlar. Tasarım konusunda çekiniz kalırsanız eğer bir mağaza işletmeyi düşünebilirsiniz. Butik mağazalar özellikle son yıllarda büyük ilgi görüyor.

Moda ile ilgili oluşturabileceğiniz işlerden bazıları şunlardır:

 • Moda / Giyim Tasarımcısı
 • Mağaza İşletmecisi
 • Moda Tasarım teknisyeni
 • Tekstil Teknikeri

7- Bilgi Teknolojisi

kadınların en çok para kazandığı meslekler

İlginç kadın mesleklerine de değinelim değil mi? Kadınların en çok para kazandığı meslekler çoğu zaman bilgi teknolojisini kapsıyor. Dijital veya Bilgi Teknolojisi endüstrisinin hızla genişlemesiyle, gerekli becerilere sahip profesyonellere olan talep sonsuza kadar artıyor.

Bu, bilişim sektörüne ve genel olarak bilgisayarlara ilgi duyan kadınlar için harika bir fırsat. bilgi teknolojisi ve bilgisayar mühendisliği alanları, kadınlar için en iyi işlerden bazılarını sunuyor.

Sektörde kadınların en çok kazandığı meslekler şunlar:

Advertisement
 • Yazılım Mühendisi
 • Siber Güvenlik Analisti
 • Veri Bilimcisi
 • İş analisti
 • Ağ yöneticisi

8- İç Mimarlık

kadınlar için en uygun meslekler

Evet, gelelim bir diğer kadınlar için meslekler arasında yer alan mesleğe… Kadınlar genellikle kendi evlerini dekore etmek ve kurmak için çok çaba ve planlama harcarlar. Bir evi güzel bir şekilde korumak için keskin bir gözlem, estetik duygusu, mükemmel bir tasarım anlayışı ve yaratıcılık gerektirdiğini söylemeye gerek yok.

Kadınların yaratıcılıklarını üretken bir şekilde kullanmalarına olanak tanır. Kadınların en çok para kazandığı meslekler arasında iç mimarlığın da olduğunu belirtmeliyim. Sermayesiz para kazanma yazısını okuyarak, cebinizden hiç para çıkmadan para kazanabilirsiniz!

9- Beslenme Uzmanlığı

kadınların en çok kazandığı meslekler

Kadınların yapabileceği meslekler arasında, beslenme uzmanlığı iyi bir kazanca sahip. İnsanlar son yıllarda yediklerine içtiklerine sağlıkları için daha çok dikkat ediyorlar. Beslenme konularında çoğu zaman bir uzmandan yardım almak istiyorlar. Buna bağlı olarak beslenme üzerine kariyer seçenekleri rağbet görüyor.

Özellikle kadınların beslenme durumlarına daha dikkatli ve seçici olmaları bir gerçek. Böylece daha başarılı olduklarını söyleyebilirim. Kadınlara için en güzel meslekler arıyorsanız, bu başlığı değerlendirin!

Kariyer seçeneklerinden bazıları şunlardır:

 • Beslenme uzmanı
 • Diyetisyen

10- Egzersiz Eğitmenliği

Egzersiz Eğitmenliği

Kadın meslekleri listesine devam ediyorum! Bayanlar için meslek seçimi son yıllarda daha da çeşitlendi. Zinde ve sağlıklı olma bilincinin hızla artmasıyla birlikte fitness, yoga vb. alanlardaki fırsatlar da hızla artıyor. Bu alanlar, kadınlar için  meslekler sunuyor. Eğer ilginiz varsa bu alanlarda eğitimler alarak kendinizi geliştirebilir ve eğitmen olabilirsiniz.

Nereden mezun olduğunuz çok fark etmiyor. Kadınlar için en güzel meslekler çok çeşitli! İşte egzersiz eğitmenliği için değerlendirebileceğiniz meslekler:

Advertisement
 • Fitness eğitmeni
 • Yoga eğitmeni

11- Güzellik Uzmanlığı

bayanlar için meslek seçimi

Kadınların en çok kazandığı meslekler arasında güzellik uzmanlığı var. Özellikle son yıllarda bu sektöre giren kadınların sayısı bir hayli arttı. Çok fazla insan güzellik merkezlerini ziyaret ediyor. Burada işiniz güzellik! Şüphesiz kadınların bu sektörde daha ön planda.

Eğer ilginiz varsa ve insanların ne istediğini anlayabiliyorsanız, güzellik uzmanı olabilirsiniz. Güzellik uzmanı olmak için çeşitli kurslara gidip, sertifikalar almalısınız. Kendinizi geliştirebildiğiniz taktirde bu alandan iyi para kazanabilirsiniz!

Kadınlar için meslekler listemize devam edelim…

12- Hosteslik

güçlü kadın meslekleri

Kadınlar için meslekler denildiğinde hostesliği atlamak olmaz. Günümüze baktığımızda havayolu hosteslerinin yüzde 80’inin kadınlardan oluştuğunu söyleyebilirim. Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok havayolu şirketinde çalışabilirsiniz.

Eğer seyahat etmekten keyif alıyorsanız, bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Kadınlara yakışan meslekleri içerisinde de mutlaka bu başlığı görebilirsiniz. Kazancıda bir hayli tatmin edici bir meslek. Bayan meslekleri yazımın sonuna yaklaşıyorum…

13- Diş Hekimliği

diş hekimliği

kadınlar için meslekler

En havalı kadın mesleklerinden birisi de diş hekimliği! Kadınların özellikle son yıllarda çok sık tercih ettiği, bol kazançlı bir meslek. Bir diş hekiminin ortalama maaşı ise 20.000 TL...

Kadınların en çok para kazandığı meslekler arasında yer alan diş hekimliğini kuşkusuz tercih edebilirsiniz. Tabi bunun için üniversite sınavından yüksek bir puan almalısınız. 😉

Ayrıca sizlere süper bir haberim var! Evden yapabileceğiniz birçok iş var. Evde para kazanmanın yolları hakkında yazmış olduğum yazıya göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kadınlar için meslekleri burada da bulabilirsiniz.

Advertisement

14- Editörlük

editörlük

kadın meslekleri

Yazı yazmak, düzenlemek benim işim diyebiliyorsanız, editörlük yapmayı düşünebilirsiniz. Düzen konusu kuşkusuz kadınların daha iyi olduğu bir konu. Editörlükte böyle bir meslek. Ayrıca bayanların rahat edeceği meslekler arasında…

Kelimelerle arası iyi birisi için editörlük çok keyifli. Her gün bir şeyler öğrenmekten keyif alanlar için de ayrıca tavsiye edebilirim… 🙂 Kadınlar için en iyi meslekler neler diye düşünenlere iyi bir seçenek!

15- Pazarlama Uzmanı

pazarlama uzmanı

kadın meslekleri listesi

Satış ve pazarlama uzmanı; ürün ve hizmetleri müşterilere tanıtmak amacıyla proje geliştiren, satış faaliyetleri yürüten kişiye deniyor. Kadınların ikna ve proje yürütme konusunda ne kadar başarılı olduğunu anlatmama gerek yok diye düşünüyorum. 🙂

Bu konuda kendine güvenen kadınların meslekte çok para kazanabilmesi mümkün. Adım adım kariyer basamaklarını tırmanabilecekleri bir alan.

SONUÇ:

Kadınlar için meslekler yazımızın sonuna geldim. Umarım beğenmişsinizdir! Buraya kadınlar için en iyi meslekler sıraladım. Ancak şuna da değinmek istiyorum ki günümüzde kadınların yapamayacağı iş yok. 🙂

Sizlere kadınlara en çok para kazandıran meslekler hakkında bilgi vermek istedim. Aklınıza takılan soruları aşağıya YORUM olarak bırakabilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.