Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar

Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar
13.05.2020
A+
A-

Türkiye’de korona salgını nedeniyle artık birçok firma evde ek iş vererek üretim yapmaya ağırlık vermeye başladı. Bu da özellikle kargo ile evlere iş veren firmaların daha fazla iş siparişi vermelerine olanak tanıyor. Bayanlar ve özellikle çalışmayan ev hanımları bu kargo yolu ile evde ek iş veren yerlere başvuru yaparak evde para kazanabilirler.

Kargo İle İş Verenlere Nasıl UIaşılır?

Şu anda en çok üretimi yapılan ürünlerin başında basit yüz maskeleri gelmektedir. Bu ürünleri evde amatör dikiş makinesi ile yapıp orta ölçekteki tekstil atölyelerine satabilirsiniz. Kargo ile ürün gönderecek olan firmalara yine biten ürünleri kargo ile gönderebilirsiniz.

Firmaların telefon numarası, email adresleri ya da diğer iletişim kanallarına internette ulaşamazsınız. Kargo ile olsun ya da diğer türlü olsun eve iş alacaksanız bunun 3 yöntemi vardır. Bunlar;

 1. Firmalara çalışan aracı kişiler yani fason iş insanları
 2. Firmalara iş yapan tanıdıklar yani referanslarınız
 3. Tekstil atölyelerine giderek bu işleri yapabileceğinizi söyleyip evde iş istemek

Bu 3 kanaldan iş alabilirsiniz. Diğer türlü internet üzerinde telefon ederek kesinlikle iş alamazsınız.

İlgili yazımız: Korona virüsü nedeniyle artık birçok fabrika evde ek işe yoğunlaştı. Fabrikadan evlere iş imkanları konusunda bakarak kendinizi uygun iş seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Kargo ile evlere işveren firmalar internet üzerinden araştırılarak bulunabilmektedir. Çalışmayan insanlar, ev hanımları gelir elde etmek için evlerinde yapabilecekleri işler için sanal ortamda araştırmalar yapmaktadır.

Türkiye’de evlere iş veren bir çok firma bulunmaktadır. Ev hanımları da evlere iş veren firmalarla irtibata geçmek istemektedir. Özellikle fabrikalar ve fason firmalar kadınlara ek iş imkanı sunmaktadır. İşler eve kargo yolu ile gönderilmekte ve ödemeler ise EFT ile ödenmektedir.

Evlere İş Veren Firmalar

Üretim ile ilgili firmaların birçoğu paket sistemi ile çalışmaktadır. Normal şartlarda firmaların bu işleri yapabilmek için personel istihdam etmesi gerekmektedir. Üretim faaliyeti gösteren firmalar evlere iş vererek SGK + Yemek + Yol gibi masraflardan kurtulmuş olmaktadır.

Büyük şehirlerde bu şekilde çalışmakta olan birçok fason firma bulunmaktadır. Büyük firmalar ise evlere iş gönderme işini kargo firmaları ile çözmektedir. Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen, boş vakti çok ve evde kalması zorunlu olan kadınlar genellikle bu işlere yönelmektedir.

Evlere İş Verilirken Kargo Firmaları Neden Tercih Edilmektedir?

Firmalar genellikle kendi faaliyet alanlarındaki firmalara fason olarak verilmektedir. Genellikle organize sanayi bölgelerindeki fabrikalar bu tür yollara başvurmaktadır. Ancak adtrese telim iş, firmalara yol masrafı olarak yansımaktadır. Kargo masrafları yol olarak harcanacak masraflardan daha ucuza gelmektedir.

Bu durumda kargo ile iş göndermek firmaya bir anlamda kar sağlamış olmaktadır. Bu durumda firmalar evlere iş göndererek daha da karlı duruma geçmiş olmaktadırlar. Ev hanımları da bu tür işleri talep etmektedir. Bu durumda iki taraf ta kazanmış olmaktadır.

Ev Hanımları Neden Evde İş Yapmaktadır?

Ev hanımları bu tarz işleri maliyetleri düşündükleri için yapmak istemektedir. Normal şartlarda çalışmaları evlerine fazla zaman ayıramamak demektir. Küçük çocuğu olanlar için bakıcı parası kreş parası ödemek, ya da iş yeri uzak bir yerde ise yol, yemek parası gibi masraflar, evde .alışmalarının mantıklı olmasını düşündürmektedir.

Kargo il evlere iş veren firmalarla çalışmak kadınların efor sarf etmeden para kazanmalarına neden olmaktadır. Kargo ile evlere iş veren firmalar daha çok İnstagram, Facebook gibi sosyal medya mecralarında reklam vermektedir. Bu sayfalar üzerinden yapılacak aramalar ile bu tür işveren fason firmalara ulaşmak mümkün olmaktadır.

İnternet dışında telefon yolu ile de bu tarz firmalara ulaşılabilmektedir. Özellikle organize sanayi bölgelerinin telefonları aranarak bu tarz iş veren firmaların bilgileri talep edilmektedir. Kargo, ikamet adresi ile firma arasında bulunan mesafeye doğru orantılı değişen zamanlarda teslim edilmektedir. Firmalar için işin bitirilme zamanı önemlidir.

Evlere İş Veren Firmalar Güvenilir mi?

Türkiye’de bu şekilde iş yapan birçok fason firma bulunmaktadır. Bu firmalara ulaşmak hiç de zor değildir. Sosyal medya, el broşürleri, telefon internet gibi birçok kanaldan firmalara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ancak bu firmaların güvenilir olması konusunda ev hanımlarının çok dikkatli olması gerekmektedir. Aslında bu işlerde çok para olduğu söylenemez. Yapılan iş başına para alınmaktadır. İnternet ilanlarında yüksek meblağların kazanılacağından bahsedilen firma ya da kişilerden uzak durulması gerekmektedir.

Bu tür ilan verenlerin dolandırıcı olma ihtimali yüksek olmaktadır. Özellikle kişisel bilgileri, adres, telefon, kredi kartı nosu, şifre gibi bilgileri talep eden şahıslardan ve ilanlardan uzak durmakta fayda vardır.

Ev hanımlarının yapması gereken yakın çevrelerinde bu tarz işler yapanlardan işi nası ve nereden aldıkları hakkında bilgi almaları daha doğru olmaktadır. Böylece güvenilir firmalara ulaşmak daha kolay olmaktadır. Ev hanımları yakın çevrelerinde evlere işveren firmaların varlığından haberleri olursa firma ile birebir iletişime de geçebilmektedirler.

Kargo İle Evlere Gönderilebilecek İşler

Firmalar bu işleri yaptırabilecek kişileri ya da ev hanımlarını bulmakta zorlanmamaktadır. Çünkü ev hanımları bu yöntemle evlerine ek gelir sağlamaktadır. Firmalarda evlere teslimat yerine kargo ile işlemlerini yapmaktadır. Kargo ile evlere gönderilen işler,

 • Paketleme ve Ambalajlama
 • Takı Tasarımı
 • Hac Malzemeleri
 • Kalem Montajı
 • Mandal Paketleme
 • Nikah Şekeri, kına paketleme
 • Davetiye ve kutu kaplama
 • Ev dekorasyonu, süs eşyaları
 • Plastik bardak, tabak paketleme

v.b olarak gönderilmektedir.

Evlerde Yapılabilecek Diğer İşler

Ev hanımlarının kargo ile alınan işlerin dışında evde yapabilecekleri farklı işlerde bulunmaktadır.

 • Yemek ve pastane sektörü de evlere iş yaptırmaktadır. Ev hanımları yakın çevresinde tanınmış tatlı, kurabiye, ev yemeği vb. ürünler sipariş usulü yapılmakta ve satılmaktadır.
 • Özellikle tarihi yerlerde doğal ürünlerin çok satıldığı bilinmektedir. Bu tür yerlerden siparişler alınarak salça, reçel gibi ürünler hazırlanarak satılmaktadır.
 • Organik sabun, makyaj malzemesi, şampuan, iç giyim malzemesi evlerde satılabilmektedir.

Ev hanımları bu tür işleri de değerlendirerek ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İzmir’de Evlere Paketleme İşi Veren Yerler (AYDA 4000 TL KAZAN) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

 1. Secvan dedi ki:

  Ankara/Gölbaşı/Oyaca Mahallesinde
  Oturuyorum evde paketleme işi istiyorum
  Hertürlü paketleme işini yapabilirim el becerim çok iyidir

 2. Pınar dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen geri dönüş yapın buna ihtiyacım var.

 3. Özdem guzel derin dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum.Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler

 4. Hude Aktürk dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum iş çok lazım lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Ayşeeeee dedi ki:

   Merhaba bende yapmak istiyorum izmirde yaşıyorum acil dönüş yapın lutfen

 5. Fatma çeşmebasi dedi ki:

  Mrb konya ereglide yasıyorum evde paketleme isi yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. Yurdanur dedi ki:

  Ankara keçiören Esertepe oturuyorum oto plastik üretim firmasında 3yil paketleme etiketleme ambaj işinde çalıştım elim hızlı seri pratik çalışan biriyim paketleme işi istiyorum evimde

 7. Hatice acar dedi ki:

  Merhaba bende evde paketleme işi yapmak ıstıyorum işe çok ihtiyacım var Mardin Midyatta ikamet ediyorum sizden haber bekliyorum

 8. Pınar sahim dedi ki:

  Merhabalar evde ek iş yapmak istiyorum elim hızlı ve pratiktir.izmir guzelyalida ikamet ediyorum.

 9. ebru dedi ki:

  merhaba bursa’da yasıyorum evde sabun paketleme işi yapmak istıyorum

 10. Gizem demirci dedi ki:

  Merhaba adım gizem manisada yaşıyorum bu işi çok rahat yapabilirim ablamla elüm çok yatkın geri dönüş yapın lütfen

 11. Fatma akbaba dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum ihtiyacım var pıratik ve işmde titizim geri dönüş yaparsanız sevinirim kocaeli izmit

 12. Songül Aldemir dedi ki:

  Eve iş istiyorum şalışmam lazım evimkira 2tane liseye giden öğrencim var yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 13. Elif yılmaz dedi ki:

  İsmim elif yılmaz evde sabun paketleme ve diğer paketleme işleri yapabilirim 3 çocuk annesiyim çocuklarımın okul masrafını ve evin masraflarını karşılamak için paketleme işi yapmak istiyorum 3 kişilik ekiniz elimiz hızlı ve yatkındır büyük titizlik ve özenle paketleme işlerini yapıcamıza emin olabilirsiniz hayırlı günler en kısa zamanda dönüş yapılırsa sevinirim saygılarımla

 14. Hatice Parlak dedi ki:

  Merhaba Konya’da ikamet etmekteyim evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 3 çocuk annesiniyim çocuklarım öğrencidirler ,bu iş ihtiyacım var lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

 15. Damla özdemir dedi ki:

  Daha önce de doldurmuştum evde paketleme vs çoğu işi yapabilirim lütfen dönüş yapın

 16. Rukiye afşarlı dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum

 17. Yeşim dedi ki:

  Öğrenciyim . Deneyimim olmamasına rağmen her türlü işi yapıp zamanında teslim edebilirim ,elim bu işlere yatkındır. Karamanda yaşıyorum.

 18. Fadime dedi ki:

  Merhaba maddi açıdan zor durumdayım evde paketleme işi arıyorum bebeğim var çalışamıyorum bu ise çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 19. Dilek dedi ki:

  Hertürlü işi yaparım malatyada yaşıyorum ek iş arıyorum

 20. Fadime Kırlı dedi ki:

  Merhaba maddi açıdan zor durumdayım bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 21. Hicran dedi ki:

  Kütahya da yaşıyorum evde çalışmak istiyorum paketleme isi yapabilirim ev ihtiyaçlarına katkıda bulunmak istiyorum

 22. Merve nur sezer dedi ki:

  Sakarya arifiyede yasıyorum her türlü işi yaparım

 23. Nazlı Baltacı dedi ki:

  Adana Seyhan da yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum çalışmaya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Sinem Sönmez dedi ki:

   Ankara da yaşıyorum evde ek iş yapmak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürker

 24. Ceylan dedi ki:

  Istanbulda yaşıyorum her türlü paketleme işini yapabilirim dönüş yaparsanız sevinirim