finansportali.net

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

Kanada Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 Saatlik Asgari Ücret!

kanada asgari ücret

Yurt dışında çalışarak para kazanmak isteyenler! Kanada aradığınız ülke olabilir. Ekonomik ve kültürel olarak refah seviyesi yüksek olan ülkelerin başında gelen Kanada’da birçok yabancı işçi var. Siz de onlardan birisi olma hayali kuruyorsanız, eminim Kanada asgari ücret ne kadar? Merak ediyorsunuzdur.

Sizlere en yeni bilgilerle birlikte Kanada da asgari ücretleri sunacağım. Kanada’da çalışırken insanların aldığı en düşük ücreti bilmek, ülkede geçinmek hakkında önemli bir detay. Bunun yanında Kanada meslek maaşlarını da ele alacağım. Kanada işçi maaşları ve daha fazlasını okuyabileceksiniz.

Kanada Asgari Ücret Ne Kadar?

Kanada asgari ücret
Kanada asgari ücret

Kanada da asgari ücret için ortalama olarak bir ücret vermek mümkün. Kanada asgari ücret aylık 1.900 – 2.400 dolar arasında değişmekte. Ancak direkt ülke için net bir ücret vermek olmaz.

Bunun en büyük sebebi Kanada’da asgari ücretin eyaletlere ve bölgelere göre değişmesidir. Kanada’da 3 bölge ve 10 eyalet bulunur. Bu bölge ve eyaletlere göre de saatlik asgari ücretler bellidir.

Advertisement

Evet, saatlik asgari ücret üzerinden maaşlar hesaplanıyor. Yani Kanada asgari ücret hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, saatlik asgari ücret hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Hadi şimdi buna göz atalım.

İsviçre işçi alımı yapan ülkeler arasında bulunuyor! Konuyla ilgili hazırladığımız yazıyı şimdi okuyun!

Kanada Saatlik Asgari Ücret

Kanada saatlik asgari ücret
Kanada saatlik asgari ücret

Kanada’da saatlik ücret uygulaması olduğunu yukarı da belirttim. Kanada’da birçok iş için saatlik ücret üzerinden anlaşma sağlarsınız. Kanada saatlik ücretler de eyaletlere ve bölgeye göre değişiyor. Eyaletlere ve bölgelere göre 2023 Kanada saatlik asgari ücretler aşağıdaki tablodadır:

EyaletSaatlik Asgari Ücret
Alberta15 dolar
Britanya Kolumbiyası15,65 dolar
Ontario15,50 dolar
Quebec14,25 dolar
Nova Scotia14,30 dolar
Manitoba14,15 dolar
New Brunswick14,75 dolar
Prens Edward Adası14,50 dolar
Newfoundland14,50 dolar
Saskatchewan13 dolar
Kuzeybatı Toprakları15,20 dolar
Nunavut16 dolar
Yukon16,77 dolar
kanada saatlik asgari ücret

En yüksek saatlik asgari ücretlerin olduğu eyaletler; Nunavut, Yukon ve Bristanya Kolumbiyası eyaletleridir. Eyaletlere göre saatlik asgari ücret bu şekilde.

Bunun dışında çalışacağınız yer size saatlik ücretin üzerinde de bir ödeme yapabilir. Ancak en düşük olarak bu ücretleri alabileceğinizi söyleyebilirim.

Advertisement

Ayrıca yaptığınız mesleğe göre de kazancınızın değişeceğini biliyorsunuzdur. Hemen Kanada maaşlarına göz atalım.

Kanada Meslek Maaşları

Kanada meslek maaşları
Kanada meslek maaşları

Kanada asgari ücretten sonra Kanada meslek maaşlarını da sizlere sunacağım. Kanada’da asgari ücret her ne kadar belli olsa da mesleklere göre kazançlar değişkenlik gösteriyor. Kanada meslek maaşları ortalama olarak şu şekilde:

MeslekMaaşları
Doktor4.500 dolar
Hemşire2.700 dolar
Mühendis3.500 dolar
Diş Hekimi3.900 dolar
Paramedik2.450 dolar
Veteriner3.000 dolar
Aşçı3.000 dolar
Mimar3.500 dolar
Eczacı3.800 dolar
Fizyoterapist3.900 dolar
İşçi2.000 dolar
Yazılım mühendisi5.000 dolar
Kanada’da çöpçü maaşı1.900 dolar
Öğretmen2.600 dolar
Polis3.200 dolar
Kanada meslek maaşları 2023

Kanada vasıfsız işçi maaşları genel olarak saatlik asgari ücretten ödeniyor. Vasıfsız işler dışında diğer mesleklerin ne kadar kazandığını yukarıdaki tablodan görüntüleyebilirsiniz. Kanada meslek maaşları ortalama bu şekildedir diyebilirim. Kanada’da aylık asgari ücret ne kadar olduğunu öğrendiğinize göre gelelim geçinme durumuna…

Kanada Çalışma Saatleri

Standart çalışma saatleri günde sekiz saat ve haftada 40 saattir . Çalışma günleri genellikle 5 ya da 6 gündür. Çalışanın bir günde çalışması için gerekli olabilecek maksimum saat sayısı sekiz saattir. Günlük azami miktarın aşılmasının tek yolu, çalışan ile işveren arasında elektronik veya yazılı bir anlaşmadır.

Buna da göz atın: Almanya İşçi Alımı

Advertisement

Kanada’da Asgari Ücret İle Geçinmek

Kanada da asgari ücret ile geçinmek
Kanada da asgari ücret ile geçinmek

Kanada asgari ücret belli. Dolar olarak kazançların Türkiye’ye oranla ne kadar yüksek olduğunu gördünüz. Ancak her ülkenin alım gücü farklı. Peki, Kanada’da asgari ücret ile geçinmek mümkün mü?

Eğer ki Kanada’da tek kişi yaşıyorsanız, tek sorumluluğunuz kendinizseniz, evet aylık asgari ücret ile geçinebilirsiniz. Ancak 2 – 3 hanelik bir aile için sadece tek bir asgari ücret yeterli olmayacaktır. Daha detaylı anlamanız açısından en önemli giderlerden bahsedeceğim.

Kanada Market Fiyatları

Kanada’da yaşam giderlerini hesaplamak için market masraflarını bilmelisiniz. Kanada’da tercih edebileceğiniz birçok market ve marka bulunsa da ortalama olarak market fiyatlarının şu şekilde olduğunu söylemek mümkün.

 • Ekmek: 1,80 dolar
 • 1 kg tavuk: 8 dolar
 • 1 kg dana kıyma: 9,50 dolar
 • 1 kg portakal: 2 dolar
 • 1 kg muz: 1.50 dolar
 • 1 kg elma: 2,50 dolar
 • 1 kg patates: 2,30 dolar
 • Sigara: 11 dolar – 15 dolar
 • Alkol
  • 6’lı bira: 15 dolar
  • 750 ml viski: 30 dolar
  • 70 ml şarap: 10 dolar

Kanada market fiyatları bu şekilde. Ortalama olarak bir kişi aylık 400 dolar market harcaması yapmakta. Kanada da asgari ücret ile geçinmek hakkında şu videoyu izlemeniz işinize yaracayacak:

kanada da asgari ücret ile geçinmek

Amerika’da çalışmak hayal değil! Amerika iş imkanları için hazırladığımız yazı sayesinde çevrimiçi ilanlara başvuruda bulunabileceksiniz.

kanada asgari ücret
kanada asgari ücret

Kanada Ev Kiraları

Kanada’da en önemli gideriniz kira diyebilirim. Kanada’da insanların en çok para harcadığı durumlardan birisi de kuşkusuz ev kiralarıdır. Evler küçük olmasına rağmen, merkezi bir konumdaysa çok yüksek fiyatlardan kiraya verilebiliyor.

O nedenle kiranızı biraz daha hafifletmek adına merkezden biraz daha uzak evleri düşünebilirsiniz. Kirayı etkileyen diğer bir önemli durum ise şehirlerdir.

Özellikle Toronto, Ottowa ve Montreal şehir merkezindeki evlerin kirası bir hayli yüksek. Bu üç şehirdeki merkeze yakın ortalama Kanada ev kiraları şöyle:

Advertisement
 • 1+1 kiralık daire: 1.700 dolar
 • 2+1 kiralık daire: 2.300 dolar
 • 3+1 kiralık daire: 2.500 dolar

Evlerin genişliğine, yeniliğine göre fiyatların çok değişken olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle asgari ücret alan bir kişinin tek başına geniş ve merkezi bir evde oturması çok zordur. İlk olarak kiralık odaları değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Kanada asgari ücret hakkında bilinmesi gerekenleri sizlere aktardım. Aklınızda daha fazla soru varsa sormaktan çekinmeyin ve aşağıya YORUM atın. 🙂

Bir önceki yazımız olan Almanya İşçi Alımı 2023 | Güncel Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

İsviçre Asgari Ücret 2023 – İsviçre’de Maaşlar!

İsviçre Asgari Ücret

İsviçre’de yaşamak isteyenlerin en merak ettiği konulardan birisi İsviçre asgari ücret. Yurt dışında çalışmak isteyenlerin ekonomik koşulları iyi ülkeleri tercih ettiğini biliyoruz. İsviçre’de onlardan birisi… Durum böyleyken insanlar en düşük ücretleri de sorguluyorlar. İsviçre dünyadaki en yüksek asgari ücretlerden birisine sahip… İsviçre’de asgari ücret için en güncel bilgiyi burada bulabileceksiniz. Ayrıca ücretlerin meslekten mesleğe fazlaca […]

Okumaya devam et

YURTDIŞI İŞ İMKANLARI

İsveç Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar? SAATLİK ÜCRETLER

isveç asgari ücret

İsveç’te çalışarak yaşamını sürdüren birçok göçmen var. Birçoğu asgari ücretle çalışıyor. Sizin de aklınızda İsveç’te çalışmak gibi bir düşünce varsa, bu yazıyı değerlendirebilirsiniz. 2023 İsveç asgari ücret hakkında gerekli tüm bilgilere erişeceksiniz. Bunun yanında İsveç meslek maaşlarını da ele aldım. Böylelikle ücretler hakkında net bir bilgiye sahip olacaksınız. İsveç te asgari ücret ile geçinebilmek mümkün […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.