Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar

Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar
13.05.2020
A+
A-

Türkiye’de korona salgını nedeniyle artık birçok firma evde ek iş vererek üretim yapmaya ağırlık vermeye başladı. Bu da özellikle kargo ile evlere iş veren firmaların daha fazla iş siparişi vermelerine olanak tanıyor. Bayanlar ve özellikle çalışmayan ev hanımları bu kargo yolu ile evde ek iş veren yerlere başvuru yaparak evde para kazanabilirler.

Kargo İle İş Verenlere Nasıl UIaşılır?

Şu anda en çok üretimi yapılan ürünlerin başında basit yüz maskeleri gelmektedir. Bu ürünleri evde amatör dikiş makinesi ile yapıp orta ölçekteki tekstil atölyelerine satabilirsiniz. Kargo ile ürün gönderecek olan firmalara yine biten ürünleri kargo ile gönderebilirsiniz.

Firmaların telefon numarası, email adresleri ya da diğer iletişim kanallarına internette ulaşamazsınız. Kargo ile olsun ya da diğer türlü olsun eve iş alacaksanız bunun 3 yöntemi vardır. Bunlar;

 1. Firmalara çalışan aracı kişiler yani fason iş insanları
 2. Firmalara iş yapan tanıdıklar yani referanslarınız
 3. Tekstil atölyelerine giderek bu işleri yapabileceğinizi söyleyip evde iş istemek

Bu 3 kanaldan iş alabilirsiniz. Diğer türlü internet üzerinde telefon ederek kesinlikle iş alamazsınız.

İlgili yazımız: Korona virüsü nedeniyle artık birçok fabrika evde ek işe yoğunlaştı. Fabrikadan evlere iş imkanları konusunda bakarak kendinizi uygun iş seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Kargo ile evlere işveren firmalar internet üzerinden araştırılarak bulunabilmektedir. Çalışmayan insanlar, ev hanımları gelir elde etmek için evlerinde yapabilecekleri işler için sanal ortamda araştırmalar yapmaktadır.

Türkiye’de evlere iş veren bir çok firma bulunmaktadır. Ev hanımları da evlere iş veren firmalarla irtibata geçmek istemektedir. Özellikle fabrikalar ve fason firmalar kadınlara ek iş imkanı sunmaktadır. İşler eve kargo yolu ile gönderilmekte ve ödemeler ise EFT ile ödenmektedir.

Evlere İş Veren Firmalar

Üretim ile ilgili firmaların birçoğu paket sistemi ile çalışmaktadır. Normal şartlarda firmaların bu işleri yapabilmek için personel istihdam etmesi gerekmektedir. Üretim faaliyeti gösteren firmalar evlere iş vererek SGK + Yemek + Yol gibi masraflardan kurtulmuş olmaktadır.

Büyük şehirlerde bu şekilde çalışmakta olan birçok fason firma bulunmaktadır. Büyük firmalar ise evlere iş gönderme işini kargo firmaları ile çözmektedir. Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen, boş vakti çok ve evde kalması zorunlu olan kadınlar genellikle bu işlere yönelmektedir.

Evlere İş Verilirken Kargo Firmaları Neden Tercih Edilmektedir?

Firmalar genellikle kendi faaliyet alanlarındaki firmalara fason olarak verilmektedir. Genellikle organize sanayi bölgelerindeki fabrikalar bu tür yollara başvurmaktadır. Ancak adtrese telim iş, firmalara yol masrafı olarak yansımaktadır. Kargo masrafları yol olarak harcanacak masraflardan daha ucuza gelmektedir.

Bu durumda kargo ile iş göndermek firmaya bir anlamda kar sağlamış olmaktadır. Bu durumda firmalar evlere iş göndererek daha da karlı duruma geçmiş olmaktadırlar. Ev hanımları da bu tür işleri talep etmektedir. Bu durumda iki taraf ta kazanmış olmaktadır.

Ev Hanımları Neden Evde İş Yapmaktadır?

Ev hanımları bu tarz işleri maliyetleri düşündükleri için yapmak istemektedir. Normal şartlarda çalışmaları evlerine fazla zaman ayıramamak demektir. Küçük çocuğu olanlar için bakıcı parası kreş parası ödemek, ya da iş yeri uzak bir yerde ise yol, yemek parası gibi masraflar, evde .alışmalarının mantıklı olmasını düşündürmektedir.

Kargo il evlere iş veren firmalarla çalışmak kadınların efor sarf etmeden para kazanmalarına neden olmaktadır. Kargo ile evlere iş veren firmalar daha çok İnstagram, Facebook gibi sosyal medya mecralarında reklam vermektedir. Bu sayfalar üzerinden yapılacak aramalar ile bu tür işveren fason firmalara ulaşmak mümkün olmaktadır.

İnternet dışında telefon yolu ile de bu tarz firmalara ulaşılabilmektedir. Özellikle organize sanayi bölgelerinin telefonları aranarak bu tarz iş veren firmaların bilgileri talep edilmektedir. Kargo, ikamet adresi ile firma arasında bulunan mesafeye doğru orantılı değişen zamanlarda teslim edilmektedir. Firmalar için işin bitirilme zamanı önemlidir.

Evlere İş Veren Firmalar Güvenilir mi?

Türkiye’de bu şekilde iş yapan birçok fason firma bulunmaktadır. Bu firmalara ulaşmak hiç de zor değildir. Sosyal medya, el broşürleri, telefon internet gibi birçok kanaldan firmalara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ancak bu firmaların güvenilir olması konusunda ev hanımlarının çok dikkatli olması gerekmektedir. Aslında bu işlerde çok para olduğu söylenemez. Yapılan iş başına para alınmaktadır. İnternet ilanlarında yüksek meblağların kazanılacağından bahsedilen firma ya da kişilerden uzak durulması gerekmektedir.

Bu tür ilan verenlerin dolandırıcı olma ihtimali yüksek olmaktadır. Özellikle kişisel bilgileri, adres, telefon, kredi kartı nosu, şifre gibi bilgileri talep eden şahıslardan ve ilanlardan uzak durmakta fayda vardır.

Ev hanımlarının yapması gereken yakın çevrelerinde bu tarz işler yapanlardan işi nası ve nereden aldıkları hakkında bilgi almaları daha doğru olmaktadır. Böylece güvenilir firmalara ulaşmak daha kolay olmaktadır. Ev hanımları yakın çevrelerinde evlere işveren firmaların varlığından haberleri olursa firma ile birebir iletişime de geçebilmektedirler.

Kargo İle Evlere Gönderilebilecek İşler

Firmalar bu işleri yaptırabilecek kişileri ya da ev hanımlarını bulmakta zorlanmamaktadır. Çünkü ev hanımları bu yöntemle evlerine ek gelir sağlamaktadır. Firmalarda evlere teslimat yerine kargo ile işlemlerini yapmaktadır. Kargo ile evlere gönderilen işler,

 • Paketleme ve Ambalajlama
 • Takı Tasarımı
 • Hac Malzemeleri
 • Kalem Montajı
 • Mandal Paketleme
 • Nikah Şekeri, kına paketleme
 • Davetiye ve kutu kaplama
 • Ev dekorasyonu, süs eşyaları
 • Plastik bardak, tabak paketleme

v.b olarak gönderilmektedir.

Evlerde Yapılabilecek Diğer İşler

Ev hanımlarının kargo ile alınan işlerin dışında evde yapabilecekleri farklı işlerde bulunmaktadır.

 • Yemek ve pastane sektörü de evlere iş yaptırmaktadır. Ev hanımları yakın çevresinde tanınmış tatlı, kurabiye, ev yemeği vb. ürünler sipariş usulü yapılmakta ve satılmaktadır.
 • Özellikle tarihi yerlerde doğal ürünlerin çok satıldığı bilinmektedir. Bu tür yerlerden siparişler alınarak salça, reçel gibi ürünler hazırlanarak satılmaktadır.
 • Organik sabun, makyaj malzemesi, şampuan, iç giyim malzemesi evlerde satılabilmektedir.

Ev hanımları bu tür işleri de değerlendirerek ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evde Takı İşi Yapmak 2020 (EK GELİR FIRSATI) başlıklı makalemizde Evde Takı İşi ve Evde Takı İşi Yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Selda dedi ki:

  Ev hanımıyım hızlı ve titiz çalışırım siparişleri zamanında teslim ederim. Işe ihtiyacım var. Tel:05452972790

 2. sunay dedi ki:

  evde her turlü evim musait

 3. Safiye bayrak dedi ki:

  Merhaba ben İstanbul esen yurttan arıyorum calışmak istiyorum elim cabuk işinizi cabuk yaparım pişman olmassınız

 4. Safiye bayrak dedi ki:

  Evde calişmak istiyorum lutfen dönerseniz sevinirim

 5. Esma durmuş dedi ki:

  Merhaba. Ankara’da yaşıyorum. Paketleme işi yapmak istiyorum. Elim bu tür işlere yatkındır. zamanında ve eksiksiz göndereceğimi temin ederim.

 6. ŞENGÜL dedi ki:

  Merhabalar izmir gaziemirde oturuyorum. Evde oldukça vaktim var . İstenilen her türlü işi hızlı,düzenli ve güzel bir şekilde teslim edebilirim. Bunun için ekip de kurabilirim. Elim bu tür işlerde oldukça hızlı ve yatkındır. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 7. Songul dedi ki:

  Işe ihtiyacım var çok dönerseniz sevinirim

 8. Esra Aksoy dedi ki:

  evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun vanda oturuyorum ve çok ihtiyacım var inanın titizlikle yapıp zamanında yetiştiririm

 9. Sevcan dedi ki:

  Selam evde ek iş istiyorumsabun,davetiye,kurdan olabilir temiz ve elim seridir teşekkür ederim /Sinop/merkezliyim

 10. Secvan dedi ki:

  Ankara/Gölbaşı/Oyaca Mahallesinde
  Oturuyorum evde paketleme işi istiyorum
  Hertürlü paketleme işini yapabilirim el becerim çok iyidir

 11. Pınar dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen geri dönüş yapın buna ihtiyacım var.

 12. Birgül Tuncer dedi ki:

  Gebze köşklü çeşme de oturuyorum. Evde iş alabilirim ihtiyacım var

 13. Güllü dedi ki:

  Adana seyhan da oturuyorum 3 tane çocuğum var eşim engelli olduğu için çalışamıyorum kiracıyım gerçekten bu işe çok ihtiyacım var lütfen en kısa zamanda bize ulaşın lütfen çok zor durumdayım.

 14. Özdem guzel derin dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum.Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler